Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba..Benzin aldıktan ve 30 km yol yaptıktan sonra (zorlamadım moturu) vites küçültürken motorun sesi kalınlaştı ve stop etti. bir süre beklemeden çalışmıyor ve egsozdan çıkan ses normalin hayli kalını..motordan vuruntu sesi falan gelmiyor. stop ettiğinde eğilip sol taraftaki boşluktan baktığımda, karbüratör manifoltundan bir kaç damla benzin damlattığını gördüm..acaba benzin pompası mı göçtü..yada hortumlardan birimi çıktı..? fikri olan varmıdır..?
    aynı olay araba da başıma geldi benzin aldıktan sonra, benzin de pislik vardı sanırım. Gaz kelebeğini temizletince düzelmişti tabii benzin de pislik varsa motor da nereleri tıkar orasını çok iyi bilmiyorum. Bence bu şekilde motoru kullanmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    Arkadaşlar arka tekerim patladı bu sabah :( İşe gelince farkettim, fıs-fıs ses geliyor, bi baktım bir şey girip çıkmış arka tekere, ordan hava kaçırıyor. Lastiği tamir etmek ne kadar güvenlidir ? Tamir edilmiş lastik yüksek süratlerde herhangi bir tehlike arz eder mi ? Birde önerebileceğiniz, daha önce kullanıp memnun kaldığınız lastik tamir ürünleri var mı ? Bir kaç yerde okuduğum yazılarda, ürünün silikon bazlı olmasına dikkat ediniz diyor, ama hiçbir fikrim yok :(
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ılkerım fıtıl mevzusu yuksek hızlarda rısk faktorudur asırı derecede

Yerı geldımı 200+ hızlara cıkan makınalar sakası olmuyor o yuzden lastıgını degıstırmenı onerırım

Bu arada su an motorundakı lastık marka modelı ve dot yazan yerdekı 4 hamelı rakam nedır?

Motosikleti
    Michelin Pilot Power var şu an motor üzerinde, ön 120/70 - arka 190/50 73W üretim tarihi 2010 ama haftasını hatırlamıyorum bakıp geleyim hemen

Edit: 2010 18. haftaymış lastikler, DOT HBB2 979T diye bişey daha yazıyo o ne bilmiyorum ama :D
    Bu arada daha 7bin kilometrede lastikler :( Fitil yaptırmayacağım, soğuk mantar yama denilen birşey varmış, o öneriliyor, herhangi bir sorun yaratmayacağı söyleniyor ama yinede bi güvensizlik var içimde :(

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı ilkerrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin Pilot Power var şu an motor üzerinde, ön 120/70 - arka 190/50 73W üretim tarihi 2010 ama haftasını hatırlamıyorum bakıp geleyim hemen

Edit: 2010 18. haftaymış lastikler, DOT HBB2 979T diye bişey daha yazıyo o ne bilmiyorum ama :D
    Bu arada daha 7bin kilometrede lastikler :( Fitil yaptırmayacağım, soğuk mantar yama denilen birşey varmış, o öneriliyor, herhangi bir sorun yaratmayacağı söyleniyor ama yinede bi güvensizlik var içimde :(
    fitil veya soğuk yama hiç farketmez kesinlikle yaptırma. isterse lastik 100 kmde olsun direkt at yenisini al bence, benim eski motorda olmuştu, soğuk yama olmasına rağmen atmıştı. Riske girmeye değmez...

Motosikleti
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fitil veya soğuk yama hiç farketmez kesinlikle yaptırma. isterse lastik 100 kmde olsun direkt at yenisini al bence, benim eski motorda olmuştu, soğuk yama olmasına rağmen atmıştı. Riske girmeye değmez...
    Michelin'e telefon edip sordum bi sakınca yok dediler ama iyi yaptırmak lazım heralde, yüksek süratlerde yamanın atması hiç ama hiç hoş bir deneyim olmaz sanırım. Lastikteki delik 6mm den küçük ve delik yanakta değilse gönül rahatlığıyla tamir ettirabilirsiniz dediler. BEnim lastikteki hasarda 3-4mm civarındadır heralde, delikte tam tabanda.

Şimdilik el mahkum tamir ettirmeye, şirketin önüne kaldı motor :D Önümüzdeki hafta sonu belki değiştirebilirim lastiklerimi, zaten arka tekeri orjinal ebatında takmak istiyordum buda bahanem olur Kullanan kime sorsam Pirelli Diablo Rossodan çok memnunlar. Fiyatı biraz tuzlu ama duyduğum onca olumlu yorumdan sonra Michelin Pilot Powerlardan olan sonsuz memnuniyetime rağmen pirelliye kayabilirim.

Motosikleti
    beyler bu arada bu eski motorumu sigorta firması ile anlaşarak elden çıkartabilirim.

demek oluyor ki yeni bir f beni bekler
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kanka niye F alıyorsun Baska model baksana XX XX XX
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka niye F alıyorsun Baska model baksana XX XX XX
    üstünü tamamla sen ben almazsam ne olayım (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Michelin'e telefon edip sordum bi sakınca yok dediler ama iyi yaptırmak lazım heralde, yüksek süratlerde yamanın atması hiç ama hiç hoş bir deneyim olmaz sanırım. Lastikteki delik 6mm den küçük ve delik yanakta değilse gönül rahatlığıyla tamir ettirabilirsiniz dediler. BEnim lastikteki hasarda 3-4mm civarındadır heralde, delikte tam tabanda.

Şimdilik el mahkum tamir ettirmeye, şirketin önüne kaldı motor :D Önümüzdeki hafta sonu belki değiştirebilirim lastiklerimi, zaten arka tekeri orjinal ebatında takmak istiyordum buda bahanem olur Kullanan kime sorsam Pirelli Diablo Rossodan çok memnunlar. Fiyatı biraz tuzlu ama duyduğum onca olumlu yorumdan sonra Michelin Pilot Powerlardan olan sonsuz memnuniyetime rağmen pirelliye kayabilirim.
    Psikolojik olarak hep yamalı lastikle gittiğini hatırlayacaksın ve motoru istediğin gibi kullanamayacaksın, en azından ben öyle hissetmiştim. Dediğin gibi yama atarsa çok sıkıntı yaşayabilirsin, karar senin tabii...

Motosikleti
    Psikolojik olarak hep yamalı lastikle gittiğini hatırlayacaksın ve motoru istediğin gibi kullanamayacaksın, en azından ben öyle hissetmiştim. Dediğin gibi yama atarsa çok sıkıntı yaşayabilirsin, karar senin tabii...
    Yaptırdım bakalım gözüme baya sağlam göründü. Lastiğin içinden soktu yamayı sonra dışardan çekti hem içten hem dıştan kapandı falan delik acayip bişeyler yaptı yani :D

Bu arada lastiği taktıktan sonra zinciri ayarlarken ömrünü tamamlamış olduğunu farkettik, bi kısmı fazla gergin kalıyor zincirin, tavsiye edebileceğiniz zincir markaları nelerdir, yurtdışında getirme imkanımda var.

Motosikleti
    CBR 600F
    Yaptırdım bakalım gözüme baya sağlam göründü. Lastiğin içinden soktu yamayı sonra dışardan çekti hem içten hem dıştan kapandı falan delik acayip bişeyler yaptı yani :D

Bu arada lastiği taktıktan sonra zinciri ayarlarken ömrünü tamamlamış olduğunu farkettik, bi kısmı fazla gergin kalıyor zincirin, tavsiye edebileceğiniz zincir markaları nelerdir, yurtdışında getirme imkanımda var.
    Ben geçen hafta zincir dişli komple değiştirdim.RK marka. yurtdışında yaygın.eBAYdan alcaktım kargoyla 180 dolar civarında geliyor.istanbulda takması dahil 350 tl ye aldım.sadece zincirse D.I.D öneriyo herkes..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben Eski lastiğime Fitil yaptırmıstım bir keresinde; hiç bir sorun da yasamadım yüksek hızda ki bundan önceki motoruma da yaptırmıstım... Yaptırıp kullanan arkadaslar yorum yaparsa sanki daha sağlıklı sonuclar cıkacak ortaya
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Arkadaşlar bugün 2 arkadaşım motorun yanında şakalaşırken carpıp sol aynamı kırdılar. Sağlık olsun dedim gectim Acaba elinde eski sol aynası olan var mı ? Motor sürebileceğimiz son zamanlarda aynasız kalmak istemiyorum. Aynayı hafta ici almayı düşünüyorum. Aldığımda tekrar iade edebilirim.

Birde orjinalinden farklı güzel tasarımlı ayna tavsiyeleri olan var mı?

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Ben Eski lastiğime Fitil yaptırmıstım bir keresinde; hiç bir sorun da yasamadım yüksek hızda ki bundan önceki motoruma da yaptırmıstım... Yaptırıp kullanan arkadaslar yorum yaparsa sanki daha sağlıklı sonuclar cıkacak ortaya
    Ben yaptım işte yorum Kullandım memnun kalmadım ve dediğim gibi 100 km de bile lastik patlasa direkt atarım, param yoksa da binmem motora lastik alıncaya kadar. Çünkü benim soğuk yamalı lastik bi anda indi allahtan yüksek hızda değildim...

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    çakoo olum sen kafayımı yedin laa :D harbiden iyi değilsin sen bak gerçi sende ben gibi laz sın laf anlamazsın :D ama sen yinede busaya falan bulaşma yoksa o sana fena bulaşır söyliyim :D

barismert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f 2006
    Ben yaptım işte yorum Kullandım memnun kalmadım ve dediğim gibi 100 km de bile lastik patlasa direkt atarım, param yoksa da binmem motora lastik alıncaya kadar. Çünkü benim soğuk yamalı lastik bi anda indi allahtan yüksek hızda değildim...
    Ne alakasi var abicim 1 delikle lastikmi atilir yuh artik bu kadar pimpirik olsam 600 f gibi 600 cc makinanin ustunde ne isim var .

Saglam yaptirdiysan arkadasim gonul rahatliyla kullan parayi sokaktan topllamiyoruz icine sinmiyosa illa yamali lastigi bana sat

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    sen fitil yaptırırsın kullanırsın şanslısındır birşey olmaz ama bu motosiklet lastiğinde fitil uygulamasının sağlıklı olduğunu göstermez. 3. dünya ülkelerine has bir tamir yöntemidir fitil. 180 tabanlı 250 km/h süratin üzerine çıkan bir lastikte ekonomik olucam diye bu yöntemi kullanmak ise şansını zorlamaktır.

Artı acemilk dönemlerimizde biz de bu hataytı yaptık kullanıp konuşuyoruz yani.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Yaptırdım kullanıyorum valla soğuk mantar yamalı lastiğimi, şu zincir-dişli işi olmasa değiştirirdim lastikleri ama yaklaşık 500 Lira zincire sıkışınca lastik değiştirmeyi ötelemek gerekti Önümüzdeki sezona kadar bunlarla idare ederim sanırım.

2 teker üzerinde 4 tekerin ulaşamadığı kadar süratle gidersek
    2 adet bozuk paranın kapladığı alan kadar bir yüzeyde canımızı taşıyorsak
    lastik sıcaklıkları çok değişken bir ortamda yaşarsak örn. (gece 5-10 gündüz 20-30 derece)

o lastiklere hangi yamayı yaparsanız yapın orjinali gibi olmayacaktır.
    kullan veya yenisini al demiyorum
    şöyle diyorum
    hayat bir riskler dünyasıdır.
    tüm canlılar risk içinde yaşar.
    2 teker üzerinde motor sürmek çok risklidir. yamalı, sorunlu, hamuru bozulmuş lastikle motorsiklet kullanmak çok-çok risklidir. hele birde 200+km/h üzerine çıkan bir motorunuz varsa allah yardımcınız olsun.
    yok arkadaş ben riski seviyorum derseniz kullanabilirsiniz.
    yok ben hayatı yaşamayı, heyecanı seviyorum derseniz sorunsuz yeni bir lastik tercih etmelisiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler