Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı emreakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah siteden çıkınca biraz kulakların çınlar o kadar ama yokuş aşağı salınca patırtılar hoşuna gidicektir eminim. benimki şahsen 150cc den beklenmedik bi toklukla ses çıkarıyor.
    eski motordan alışıktır canım komşular otoparkta çalıştırınca bizim evden duyuluyodu sesi otopark kapalı olunca baya bi yankı yapıyodu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:23 ----------

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialin 150 rf modeli için hazırladığı kare şeklince iki çıkışlı bir egzosu var. fatiht bir zc de görmüştüm çok güzel duruyordu. ben değiştireceğim zaman ondan almayı planlıyoum yaza.
    haziranda sağlam bir bakıma sokacağım.
    güzel gözüküyor onlar da bakalım önce bu haftasonu kornayı halledeyim de ondan sonra tam detaylı girişicem egsoz işine
    Ride hard or stay at home

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Bahsi konu olan kare egzoz buradan görülebilir.

http://www.mondialmotor.com.tr/image...oz/hs-rf/1.jpg

Bu model de perçinli mi ?
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    mondial 150 zc
    Alıntı emreakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben en son 115 gördüm düz yolda ne kadar yaktığını eğer yanlış hesaplamadıysam 20 kr yakıo.

benim motor şuan 880km de 90kmn kesinlikle yukarı çıkmıyo benimkide ilkte 20krş yakıyodu hava ayarı yaptırdım şuan 160krş yakıyo 5ytlye 30km gidiyo daha önce hava ayarını yaptırmadımda 25kmiyodu .....tşkkür bilgin için...

emreakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı kuturkutur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi konu olan kare egzoz buradan görülebilir.

http://www.mondialmotor.com.tr/image...oz/hs-rf/1.jpg

Bu model de perçinli mi ?
    egzozu açıkçası bn beyenmedim zamanlaa o üzerindeki krom parça vidalı olduğu için zırıltı yapar bence

Motosikleti
    mondial 150 zc
    acaba sesi nasıl yada yakıta etkisi bi de ön cam arıyorum sym 200 llerinki gibi geçen sayfalarda bi arkadaşda vardi ama kaybettim nerden ayarlamışsa

Motosikleti
    mondial 150 zc

hava filtresinde bu uygulamayı yapan oldumu sorunlar ve yararlarını bilen ???

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı chakal_1o adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    butun tozu motora gönderir
    benzin sarfiyatı tavan yapar
    motorun ölür
    motor zaten çinli çok kurcalama bence

Motosikleti
    mondial 150 zc
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    butun tozu motora gönderir
    benzin sarfiyatı tavan yapar
    motorun ölür
    motor zaten çinli çok kurcalama bence

(KUSURA BAKMAYIN AMA MOTOR ÇİN KURCALAMA ONU YAPMA ÇİN BUNU YAPMA ÇİN ..ÇİN OLMASI BİŞEY DEİŞTİRMEZ CEP TELLERİN BİLE GARANTİSİ VAR AMA KAÇ KİŞİ GARANTİYE GİTTİ BİRİ GELİR BİRİ GİDER ÖNEMLİ OLAN ÇÖZÜM ÜRETMEK PERFORMANS RAHATLAMA GÖRÜNÜM KARAKTER KAZANDIRMAK LAZIM MOTORA HERGÜN AYNI ELBİSEYLE DOLAŞIRSAN NOLUR BİŞEY OLMAZ FARKIN OLMAZ MOTORDA ÖLEDİR KENDİNDEN SÖZ ETTİMELİ NAZARDAN KORKUYOSAN NAZAR BONCUĞU ASARSIN SONUÇTA MOTOR SENİN İŞİNİ GÖRMELİ YAKIT OLARAK GÖRÜNÜM OLARAK DÜNYA MOTOR GÖRDÜM ÇOK MARKA AMA HEPSİ DÖKÜLÜYO ZAMANLA MOTORU SAĞLAMLAŞTIRMAK LAZIM RAHATLATMAK ...HIZLI VEYA SAKİN GİTMEK ÖNEMLİ DEİL ...BİR LİMONDAN BİLE ÇOK ŞEY İSTİYOSUN MOTORDANDA İSTEDİKLERİNİ ALMAK İSTEMEZMİSİN .....HERŞEY MASRAF AMA YAPCAK BİŞEY YOK ODA SENİN HERŞEYİN SONUÇTA .....BEN İLK MOTOR SAHİBİYİM BELKİ HERKEZ BU FİKİRDEDİ İLK ZAMANLAR AMA BEN İSTEDİMİ ALICAM SONUÇTA PARA VERMİŞİM BENLE ÖLÜCEK DEİLYA ...ADIMI DUYURMASA BİLE KENDİNİ DUYURSUN xD... FARKINI KOY ORTAYA ....

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    (KUSURA BAKMAYIN AMA MOTOR ÇİN KURCALAMA ONU YAPMA ÇİN BUNU YAPMA ÇİN ..ÇİN OLMASI BİŞEY DEİŞTİRMEZ CEP TELLERİN BİLE GARANTİSİ VAR AMA KAÇ KİŞİ GARANTİYE GİTTİ BİRİ GELİR BİRİ GİDER ÖNEMLİ OLAN ÇÖZÜM ÜRETMEK PERFORMANS RAHATLAMA GÖRÜNÜM KARAKTER KAZANDIRMAK LAZIM MOTORA HERGÜN AYNI ELBİSEYLE DOLAŞIRSAN NOLUR BİŞEY OLMAZ FARKIN OLMAZ MOTORDA ÖLEDİR KENDİNDEN SÖZ ETTİMELİ NAZARDAN KORKUYOSAN NAZAR BONCUĞU ASARSIN SONUÇTA MOTOR SENİN İŞİNİ GÖRMELİ YAKIT OLARAK GÖRÜNÜM OLARAK DÜNYA MOTOR GÖRDÜM ÇOK MARKA AMA HEPSİ DÖKÜLÜYO ZAMANLA MOTORU SAĞLAMLAŞTIRMAK LAZIM RAHATLATMAK ...HIZLI VEYA SAKİN GİTMEK ÖNEMLİ DEİL ...BİR LİMONDAN BİLE ÇOK ŞEY İSTİYOSUN MOTORDANDA İSTEDİKLERİNİ ALMAK İSTEMEZMİSİN .....HERŞEY MASRAF AMA YAPCAK BİŞEY YOK ODA SENİN HERŞEYİN SONUÇTA .....BEN İLK MOTOR SAHİBİYİM BELKİ HERKEZ BU FİKİRDEDİ İLK ZAMANLAR AMA BEN İSTEDİMİ ALICAM SONUÇTA PARA VERMİŞİM BENLE ÖLÜCEK DEİLYA ...ADIMI DUYURMASA BİLE KENDİNİ DUYURSUN xD... FARKINI KOY ORTAYA ....
    tamam kardeş sen de farkını koy ortaya. seni de takip ederiz.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ben sana fikrimi söledim kardeş
    olacaklarda onlar yani bişeyi biliyorum soledim yoksa umrumda olmaz motorun

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Uzun süredir yoktum takipte edemedim ama gördümki çok şey kaçırmamışım..
    Öncelikle cümleten tekrar selamlar tüm Herkese

Konuya giriş yaparsam;

Stereo'yu tebrik ediyorum..Uzun ve güzel bi gezi yapmış bunuda bizlerle paylaşmış.Bu bir başarıdır bende onu takdir edenler arasındayım..Demekki görüldüğü üzere alete bakıldığında uzun yola da çıkıyo orası burasıda dağılmıyor problem çıkarmıyor... 6 kmde de motor dağıtılır istenilirse ama 6000 kmde dağıtılmadan sürülebilir...(ufak tefek şeyleri kastetmiyorum tabiki)

Uzun lafın kısası stereo tebrikler arkadaşım zcni de satmış olabilirsin ama yinede sen hala zclisin ve aramızda olmanı dilerim...

Yeni bi kaç kişi gelmiş aramıza yine ilginç arayışlar ve modifiye peşinde koşanlar var..
    Onlara şöyle bir lafım/düşüncem olacak...

Bu aleti şahsi zevk ve egolarınız için sürekli modifiye zahmetine ve harcamasına gireceğinize daha zevk ve egolarınıza cevap verecek komple başka bir alet almayı düşünseniz sizin için daha uzun vadede karlı ve TATMİNKAR bi sonuç vermez mi???

Yani standart zcye;
    Egzoz,far,lastik değişimi,çakar lamba, ön cam sayısız sticker,jantlara şeritler,yok hava filtresi yok radyo/mp3 çalar hoparlör,subap ayarı,dereceli egzantrik mili,blow off,buzdolabı,jakuzi,hatta düğmeye basınca çıkan jakuziden kızlar falan...

Yahu neler yapıyosunuz sevgili arkadaşlar???bu Alet ZC ve MONDIALdir teknik verileri belli şekli belli bi alettir..Farlara xenon egzozlara ilginç şeyler dışardan hava filtresi falan...

Motor size yetersiz mi geliyo?o zaman daha güçlü daha şekil daha teknolojik birşeyler bakarsın.. Ha bakın ufak tefek şeylere birşey demiyorum mesela nedir adam sticker atar ne bileyim bakın bi abimizin eşi air brush yapabiliyormuş(büyük şans ve ustalık) veya ne bileyim aynaları daha iyileştirebilirsiniz ufak tefek şeyler olabilir..Ama malzeme belli yani, bir de ben şunu hiç anlamıyorum ben hiç görmedim ki burgmancılar veya xciting 250 500 gibi alete sahip olanların motorlarına bu zc hs rs cbr ybrlere yapıldığı gibi sürekli bişey ekleme çabası??

Neden çünkü GEREK YOK!!! Aletler zaten iyi güçlü şık ve daha kaliteli...

O kadar masrafı zcye yapıp yürüyen lunaparka çevirmektense gider kymco suzuki yamaha falan bakarım mesela xcity çok şık bi motor xcitingler şu ara çok çekici geliyo bana onlara geçmeyi düşünüyorum zaten..

Serçeyi BMW'ye çevirmeye çalışmaktansa gider 2010 olmasada 99 BMW alırım ama BMW almış olurum...

Unutmayın birşeyin orijinali ile ne kadar çok oynarsanız ki bu motorun ORİJİNALİ'nin bile durumu belliyken siz bide elinizi ayağınızı sokarsanız pek hayır geleceğini zannetmiyorum...

Ama tabi ben kimsenin keyfinin kahyası değilim herkes özgür bunlarda benim naçizane fikirlerim..

Bu arada zc'min ön tablası ve ampul farı HOŞÇAKAL moduna girdi... Marmaris ultra iğrenç rezalet pislik yolları sayesinde benim gibi bi kullanıcı bile buna ancak 19binlere kadar dayandırabildi...
    Yolda giderken sarsıntılardan dolayı ampul farım resmen KIRILDI!Ön tabla artık zor dayanıyo değişmesi lazım vidaları gitmiş bile..
    Aküm aldığım günden beri değişmedi o da artık bana DEĞİŞTİR BENİ diye bağırıyor..
    Arkadaki plakalığın oturduğu siyah plastik yani büyük çamurluk hiç kırılmadı ama plaka, tutturulduğu vidalardan dolayı çatladı ve kırıldı.O da sarsıntıdan kaynaklanıyor o da değişicek yeniden büyük bi pul konup vidalanıcak...
    Jant boyları atmaya başladı evet ve benim motorum ASLA YAĞMUR VE çiğ yemedi çünkü hep içerde bahçede üstü kapalı yerdeydi eh o boyanında ömrü o kadarmış...
    Marmaris sonuçta çok nemli bi yer onun etkisi vardır diye dşnüyorum..
    MOtor olarak bi problemim yok hiçte olmadı!NE boğulma ne bir ses ne bi duman veya ne bileyim motor kısmında hiçbir problemim yok hızı da aynı çekişidi aynı...
    Frenler hiç mi yumuşamaz HİÇ YUMUŞAMADI HALA ilk günkü gibi devam..
    Ama sıvılarını değiştiricem ne olur ne olmaz...

Motorum hala parlar kmsini ASLA göstermeyen cins aletler arasında...
    Ama bi komple saydıklarımla beraber bakıma sokucam eh biraz cebimizde yanacak ama olsun bunlar olması gereken değişiklikler...
    Haaa sağ aynadan hiç randuman alamıyorum çünkü sabit duramıyo değişmesi gerekiyomuş.. Sol aynada hiç problem yok olmadıda bunca yıldır..

BÖyle işte 19bine girerken motorun durumu başka bi olayı yok genel bi bilgi vereyim dedim herkese aranızda en fazla kmye sahip topicte aktif olarak bulunan biri olarak...

BUralardayım artık aklımda yeni tartışma konuları var dönerim sizlere...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ben şu benzin konusunu yine dile getirmek istiyorum
    acaba 97 oktan kullansam motora zararı olurmu çünkü 95 oktan çok sarsıntı yaptırıyor motora
    ama 97 oktan hem sarsıntı yapmıyor hem daha iyi performans veriyor

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    sky_forever selamlar. Eşi airbrush yapabilen insan ben oluyorum gerçekten büyük şans ama motoru aldığımdan beri hasta ve bir türlü bir fikir üretip birşeyler yapamadık ama yapınca da çok büyük birşey istemiyorum ufak bir resim olacak hatta aynı ebatta kaska da aynı resmi düşünüyoruz bakalım hele bir olsun sizlerle hemen paylaşıcam
    modifiye kısmına gelince ufak şeyler güzel olabiliyor dediğin gibi. Ben egsozu değiştirmeyi düşündüm ama onu da orjinal mondial düşünüyordum neden diye sorarsan bir arkadaşım ki kendisinde de zc var egsozda problem olduğunu söyledi ve gözümü korkuttu Gerçi o da orjinal egsozunu kullanıyor hala ve ona verilecek paraya lastik değiştirmek daha mantıklı. Islak zeminde de kullanıyorsanız arkadaşlar bu zemine daha uygun bir çift lastik almak daha mantıklı Ben eğer kışın da motorla işe gidip gelmeye devam edersem ilk iş lastikleri ıslak zemine uygun lastiklerle değiştireceğim. Motoruna çok iyi bakmışsın ki seni bunca km sorunsuz taşımış Eh bundan sonra da saydıkların hele ki Türkiyem'in yollarında normal şeyler
    wolky-ksk ben 95 oktan kullanıyorum şu an ve bundan önceki motorumda da 95 oktan kullandım hiç problem yaşamadım ki bildiğim kadarı ile kullanılması gereken 95 oktandır.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Ve aleyküm selam.Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur ve tasarladığınız şeyi yapıp bizlerle paylaşırsınız..

Egzoz konusunda evet ben kestirmiştim egzozumu çok önceki sayfalarda mevcut resimleri..Sitede yeni bi egzoz var ama fiyatıda hiç ucuz değil tercih senin..Lastiklerde evet önemli hayatla bağımız onlar aslında ama kimse gereken önemi vermiyo onlara! Her ikisinide değiştirirsen çok güzel olur bence e tabi ekonomik durumuna göre tabiki..

Hatta arka lastik konusunda daha geniş yanaklı yani sanırım /70 lik olandan takılınca daha bi konfor ve güven veriyo falan demişlerdi.. Hem son hızına da + olarak yansır bence motorun onuda bi düşün istersen...

Volkancım kafkaflı kardeşim sen benzini nerden alıyosun belki aldığın pompa veya istasyonda problem vardır? bi kaç farklı yerden denemeni ve en ideali hangisiyse onu kullanmanı tavsiye ederim bence SHELL iyi petrol ofisleri ise kötü... yani bizim burdaki istasyonlar öyle.. ya da BP ama bence 97 bizim motorlara göre bi olay değil veya senin olayın benzinle alakalı değil başka birşeyde olabilir ???

Bende 95 kurşunsuz shellden alıp kullanıyorum problemim yok ha şuda önemli hep aynı yerden almaya özen göster!!!

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Lastik konusun açılmışken değiştirmek isteyen arkadaşları bilgilendireyim şu an Metzeler'de kampanya varmış bizim motorlara uygun lastik çift fiyatı 150 TL lastik için oldukça uygun geldi bana 6 taksit fiyatı da 170-190 arası bir fiyattı arkadaş söyledi unuttum tabi serde yaşlılık olunca bunaklık da başlıyor

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Yok canım sende abarttın yahu ;)

Evet lastik değiştirecekler için güzel bi haber peki dediğim arka lastiğin geniş olma konusuna baktın mı ??

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok canım sende abarttın yahu ;)

Evet lastik değiştirecekler için güzel bi haber peki dediğim arka lastiğin geniş olma konusuna baktın mı ??
    yok onu bir araştırayım arkadaştan bilgileri alayım hele bir telefonunu falan size de veririm

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    tamam berker abi bide farklı benzicilerden benzin alıp deneyeceğim teşekkür ederm D:

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    İstanbul için , Dunlop ve Michelin de benzer bir fiyat politikasına gitmiş durumda. Hatta ben bayisi ile görüştüm , kendisi son derece de ilgi alaka gösterdi.

Yer Beşiktaş Barbaros bulvarı , Serancebey Yokuşuna giren yol üstünde. Uygun ebatlı lastiği hatta bir numara büyüğünü de tavsiye ederek takabildiklerini söylediler.

Dunlop lastik için başka bir sitede benzer bir konu için yazılan bir yorum vardı , noktası virgülüne değil ama "Lastiklerinizin asfalt üzerinde sakız gibi olmasını istiyorsanız tercihiniz dunlop olsun" gibi birşeydi. Ayakkabının altına yapışan sakız gibi de olabilir :-)
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Her markanın bu tip veya buna benzer birtakım slogan veya benzeri reklamı vardır ama dunlop tabiki kendini ispatlamış bi marka illa ki farkı gerçekten vardır...

Eh istanbulda olmanın avantajları bu işte herşey orda var..

Öğleden sonra biraz soru sorayımda canlansın topic yine 3.cü sayfalara düşmüş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler