Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    İNŞLH SENEYE BENDE ARANIZA KATILACAĞIM NİNJA YLA :d
    ejlover bunu beğendi.
    elit motogaraj

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok malesef :)
    Selamlar,
    Öncelikle herkesin tecrübesine ve emeğine sağlık... İsmim Emre, Hatay/İskenderun'da ikamet ediyorum. Sitede yeniyim birkaç gündür takip ediyorum, birbirinden güzel ve faydalı paylaşımlarla dolu.. Sıkılmadan tüm sayfaları okudum diyebilirim Henüz sahibi değilim ama bende sizler gibi ninja250'ciyim. Kısmetse bu sezon satın almayı planlıyorum bakalım. Kabul ederseniz amatör bir motorcu olarak sizlerin arasına katılıp bilgi birikimlerinizden faydalanmayı ve elimden geldiğince katkıda bulunmayı isiterim.
    Herkeze kazasız belasız hayırLı günler..
    overcloud, ejlover ve dreamkiller bunu beğendiler.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unuttum paylasmayi; bunlar da Ankara 19.Mayis etkinliklerinden

TMF baskanimiz lastik yakarken:
    http://img402.imageshack.us/img402/5958/photo2bu.png

TMF başkanı neden lastik yakmış ki?
    Biraz ilginç geldi doğrusu, başkandan alışılmamış bir gösteri...
    Hem koruma ekipmanları da yok

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja ile haberlerede çıktım, artık gam yemem.

19 Mayıs, Taksim meydanı
    http://www.haber24.com/haber_motosik...masi_16540.htm

1:45 - 1:55'de kameraman yeşil renge takılmış olsa gerek
    Resmen kameraman ninjaya tutulmuş, arkandan koşacak sandım bir ara
    ejlover ve dreamkiller bunu beğendiler.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    evet, sürekli ordayım
    senin motor bana ilham vermişti, senden sonra almıştım.orda necisin? ben hemen hemen hergün geçiyorum ordan.olmadı sen ben kürşat felan bahariyede buluşuruk.rexin orda abisi dövmeci olan bi ninjacı kardeşimiz daha var. bira içer sohbet ederiz.

Motosikleti
    ninja 250
    herkese iyi akşamlar,muhabbetinizi bölücem biraz,

geçen gün kızıltoprak kawasakiye gittim,ve dedim ki 'benim motorun önceki sahibi 5 bin km bakımını 3 binde yapmış,motor 8 bin oldu,10 bin km bakımını yaptırmak için 2bin km daha bekliyimmi yoksa şimdi bakıma sokiyimmi dedim,ohoo 5 binde bakıma sokman gerekirdi artık çok geç servisi ara gün al dedi elime bi kart sıkıştırıp yolladı.

Bunlar para almak için elinden geleni yapıcakları için servise sormadım,size soriyim dedim bakıma nezaman götürmeliyim diye,çünkü şu aralar motor sapıtıyor gibi geldi bana.

1.vitesden 2. vitese atarken %40 boşa geçiyor ilk aldığım zamanda böyle birşey yoktu belki ben atamıyorum diyicem ama sık sık olunca şüphelenmeye başladım,sanki normalden daha çabuk hararet yapıyor gibi geliyor(belki farketmeden daha yavaş gidiyorumdur) e5 de sıkışık trafikte aralardan 40-50 ile geçerken hararet seviyesi yarılanmış oluyor,birde son zamanlarda motordan tuhaf kokular gelmeye başladı ,acaba yağı suyu bilmemnesi mi bitti bilen biri birzahmet yardım ederse çok sevinicem
    dreamkiller bunu beğendi.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

geçen gün kızıltoprak kawasakiye gittim,ve dedim ki 'benim motorun önceki sahibi 5 bin km bakımını 3 binde yapmış,motor 8 bin oldu,10 bin km bakımını yaptırmak için 2bin km daha bekliyimmi yoksa şimdi bakıma sokiyimmi dedim,ohoo 5 binde bakıma sokman gerekirdi artık çok geç servisi ara gün al dedi elime bi kart sıkıştırıp yolladı.

Bunlar para almak için elinden geleni yapıcakları için servise sormadım,size soriyim dedim bakıma nezaman götürmeliyim diye,çünkü şu aralar motor sapıtıyor gibi geldi bana.

1.vitesden 2. vitese atarken %40 boşa geçiyor ilk aldığım zamanda böyle birşey yoktu belki ben atamıyorum diyicem ama sık sık olunca şüphelenmeye başladım,sanki normalden daha çabuk hararet yapıyor gibi geliyor(belki farketmeden daha yavaş gidiyorumdur) e5 de sıkışık trafikte aralardan 40-50 ile geçerken hararet seviyesi yarılanmış oluyor,birde son zamanlarda motordan tuhaf kokular gelmeye başladı ,acaba yağı suyu bilmemnesi mi bitti bilen biri birzahmet yardım ederse çok sevinicem
    Hararetin normal, dert etme.

boşa geçme olayı bakım zamanı yaklaştığında benim de başıma geliyor (1'den 2'ye atarken). endişe edecek bir şey yok. belki debriyajı biraz erken elinden bırakıyor olabilirsin, kavrama noktasını ayarlamayı dene.

bakımlar 5bin'de bir yapılır. önceki sahibi 3bin'de bakım yaptırdıysa sende 8bin'de yaptırmalısın. en fazla 6bin km'e gider motor yağı ama tavsiye etmiyorum, bariz bir fark oluyor. sen geç kalmış fln değilsin herif sallamış ama 10bin'i bekleme. 8bin'de götür.

birde yaz aylarında 10 -50 yada 15 - 50 full sentetik yağ kullan (galiba serviste 15 - 50 koyuyorlar, ben özel servise gittiğimdem motor yağımı kendim seçip yanımda götürüyorum).

Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motor bana ilham vermişti, senden sonra almıştım.orda necisin? ben hemen hemen hergün geçiyorum ordan.olmadı sen ben kürşat felan bahariyede buluşuruk.rexin orda abisi dövmeci olan bi ninjacı kardeşimiz daha var. bira içer sohbet ederiz.
    olabilir, haberleşiriz. ben ocak apartmanında ki seyahat acentasında çalışıyorum. ikinci katta.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

DK663 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F / 2012
    selam herkese
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    ninja 250
    dk633 selam hoşgeldin,

overcloud,sen şükrübalcının ordaki servise mi gidiyosun erdem abi söylemişti ama adresini gene unuttum

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeşim öncelikle sunu ögrenmelisin.. Senden önceki sahibi motorunun bakımını yapmıs ama ne kadarını? Yani rutin olarak 2500-3000 de yağ değişimi yapan kişiler var bunlar sadece o kilometrede yağ değiştirirler onada bakım derler.. diğer parçalarda değişim olmuşmu? onları bir öğrenmeye çalış.. ayrıca ben 20.000 bakımını yaptıralı 2000 km oldu ama bazen bende aynı problemi yasıyorum.. 1. viteste tam devirine gelince atıyorum ikiye!! gazı acınca baslıyor bagrınmaya benim kara kız bakıyorum vites bosta

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

@ccman dostum spoollar an itibari ile elimde p.m den mesaj atıp adresini bildirirsen bugün yada yarın kargoya verebilirim parçaları.. tel ve adres bilgileri lazım. saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TMF başkanı neden lastik yakmış ki?
    Biraz ilginç geldi doğrusu, başkandan alışılmamış bir gösteri...
    Hem koruma ekipmanları da yok
    bu arada baskanın motorunun önüne ayagını koyan abiye dikkat cekmek istiyorum.. lakabı takoz mudur acaba?
    ejlover bunu beğendi.

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dreamkiller
    pm attım,bugün gönderirsen sevinirim belki cuma yurtdışı olabilir.
    saygılar

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim öncelikle sunu ögrenmelisin.. Senden önceki sahibi motorunun bakımını yapmıs ama ne kadarını? Yani rutin olarak 2500-3000 de yağ değişimi yapan kişiler var bunlar sadece o kilometrede yağ değiştirirler onada bakım derler.. diğer parçalarda değişim olmuşmu? onları bir öğrenmeye çalış.. ayrıca ben 20.000 bakımını yaptıralı 2000 km oldu ama bazen bende aynı problemi yasıyorum.. 1. viteste tam devirine gelince atıyorum ikiye!! gazı acınca baslıyor bagrınmaya benim kara kız bakıyorum vites bosta

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

@ccman dostum spoollar an itibari ile elimde p.m den mesaj atıp adresini bildirirsen bugün yada yarın kargoya verebilirim parçaları.. tel ve adres bilgileri lazım. saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

bu arada baskanın motorunun önüne ayagını koyan abiye dikkat cekmek istiyorum.. lakabı takoz mudur acaba?
    Hocam o son resimde motorun uzerinde ayakta el sallayan arkadas )) BAsta onden tuttular motoru sonra baskan sabitleyince motoru arkadas resim cekimleri icin geriledi : )

Aslinde onlarin hepsi video da yuklemeye vaktim olmadi ekran goruntusu alip koydum

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Ninja ile haberlerede çıktım, artık gam yemem.

19 Mayıs, Taksim meydanı
    http://www.haber24.com/haber_motosik...masi_16540.htm

1:45 - 1:55'de kameraman yeşil renge takılmış olsa gerek
    Yeşil renkle alakası yok o kadar motor içinden mükemmel tipte bir motoru görünce hemen kayıta almış Birde bazı başlıklarda ninjanın tipsiz olduğunu söyleyenler var onlara kapak olsun

Onun yeşiline beyazına hastayım aga
    dreamkiller ve ejlover bunu beğendiler.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeşil renkle alakası yok o kadar motor içinden mükemmel tipte bir motoru görünce hemen kayıta almış Birde bazı başlıklarda ninjanın tipsiz olduğunu söyleyenler var onlara kapak olsun

Onun yeşiline beyazına hastayım aga
    aga yesille beyaz iyide biz kara kız sahipleri ne yapacaz herkes yesline beyazına saydırıyo bizim boynumuz bükük kalıyor rio konussana dostum!!!

yeminlen gidip çingene pembesine boyatacam motoru o olacak sonrada ilan koyacam TÜRKİYE'DE TEK DİYE!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Ejlover bu koruma takozunu sen kendimmi takmıstın dostum? yardım alsammı acaba diye düsünüyorum? mekanizmayı anlayamadım gidince inceleyecegim motor üstünde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinyalli aynalar çok süpper, lakin orjinallerin yerini neyle örtücez peki..
    dostum ben taktım sinyallileri on numara oldu.. bulustugumuzda sende bakarsın..
    leons ve ejlover bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    aga yesille beyaz iyide biz kara kız sahipleri ne yapacaz herkes yesline beyazına saydırıyo bizim boynumuz bükük kalıyor rio konussana dostum!!!

yeminlen gidip çingene pembesine boyatacam motoru o olacak sonrada ilan koyacam TÜRKİYE'DE TEK DİYE!!!
    Siyahı motorda çok severim ama siyah motor çok çabuk toz alıyor ve çabuk çiziliyor ondan yazmadım siyahı

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R (2012)
    maltepe sahilde sıkça gördüğüm bir ninja var yeşil.. aramızdan bir arkadaş mı?
    Sen aşkı ✿☣ ☼ ☁ sanmışsın..

Motosikleti
    2012 Yamaha R1

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Ejlover bu koruma takozunu sen kendimmi takmıstın dostum? yardım alsammı acaba diye düsünüyorum? mekanizmayı anlayamadım gidince inceleyecegim motor üstünde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

dostum ben taktım sinyallileri on numara oldu.. bulustugumuzda sende bakarsın..
    Evet Hocam ben taktim yaklasik 4 saatte Siz bir inceleyin ben takildiginiz yerde yardimci olurum ;)

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R (2012)
    güzel bir gezi.. katılmayı düşünen arkadaşlar için..
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...012-pazar.html
    ejlover bunu beğendi.
    Sen aşkı ✿☣ ☼ ☁ sanmışsın..

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Bizim kortejin bi bolumu

leons, dreamkiller, ccman ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Ejlover hocam videolar süper senin motoru gördüm bir tanede beyaz zx-6r vardı onada hasta oldum beyaz harbi yakışıyor motora
    ejlover bunu beğendi.

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dreamkiller mesaj kutuna bak cevap bekliyorum !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler