Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    akü bitirme probleminin kontak kapalıyken otomatik jiklenin çektiği akımdan kaynaklandığını bilmeyen x max çı kaldı mı?
    ·sevgi eylem ister·

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    x-max250i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bende yeni aldım x-max ımı maslakta ıstınye parkın orda evım eger toplu bır sahıl gezıısı olursa cok ıyı olur hem sızlerle tanısmıs olurum hemde sızın tecrubeleırnızı ve tavsıyelerınız yuzyuze gorusmek ısterım....

boyle bır organızasyon olur sa cok kıyak olur...

saygıılarımla...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    arkadaşlar yeni aldığım çanta ve aparatı sizlerle paylaşmak istedim çanta marka kappa 35 litrelik modeli K35 ,ve yine kappanın çanta takma aparatı xmax için ikisine yaklaşık 250 ytl verdim montajını kendim yaptım,bakalım beğenecekmisiniz,

montaj pek kolay değil ben titiz olduğum için yaklaşık 2-3 saatimi aldı,alıp kendisi montajını yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim,bilgi paylaştıkça çoğalır...

By tolme76

Motosikleti
    çok güzel olmuş.kappa seçmekle iyi yapmışsın.aparatın fiyatı nedir?montaj sırasında çamurluğu delmek gerekiyor sanırım ama taş gibi tutuyor olması lazım.
    bu arada geçen hafta sonu xmax ile Antalya-İzmir-Antalya yaptım toplam 1000km.güzeldi.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş.kappa seçmekle iyi yapmışsın.aparatın fiyatı nedir?montaj sırasında çamurluğu delmek gerekiyor sanırım ama taş gibi tutuyor olması lazım.
    bu arada geçen hafta sonu xmax ile Antalya-İzmir-Antalya yaptım toplam 1000km.güzeldi.
    aparatın fiyatı 55 euro çantayıda 75 eurya aldım,çamurluğu delmene gerek yok selenin altındaki kaskları koyduğumuz plastiği söküyorsun sökmesi kolay 4 tane vidasını çıkardınmı tamamdır,birde arkada yamaha yazısının olduğu plastikte 2 delik açman gerekli onuda söktükten sonra ters çevir dibinde adamlar nereden delmen gerektiğini gösteren 2 tane noktacık yapmış oralardan deliyorsun birde aparatın içinden çıkan 2 tane burç var bendekiler nedense 2-3mm uzun geldi bunları yamaha yazısının altından açtığın deliklerin altına konuyor,ben bir bisikletçiye gidip uygun boyda olandan 2 tane alıp sorunu hallettim eğer izmire tekrar gelirsen bizede uğra herşekilde yardımcı oluruz arkadaşım

Motosikleti
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...birde arkada yamaha yazısının olduğu plastikte 2 delik açman gerekli onuda söktükten sonra ters çevir dibinde adamlar nereden delmen gerektiğini gösteren 2 tane noktacık yapmış oralardan deliyorsun...
    demek noktacık koymuş adamlar,nasıl denk getirileceğini merak ediyordum bende.güzelll.çok pahalı abi aparat,alternatifi yok mu bu demirin?bide madem o kadar para tutuyor metalik gri renk yok muydu?
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    demek noktacık koymuş adamlar,nasıl denk getirileceğini merak ediyordum bende.güzelll.çok pahalı abi aparat,alternatifi yok mu bu demirin?bide madem o kadar para tutuyor metalik gri renk yok muydu?
    valla çantayı heryerden bulursun kappa satan ama aparatı sadece yamaha motor satanlardan veya servislerinden bulabiliosun cunku digerleri satılmıyor diye pek getirmiyor ve aparattada fazla bi seçeneği yok 3 marka var kappa givi veya orjinali orjinalinin fiyatı 99 euro ve çantada 129 euro,givide de fiyatlar buna yakın kappa yine en uygunu birde kappa givi zaten aynı fabrikada üretilio millete farklı bişiymiş gibi satıyorlar yalnız orjinali internetten gördüğüm kadarı ile nikelajlı ,givi ve kappanınkiler siyah ,birde çantayı alırken alttaki tabla kiti tipini sor monolock ve monokey diye 2 ye ayrilio aparat ile monokey tabla veriyorlar allahtan benim çantanın içinden monolock tabla çıktı onunla taktım sorun olmadı birde adamı uğraştıran şey o deliklerin altına gelen metal burçlar onları icerden takmak bi dert ben japonla deliklerin oraya yapıştırıp üstüne kapağı taktım ;)

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    hoş geldiniz x-max250i Motorunuz hayırlı uğurlu olsun güle güle binin.

birde aparatın içinden çıkan 2 tane burç var bendekiler nedense 2-3mm uzun geldi bunları yamaha yazısının altından açtığın deliklerin altına konuyor,ben bir bisikletçiye gidip uygun boyda olandan 2 tane alıp sorunu hallettim
    Çanta aparatı o 2 tane burcun üstünemi oturuyor yada yamaha yazılı plastik parçayamı oturuyor? Sanki resimde görünen ve japonla tutturduğunuza göre plastik parçaya oturuyormuş gibi geldi bana.

Eğer plastiğe oturuyor ise yanlış, aparat burçlara oturuyorsa doğru yapmışsınız

Motosikleti
    Alıntı rochas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldiniz x-max250i Motorunuz hayırlı uğurlu olsun güle güle binin.

Çanta aparatı o 2 tane burcun üstünemi oturuyor yada yamaha yazılı plastik parçayamı oturuyor? Sanki resimde görünen ve japonla tutturduğunuza göre plastik parçaya oturuyormuş gibi geldi bana.

Eğer plastiğe oturuyor ise yanlış, aparat burçlara oturuyorsa doğru yapmışsınız
    yamaha yazısının olduğu plastiği sökünce altında civataların gireceği deliklerin olduğu bir demir var ama tabi bu demirle plastik arasında yaklaşık 1,5cm den biraz fazla bir boşluk kalıyor bu arayı doldurmak için bu burçları kullanıyorsun arkadan destek sağlıyorsun aparatın içinde gelenler yaklaşık 2,5cm boyunda eğer onları kullanmak istersen yamaha yazısının olduğu plastiği burçların ucu dışarı çıkacak şekilde burcun çapında delmen gerekirki ozamanda bence berbat bir görüntü olur(bu senin bahsettiğin şey) ve aslında doğru olan,oysa ben plastiğin dışına çıkmayan ama arkasına sıfır gelen başka burçlar kullandım ve demiri takmadan oncede plastikle arasına yumuşak lastikten conta kestim koydum ve o sekilde güzelce sıktım hem dış görünüşünü bozmadım hemde aynı sağlamlığı elde ettiğime inanıyorum

Motosikleti
    acaba paketten çıkan aparatlar xmax eski modeline göremiydi,sizde inj.modeli var.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    acaba paketten çıkan aparatlar xmax eski modeline göremiydi,sizde inj.modeli var.
    valla aparatın içinden çıkan kurulum kılavuzundaki resimler aynı benimki gibiydi model arasında arkada farklılık olduğunu sanmıyorum

Motosikleti
    Xmax 250
    Tolme,

Mesajında bendeki burçlar nedense 2-3 mm. uzun geldi dediğin için bilgi paylaşımında bulundum. Aynı mesajınızda bilinçli olarak kısa burç kullandığınız anlaşılmıyordu.

Birde çirkin görünüm derken, yamaha yazılı plastiği deldiğinizde o deliklere takılacak iki adet contaya benzer parça çıkmışmıydı. Onlar takılırsa bence pekte kötü gözükmeyecektir.

Ama sizin montajınızda aynı sağlamlığı sağlamış. Güle güle kullanın.

Motosikleti
    Tolme,

Mesajında bendeki burçlar nedense 2-3 mm. uzun geldi dediğin için bilgi paylaşımında bulundum. Aynı mesajınızda bilinçli olarak kısa burç kullandığınız anlaşılmıyordu.

Birde çirkin görünüm derken, yamaha yazılı plastiği deldiğinizde o deliklere takılacak iki adet contaya benzer parça çıkmışmıydı. Onlar takılırsa bence pekte kötü gözükmeyecektir.

Ama sizin montajınızda aynı sağlamlığı sağlamış. Güle güle kullanın.
    içinden herhangi bi lastik conta çıkmıyor arkadaşım ve gelen kurulum kılavuzuda tam bir karga kılavuza göre resimli anlatımda burçların plastiğin altında kalması gerekiyor ama uzun olmasından dolayı mümkün olmuyor orjinal burcları kullanırsan dediğim gibi büyük delikler açmak gerekli ozaman arka plastikten 1-2 mm kadar uçları dışarıda kalacağı için çantanın demir aparatıda yüksekte kalıcak şekilde montajı yapılabilir ve bu sekildede tabla kaide demiri plastiğe sürtünme yapmayacaktır.. ama burçların çapları geniş olduğu için okadar büyük delik açmaya cesaret edemedim.

birde herkese bir uyarı yapmak isterim bazılarınızda fark etmiştir motor ile gelen kullanım klavuzlarının türkçe çevirilerinde hatalar var resimli anlatımlarda resimlerin yerleri filan karışmış ,bazı yerlerde eksik ve yanlış çevrilmiş o yüzden ingilizce olan kitabı baz almanızı tavsiye ederim,bir örnek vermek gerekirse şanzıman yağı ingilizce kitapta motora konan yağ ile aynı olması gerektiği şeklinde yazılmış oysa türkce çeviride şanzıman yağının ne olması gerektiği yönünde bir bilgi yok sadece 0.250L kapasite denmiş uyarım özellikle motorunu yeni alan arkadaşlar ve bu motora yabancı olan arkadaşlara ...

Motosikleti
    Xmax 250
    Bendeki aparatın resimleri
    Biraz önce çektim resimleri. Resim kalitesi ve motorun kiri için özürlerimle

mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arkadaşlar bir x-max hayranı ve potansiyel müşterisi olarak bazı sorularım olacak. bu konularda bilgi sahibi arkadaşların cevaplarını bekliyorum:

* 2007 veya 2008 x-max'lerin hepsi enjeksiyonlu mu?

* 2007, 2008 model x-max'lerin elektirik aksamıyla ya da aküyle ilgili sorun yaşayan oldu mu?

* daha önceki yıllarda üretilen modellerde şasi kırılması olduğu için yamaha ulaşabildiği müşterilerini servise çağırıp motorlarına bu hatayı önleyen bir aparat taktırmış. 2007, 2008 model x-max'lerde şasi kırılması problemi tamamen ortadan kaldırılmış mı?

Motosikleti
    Alıntı mehmethan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir x-max hayranı ve potansiyel müşterisi olarak bazı sorularım olacak. bu konularda bilgi sahibi arkadaşların cevaplarını bekliyorum:

* 2007, 2008 model x-max'lerin elektirik aksamıyla ya da aküyle ilgili sorun yaşayan oldu mu?

* daha önceki yıllarda üretilen modellerde şasi kırılması olduğu için yamaha ulaşabildiği müşterilerini servise çağırıp motorlarına bu hatayı önleyen bir aparat taktırmış. 2007, 2008 model x-max'lerde şasi kırılması problemi tamamen ortadan kaldırılmış mı?
    evet şuan piyasada satılan yeni modellerin hepsi enjeksiyonlu bende herhangi bi problem yok suan eskiden plastik aksam ile bi kac sorunum oldu torpido kapağı ve çamurlukla alakalı onlarıda çözdüm herhangi bir sıkıntım yok birde nedense 1000km yağ değişiminden sonra motorun gidiş çekiş ve süratte çok güzelleşti 2000km deyim herhangi bi sorunum şikayetim yok memnunum

Bendeki aparatın resimleri
    Biraz önce çektim resimleri. Resim kalitesi ve motorun kiri için özürlerimle

dostum senin aparatın farklı marka sanırım bendeki ile hic benzeşmiyor çünkü

Motosikleti
    Xmax 250
    dostum senin aparatın farklı marka sanırım bendeki ile hic benzeşmiyor çünkü
    Evet haklısın. Yamaha'nın orjinal aparatı bu. Serviste sadece o vardı. Orjinal Yamaha çantayla birlikte alıyordum ama çantanın rengi kırmızıydı. Motosiklet gri. Servis çantayı griye boyamayı vadettiysede ben o çantayı almamıştım.

Motosikleti
    Evet haklısın. Yamaha'nın orjinal aparatı bu. Serviste sadece o vardı. Orjinal Yamaha çantayla birlikte alıyordum ama çantanın rengi kırmızıydı. Motosiklet gri. Servis çantayı griye boyamayı vadettiysede ben o çantayı almamıştım.
    rochos senin çanta yı taktığın tabla yere paralelmi yoksa eğimlimi duruyor?

Motosikleti
    Xmax 250
    Yere eğimli duruyor. Ama ben şöyle deyim: Koltuk ve el tutmaçlarından gelen çizgi veya dizayn tablayla devam ediyor. Resimleri yüklüyorum.

Motosikleti
    Alıntı mehmethan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

*motorun yanında yazan x max 250 yazısının sonunda i olanlardan ayırt edebilirsin,

*elektrik aksamındaki sorun motorun kontak kapalıyken otomatik jiklenin çektiği akımdan dolayı akü bitirmesi.devreye röle eklenerek çözülüyor.

*şasi kırılmasından dolayı ay şeklinde bir parça takılarak risk ortadan kaldırılıyor.
    i modellerinde sağlamlaştırılmış olması lazım.
    ·sevgi eylem ister·

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler