Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 150-S

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değiştirmeden de kullanabilirsin bir süre. Castrol yağ rks motoru ile tam uyumlu olduğu söyleniyor rks yetkililerince o yüzden castrol koymuşlardır. ama sanki 85 tl fazla ilk bakımın ücretsiz olması lazımdı yağ'da 85 tl fikrimce fazla. Tekerine taş değmesin. Nice Kilometlerelere
    Çok teşekkürler, daha daha iyileri sizlerin olsun. İşçilik almadıklarını söylediler. Servisteki usta da epey esnaf adamdı, hoşmuhabbetti. Ben de fazla üstelemedim açıkçası fiyat konusunda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler, daha daha iyileri sizlerin olsun. İşçilik almadıklarını söylediler. Servisteki usta da epey esnaf adamdı, hoşmuhabbetti. Ben de fazla üstelemedim açıkçası fiyat konusunda.
    Usta esnafsa verdiğin para gözüne gelmez haklısın. İnşallah uzun yıllar sıkıntısız kullanırsın motosikleti bir arızası olmaz. Bakım sonrası motosiklette hızlanma vs. oldu mu ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta esnafsa verdiğin para gözüne gelmez haklısın. İnşallah uzun yıllar sıkıntısız kullanırsın motosikleti bir arızası olmaz. Bakım sonrası motosiklette hızlanma vs. oldu mu ?
    Konunun başlarında dediğim gibi ilk motosikletim ve işin acemisiyim. 5. vites ve 5000-6000 devir aralığında 75 ile gidiyorum. Dün potansiyel bir kazadan kaçınmak için bu hızla giderken ufak bir gaz açmam gerekti anında 90'ı geçtim. Henüz çok zorlamıyorum. Sol aynada titreşim vardı, civatasını sıktırarak o sorundan da kurtuldum. Ben çok keyif alıyorum bu motordan ama dediğim gibi ilk motorum ve tecrübem az

Konunun başlarında dediğim gibi ilk motosikletim ve işin acemisiyim. 5. vites ve 5000-6000 devir aralığında 75 ile gidiyorum. Dün potansiyel bir kazadan kaçınmak için bu hızla giderken ufak bir gaz açmam gerekti anında 90'ı geçtim. Henüz çok zorlamıyorum. Sol aynada titreşim vardı, civatasını sıktırarak o sorundan da kurtuldum. Ben çok keyif alıyorum bu motordan ama dediğim gibi ilk motorum ve tecrübem az
    Kaç km yol yaptın şuana kadar arada hızlanman gerekir rodaj süreci içerisinde yüksek devirlerde arada bir kullan yoksa motor tam randımanlı çalışmaz. Uzun yolda hız yapamazsın yani gerçek performansı alamazsın Şehir dışında yüksek devir yüksek hız yapmaya çalış yada usta sürücü varsa ver o yapsın eğer tedirgin olup hız yapamıyorsan. Tekrar hayırlı olsun. Tekerine taş değmesin.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç km yol yaptın şuana kadar arada hızlanman gerekir rodaj süreci içerisinde yüksek devirlerde arada bir kullan yoksa motor tam randımanlı çalışmaz. Uzun yolda hız yapamazsın yani gerçek performansı alamazsın Şehir dışında yüksek devir yüksek hız yapmaya çalış yada usta sürücü varsa ver o yapsın eğer tedirgin olup hız yapamıyorsan. Tekrar hayırlı olsun. Tekerine taş değmesin.
    Şu an 550 km.deyim, işe gittiğim yolları sabah akşam değiştiriyorum, trafiğin ve virajların farklı olduğu yerlerde geziyorum. Tedirgin olmuyorum. Haftasonu sahil yoluna çıktığımda sürat ve devri arttırırım.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Şu an 550 km.deyim, işe gittiğim yolları sabah akşam değiştiriyorum, trafiğin ve virajların farklı olduğu yerlerde geziyorum. Tedirgin olmuyorum. Haftasonu sahil yoluna çıktığımda sürat ve devri arttırırım.
    Arkadaş haklı sahil yolu hatta mümkünse otoban motoruda test etmek lazım Tekerine taş değmesin.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Bir önce ki Titanic versiyonuna göre dizaynı daha spor ve agresif duruyor. Özellikler arkada tek amortisör olması çok hoş gösteriyor motorsikleti. Kullanan arkadaşlardan da şuana kadar ne yedek parça ne de servis ile ilgili bir sorun duymadım. Tek silindirli 150cc bir motora görede gayet performanslı geldi bana.

Zaten efsaneleşmiş olan Titanic modelini yeniden tasarlamışlar ve eskisinden çok daha iyi olduğu apaçık ortada. Kullanan birisi olarak kesinlikle tavsiye edebilirim. Fiyat/performans olarak piyasadaki en iyi modellerden birisi.

Alıntı ozgur27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten efsaneleşmiş olan Titanic modelini yeniden tasarlamışlar ve eskisinden çok daha iyi olduğu apaçık ortada. Kullanan birisi olarak kesinlikle tavsiye edebilirim. Fiyat/performans olarak piyasadaki en iyi modellerden birisi.
    Dediğin gibi Titanic piyasada kendini kanıtlamış bir model bazıları kronik arızalar giderilmiş diyor ama diğer 150'ye göre bu model daha bir spor duruşu var yeniden tasarlanmış gibi bana öyle geldi. Kendi emsallerine göre çok kaliteli bence. RK 125'te aynı gibi geldi bana yeni bir model ama cc düşürülmüş gibi

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi Titanic piyasada kendini kanıtlamış bir model bazıları kronik arızalar giderilmiş diyor ama diğer 150'ye göre bu model daha bir spor duruşu var yeniden tasarlanmış gibi bana öyle geldi. Kendi emsallerine göre çok kaliteli bence. RK 125'te aynı gibi geldi bana yeni bir model ama cc düşürülmüş gibi
    Ben çok memnunum, inşallah uzun kilometreler birbirimizi üzmeyiz.

Merhaba arkadaşlar motor bu pazartesi elime geçiyor önerileriniz tecrübeleriniz nelerdir?Bendeki rengi siyah turuncu rahat bir zamanda fotoğraf atmaya çalışırım.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Titanic 150s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motor bu pazartesi elime geçiyor önerileriniz tecrübeleriniz nelerdir?Bendeki rengi siyah turuncu rahat bir zamanda fotoğraf atmaya çalışırım.
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanman dileğiyle..

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Hastasiyiz dedeee,ins banada nasip olur bu tarz bi motor

Hayırlı olsun dostum. Aldığında foto atarsan çok makbule geçer.

Bende bütün sayfaları okudum. Zaten çok yeni bir alet ama kullananlar arttıkça yorumlar oturacaktır. Önceki motorum Bajaj Boxer dı, açıkçası memnundum ancak satmam gerekti ve sattım. Şu anda çok şükür 4-5 civarı bütçem var tekrar motor bakıyorum. Kafamda bu ve rk125r modeli var. O modeli kullanan nerdeyse hiç yok bu arada :D. Beni düşündüren iki şey var.

1)Forumda çoğumuz görüyoruz, çinli diyince herkes sallıyor. Gerçi keeway in Türkiye' deki hali rks ancak çinli sayılıyor. Kalite sağlamlık açısından kullanıcılar ne düşünüyor?

2)İkinci el durumu. Önceki kasa titaniclere bakıyorum ikinci elde çok değer kaybetmiş gibi görünüyor. Elden çıkarma durumu nasıl acaba rks lerde? Boxer ımı mesela çok değer kaybetmeden ve nerdeyse hiç beklemeden rahatça satmıştım.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Hayırlı olsun kazasız belasız belasız kullanman dileğiyle. Tecrübeler sizden gelecek sonuçta motor yeni sayılır Ne kadar mal oldu ve plaka sigorta işlemlerini ne zaman halledeceksin. Şimdiden tekerine taş değmesin.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk kazamızı da hayırlısıyla yara almadan, motoru dağıtmadan atlattık. Sıkışık trafikte sağdaki boşluktan 30-40 ile ilerliyordum, solumdaki araba sinyal vermeden, belki de aynaya bile bakmadan sağdaki sapağa giriş yapmaya kalktı, arabanın üzerime geldiğini görünce gazı açıp kaçamadım, o panikle ön frene abanmışım. Haliyle ön teker kaydı, motor sağa devrildi, ben de yere yapıştım. Çok şükür mont,eldiven,kask,dizlik herşeyim tamdı. Egzoz korumanın ucunu ve de gaz kolunun ucunu azıcık çizdik. Adama da "Senin ben kullandığın arabanın amk" diye bağırdım ama sanırım kazanın en büyük sebebi özgüvenimin tecrübesizliğimle birleşmesi.

Merhaba arkadaşlar tekrardan geldim bir sayfa açtım facebooktan orada hem gösterge hem de egzos sesinin videosunu attım Sayfanın ismi Rks Titanic 150 s kullanıcıları Bu arada herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Merhaba arkadaşlar tekrardan geldim bir sayfa açtım facebooktan orada hem gösterge hem de egzos sesinin videosunu attım Sayfanın ismi Rks Titanic 150 s kullanıcıları Bu arada herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederim.
    Sayfaya bir like da benden olsun

İlk kazamızı da hayırlısıyla yara almadan, motoru dağıtmadan atlattık. Sıkışık trafikte sağdaki boşluktan 30-40 ile ilerliyordum, solumdaki araba sinyal vermeden, belki de aynaya bile bakmadan sağdaki sapağa giriş yapmaya kalktı, arabanın üzerime geldiğini görünce gazı açıp kaçamadım, o panikle ön frene abanmışım. Haliyle ön teker kaydı, motor sağa devrildi, ben de yere yapıştım. Çok şükür mont,eldiven,kask,dizlik herşeyim tamdı. Egzoz korumanın ucunu ve de gaz kolunun ucunu azıcık çizdik. Adama da "Senin ben kullandığın arabanın amk" diye bağırdım ama sanırım kazanın en büyük sebebi özgüvenimin tecrübesizliğimle birleşmesi.
    Çok geçmiş olsun Motosikletin ilk kaza testini gerçekleştirdin çok hızlı değilmişsin ama ön tekerin kayıp yatırması fren kolunu falan kırabilirdi ne dersin parçalar sağlam mı ?

Eyvallah tommygun ve çok geçmiş olsun kaza yapmışsın

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)