Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bugün xmax a Anlas Tournee lastik taktım, citygrip den sonra lastik arayışındakilere izlenimlerim : 70 km lik kullanımdan sonra motorun slalom kabiliyetinin müthiş arttığını farkettim, asfalttaki bozuk zeminleri de daha az hissettirdi, abs sanki bi tık daha erken devreye girdi kasıtlı sert frenlemelerde,

citygripleri tam 21.000 km dir kullanıyordum bakalım Tournee ler bu kadar km hizmet edebilecek mi ? gerci fiyatina göre 15.000 bile gitse gayet iyidir, takımını 320 ye aldim, citygrip 550 den satılıyor, fiyat performans orani gayet tatminkar tek soru yumusak hamuru ile kac km gidecek ?

Görsel olarakda cok daha iyi duruyor bu lastik sahip oldugu desenleriyle..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün xmax a Anlas Tournee lastik taktım, citygrip den sonra lastik arayışındakilere izlenimlerim : 70 km lik kullanımdan sonra motorun slalom kabiliyetinin müthiş arttığını farkettim, asfalttaki bozuk zeminleri de daha az hissettirdi, abs sanki bi tık daha erken devreye girdi kasıtlı sert frenlemelerde,

citygripleri tam 21.000 km dir kullanıyordum bakalım Tournee ler bu kadar km hizmet edebilecek mi ? gerci fiyatina göre 15.000 bile gitse gayet iyidir, takımını 320 ye aldim, citygrip 550 den satılıyor, fiyat performans orani gayet tatminkar tek soru yumusak hamuru ile kac km gidecek ?

Görsel olarakda cok daha iyi duruyor bu lastik sahip oldugu desenleriyle..
    hayırlı olsun güle güle kullanın

bende lastik değiştirme aşamasındayım,lastiklerimde sorun yok ama sertleştiği ve yol tutuşun çok düştüğünü anlıyorum,arkadan önden bırakmalar fazlalaştı,
    üzerindekiler 2014 model city grip, yine aynı lastikten almayı düşünüyordum ancak nette araştırmalarım sonunda sizin aldığınız lastiği çok övdüklerini gördüm,birde türk malı olduğundan aklıma yattı
    sizinde yorumunuzu okuyunca karar vermiş gibi oldum şuan

320 ye nerden aldınız ve takması balans dahilmi bu fiyata

Motosikleti
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullanın

bende lastik değiştirme aşamasındayım,lastiklerimde sorun yok ama sertleştiği ve yol tutuşun çok düştüğünü anlıyorum,arkadan önden bırakmalar fazlalaştı,
    üzerindekiler 2014 model city grip, yine aynı lastikten almayı düşünüyordum ancak nette araştırmalarım sonunda sizin aldığınız lastiği çok övdüklerini gördüm,birde türk malı olduğundan aklıma yattı
    sizinde yorumunuzu okuyunca karar vermiş gibi oldum şuan

320 ye nerden aldınız ve takması balans dahilmi bu fiyata
    Teşekkür ederim..

Şirinevler Hudson dan aldım,değişimi kendim yaptım araba ile geçerken önceki hafta almıştım lastikleri, oradada 40 tl ye yapıyorlardı, yalniz bu xmax in ön jant biraz sıkıntılı, sağ tarafı her otomobil lastik sokum makinasina sığmıyor,lastikleri soktum arkayi değiştik on jant icin 4 tane dukkan gezdim bir makinaya ancak sığdı jant, biyerde lastik patlasa dert yani !!

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

bugün sağanak yagmurda ise gittim eve geldim , ıslak yol performansıda tatminkar, citygrip in ilk gunlerindeki gibi güven verdi,dönüşte Fenerbahçe stadinin arkasindaki virajdan geçtim, orasi benim test virajim gibidir, yerler kuru olsa orta ayagi rahat surterdim yeni lastik macera aramayayim dedim ama bir tik daha indirsem islakta orta ayak surtecekti yani 150 km sonra Tournee lerden cok memnunun tavsiye ederim..
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim..

Şirinevler Hudson dan aldım,değişimi kendim yaptım araba ile geçerken önceki hafta almıştım lastikleri, oradada 40 tl ye yapıyorlardı, yalniz bu xmax in ön jant biraz sıkıntılı, sağ tarafı her otomobil lastik sokum makinasina sığmıyor,lastikleri soktum arkayi değiştik on jant icin 4 tane dukkan gezdim bir makinaya ancak sığdı jant, biyerde lastik patlasa dert yani !!

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

bugün sağanak yagmurda ise gittim eve geldim , ıslak yol performansıda tatminkar, citygrip in ilk gunlerindeki gibi güven verdi,dönüşte Fenerbahçe stadinin arkasindaki virajdan geçtim, orasi benim test virajim gibidir, yerler kuru olsa orta ayagi rahat surterdim yeni lastik macera aramayayim dedim ama bir tik daha indirsem islakta orta ayak surtecekti yani 150 km sonra Tournee lerden cok memnunun tavsiye ederim..
    anladım hocam tşk.
    yalnız yeni lastik olduğundan üstünde koruyucu kaypak bir tabaka oluyor 200-300 km kullandıktan sonra o tabaka yok oluyor diye biliyorum,ona dikkat etmenizi öneririm
    neticede ıslaktaki performansı test etmişsiniz,bu çok önemli,zaten sıcak ve kuru havada hemen her lastik iyidir
    lastiği orda taktırsanız daha iyi olmazmıydı
    ben olsam 350 işi bağlamaya çalışır orda taktırırdım,yanlız balans yapmak gerekli biliyorsun,balans bozuksaki kesinlikle bozuktur 100-110 dan sonra gidonda ve motorda titreme başlıyor

lastik aldığınız yerde balans makinesi varmıydı

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Geçtiğimiz çarşamba günü kardeşler yamaha ya gittim r25 in kaydını yaptırmak için.

ben kayıt yaptırırken bi tane xmax 250 sanırım 20.000 bakıma girmiş motoru yıkıyolardı,motorun işlemleri bitip ödeme yaparken 1150 tl gibi bi rakam ödedi.

yetkili servisler ateş pahası eliniz alet edavat tutmasa bile bi şekilde öğrenin canınız yanmasın.
    espresso ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz çarşamba günü kardeşler yamaha ya gittim r25 in kaydını yaptırmak için.

ben kayıt yaptırırken bi tane xmax 250 sanırım 20.000 bakıma girmiş motoru yıkıyolardı,motorun işlemleri bitip ödeme yaparken 1150 tl gibi bi rakam ödedi.

yetkili servisler ateş pahası eliniz alet edavat tutmasa bile bi şekilde öğrenin canınız yanmasın.
    Ben 650 ödeyince çok gelmişti.Vay anasınınııı...

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Arka amotisorleri Forsa olarak değiştireceğim,sipariş verdim haftaya gelir, bakalım nasıl olacak. Özellikle soğukken kalkışlarda titreme var sanırım debriyaj bitiyor, orjinal mi taksam yoksa polini, costa vs mi taksam henüz karar veremedim. Bu konuda deneyimli arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    merhaba, mesajları mümkün olduğunca takip ettim, 2016 model xmax 250'ye videodaki gibi farı nereden bulabiliriz acaba?

https://www.youtube.com/watch?v=Q1YO8aN3C2s

istanbulda benzer uygulama yapan yerler var sanırım ama kalitelisini nereden bulabiliriz acaba?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayış'ı yapılmış galiba...

Valla insan 50.000 tl lik aracın ağır bakımına o parayı verince bir mantığı var. balata buji sayısı fazla, yağı 4-5 litre sıvıları fazla, ama motor almak bu haliyle akıl karı değil çoğu adam için.

ve sektör küçüldükçe bajaj da şuan açıkça görüldüğü gibi ilk alımda ve serviste yavaş yavaş saplamalar artacak

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlık adına bir konu vardı. Orada bir arkadaş bu videoyu koymuştu. Akabinde xmax sahibi bir arkadaşta aynı olayın onunda başına geldiğini söylemişti. Sanırım basit bir açığı var ve 2 saniyede çantayı hiç ediyorlar. Ben de top case yok, olsa bunu gördükten sonra çanta demirine zincirledim valla yalan yok. Adamlar 1.500 TL'yi 1.5 saniye de götürüyorlar. Çok acı maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

O konu ve yorumu buldum;
    https://68.media.tumblr.com/2fdfb7bf...u7eo1_1280.jpg
    ARKADAŞLAR BU TOP CASE ÇALINMA OLAYINI YENİ GÖRDÜMDE. GERÇEKTEN BU KADAR KOLAY ÇALIYORLAR MI.BEN DE SİSSY BARLA TOP CASE ARASINDA KARARSIZ KALMIŞTIM.TOP CASE ALDIM. AMA BU KADAR KOLAY ÇALINMASI MÜMKÜN MÜDÜR?.DAHA ÖNCEKİ MOTORUMDA SİSSY BAR VARDI VE SIRT ÇAMTASI VE SELE ALTI BAGAJLA SEYAHAT EDEBİLİYORDUK. ŞİMDİ PİŞMAN MI OLMAM GEREK KAFAM KARIŞTI. O VİDEODAKİ ORİJİNAL ÇANTA MI? GERÇEKTEN ÇALINABİLİYOR MU? ÖNLEM ALABİLİR MİYİZ?,
    YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayış'ı yapılmış galiba...

Valla insan 50.000 tl lik aracın ağır bakımına o parayı verince bir mantığı var. balata buji sayısı fazla, yağı 4-5 litre sıvıları fazla, ama motor almak bu haliyle akıl karı değil çoğu adam için.

ve sektör küçüldükçe bajaj da şuan açıkça görüldüğü gibi ilk alımda ve serviste yavaş yavaş saplamalar artacak
    onu bilmemde ödemeyi yapan kişi gayet mutluydu

ben inanmıyorum ya yok millette para yok yoksulluk var filan yalan

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hırsızlık olayları bende paranoyaya neden oldu. Evde otopark yok, mecburen kaldırımda direğe zincirli duracak. Etrafta başka motor da yok, kesin etraftan dikkat çekecek motoru eve getirdiğimde.

Abus kilit alayım diyorum. Şu modeli bizim motorlara olur mu? Yoksa çok mu ağır olur? Bagaj büüyk nasıl olsa taşımak sorun olmaz diye düşündüm.
    Abus 59/12HKS170 Black Extreme Zincir Kilit (170 cm) internette 1250TL gibi fiyatlar gördüm. Dükkanlardan nakit alımda indirim yapılabilir belki ama taksitle alma ve kargoyla ayağıma gelme avantajına değecek kadar fark olur mu ki?
    Bunu almışken bir de disk kilidi ne tavsiye edersiniz?
    Hırsıza kilit dayanmaz ama caydırsın, vakit kaybettirsin yeter.

SPY 5000m alarm hakkında da iyi yorumlar duydum, ondan da taktırmayı düşünüyorum.

Motosikleti

Kayış ve lastikler 20.000 de değişir genellikle, R25 inde zincir dişli ve lastikleri değiştirseniz benzer rakkam cikacaktir serviste..

Motosikleti
    Xmax
    Kayış ve lastikler 20.000 de değişir genellikle, R25 inde zincir dişli ve lastikleri değiştirseniz benzer rakkam cikacaktir serviste..
    malesef bu işlemleri yetkili serviste yaptırmayacağım zincir dişli değişim zamanı geldiğinde kma dan alıp kendim değişeceğim

Motosikleti
    Alıntı enable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amotisorleri Forsa olarak değiştireceğim,sipariş verdim haftaya gelir, bakalım nasıl olacak. Özellikle soğukken kalkışlarda titreme var sanırım debriyaj bitiyor, orjinal mi taksam yoksa polini, costa vs mi taksam henüz karar veremedim. Bu konuda deneyimli arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.
    amortisorlerin etkisini nerak ediyorum mutlaka yazin, bozuk zeminde xmax in sertligi benide cok rahatsiz ediyordu hatta bir ara kullanmayı biraktim ama yukarda yazdığım Anlas marka yumusak lastikler bi nebze rahatlatti motoru,

soguk kalkisdaki titreme ön varyator u bakimda yaglarsaniz kesiliyor, motorunuz kac km de bilmiyorum ama insani kullanimla 50 ila 75 bin gider xmax debriyajı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

malesef bu işlemleri yetkili serviste yaptırmayacağım zincir dişli değişim zamanı geldiğinde kma dan alıp kendim değişeceğim
    "maalesef" i anlayamadim
    kendin yapabiliyorsan ne güzel ,
    bende kendim yaparım, yetkili servisde calisanlardan sadece biri işi bilen usta denilebilecek kivamdadir genellikle, digerleri sanayide cirak bile olamaz ve motorunuz bunlardan birine denk gelirse hiçte hayırlı olmayacaktır..

Motosikleti
    Xmax
    amortisorlerin etkisini nerak ediyorum mutlaka yazin, bozuk zeminde xmax in sertligi benide cok rahatsiz ediyordu hatta bir ara kullanmayı biraktim ama yukarda yazdığım Anlas marka yumusak lastikler bi nebze rahatlatti motoru,

soguk kalkisdaki titreme ön varyator u bakimda yaglarsaniz kesiliyor, motorunuz kac km de bilmiyorum ama insani kullanimla 50 ila 75 bin gider xmax debriyajı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

"maalesef" i anlayamadim
    kendin yapabiliyorsan ne güzel ,
    bende kendim yaparım, yetkili servisde calisanlardan sadece biri işi bilen usta denilebilecek kivamdadir genellikle, digerleri sanayide cirak bile olamaz ve motorunuz bunlardan birine denk gelirse hiçte hayırlı olmayacaktır..
    valla yetkili servisteki ustaları pek abartmamak lazım çok eski zamanlarda xmax ı yeni aldığım zaman periyodik bakımın 80-100 tl olduğu zamanlarda götürüyordum.
    sonra fiyatlar uçtu malum bende zengin biri değilim.

çok para istiyolar artık,ben her bakımda servise gitsem haftasonu kız arkadaşımla gezemem

Motosikleti
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BU TOP CASE ÇALINMA OLAYINI YENİ GÖRDÜMDE. GERÇEKTEN BU KADAR KOLAY ÇALIYORLAR MI.BEN DE SİSSY BARLA TOP CASE ARASINDA KARARSIZ KALMIŞTIM.TOP CASE ALDIM. AMA BU KADAR KOLAY ÇALINMASI MÜMKÜN MÜDÜR?.DAHA ÖNCEKİ MOTORUMDA SİSSY BAR VARDI VE SIRT ÇAMTASI VE SELE ALTI BAGAJLA SEYAHAT EDEBİLİYORDUK. ŞİMDİ PİŞMAN MI OLMAM GEREK KAFAM KARIŞTI. O VİDEODAKİ ORİJİNAL ÇANTA MI? GERÇEKTEN ÇALINABİLİYOR MU? ÖNLEM ALABİLİR MİYİZ?,
    YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
    kardeşim,ben bu videodan sonra nasıl yerinden çıkabilir diye iyice inceledim ve nedenini buldum

çantanın kapağını açma yerinin etrafındaki kulp bilindiği gibi yukarı kaldırılınca çantanın altındaki dil içeri çekiliyor ve çanta yerinden çıkıyor

ancak çantayı anahtarla kitleyip kapattığımızda bu dış taraftaki kulp açılmıyor,daha doğrusu anahtarla kitlediğimizde gücük bir plastik dil bu kulpun açılmasına engel oluyor
    fakat bu dil çok zayıf ve plastikten yapıldığı için,çanta kilitli bile olsa,parmakları bu kulpun altına hafifçe sokup zorlayarak kaldırıldığında bu plastik dil kolayca kırılıyor ve kulp açılıyor,haliylede çanta kolayca yerinden çıkıyor

videodaki çantayı çalan hırsızda aynen dediğim gibi yapıp çantayı çalıyor

ben çözümünü buldum ve yaptım,,en önemli püf noktası bu kulp yukarı kaldırılmadığı sürece yerinden çıkmasına imkan yok
    o yüzden bu kulp un her iki tarafına fotoda görüldüğü matkapla ufak 2 şer adet delik delip bu deliklere görüldüğü gibi U şeklinde somunlu cıvata taktım ve çantanın içinden somunları takarak sıktım
    bu şekilde kulp un açılmasını engelledim,

hırsız çantayı çalmak için önce anahtarla çantanın kapağını açması gerekiyor ve sonrasında takmış olduğum 2 adet U cıvataların somunlarını 8 numara anahtar takımıyla teker teker sökmesi ve U cıvataları yerinden çıkarması lazım ve çantanın kulpunu kaldırıpta çantayı yerinden çıkarıp alabilsin

bunları yapmak için bir hırsızın elinde takım olduğunu varsayarsak bile sökmesi 10 dakikadan fazla sürerki hiç bir hırsız bu işle 10 dakika uğraşmaz,çeker gider

yalnız bu işin kötü tarafı var

olduya çantayı kendin çıkarma ihtiyacı duyduğun zamanda bu yazdığım işlemleri yapmadan yerinden çıkaramazsın

ben çantayı çıkarma ihtiyacı duymadığım için kulpları sabitledim,gerekirse cıvataları söküp çıkarırım artık ,bunada katlanmak gerek

eğer kulplara göründüğü gibi cıvata yapmayıp çantanın içinden tabana delik delip alt demire cıvata ilede bağlayabilirdim ama bunu sadece ben bilirdim ve hırsız bilmeyeceği için çalmak maksatıyla kulpu yukarı kaldırıp kıracak ama çalamayacağı için bırakıp gidecekti ve çantaya hasar verip masraf açacaktı

benim yaptığım şekilde hırsız U kelepçeleri görünce kulpu kaldıramayacağını anlayıp bırakıp gideceği için çantaya zarar vermesinin önüne geçmiş oluyorum

detaylı fotolar aşağıda
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

osiosborn ve espresso bunu beğendiler.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 2016 Xmax'ımın 4000 bakımı geldi. Servise gidip sadece yağ değişimi için 120TL vermek istemiyorum. Aşağıdaki yağlardan hangisini önerirsiniz?

http://www.madeniyag.net/Castrol-Pow...gi,PR-326.html

http://www.madeniyag.net/Castrol-Pow...Lt,PR-136.html

http://www.madeniyag.net/Castrol-Pow...Lt,PR-131.html

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2016 Xmax'ımın 4000 bakımı geldi. Servise gidip sadece yağ değişimi için 120TL vermek istemiyorum. Aşağıdaki yağlardan hangisini önerirsiniz?

http://www.madeniyag.net/Castrol-Pow...gi,PR-326.html

http://www.madeniyag.net/Castrol-Pow...Lt,PR-136.html

http://www.madeniyag.net/Castrol-Pow...Lt,PR-131.html
    http://urun.n11.com/yag/motul-5100-1...-1l-P133671359 bunu öneririm

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürler cevabınız için. Luqui Moly çok övdüler. Biraz araştırdım, olumsuz bir şey bulamadım ben de aldım.

http://urun.n11.com/yag/liqui-moly-1...-lt-P147534902

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler