Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    İstanbul'da 40la gidebilirsen gidersin.2 kişi düşük devirde gidiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ''kuturkutur'' abim şu lastik işini kafama soktu.
    ama lastik fiyatları neredeyse araba lastikleriyle aynı fiyata hatta daha bile fazla
    benim lastiklerde iyi gibi duruyorda
    yol tutuşu inanılmaz kötü
    artık sertleşti

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    O konuda şeyhşamil güzel bir tecrübe kazanmış ve bizlerle paylaşmış 1-2 sayfa geride yazıyo wolkycim...

Nyloonlardan kurtulmamız gerektiğini güzel bir metzeller falan kauçuk sanırım valla benim şugün durumum olsun koşar alırım!

Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konuda şeyhşamil güzel bir tecrübe kazanmış ve bizlerle paylaşmış 1-2 sayfa geride yazıyo wolkycim...

Nyloonlardan kurtulmamız gerektiğini güzel bir metzeller falan kauçuk sanırım valla benim şugün durumum olsun koşar alırım!

SKY ve WOLKY kardeş, avro kuru, pariteye bağlı olarak düştü.

Metzellerin fiyatı 40-45 avro civarında

Ayrıca lastik firmalarının vade farksız 8-10 taksit yaptığını

gözönünde bulundurur ve canının değerini de düşünürsen,

nyloon lastikleri değiştirmemek için farklı sebeplerin daha

ön planda olması ve lastiklerin değişimini 2.nci plana veya

başka bir bahara atmanın sana sağlayacağı fayda veya

zararı değerlendirmek gerekir diye düşünmekteyim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''kuturkutur'' abim şu lastik işini kafama soktu.
    ama lastik fiyatları neredeyse araba lastikleriyle aynı fiyata hatta daha bile fazla
    benim lastiklerde iyi gibi duruyorda
    yol tutuşu inanılmaz kötü
    artık sertleşti
    özür diliyerek düzeltiyorum Şeyh Şamil abi sokmuş aklıma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:45 ----------

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SKY ve WOLKY kardeş, avro kuru, pariteye bağlı olarak düştü.

Metzellerin fiyatı 40-45 avro civarında

Ayrıca lastik firmalarının vade farksız 8-10 taksit yaptığını

gözönünde bulundurur ve canının değerini de düşünürsen,

nyloon lastikleri değiştirmemek için farklı sebeplerin daha

ön planda olması ve lastiklerin değişimini 2.nci plana veya

başka bir bahara atmanın sana sağlayacağı fayda veya

zararı değerlendirmek gerekir diye düşünmekteyim..

daha iyi bir araştırma yapmadığımdan sormak istiyorum
    bu motorcularda satılan 50-60 tl civarındaki lastikler
    işimizi görürmü.gerçi onlarında markasını bir öğrenmek lağzım

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özür diliyerek düzeltiyorum Şeyh Şamil abi sokmuş aklıma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:45 ----------

daha iyi bir araştırma yapmadığımdan sormak istiyorum
    bu motorcularda satılan 50-60 tl civarındaki lastikler
    işimizi görürmü.gerçi onlarında markasını bir öğrenmek lağzım

Senin hesabına göre; 2 adet lastiğe 100 veya 120 Lira vereceksin.

Metzeller aldığında ortalama 160 veya 170 Lira vereceksin ..

Aradaki 40 veya 50 Lira senin yaşam standartını fazlası

ile etkileyecekse tabiki bir şey diyemem,

Ama ne olursa olsun şartları zorlayıp taksitlede olsa

metzeller al derim. Hemen alma, 1 ay sonra al, ama iyi

bir lastik al..

Bu konuda değişik satıcı firmalar var. Kargoyla adresine

teslimatta yapıyorlar. İzmir gibi yerde de rahatça bulabilirsin..

İnşallah lastiklerin değişimini takiben de, aradaki farkın

derinliğini hissederek daha güvenle motorunu sürersin..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Sonra gelip , kütür bizi masrafa sokuyor demeyin
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

Bu arada 150zcciler yaz geldi aslında toplanıp bir yerlere gidebiliriz.
    istanbuldabir buluşma yaarlayalım arkadaşlar. sahil kenarında oturup çekirdek çitlesek bile olur. maksat görüşebilmek. konuşabilmek.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    günaydın arkadaslar dün gece yolda giderken 150 zc li birine rasladım ışıklarda motoru baya temiz görünüyodu sıfır almıs gibi dedim kaç km de 32.000 dedi dedim nasıl memnunmusun direk dedi böle motorun... ilk bakımından sonra itinalı kullanmama ragmen fren balatalarında problem oldu dedi sonra 3000 de egzoz gitti dedi bi dünya şey söledi 60 sn ye içinde bende dedim abim bende sıfır aldım dedim direk söledigi laf ilerde cok problem cıkarıyo cıkar elinden basın agrır dedi:S sizinle paylasmak istedim sadece:D

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Banada öyle söylüyorlar yalnız tersini söyleyende çok yüzde 50 yüzde 50 diyebilirim.Kimisi çok kötü diyor zcler çok sorunlu diyor,kimiside çok güzel iyi motor diyor.Anlamadım gitti.Söyleyenlerin hepside zc kullanan arkadaşlar.Yani kafadan atıp söylediklerini sanmıyorum.

Hakikaten bir buluşma ayarlayalım arkadaşlar bir hafta sonu toplanalım.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada öyle söylüyorlar yalnız tersini söyleyende çok yüzde 50 yüzde 50 diyebilirim.Kimisi çok kötü diyor zcler çok sorunlu diyor,kimiside çok güzel iyi motor diyor.Anlamadım gitti.Söyleyenlerin hepside zc kullanan arkadaşlar.Yani kafadan atıp söylediklerini sanmıyorum.

Hakikaten bir buluşma ayarlayalım arkadaşlar bir hafta sonu toplanalım.
    antalyada olsan istedigin zaman bulusruk ama uzaktasın bee kardeş

Herkese slm arkadaşlar ben yeni üye..adım ömer yaş 24 ist.z.burnu meslek özel güvenlik bendede motor merakı çok ama tiryaki babında değil :D bende 150zc alma niyetindeyim kısmetse inş. walla bir dünya yorum okudur gerek burda gerekse başka forumlarda kafa karıştırıcı.biri kötülüyür biri çok iyidiyor,biri iyikullanırsan iyidir diyor. nedir bunun ortası. benim iş yerimle ev arası yakın gibi bişey tahminimce motorla 20 dk en fazla belki okadar bile değil.ben işe gidip gelmek için ve h.sonları gezmek için istiyorum ayağım yerden kesilsin yeter.h.sonları 2 gunde totalde 200 km rahat yol yaparım h.içi pek olmaz bu motor uzun yola gelirmi 2 kişi olurum zaten genelde.ve ilk motorum olacak eskiden kiralayıp bir kaç saat gezerdim ara ara..???? şimdiden tşkler arkadaşlar umarım uyum sağlarım aranıza kabul edersiniz.sosyal olaylara dahil oluruz:D:D

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Venom22 Hoşgeldin.

Motor ile ilgili burada bol bol yorum , başa gelmiş sorun ve çözümünü bulacağına eminim. En basiti benim gibi bu işlere uzak tepelerden bakan adamların bile motosiklet sevgisi kazandıran bu model hakkında bilgi sahibi olacaksın.

Gündelik ihtiyaç olarak yazdığın şey açıkçası benim ihtiyaçlarımla birebir örtüşüyor. Araba sahibi olarak açıkçası , İstanbul trafiğinde artık daha fazla çile çekmek istemediğim için bu şekilde bir çözüme ulaşmayı uygun gördüm.

İnanıyorum ki sen de benzer şekilde bu motosiklet ile istediğin keyfe ve zevke ulaşacaksın.

Anahtar kelime olarak , Bu motora baktığın sürece , o da seni yolda bırakmıyor. En azından burada gördüğün 3580 yorum bunun üzerine kurulu.

Haydi bakalım , geldiğin iyi oldu , sen soru sordukça biz de seninle kendimizi geliştiririz...
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı venom22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese slm arkadaşlar ben yeni üye..adım ömer yaş 24 ist.z.burnu meslek özel güvenlik bendede motor merakı çok ama tiryaki babında değil :D bende 150zc alma niyetindeyim kısmetse inş. walla bir dünya yorum okudur gerek burda gerekse başka forumlarda kafa karıştırıcı.biri kötülüyür biri çok iyidiyor,biri iyikullanırsan iyidir diyor. nedir bunun ortası. benim iş yerimle ev arası yakın gibi bişey tahminimce motorla 20 dk en fazla belki okadar bile değil.ben işe gidip gelmek için ve h.sonları gezmek için istiyorum ayağım yerden kesilsin yeter.h.sonları 2 gunde totalde 200 km rahat yol yaparım h.içi pek olmaz bu motor uzun yola gelirmi 2 kişi olurum zaten genelde.ve ilk motorum olacak eskiden kiralayıp bir kaç saat gezerdim ara ara..???? şimdiden tşkler arkadaşlar umarım uyum sağlarım aranıza kabul edersiniz.sosyal olaylara dahil oluruz:D:D
    Üstad aynen bende senin gibi kullanıyorum motor gayet keyifli ve güzel.Rodajı sakin ve iyi yap,tepe tepe kullanırsın.Şu an 600km'deyim daha bir arızası çıkmadı evelallah.Fren diskleri bile ötmüyor yani motor gayet iyi.Tavsiye ederim.

walla ilk 2 yorum oldukça başarılı yönde benimde kafamda var kısmetse alıcam çok araştırıyorum kafam şişti artık :D bakım konusunda üstüme yoktur diyorum yani kendime oldukça güvenirim yagını suyunu rutin temizliğini buyuk zevkle yaparım haz duyarım ama teknik bakımdan şuanlık anlamam zamanla öğreniriz eksiğimizide sizlerle tamamlarım diye ümid ediyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:59 ----------

şu rodaj olayını bana anlatabilirmisiniz nedir nasıl yapılır neolur.motorun açılması diye anladım ama tam kapsamlı anlatabilirseniz sevinirim

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Venom hoşgeldin..
    Hem bizleri tanımak hem motor hakkında birşeyler öğrenmek istiyorsan geçmiş zamanlardaki yazıları okumanı tavsiye ediyorum.. yani geceleyin koyucan nescafeni pc yanına geçicen başına arkadan sevdiğin bir müzik tarzı başlıcan okumaya tek tek sayfa sayfa tabi buna 20.ci sayfadan değilde ne bileyim 60tan falan başla biraz zaman alır ama birçok konuda fikir sahibi olursun ondan sonra o düşünceleri kafanda toplarsın sonrada burda onları tartışmaya alırsın..

Bence en güzeli öyle olur çok kişinin yazısı tartışmalar açıklanmış şeyler var geriside sana kalıyor.

Bu topicte geyik dönmediği için genelde hep bilgiler vardır o yüzden sen bence bir bak..

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Aynen katılıyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    venom öncelikle aramıza hoş geldin
    zc keyif alabileceğin bir motor
    honda değil ama dediğin 20 dkikalık o yol için idealdir
    ben çok memnunum
    görüntüsü hasta etti beni valla...

rodaja gelince rodaj motorun parçalarının birbirine alışmasıdır ki
    motora nazk davranmalısın yani yüksek devirlere ve hızlara ulaşmamalısın 2 kişi binip motoru zorlamamalısın..rodajını iyi yaparsan motorunu uzun bir ömür bekliyor

zaten motoru aldığında rodajla ilgili bilgide verirler (umarım) önce bi kitapçığına göz at
    ve sky-forever abimin dediği gibi çok yaralı bilgiler ve deneyimler elde edebilirsin bu başlıktan
    şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    kanuni racer 200

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:46 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:50 ----------

Motorumun ilk sahibiyim 1350 ytl'ye satıyorum son fiyatımdır. 8300 kilometrede yeni bakımdan çıktı ve her bakımı zamanında yapıldı garantisi var, 2009 trafik çıkışlı, motor kendi üzerime ve sigortalı ayrıca 2012 ye kadarda muayenesi var..

1- mavi led ışık taktırdım akşamları çok net görünüyor.
    2- arka tekeri değiştim dişli ve esnek taktırdım virajlarda hiç kaymıyor gayet güzel.
    3- farın yanındaki mondial yazılarını ve alttaki race tech yazılarını çıkardım böyle daha şekil + elcikleri değiştim.
    4- aynaları değiştim motorun gri ve gümüş gri olan renkleri ile çok uyumlu oldu ( elcik , fren ve ayna üçüde birbirine uyumlu oldu )
    5- özel olarak 4'lü yaptırdım acil işlerinizde yakın 4'lüyü basın gidin yada durakladığınızda yakın rahatça bekleyin.
    6- egzosun üstündeki fazlalığı kestirdim o fazlalık ağırlık yapıyor ve zamanla egzos ısındıkça civata yerinden kırılıyor şimdi ise taş gibi ve daha güzel.
    7- kayışı yeni değiştim artı subap ve rölanti ayarı yaptırdım motorun kalkışı ve gidişi 10 numara oldu.
    8- motorun kavramasını debriyaj balatasını yeni değiştim, en az 1 sene zamanında bakımını yaptırdığınız sürece başka bi yerden arıza çıkartacağını sanmıyorum..
    9- motorun egzos ve diğer taraftaki korumalığını siyah olan yerleri siyah spreyle boyadım gıcır gıcır oldu.
    10- motorcular çakmaklığı kullanma elektriğe fazla yüklendiği için kabloları yakar dedi bende çakmaklığı çıkardım yerine telefon şarj eden cihaz taktım resimde görüldüğü gibi 10 numara oldu hemde işimi görüyor..
    11- motora biri kalın biri ince çift korna taktırdım inanın araba kornasından daha iyi ses çıkıyor kornayı duyan araba sanıyor yani gayet güzel.
    12- motor gerçekten çok iyi kaçıyor ilk rodaj zamanında yavaş kullandım pistonlar falan herşey kıvamında çalıştı şimdi deli gibi kaçıyor harem - maltepe yolu üzerinde düz yolda ibre 130 a dayandı.
    13- motorumu çok seviyorum gözüm gibi baktım normal şartlarda satmayı düşünmüyorum tamda bi çok parçasını değiştirmeye kalkmışken modifiye yapmaya başlamışken çok temiz bi araba buldum ya onu yada vitesli kanuni racer 200 almayı düşünüyorum kafama göre orjinalliğini bozmadan modifiye yaptım şahsımca güzelde yaptım motoru gereğinden fazla tanıttığıma inanıyorum ilk gelen motoru alır teslimat noter huzurunda yapılıcak alana şimdiden hayırlı olsun. ulaşmak isteyenler bana 0531 628 23 69 yada 0554 951 31 69 dan ulaşabilirler..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    erkin çanta bağlama yerini yamultmuşmusun banamı ole geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 101 kullanıcı var. (0 üye ve 101 misafir)

Bu Konudaki Etiketler