Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş.kappa seçmekle iyi yapmışsın.aparatın fiyatı nedir?montaj sırasında çamurluğu delmek gerekiyor sanırım ama taş gibi tutuyor olması lazım.
    bu arada geçen hafta sonu xmax ile Antalya-İzmir-Antalya yaptım toplam 1000km.güzeldi.
    hafta sonu için bende bir antalya izmir gezisi düşünüyorum yol durumu nasil kac saatte izmire geldin? eve döndüğünde yastığa başını koyduğunda hala motor sesi uğultusu duyuyormuydun hangi yolları kullandın biraz bilgi verebilirsen sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdemka07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-max 250

xenon kiti

arkadaslar ben x maxime xenon taktırmak istiyorum önerebileceğiniz xenon kitleri varmı teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı erdemka07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben x maxime xenon taktırmak istiyorum önerebileceğiniz xenon kitleri varmı teşekkürler.
    valla ben xenon kitlerle pek ilgilenmedim ama bildigim kadarı philips inkiler güzel,

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafta sonu için bende bir antalya izmir gezisi düşünüyorum yol durumu nasil kac saatte izmire geldin? eve döndüğünde yastığa başını koyduğunda hala motor sesi uğultusu duyuyormuydun hangi yolları kullandın biraz bilgi verebilirsen sevinirim
    waw dostum iyi düşündün mü;anlatayım:2 kişiydik eşim ve ben,bagaj doluydu,ant.dan çıkarken saat 15 civarıydı izmir karşıyakaya 2230da vardım,490km yol yaptım 100kmde 4lt yaktım.giderken şansıma bütün yol boyunca rüzgar tam karşıdan esti bu nedenle eğlencem yarıdan sonra eziyete döndü.100-110km ortalama hızımdı,4-5 kere mola verdim.korkuteli-denizli-aydın yolunu kullandım.bi hata yaptım giderken kulak tıkacı almayı unuttum haft.sonu olduğu için eczanede bulamadım ama dönüşte hemen aldık.bu nedenle gittiğimde yatınca uğuldama oldu.dönüşte rüzgar arkamdaydı bu nedenle iyi geçti.aynı yolu kullandım.korkuteli geçişi gece olduğu için buz gibiydi yaz gününde ama giysilerimiz sıkıydı.dönüş yolunda daha fazla mola verdim yoksa uyuşma başlıyor.biraz daha tempolu geldim 110-120km aynı yaktı.
    camlı kask,kulak tıkacı,gerekli alet edevat,lastik tamir kiti,gece için fener-çakmak,hava şartları için yağmurluk,uygun giysi tavsiye ederim.telinide şarj etmeyi unutma
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    waw dostum iyi düşündün mü;anlatayım:2 kişiydik eşim ve ben,bagaj doluydu,ant.dan çıkarken saat 15 civarıydı izmir karşıyakaya 2230da vardım,490km yol yaptım 100kmde 4lt yaktım.giderken şansıma bütün yol boyunca rüzgar tam karşıdan esti bu nedenle eğlencem yarıdan sonra eziyete döndü.100-110km ortalama hızımdı,4-5 kere mola verdim.korkuteli-denizli-aydın yolunu kullandım.bi hata yaptım giderken kulak tıkacı almayı unuttum haft.sonu olduğu için eczanede bulamadım ama dönüşte hemen aldık.bu nedenle gittiğimde yatınca uğuldama oldu.dönüşte rüzgar arkamdaydı bu nedenle iyi geçti.aynı yolu kullandım.korkuteli geçişi gece olduğu için buz gibiydi yaz gününde ama giysilerimiz sıkıydı.dönüş yolunda daha fazla mola verdim yoksa uyuşma başlıyor.biraz daha tempolu geldim 110-120km aynı yaktı.
    camlı kask,kulak tıkacı,gerekli alet edevat,lastik tamir kiti,gece için fener-çakmak,hava şartları için yağmurluk,uygun giysi tavsiye ederim.telinide şarj etmeyi unutma
    bende eşimle birlikte gitmeyi düşünüyorum yalnız hafta sonu için yaklaşık 8 saat yol gitmeye değermi o kısmı var,izlediğin istikamet aydın-denizli-acıpayam-çavdır-korkuteli şeklindemi oldu,diğer tavsiyelerin içinde çok teşekkür ederim

Motosikleti
    sadece haftasonu geçirmek için gidecekseniz tavsiye etmem,değmez.en az 3-4 gün geçirip geri dönecekseniz o zamn olur.turgutlu salihli alaşehir buldan üzerinden de denizliye inebilirsiniz,ben yazdığınız gibi otobanı kullanarak devam ettim.aslında vakit olacakki alt yoldan kaş fethiye muğla kuşadası döneceksiniz süper olur.kolaygele.
    ·sevgi eylem ister·

motopower1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman AN 400 o artık yok
    mrb abiler beyler 4000 ytl ye bir yakınımdan model hakkında fln pek bilgim yok ama xmax 250 alma imkanım var.daha önceden çin malı 150 cc bir scooter im vardı servisten paçayı kurtaramıyordum ve asıl niyetim burgman 400 cc idi maddi sorun nedeni ile birde böyle bir fırsat cıkması sebebiyle xmx250 yi düşünmeye başladım.kullanıcıları olan sizlere danışmak istedim servis-yedek parça-yakıt-yakından görmediğim için motor üzerindeki işçilik nasıldır.+ve - leri ayrıntılı yorumlarınızı bekliyorum şimdiden tşkrler.

mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tolme ve kdzli cevaplarınız için teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı motopower1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb abiler beyler 4000 ytl ye bir yakınımdan model hakkında fln pek bilgim yok ama xmax 250 alma imkanım var.daha önceden çin malı 150 cc bir scooter im vardı servisten paçayı kurtaramıyordum ve asıl niyetim burgman 400 cc idi maddi sorun nedeni ile birde böyle bir fırsat cıkması sebebiyle xmx250 yi düşünmeye başladım.kullanıcıları olan sizlere danışmak istedim servis-yedek parça-yakıt-yakından görmediğim için motor üzerindeki işçilik nasıldır.+ve - leri ayrıntılı yorumlarınızı bekliyorum şimdiden tşkrler.
    motoru almadan önce bi ustaya veya işten anlayan birine göster temiz ise km side düşük ise bence kaçırma,fiyat güzel şuan 8450 yenisi

Motosikleti
    cvp için tşkrlr tolme mrk ettiğim bişey var sadece enjeksiyon ile karbüratörlü arasında ne kadar fark var ve forum u komple okudum desem yeridir cok baş ağrıtmıs eski modeller yenilerde sorunlar hallolmus galiba.alırsam bütün paramı vericem sorun cıkarsa yandım demektir param kalmıyor başka duman olurum valla

Motosikleti
    Alıntı motopower1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cvp için tşkrlr tolme mrk ettiğim bişey var sadece enjeksiyon ile karbüratörlü arasında ne kadar fark var ve forum u komple okudum desem yeridir cok baş ağrıtmıs eski modeller yenilerde sorunlar hallolmus galiba.alırsam bütün paramı vericem sorun cıkarsa yandım demektir param kalmıyor başka duman olurum valla
    valla fark benzinin silindire püskürtülme şekli çekişte süratte birşey fark ediyormu bilemiyorum cunku hic karbüratörlü modele binmedim bendeki enjeksiyonlu,diğer arkadaşların yorumuna göre karbüratörlü daha fazla yakıyor deniyor ama ben kendiminki ile karşılaştırdığımda çok bi fark göremedim arada,sana tavsiyem almadan once muhakkak servis olayını arastır eğer çevredeki servis iyi ise al,motorlar güzel kolay kolay sorunda çıkaracağa benzemiyor ama bi problemde yaşanırsa gitcegin servisin düzgün olduğuna emin olman gerekio ben izmirde doğru düzgün bir servis bulamadım daha ama öyle büyük bir problemde yaşamadım sadece yağ değiştirttim bakım için

Motosikleti
    tşkrlr tolme yardımın için

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Cumartesi sabah 10.00'da Ankara'dan Antalya Kemer'e, ertesi günü Kaş'a doğru hareket ettim. Kaş'ta 2 gün kaldıktan sonra 2 saat önce Ankara'ya döndüm. Gidiş-dönüş 1500 km. yol yaptım.

Xmax'a bu sorunsuz partnerliği için teşekkür ediyor, gösterdiği performansından dolayı tebrik ediyorum. Xmax uzun yolda gerçekten çok iyi, performansından, hızlanmasından, çekişinden hiç bir şey kaybetmeden geziyi tamamladı. Hani duyardıkya bastıkça açılıyor diye işte öyle.

Motosikleti
    Alıntı rochas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi sabah 10.00'da Ankara'dan Antalya Kemer'e, ertesi günü Kaş'a doğru hareket ettim. Kaş'ta 2 gün kaldıktan sonra 2 saat önce Ankara'ya döndüm. Gidiş-dönüş 1500 km. yol yaptım.

Xmax'a bu sorunsuz partnerliği için teşekkür ediyor, gösterdiği performansından dolayı tebrik ediyorum. Xmax uzun yolda gerçekten çok iyi, performansından, hızlanmasından, çekişinden hiç bir şey kaybetmeden geziyi tamamladı. Hani duyardıkya bastıkça açılıyor diye işte öyle.
    güzel gezmişsin valla ,dediğin doğru gerçekten gittikçe motor dahada açılıyor

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Teşekkürler Tolme, gezdim ama vaktim yeterli değildi. Kaş'ta bişey dikkatimi çekti, Honda Kinetic ler bütün motorlardan daha fazlaymış gibiydi. Saat gibi çalışıyorlardı hala, hepsinin boyaları güneşten solmuştu.

Egsoz susturucusunun bitiminde, egsoz borusuna eklendiği yerde alt tarafta bir civata var. Onu sökerseniz (10 numara anahtarla, civataya ve egsoz sıcağına dikkat) eksozda bir delik açmış gibi oluyorsunuz. Patlak egsoz sesi veriyor. Civatayı çıkarıp biraz bu şekilde dolaştım, çoper sesi gibi oldu ama sonra geri taktım. Motor sanki biraz dahamı hızlandı gibi geldi ?

Motosikleti
    Alıntı rochas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Tolme, gezdim ama vaktim yeterli değildi. Kaş'ta bişey dikkatimi çekti, Honda Kinetic ler bütün motorlardan daha fazlaymış gibiydi. Saat gibi çalışıyorlardı hala, hepsinin boyaları güneşten solmuştu.

Egsoz susturucusunun bitiminde, egsoz borusuna eklendiği yerde alt tarafta bir civata var. Onu sökerseniz (10 numara anahtarla, civataya ve egsoz sıcağına dikkat) eksozda bir delik açmış gibi oluyorsunuz. Patlak egsoz sesi veriyor. Civatayı çıkarıp biraz bu şekilde dolaştım, çoper sesi gibi oldu ama sonra geri taktım. Motor sanki biraz dahamı hızlandı gibi geldi ?
    valla gürültülü egsoz sesinden pek hoşlanmıyorum,egzos açmanın bazı modellerde performansı etkilediği söyleniyor ,performans egsoz filan taktırıyorlar ama ne kadar etkili olur bilemem,birde kafanı ütülettiğine ve çevreye verdiğin rahatsızlığa da değermi oda işin ayrı bi kısmı bence şahsen sürüş sırasında motordan ne kadar az ses gelirse o kadar çok hoşuma gidiyor,egsoz üreticilerinin bazıları son kullanıcıdan gelen bu tip talepleri gözönüne alarak az ses çıkaran performans egsozlar ürettiklerini internette okumuştum,demekki fazla gürültü patırtı yapmadanda az ses çıkaran bir egsoz ile de performans artırılabiliyor..

Motosikleti
    xmax çilerin hepsi tatilde sanırım

Motosikleti
    Antalya işi ne oldu?saygılar.
    ·sevgi eylem ister·

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    tatilde değilizde motoru nasıl bakıma sokçaz onu düşünüyoz,artı çamurlukta kırıldı 80 euro motora binmeye korkuyom yolda kalcam diye ,kaliteli motor ama çok masraflı çoook, birbakıma giriyom 270 300 ytl 30000km sonra problemler başlıyor
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatilde değilizde motoru nasıl bakıma sokçaz onu düşünüyoz,artı çamurlukta kırıldı 80 euro motora binmeye korkuyom yolda kalcam diye ,kaliteli motor ama çok masraflı çoook, birbakıma giriyom 270 300 ytl 30000km sonra problemler başlıyor
    abi aramızda en tecrübeli sen sayılırsın,biraz açar mısın bu konuyu nedir ne değildir..
    ·sevgi eylem ister·

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler