Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax250 abs
    Merhaba, motosikletinde çakarlı sis farı olup, muayaneden kalan var mı? Son durum nedir bilen varsa yardımcı olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam,

Yaklaşık 5 gün önce istanbul maslaktan muayeneden geçtim.

önde çakarlı sis farı ( Sanırım sislambalarının açma kapama dügmesi olması gerekiyor)
    arkada çakarlı stop laması
    ayrıcada motorumda amerikan park mevcuttu.

hafif kusur yazılarak muayeneden geçtim.
    espresso ve riderpcx bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    takmayın şu çakarları ya

önde giderken gözümüzü alıyor yada hızlıca geçip gidin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax250 abs
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    takmayın şu çakarları ya

önde giderken gözümüzü alıyor yada hızlıca geçip gidin.
    Hocam, amaç zaten görünürlük yaratmak. Araç sürücüleri ne yazıkki fark etmiyor, sırf o yüzden taktırmayı düşünüyorum.

Alıntı riderpcx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, amaç zaten görünürlük yaratmak. Araç sürücüleri ne yazıkki fark etmiyor, sırf o yüzden taktırmayı düşünüyorum.
    Gündüz uzunları yak. Ben de bu çakardır, led vb şeyleri karşıyım. Mühendisler bu aletin elektrik kapasitesi ne ise ona göre akü koyuyor. Millet dayıyor döşüyor lambayı. Sonra benim akü voltajı dansöz gibi oynuyor. Motor 2 gün yatıyor akü çok düşük seviyeye iniyor diyor.

Ben son 2 aydır uzunları yakarak geziyorum. Bilseydim aldığım günden itibaren gezerdim. Hele sıkışık trafikte filtre yaparken farkını fark edince. Vay arkadaş demiştim. Adamlar ambulans görmüş gibi yol veriyor. :d
    riderpcx ve espresso bunu beğendiler.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Merhaba, motosikletinde çakarlı sis farı olup, muayaneden kalan var mı? Son durum nedir bilen varsa yardımcı olabilir mi?
    Eski 250 liliğimde sis farının açma-kapama düğmesi olmadığı için ben kaldım. Düğme yoksa, ya sisleri iptal ettirip git ya da düğme taktır.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    x maxlerde sis farları nereye montaj oluyor? birde nerden alıdğınızın bilgisini verir misiniz?

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x maxlerde sis farları nereye montaj oluyor? birde nerden alıdğınızın bilgisini verir misiniz?
    Aşağıya süspansiyonların yan tarafındaki vidaya sabitleniyor.

Motosikleti
    Xmax250 abs
    Istanbulda 3 ayri kisi yapiyor. Youtube'da x max sis fari yazarsaniz videolar var. Ben daha taktirmadim 2 hafta sonra taktiracagim. Ama elektrik isine yatkinsaniz kendiniz de takabilirsiniz, internette nasil montaj yapilacaginin anlatimlarida mevcut

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    Istanbulda 3 ayri kisi yapiyor. Youtube'da x max sis fari yazarsaniz videolar var. Ben daha taktirmadim 2 hafta sonra taktiracagim. Ama elektrik isine yatkinsaniz kendiniz de takabilirsiniz, internette nasil montaj yapilacaginin anlatimlarida mevcut
    sökme takma olaylarında sıkıntım yok ama elektrik kısmında patlarım muhtemelen,önce sis farlarını temin edecem sonra sağlam bir elektrikçi ile bu işi çözeceğim.Amerikan park vs.de yapacağım zaten motora.

Birde arkadaşlar bana 2014 model beyaz boya kodu lazım aradım aradım bulamadım,var mı yardımcı olacak babayiğit?

Motosikleti
    Xmax250 abs
    sökme takma olaylarında sıkıntım yok ama elektrik kısmında patlarım muhtemelen,önce sis farlarını temin edecem sonra sağlam bir elektrikçi ile bu işi çözeceğim.Amerikan park vs.de yapacağım zaten motora.

Birde arkadaşlar bana 2014 model beyaz boya kodu lazım aradım aradım bulamadım,var mı yardımcı olacak babayiğit?
    Çin sitelerinden ucuza bulabilirsiniz çoğu CREE marka led kullanmakta

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Selamlar bende bugün itibariyle Xmax 250 abs sahibiyim
    drtayfun bunu beğendi.

Selamlar,

2014 xmax 400 momo design sahibiyim. Üzerinde Jcosta Evo3 varyatör bulunmakta. Geçen hafta bakıma gittim, varyatör açılınca Jcosta'nın burcunun varyatör fanında denk geldiği bölgeyi aşındırdığını gördük ve varyatörü söküp orjinalini taktık.

Bu duruma denk gelen arkadaş var mıdır?

Sizce şimdi ne yapmam gerekiyor önerileriniz nelerdir?

Teşekkürler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amaç görünürlük yaratmak ise araç sürücüsüde size karşı uzunları yakarsa sinirlenir misiniz

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaşlar amaç sadece görünürlüğü artırmaksa sis farı yerine çakarlı kartal gözü taktırsanıza? yani sis farı gibi karşı tarafı kör etmez hem hemde ufacık olmasına rağmen gayet dikkat çeker?

Dipnot: Benim motorumda da sis farı takılı. Ama valla ben taktırmadım, benden önceki sahibi taktırmış Düğmeli, gayet orijinal bir montaj yapılmış ama şu ana kadar hiç kullanmadım sis farını. Yalanım yok 1 kez bile sis farını açıp gezmedim trafikte, çünkü biliyorum ne kadar rahatsız edici olabildiğini.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerucagi murat hocam ben zamanında burada motosikleti almadan size xenon far sormuştum bana AliExpress ten bı link vermiştiniz şimdi link ve ürün detayları aktif değil tekrar verebilir mısınız
    bunun aynısını almıştım,,daha güçlüsü yok çifti 9600lm,,bütün araçların işiklarını bastırıyor resmen gündüz gibi yapıyor
    yalnız bu xenon değil cree led xenondan çok daha ileri ve güçlü led ampul,,sarfiyatıda çok az

https://tr.aliexpress.com/item/HoldC...b-a835d593753b

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun aynısını almıştım,,daha güçlüsü yok çifti 9600lm,,bütün araçların işiklarını bastırıyor resmen gündüz gibi yapıyor
    yalnız bu xenon değil cree led xenondan çok daha ileri ve güçlü led ampul,,sarfiyatıda çok az

https://tr.aliexpress.com/item/HoldC...b-a835d593753b

Teşekkürler hocam bunu alayım ozaman
    1-bir de su linkteki sis farlarını almayı düşünüyorum tavsiye eder mısınız sis farı bunları nerede montaj yaptırırım Maltepe'de yım ben montaj günlüğü diye görüyorum xmax sayfalarında uygun mudur yoksa başka tavsiyeniz var mı
    2- bunları yaptirmisken şunu da yaptır diyeceğiniz birşey var mı mesela F1 üçgen stop gördüm mesela
    3- son olarak sizin motosiklette gördüm sanırım ayak koyduğumuz yerlere stiker gördüm ama nette bulamadım var midir linki
    Bulmuşken sizi hepsini sorayım dedim şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

1-bir de su linkteki sis farlarını almayı düşünüyorum tavsiye eder mısınız sis farı bunları nerede montaj yaptırırım Maltepe'de yım ben montaj günlüğü diye görüyorum xmax sayfalarında uygun mudur yoksa başka tavsiyeniz var mı
    2- bunları yaptirmisken şunu da yaptır diyeceğiniz birşey var mı mesela F1 üçgen stop gördüm mesela
    3- son olarak sizin motosiklette gördüm sanırım ayak koyduğumuz yerlere stiker gördüm ama nette bulamadım var midir linki
    Linki unutmuşum

https://m.tr.aliexpress.com/item/32309986521.html

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Linki unutmuşum

https://m.tr.aliexpress.com/item/32309986521.html
    valla ben motoru aldığımda üzerinde sisler ve arka stop önü üçgen ikazlı lamba vardı,,ben şahsen bilmiyorum nerdetaktırabileceğini,ama bilen arkadaşlar vardır

ben led far ampullerini bildiğiniz sıradan oto elektrikçisine taktırdım,sisleride herhangi bir oto elektrikçiye taktırabilirsiniz,,neticede para alıcak bedava yapmıycak ,hatta bence daha uyguna bile taktırabilirsiniz

birde ben ayak koyma yerine yani tabana değilde yan duvarlara zamanla ayakkabının hasar vermemesi için arabaların kapılarına ve çamurluklarına takılan kendinden yapışkanlı lastik tipli kapı çıtasından aksesuarcılardan metreyle aldım kendim yerine göre kesip yapıştırdım,,bayağıda işe yarıyor

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Sağolun hocam o kapi citasindan yaptığınız yerin fotosunu paylaşabilir mısınız

Motosikleti
    Sağolun hocam o kapi citasindan yaptığınız yerin fotosunu paylaşabilir mısınız
    buyur
    ayakkabının burnu karşıya zarar vermemesi için küçük bir parçada karşıya yapıştırdım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler