Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi aramızda en tecrübeli sen sayılırsın,biraz açar mısın bu konuyu nedir ne değildir..
    hayhay açarım tabi kardeşim.yamaha xmax kaliteli ve güçlü motor yolda hele uzunyolda sürüş keyfi çok mükemmel 120 km hızda motor süzülüyor otobanda 150 km çıktığımı biliyom,fakat parçaları çok pahalı bide yok. arıza yaptınmı veya yatırırsan parça bulmakta sıkıntı var,bumotora sahipsen ikinci bir motorun kesin olmalı,birde sürekli sabit bir gelirin olmalı,aksi halde kaliteli motor düşünmemeliyiz,basit parçalardan başlayım,3000 de yağ değişimi 6000 de periyodik bakım değişen parçalar,ön arka balata, 1,250 yağ,hava filitreleri,vs.
    önbalata: 105 ytl
    arkabalata: 65 ytl
    2 litre yağ: 50 ytl
    hava filitreleri: 65 ytl
    işçilik: 80-100 arası
    sakın eksoza ve radyotere bişiy olmasın ozaman bittin işte çünkü fiatları elyakıyo,eksoz 550 ytl radyotür sanırım 600-800 civarı çokta emin değilim
    mutlaka yansanayileri vardır bu parçaların ama nekadar sağlıklıdır onu bilemem
    valla benim önçamurluk kırıldı 45 gün evvel dün taktırdım motor piçgibi duruyordu şimdi normale döndü.
    siparşi verdikten 1 ay sonra geldi servise çamurluk,iki haftadırda parasızlıktan taktıramıyordum dün hallettim artık.80 euro bu herzaman bulunmuyo insanın üzerinde yakında kayış zamanıda geliyo oda 69 euro bakalım nasıl olcak.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Antalya işi ne oldu?saygılar.
    antalya işi şimdilik biraderin düğünü olana kadar iptal ağustosa bıraktım havaların sıcak olmasıda biraz erteleme nedenim birşey sorayım geçen gün fark ettim özellikle uzun süren yokuş inişlerinde frenleri sıktığımda sanki hava kaçıran birsey varmıs gibi bir fısırdama sesi geliyor,anladığım kadarı ile diskler aşırı ısınınca oluyor bu ses sizlerdede mevcutmu böyle bişi?

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antalya işi şimdilik biraderin düğünü olana kadar iptal ağustosa bıraktım havaların sıcak olmasıda biraz erteleme nedenim birşey sorayım geçen gün fark ettim özellikle uzun süren yokuş inişlerinde frenleri sıktığımda sanki hava kaçıran birsey varmıs gibi bir fısırdama sesi geliyor,anladığım kadarı ile diskler aşırı ısınınca oluyor bu ses sizlerdede mevcutmu böyle bişi?
    evet bendede oluyo ama zaman zaman devamlı değil tam oalarak tesbit edemedim düzde ve rampa çıkarken yapmıyo
    www.perkitan.com

Motosikleti
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayhay açarım tabi kardeşim.yamaha xmax kaliteli ve güçlü motor yolda hele uzunyolda sürüş keyfi çok mükemmel 120 km hızda motor süzülüyor otobanda 150 km çıktığımı biliyom,fakat parçaları çok pahalı bide yok. arıza yaptınmı veya yatırırsan parça bulmakta sıkıntı var,bumotora sahipsen ikinci bir motorun kesin olmalı,birde sürekli sabit bir gelirin olmalı,aksi halde kaliteli motor düşünmemeliyiz,basit parçalardan başlayım,3000 de yağ değişimi 6000 de periyodik bakım değişen parçalar,ön arka balata, 1,250 yağ,hava filitreleri,vs.
    önbalata: 105 ytl
    arkabalata: 65 ytl
    2 litre yağ: 50 ytl
    hava filitreleri: 65 ytl
    işçilik: 80-100 arası
    sakın eksoza ve radyotere bişiy olmasın ozaman bittin işte çünkü fiatları elyakıyo,eksoz 550 ytl radyotür sanırım 600-800 civarı çokta emin değilim
    mutlaka yansanayileri vardır bu parçaların ama nekadar sağlıklıdır onu bilemem
    valla benim önçamurluk kırıldı 45 gün evvel dün taktırdım motor piçgibi duruyordu şimdi normale döndü.
    siparşi verdikten 1 ay sonra geldi servise çamurluk,iki haftadırda parasızlıktan taktıramıyordum dün hallettim artık.80 euro bu herzaman bulunmuyo insanın üzerinde yakında kayış zamanıda geliyo oda 69 euro bakalım nasıl olcak.
    valla ümmet amca ne desen haklısın ben servise gitmeyi bıraktım fiyatlar çok yüksek garantiden filan vazgectim servisler hem iyi degil hemde cok pahalı,en son bakımını kendim yaptım 2 litre yağ 40 ytl motor hava filitresi ve v-kayış hava filtresini temizledim,değiştirmek gerekirsede kendim deiştireceğim ,bizim burda iyi bir motorcu var benim eski çançincon motorları götürüyordum adam işten iyi anlio işçilikte çok uygun arızada yaparsa ona gitcem,bu arada izmir aliağa taraflarından geçersen bizede uğra bekleriz muhakkak sana iletişim ve adres bilgisi gönderirim ayrıca

evet bendede oluyo ama zaman zaman devamlı değil tam oalarak tesbit edemedim düzde ve rampa çıkarken yapmıyo
    evet sadece uzun süre rampa inersen oluyor düzde böyle bi sorun yok

erdemka07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-max 250
    basit parçalardan başlayım,3000 de yağ değişimi 6000 de periyodik bakım değişen parçalar,ön arka balata, 1,250 yağ,hava filitreleri,vs...

ümmet abi sen bakımları 3000 km bir mi yaptırıyorsun(3000,6000,9000...) yoksa 3000'er km birmi (4000,7000,11000)?

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı erdemka07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    basit parçalardan başlayım,3000 de yağ değişimi 6000 de periyodik bakım değişen parçalar,ön arka balata, 1,250 yağ,hava filitreleri,vs...

ümmet abi sen bakımları 3000 km bir mi yaptırıyorsun(3000,6000,9000...) yoksa 3000'er km birmi (4000,7000,11000)?
    her 3000 de sadece yağ değişimi her 6 binde periyodik bakım
    www.perkitan.com

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    hayhay açarım tabi kardeşim....
    teşekkürler abi,oralarda fiyatlar biraz uçmuş..neyse honda nın ön grenajının fiyatının 1.250 olduğunu öğrenince ...
    x max çanta demiri arıyorum.paylaşımlarınızı bekliyorum.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    teşekkürler abi,oralarda fiyatlar biraz uçmuş..neyse honda nın ön grenajının fiyatının 1.250 olduğunu öğrenince ...
    x max çanta demiri arıyorum.paylaşımlarınızı bekliyorum.
    küçükküy kardeşler motorda bulabilirsin,0212 5354027 salim usta ve oğlu harun
    birde istoçta özen motorda vardır tel bilmiyom netten bulabilirsin sanırım 50 euro
    www.perkitan.com

Motosikleti
    küçükküy kardeşler motorda bulabilirsin,0212 5354027 salim usta ve oğlu harun
    birde istoçta özen motorda vardır tel bilmiyom netten bulabilirsin sanırım 50 euro

sağol abi pazartesi küçükköyle iletişime geçeyim.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    sağol abi pazartesi küçükköyle iletişime geçeyim.
    dostum orjinal değilde kappa nın demirine bak bence daha güzel duruyor,orjinal demirde çanta takıldığında öne doğru eğik duruyor kappa demirde ise yere paralel kalıyor çanta demiri 100ytl civarindaydı

Motosikleti
    dostum orjinal değilde kappa nın demirine bak bence daha güzel duruyor,orjinal demirde çanta takıldığında öne doğru eğik duruyor kappa demirde ise yere paralel kalıyor çanta demiri 100ytl civarindaydı
    kappayı almaya karar verdim 50 é ya buldum en uygun,orj.80 é dediler ve dediğiniz gibi resimlerde gördüm eğimli duruyor.ses yapıyor mu boşken?
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    kappayı almaya karar verdim 50 é ya buldum en uygun,orj.80 é dediler ve dediğiniz gibi resimlerde gördüm eğimli duruyor.ses yapıyor mu boşken?
    benimkinde bi gram ses yok şuan çok memnunum arada sırada vidaları kontrol etmek gerekir ama zamanla gevşeme yapıp tıkırdar sonuçta ,birde ses tıkırtı olmamasını istiosan montajıda sağlam ve çok dikkatli yapman gerekio çünkü taktığın aparatlar ağır şeyler demir ile çanta 5kg üstünde tahminimce,birde aparatın 2 tür tablası var alacağın çantaya göre tabla seçmeyi unutma yoksa elinde muz gibi kalır ikisi

Motosikleti
    arka tekerlekte 2 fitil vardı ve sıcaklardan dolayı kaçırmaya başlamıştı.merak edenler için x max in arka teker sökümü:
    baba bi lokma takımı ve havalı tabancaya ihtiyaç olduğu kesin ki onla bile zor açıldı.ilkönce egzos vidaları çıkartılıp boğaz kelepçesi gevşetilip alınıyor.daha sonra fren kaliperlerini tutan mekanizma ve hortum aparatı üçgen parçadan sökülüyor.üçgen parçayı sökmek için üzerinde bağlı bulunan amartisör vidası ve çamurluk aparatınıda aldıktan sonra son olarak tekerlek bijonunun tabancayla sökülmesi var.ilk defa açılacaksa biraz zorluyor.tekerlek çamurluk üste kanırtarak yerinde çıkartılıyor.yama ve balans ayarından sonra sondan başa doğru montaj gerçekleşiyor.

·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    bilgi paylaşımın için teşekkürler kdzli herkes bu sekilde paylaşımda bulunursa çok iyi olur hepimiz açısından,bu arada gerçekten zor işmiş arka lastiği çıkartmak,inşallah mecbur kalmam

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Paylaşımlarınız için teşekkürler. Arka tekerde 2 fitilde bende var. Kaçırmaya başlayınca tamir köpüğü sıkmıştım içine (15 ytl). Lastik 3-4 günde bir sönüyordu. Ama şimdilik bir sorun yok.

Motosikleti
    arkadaslar ben x maxime xenon taktırmak istiyorum önerebileceğiniz xenon kitleri varmı teşekkürler.
    Antalya Burhanettin Onat cad.yakın bi yerde uygun bir kit buldum,uzun kısa birarada.önümüzdeki ay takacağım,paylaşırım.cromtech h4 8000K
    ·sevgi eylem ister·

erdemka07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-max 250
    Antalya Burhanettin Onat cad.yakın bi yerde uygun bir kit buldum,uzun kısa birarada.önümüzdeki ay takacağım,paylaşırım.cromtech h4 8000K
    aldıgın yerin adres ve telefonunu verebilirmisin?

Motosikleti
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    çok güzel olmuş gerçekten güle güle kullan

Motosikleti
    aldıgın yerin adres ve telefonunu verebilirmisin?
    görüşebildiniz mi acaba neymiş son durum paylaşabilir misiniz?

çok güzel olmuş gerçekten güle güle kullan
    ·sevgi eylem ister·

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler