Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Seda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar. Sanırım bir süre daha uğraştıracak bu sorun beni..
    Umarım depo siparişi vermek zorunda kalmam...
    aynı sorun bende de var
    öğrendiğim kadarı ile kronik sorunlarından 600f lerin ve depo ile değil gösterge paneli ile alakalı (imiş) Gökay ın yalancısıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    600 f deki bu sorun sanırım kılesıkleşti bu samandıra arızasını sanırım adapazarında ki ustamın çözebileceğini düşünüyorum .... Aynı sorun bende mevcut ama cok takılmmamaya calışıyorum ama birde gelin içime sorun onu ))

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    motorun gaz pedalının arkasından bi tel çıktı gaz salma teli diyorlar heralde bayiyi aradım bişi olmaz ama tehlike yaratabilir getir dediler tel koptuktan sonra 500 km falan yapmısımdır bahar gelsin yaptıracam tehlike olurmu riski nedir

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı crazy_ceviz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun gaz pedalının arkasından bi tel çıktı gaz salma teli diyorlar heralde bayiyi aradım bişi olmaz ama tehlike yaratabilir getir dediler tel koptuktan sonra 500 km falan yapmısımdır bahar gelsin yaptıracam tehlike olurmu riski nedir
    gaz telinde sıkıntı varsa istemsiz şekilde gaz takılı kalabilir, düşünmek bile istemem valla neler olabilir sen hayal et. motorunun model yılını bilmiyorum ama herhangi bir tamirci dahi halledebilir..
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    cbr 600 f
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz gelsin de inşallah buradan bir organizasyon yapıp bir araya geliriz arkadaşlar.

Yok Gökhan rahatsız etmiyorsun, hatta bir kez daha hatırlatalım; kullanıma göre 7 - 9 litre arası ortalama yakıtı var 100km'de. Hayırlısıyla kavuşursun inşallah.

chopperrider, hocam atla gel burada yol yaparız seninle.
    vallaha şöyle 50 60 600f yanımda görmek beni çok mutlu eder

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    By havalar böyle gittikce bırakın motora binmeyi su içilmez

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bu akşam ankarada bahardan kalma bi gün vardı ve biraz gezebildik, sonlara doğru ıslanmakla birlikte keyifliydi
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar Ankara'dan merhaba,

Bir çok siteyi takip ettim ama bu şekilde bir 600F grubu görmemiştim..Sizlerin arasına katılmak ayrı bir güzel..

Havaların ısınmasını dört gözle bekliyorum...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha şöyle 50 60 600f yanımda görmek beni çok mutlu eder
    O kadar toplanmaz heralde ama, 10-15 tane filan olursa mutlu olmaya çalış bence.

Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    By havalar böyle gittikce bırakın motora binmeyi su içilmez
    Bu sene kış sert geçiyor şaka maka Neyse şurada bahara ne kaldı; 1 ay sonra motorlar garajdan çıkar gibi geliyor bana.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam ankarada bahardan kalma bi gün vardı ve biraz gezebildik, sonlara doğru ıslanmakla birlikte keyifliydi
    İyi bari, az da olsa dökmüşsünüzdür kurtlarınızı. İstanbul'da da akşama kadar iyiydi hava dün, lodosla birlikte sıcaklık da arttı ama yağışlar devam maalesef..

Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ankara'dan merhaba,

Bir çok siteyi takip ettim ama bu şekilde bir 600F grubu görmemiştim..Sizlerin arasına katılmak ayrı bir güzel..

Havaların ısınmasını dört gözle bekliyorum...
    Hoşgeldin arkadaşım, bu havalarda ancak klavye motorculuğu yapıyoruz gördüğün gibi, kısmetse görüşmek üzere inşallah.

chopperrider,
    Bak Ankaralı 600F'ci yok diyordun, beraber gelirsiniz İstanbul'a artık.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    chopperrider,
    Bak Ankaralı 600F'ci yok diyordun, beraber gelirsiniz İstanbul'a artık.
    evet ya tanışırız arkadaşımla umarım.

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Valla bende geçen cumartesi çıktım motorla bi Kartal sahilde gezeyim diye ama ayaklarım resmen dondu.Yani içlik,kot pantalon falan hikaye.Gittim Kadıköy Motomax a pantalon aldım kendime.İndirimde şu anda 99ytl.Ben beyendim vede Kadıköy den dönüş çok daha keyifli oldu.Tavsiye ederim herkese.Kaçırmayın.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Hava süper bence bu gün çıkılır motorla
    yağmur yağmasa bari.

Motosikleti
    cbr 600 f
    600f ırkı kardeşlerim birşey sormak istiyorum hatta sorcamam
    son kazadansonra sondemeyimde oldu birkaç keredaha motor uzun süre yatmıştı sonrasında akü yerine birtürlü getiremedik akü bitmiş ve şarj aletim de yok yarım saat kadar ustanın orda şarz ettik düzelir gibi oldu gene gitti usta far devamlı açık olduğu için yeterince akım vermez jarz ettiremezsin dedi ne atür şarz cihazı almamlazım ucuzundan
    kışında garajın soğuna gidip gelip motoruda çalıştırmak istemiyorum
    görüş ve önerilerinize açığım
    bu arada fuarda bi buluşma yapsakmı haftasonu

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    son kazadansonra sondemeyimde oldu birkaç keredaha motor uzun süre yatmıştı sonrasında akü yerine birtürlü getiremedik akü bitmiş ve şarj aletim de yok yarım saat kadar ustanın orda şarz ettik düzelir gibi oldu gene gitti usta far devamlı açık olduğu için yeterince akım vermez jarz ettiremezsin dedi ne atür şarz cihazı almamlazım ucuzundan
    Bence bu kışı böyle geçir eski aküyle idare et.Yaza da yeni akü alırsın.Hiç uğraşma akü şarj cihazıyla falan.Bu arada benim fuardan haberim yok.Nerde?Ne zaman?

Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende geçen cumartesi çıktım motorla bi Kartal sahilde gezeyim diye ama ayaklarım resmen dondu.Yani içlik,kot pantalon falan hikaye.Gittim Kadıköy Motomax a pantalon aldım kendime.İndirimde şu anda 99ytl.Ben beyendim vede Kadıköy den dönüş çok daha keyifli oldu.Tavsiye ederim herkese.Kaçırmayın.
    Kemal güle güle kullan, geçenlerde ben de gördüm Motomax'ta o pantolonlardan; fiyatına göre oldukça kaliteli gerçekten.
    Fuar 25-28 Şubat arası bu arada bildiğim kadarıyla.

İstersen bir akü şarj aleti alıp dene, akün bitmişse bile ileride alacağın yeni akünün zayıflaması durumunda da işe yarayan bir cihaz; bence bir kenarda dursun.
    Ankara'ya da Motomax açıldı şimdi, oradan bulabilirsin; ben kullanıyorum ve gayet memnunum.

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...196-0-106.html

Selam arkadaşlar CBR 1100 XX mi demiştiniz,f lere selam olsun

Motosikleti
    cbr 600 f
    Kemal güle güle kullan, geçenlerde ben de
    İstersen bir akü şarj aleti alıp dene, akün bitmişse bile ileride alacağın yeni akünün zayıflaması durumunda da işe yarayan bir cihaz; bence bir kenarda dursun.
    Ankara'ya da Motomax açıldı şimdi, oradan bulabilirsin; ben kullanıyorum ve gayet memnunum.

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...196-0-106.html
    saol abi çok makbule geçti
    bu arada şuar bizim durda ben k.çekmecede oturuyorum. pazar istediyiniz bir saaatte buluşalım tanışmış oluruz

Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar CBR 1100 XX mi demiştiniz,f lere selam olsun
    Selam,
    1100 XX almışsın anladığım kadarıyla, hayırlı olsun kazasız belasız İnşallah.

saol abi çok makbule geçti
    bu arada şuar bizim durda ben k.çekmecede oturuyorum. pazar istediyiniz bir saaatte buluşalım tanışmış oluruz
    Rica ederim.
    Fuar zamanı gelsin de kısmetse olur.

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Selam,
    1100 XX almışsın anladığım kadarıyla, hayırlı olsun kazasız belasız İnşallah.

Rica ederim.
    Fuar zamanı gelsin de kısmetse olur.
    Saol Emre teşekkürler.Ben akü şarj cihazına gerek yok diyorum yinede.Ben de hafta da bir binmesemde gidip garaj da çalıştırmadan,sesini duymadan yapamıyorum.Hiç teklemedi daha.
    Havalar güzel olursa fuara hep beraber gidelim pazar günü,olurmu?Hava bozuk olursada ben yinede gitmeyi istiyorum.Depo üstü alıcam.Motomax da buldum bir tane çok da güzeldi.129 ytl.Ama bir de fuar da bakayim diyorum.Hem fuara gitmek için sebeb olsun.
    Bir de dün akşam hava biraz iyi gibi görüp çıkmak istedim motorla.En azından benzin alayim dedim.Yedek depoda son çizgide yanıp sönüyodu.Yani sonu bulmuştu.60 ytl,ye 16.39 lt benzinle depoyu full ledim,bilgilerinize!!!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:04 ----------

[QUOTE=dreamdark;1958551]Kemal güle güle kullan, geçenlerde ben de gördüm Motomax'ta o pantolonlardan; fiyatına göre oldukça kaliteli gerçekten.
    Fuar 25-28 Şubat arası bu arada bildiğim kadarıyla.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 ----------

Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava süper bence bu gün çıkılır motorla
    yağmur yağmasa bari.
    Valla işim gereği ben vede daha çok iş arkadaşlarım internette 4-5 siteden hava raporlarını takip ediyoruz.En sağlamı WEATHERONLINEİSTANBUL.Burdan takip edersen daha iyi bilgin olur.Hemen hemen hiç şaşmıyo diyebilirim.Yani akşam 7 haberlerinden sonraki hava durumu hikaye

Kemal senin akü iyi durumda demekki. Zayıfladığı zaman canlandırmak için akü şarj cihazına ihtiyaç duyacaksın ama.

Neden dersen;
    Çünkü motorun yaptığı şarj, akünün düşen amper değerini yükseltmez; sadece mevcut akü değerini korur ve düşmesini engeller. Yani örnek olarak; 8,5 amperlik akü durduğu yerde zayıflamış ve 7 ampere düşmüşse, günde 5 saat motora binsen de sadece 7 amperlik akü değeri korunmaya devam eder.
    Ama şarj aleti ile akünün enerji seviyesini yükseltmek söz konusu; tabi akünün buna gücü varsa. Çok zayıflayan akü şarj da tutmaz çünkü bir yerden sonra ve muhakkak değişmesi gerekir.

Mesela ben akümü ilk şarja bağladığımda ertesi gün şarj işlemi bitmişti. 5-6 ay sonra zayıflayıp da tekrar bağladığımda bu sefer şarj işleminin bitmesi 3 günden fazla sürmüştü. Bir dahakine de tutmaz muhtemelen.

Kısaca, akü zayıfladığında şarja bağlamak zorundasın, bunun için ya elektrikçiye gideceksin ya da işlemi kendin yapacaksın. Bu işlem akünün ömrünü uzatır ve yeni akü almadan bir süre daha idare etmeni sağlar. Hemen hemen her kalitedeki akü zayıfladıktan sonra en az 1 kez şarj yer ve adam olup kullanılmaya devam eder. Bitince de mecbur yenisi alınır.

İşte tüm bu nedenlerden ötürü bence oldukça faydalı bir cihaz bu.

Fuar konusunda, vardiyam Pazar günü için öğlen işbaşı şeklinde maalesef.
    Bu nedenle biz C.tesi günü öğlen 15:00'de ben işten çıktığımda gideriz büyük ihtimalle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler