Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal senin akü iyi durumda demekki. Zayıfladığı zaman canlandırmak için akü şarj cihazına ihtiyaç duyacaksın ama.

Neden dersen;
    Çünkü motorun yaptığı şarj, akünün düşen amper değerini yükseltmez; sadece mevcut akü değerini korur ve düşmesini engeller. Yani örnek olarak; 8,5 amperlik akü durduğu yerde zayıflamış ve 7 ampere düşmüşse, günde 5 saat motora binsen de sadece 7 amperlik akü değeri korunmaya devam eder.
    Ama şarj aleti ile akünün enerji seviyesini yükseltmek söz konusu; tabi akünün buna gücü varsa. Çok zayıflayan akü şarj da tutmaz çünkü bir yerden sonra ve muhakkak değişmesi gerekir.

Mesela ben akümü ilk şarja bağladığımda ertesi gün şarj işlemi bitmişti. 5-6 ay sonra zayıflayıp da tekrar bağladığımda bu sefer şarj işleminin bitmesi 3 günden fazla sürmüştü. Bir dahakine de tutmaz muhtemelen.

Kısaca, akü zayıfladığında şarja bağlamak zorundasın, bunun için ya elektrikçiye gideceksin ya da işlemi kendin yapacaksın. Bu işlem akünün ömrünü uzatır ve yeni akü almadan bir süre daha idare etmeni sağlar. Hemen hemen her kalitedeki akü zayıfladıktan sonra en az 1 kez şarj yer ve adam olup kullanılmaya devam eder. Bitince de mecbur yenisi alınır.

İşte tüm bu nedenlerden ötürü bence oldukça faydalı bir cihaz bu.

Fuar konusunda, vardiyam Pazar günü için öğlen işbaşı şeklinde maalesef.
    Bu nedenle biz C.tesi günü öğlen 15:00'de ben işten çıktığımda gideriz büyük ihtimalle.
    Evet Emre benim motoru aldığım arkadaş aküyü yeni değiştirmişti.Kuru tip akülerden(pil gibi yani)Ben sorun yaşamıyorum.Elbette şarz cihazı iyi birşeydir ama nekadar kullanacaksın.Aküyü sürekli şarz etmekte iyi birşey değil.Akü sürekli şarz gerektiriyorsa zaten ömrünü tamamlamış demektir.Yeni bir akü alır 2-3 sene düşünmessin.
    Fuar için eşimle birlikte gelirsem arabayla gelmek zorundayım,çünkü prenses ECE hanım daha 8 aylık.O yüzden bakıcam o günlerdeki duruma.C.tesi de olabilir pazar da.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:05 ----------

Kemal senin akü iyi durumda demekki. Zayıfladığı zaman canlandırmak için akü şarj cihazına ihtiyaç duyacaksın ama.

Neden dersen;
    Çünkü motorun yaptığı şarj, akünün düşen amper değerini yükseltmez; sadece mevcut akü değerini korur ve düşmesini engeller. Yani örnek olarak; 8,5 amperlik akü durduğu yerde zayıflamış ve 7 ampere düşmüşse, günde 5 saat motora binsen de sadece 7 amperlik akü değeri korunmaya devam eder.
    Ama şarj aleti ile akünün enerji seviyesini yükseltmek söz konusu; tabi akünün buna gücü varsa. Çok zayıflayan akü şarj da tutmaz çünkü bir yerden sonra ve muhakkak değişmesi gerekir.

Mesela ben akümü ilk şarja bağladığımda ertesi gün şarj işlemi bitmişti. 5-6 ay sonra zayıflayıp da tekrar bağladığımda bu sefer şarj işleminin bitmesi 3 günden fazla sürmüştü. Bir dahakine de tutmaz muhtemelen.

Kısaca, akü zayıfladığında şarja bağlamak zorundasın, bunun için ya elektrikçiye gideceksin ya da işlemi kendin yapacaksın. Bu işlem akünün ömrünü uzatır ve yeni akü almadan bir süre daha idare etmeni sağlar. Hemen hemen her kalitedeki akü zayıfladıktan sonra en az 1 kez şarj yer ve adam olup kullanılmaya devam eder. Bitince de mecbur yenisi alınır.

Bu nedenle biz C.tesi günü öğlen 15:00'de ben işten çıktığımda gideriz büyük ihtimalle.
    Evet Emre benim motoru aldığım arkadaş aküyü yeni değiştirmişti.Kuru tip akülerden(pil gibi yani)Ben sorun yaşamıyorum.Elbette şarz cihazı iyi birşeydir ama nekadar kullanacaksın.Aküyü sürekli şarz etmekte iyi birşey değil.Akü sürekli şarz gerektiriyorsa zaten ömrünü tamamlamış demektir.Yeni bir akü alır 2-3 sene düşünmessin.
    Fuar için eşimle birlikte gelirsem arabayla gelmek zorundayım,çünkü prenses ECE hanım daha 8 aylık.O yüzden bakıcam o günlerdeki duruma.C.tesi de olabilir pazar da.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bahsettiğim de kuru tip akü zaten, ama demek istediğim sürekli şarj etmek değil aslında.
    Akün yeni de olsa, gerek ara sıra motorun yatmasından, gerekse sık aralıklarla stop edip çalıştırma gibi durumlardan dolayı zamanla (ortalama 1 sene) zayıflayacaktır. Hiçbir akü 3 sene teklemeden gitmez. İşte bu durumda aküyü şarja bağlayıp canlandırmak gerekir. Bu da akünün ömrünü uzatır. Yani kaç kere kullanacaksın dediğin cihaz, 1 kere kullanmayla en az 6 ay daha akü alma mecburiyetinden kurtaracaktır seni. Tabi dediğin gibi, aynı işlemi akünü oto elektrikçisine vererek de yaptırabilirsin. Ama yok, ben bir 6 ay daha aynı aküyü kullanmam dersen de, şarja bağlamayıp direkt atacaksın ve yeni akü alacaksın. Ama bu da biraz işi bilmeyenlerin işi ve müsriflik bence. Bir malı doğru yöntemleri izleyerek sonuna kadar kullanma taraftarıyım ben. Aynı dijital kameralarda kullandığımız şarjlı pil mantığı yani.

Neyse, dediğim gibi biz büyük ihtimalle Ctesi 15:30'dan sonra ben işten çıkınca gideriz fuara eşimle. Eğer arabayla geçme durumunuz olursa, saatler de uyup sizin için de mahsuru olmazsa, belki biz de motoru bırakırız ve beraber geçebiliriz fuara, ne dersin?

Motosikleti
    cbr 600 f

Neden dersen;

bende işçıkışı sana katıla bilirim abi hava güzel olursa tanışmış oluruzhttp://www.motosiklet.net/forum/images/icons/icon10.gif

İnşallah, fuar bahanesiyle toplaşmış oluruz vesileyle sonunda.

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Şimdi nerde ne zaman =) F ciler olarak mı toplanıyoruz Ayrıca Fuar nerde ne zaman ya bilet falan ? Detaylı bilgisi olan link verebilecek olan ?
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    cbr 600 f
    bilet olayı benide düşündürüyor abi bu arada alet geldi dreamdark abi nasıl kullanıyoruz bunu üzerinde 2 6 12 voltlar var şar etmek için hangisi bozulmaması için hangisini kullanıyoruz ben kışın soğutta garaja gidip motorun sesini duyucam diye motoru çalıştıran ve benzini soğuk havaya karıştıranlardan deyilim onun yerine km olarak kullanananlardanım

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Neyse, dediğim gibi biz büyük ihtimalle Ctesi 15:30'dan sonra ben işten çıkınca gideriz fuara eşimle. Eğer arabayla geçme durumunuz olursa, saatler de uyup sizin için de mahsuru olmazsa, belki biz de motoru bırakırız ve beraber geçebiliriz fuara, ne dersin?[/QUOTE]

Bizim için hiçbir mahsuru olmaz Emre yeterki saatler uysun.Ben normaly c.tesi 13.00 paydos etmem gerekirken hiçbir zaman denk gelmiyor.(tersane tamir işleri)o yüzden söz veremiyorum.Ama beraber gitmeyi isterim bende.Sen bilet işini ayarladınmı?Ben İsmet ustaya söyledim ayarla diye ama daha yok birşey.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:50 ----------

Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilet olayı benide düşündürüyor abi bu arada alet geldi dreamdark abi nasıl kullanıyoruz bunu üzerinde 2 6 12 voltlar var şar etmek için hangisi bozulmaması için hangisini kullanıyoruz ben kışın soğutta garaja gidip motorun sesini duyucam diye motoru çalıştıran ve benzini soğuk havaya karıştıranlardan deyilim onun yerine km olarak kullanananlardanım
    Benim motorum için kiraladığım özel garajla evimin arası 200mt.Ama ben hiç üşenmeden üşümeden gidip onu görüyorum ve çalıştırıp siliyorum.Buda ayrı bir zevk hissedenler için.(bu arada arabamda evimin arkasındaki açık otoparkta duruyor senelerdir.)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar fuar biileti için herhangi bi aksesuar bayiine gidin isteyin istediğiniz adette verirler biz öyle yaptık.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar fuar biileti için herhangi bi aksesuar bayiine gidin isteyin istediğiniz adette verirler biz öyle yaptık.
    emir bey size ilanınıza msj attım ama hiç kaleye almadınızcok ayıp cok yadırgadım 9000 tl az paramı
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi nerde ne zaman =) F ciler olarak mı toplanıyoruz Ayrıca Fuar nerde ne zaman ya bilet falan ? Detaylı bilgisi olan link verebilecek olan ?
    Fuar Yeşilyurt'da İstanbul Fuar Merkezi'nde, 25-28 Şubat 2010 arasında gerçekleşiyor, detaylı bilgi için link:

http://www.motoplus.org/

Biz eşimle benim iş durumumdan dolayı Ctesi saat 16:00'ya doğru orada olacağız muhtemelen. Ziyaretini bu zaman dilimine denk getirecek arkadaşlar olursa görüşürüz kısmetse.

Davetiye büyük ihtimalle motosiklet mağazalarından bulabilirsiniz.

Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hiçbiri bozmaz, bunlar şarj hızına etki eden voltaj değerleridir. Eğer sabrın varsa ağır ağır şarj olması daha sağlıklıdır, 6'ya ayarlayabilirsin. Daha kısa sürsün dersen de 12 kullan, ben genelde bu şekilde şarj ettim açıkcası. Cihazın kelepçelerini aküye bağlayıp adaptörü fişe taktığın zaman adaptörün üzerinde yeşil bir ışık yanar. Bu, cihazın çalıştığını ve şarj işleminin başladığını gösterir. Işık sönene kadar şarj devam ediyor demektir. Işık söndüğü zaman akün dolmuş ve aşırı yükleme olmaması için akım otomatik olarak kesilmiştir. Artık akünü şarjdan alıp motoruna takabilirsin. Bu arada, akü kutup başların ve kelepçelerin de temiz ve oksitsiz; passız olsun.

Bizim için hiçbir mahsuru olmaz Emre yeterki saatler uysun. Ben normal c.tesi 13.00 paydos etmem gerekirken hiçbir zaman denk gelmiyor (tersane tamir işleri), o yüzden söz veremiyorum. Ama beraber gitmeyi isterim bende. Sen bilet işini ayarladınmı? Ben İsmet ustaya söyledim ayarla diye ama daha yok birşey.
    Tamamdır Kemal, sözleşmeyelim dediğin gibi, yine haberleşip kesinleştiririz olmazsa o gün geldiğinde.
    Bilet işini henüz ayarlamadım ama, motosiklet firmalarından edinmeyi düşünüyorum. Genelde mağazalarda oluyor. Ben sağdan soldan bolca bulmaya çalışacağım bakalım.

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emir bey size ilanınıza msj attım ama hiç kaleye almadınızcok ayıp cok yadırgadım 9000 tl az paramı
    Sen dua et adam seni oklavayla kovalamamış; 11750 yazıyor ilanda.

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Emre ben bu akşam iş çıkışı Pendik Güngör motora uğradım ve senin için 2 tane kendimede 3 tane toplam 5 tane fuar davetiyesi aldım.1 tanede motoron dergisinden çıktı.Sana 3 tanede verebilirim yani. O yüzden bilet arama.Beraber gidemezsekte eğer son gün buluşuruz, veririm sana davetiyeleri.Güngör motor katılmayacakmış fuara bu arada.Birde fuar c.tesi 21.00 kadar pazar günüde 19.00 kadar bilginiz olsun.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o densiz sen miydin Erman ya

bak dreamdark haklı, yakalamayayım tenhada

şaka şaka, az daha çıkar paracıkları al benim motoru
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o densiz sen miydin Erman ya

bak dreamdark haklı, yakalamayayım tenhada

şaka şaka, az daha çıkar paracıkları al benim motoru
    yok canım şaka tabiki 9 bin e versende şimdi almam 600f i
    Allah izin verirse KTM ile kendimi geliştirmeye devam edicem

ama ilerde 2.motor olarak ya 600f yada vfr 800 olur inşallah

senin motorunu ben olsam kacırmazdım
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Emre ben bu akşam iş çıkışı Pendik Güngör motora uğradım ve senin için 2 tane kendimede 3 tane toplam 5 tane fuar davetiyesi aldım.1 tanede motoron dergisinden çıktı.Sana 3 tanede verebilirim yani. O yüzden bilet arama.Beraber gidemezsekte eğer son gün buluşuruz, veririm sana davetiyeleri.Güngör motor katılmayacakmış fuara bu arada.Birde fuar c.tesi 21.00 kadar pazar günüde 19.00 kadar bilginiz olsun.
    Çok sağol Kemal, teşekkürler

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar slm,

fuara oğlumla birlikte katılmayı düşünüyoruz.. Şimdiden alışması lazım yavaş yavaş.. Fuara Ankara'dan gidecek arkadaşlar varmı ? Daha bilet bulamadık iki tane bilet lazım bize..

Asıl yardım isteyeceğim konu,,

Zincir ve dişliler vede lastik konusunda..

Benim kızın zincirinin değiştirme vakti geldi (miş)... Usta öyle söylüyor.. Eee zincir değişince dişlide değişecek... Lastiklerde değişecek...

En uygunu ve uygun fiyatlısı hakkında ve de nerede bulabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılar..

Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar slm,

fuara oğlumla birlikte katılmayı düşünüyoruz.. Şimdiden alışması lazım yavaş yavaş.. Fuara Ankara'dan gidecek arkadaşlar varmı ? Daha bilet bulamadık iki tane bilet lazım bize..

Benim kızın zincirinin değiştirme vakti geldi (miş)... Usta öyle söylüyor.. Eee zincir değişince dişlide değişecek... Lastiklerde değişecek...

En uygunu ve uygun fiyatlısı hakkında ve de nerede bulabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılar..
    Selamlar, ben de 1,5 ay kadar önce zincir + dişli değişimi yaptım ve öncesinde bayağı bir araştırma yaptım.

Dişlileri en uygun JT marka buldum ve Sirkeci Aydın Motor'dan 175 TL'ye aldım (5 taksit). Ön 16 ve Arka 45 diş.

Zinciri iyice araştırmanı öneririm, genelde tamamen aynı zincir için fiyatlar ortalama 200-250 TL arası değişkenlik gösteriyor. Aşağıdaki fiyat fena değil gibi:
    http://www.gungormotor.com/urun-1134...LA_ZINCIR.html

Bu arada zincir ölçüsü : 525 ve 108 bakla, O-Ring ya da X-Ring tercih edebilirsin. Marka olarak; DID, EK, RK iyi zincirlerdir.

JT dişliyi de belki daha uygun fiyata satan vardır, onu da araştırsan fena olmaz.

Lastiği maalesef pek ucuz yollu bulabileceğini sanmıyorum, sonuçta belli başlı markadar var ve satış fiyatları ortalama aynı. Michelin, Bridgestone, Dunlop, Metzeller, Pirelli.
    Herhalde 650 - 900 TL arası bir rakamı göze alman gerekiyor.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    Honda CBR 600F (2005)
    Merhaba arkadaşlar. sizlerle tanışma fırsatım olmadı. Aslında 1-2 senedir üyeyim foruma ama pek ilgilenemedim. İkinci motorum olan cbr600f imi enduro tarzına geçmeyi düşündüğüm için satışa çıkardım. Görmek isteyenler hava güzel olursa fuar girişinde motorumu görebilirler veya buluşabiliriz. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler. Fuarda tanışmak dileklerimle...

http://www.sahibinden.com/muhendiste...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arkadaşlar slm,

Saygılar..
    teknik konulara dreamdark cevap vermiş en güzel şekliyle. zincir konusunda turan güneşte endo motora bakabilirsin ya da ulusana. yine buralara uğrar bilet istersen verirler.
    biz arkadaşlarla gidicez fuara ama arabayla gitmeyi düşünüyoruz. sonuçta şubatın sonu gece yolculuğu yapmak pek akıl karı olmaz gibi geliyo.

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Arkadaşlar slm,

Saygılar..
    Lastikleri Buzmotordan bakabilirsin.Emre de oradan almış,bende gidip baktım oradan alıcam.Pilot sport ön arka 710tl.Fuara da katılıyorlar.Bilgine

Alıntı kervangecmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. sizlerle tanışma fırsatım olmadı. Aslında 1-2 senedir üyeyim foruma ama pek ilgilenemedim. İkinci motorum olan cbr600f imi enduro tarzına geçmeyi düşündüğüm için satışa çıkardım. Görmek isteyenler hava güzel olursa fuar girişinde motorumu görebilirler veya buluşabiliriz. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler. Fuarda tanışmak dileklerimle...

http://www.sahibinden.com/muhendiste...XQQdisplayitem
    Hayırlısı olsun arkadaşım, görüşmek üzere.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler