Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi gaza gelmek değilde kendisi yok bayır aşağı olsun yok bayır yukarı olsun trafikte süremem,arabamı alırım filan diyor.

benim kalkış anlayışım düz yolda bi mesafe belirlenir yada bir yer mesela maltepe sahilde 3. ışıklara kadar

kalkışı yaparsın oraya ilk varan kazanır...
    Tamamda işte sen anladığım kadarıyla R25'le xmax 400 ün kalkışını kıyaslamak istiyorsun ama ne kadar sağlıklı olacakki biri otomatik biri düz, vites kaçırırsın debriyajı sıyırırsın vs sağlıklı olmaz, herşeyi geçtim makineleri zorlamaya ne gerek var binin güzel güzel motorlarınıza Velevki diyelim senin son sürati 19x olduda onu geçtin arkadan yakaladın ne olacak, karşılığında?? bol bol risk sıfır kazanç, ego kazancı manevi olarak?
    Ben mesela şöyle uçarım böyle kaçarım diyen arkadaş oldumu direk İstanbul park veya Serres'e davet ediyorum, süreyle konuşalım diyorum, eğer teknik olarak motorların kabiliyetini konuşuyorsak da zaten teknik veriler ortada... gerisi boş geliyor Motorlarınızın ve canınızın, sağlığınızın kıymetini bilin, hayat birkaç sn keyif veya ego tatmininden çok daha değerli

Hayırlı cumalar...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ırak kardeşim bak ben yokken yine hakkımda atıp tutmuşsun

ben trafikte son hız denemesi yapmam,bunun sürücülükle alakası yok,canımı yolda bulmadım ben,,sen illa trafikte son hız denemesi deyip duruyosun ,istanbulda olmaz o iş onu geç,istanbulda 180 basacak boş yol yok son hız denemeye

bugün 100 km yol yaptım sabah beri,,Maltepe,okmeydanı şirinevler dolaştık,trafik nasıldı anlatamam,maltepeden köprüye kadar araç sürücülerinin şuursuzca tükürmek için kapıyı açtığı en soldaki emniyet şeridinden korka korka geldim her yer kilitlenmiş ,köprü şirinevler arasını söylememe gerek bile yok ve sen tutmuşun bana son hız denemesi yapalım diyosun,,yani çocuk söylemez bunu

bak ben sözümdeyim gel haliç köprüsünün altına orda müsait kısa bir mesafe var yanyana kalkış yaparız,ara hızlanmayada bakarız deneriz,bende merak ediyorum yani,,

artı en son olarakta,,madem senin motorun benimkinden güçlü diyorsun ozaman her iki motoru kıç kıça halatla bağlarız ,kim kimi çekerse o daha güçlü demektir

varmışın ,,halat var bende getiririm

ha sonra benim motor çok zorlandı yağ pompası dağıttı krank sardı dersen karışmam ona göre

ha yok dersen ozaman kapat konuyu gitsin,,paşa paşa bin motorlarına
    bende motoruma ve aracıma
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    bu arada xmax 250 yi kötülediğimi sanmayın arkadaşlar,,piyasada en yakışıklı scooter xmax tir,bu bir gerçek,tabi 2 ci elide en kuvvetli olanda xmax tir
    haa ben devamlı artçı ile bindiğim için güç yetersiz geldi o yüzden satıp 400 aldım.yoksa 250 alacak olsam başka alternatif düşünmem

gerçi bundan sonra 250 de tarih oldu artık üretilmiyor oda ayrı bir konu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamda işte sen anladığım kadarıyla R25'le xmax 400 ün kalkışını kıyaslamak istiyorsun ama ne kadar sağlıklı olacakki biri otomatik biri düz, vites kaçırırsın debriyajı sıyırırsın vs sağlıklı olmaz, herşeyi geçtim makineleri zorlamaya ne gerek var binin güzel güzel motorlarınıza Velevki diyelim senin son sürati 19x olduda onu geçtin arkadan yakaladın ne olacak, karşılığında?? bol bol risk sıfır kazanç, ego kazancı manevi olarak?
    Ben mesela şöyle uçarım böyle kaçarım diyen arkadaş oldumu direk İstanbul park veya Serres'e davet ediyorum, süreyle konuşalım diyorum, eğer teknik olarak motorların kabiliyetini konuşuyorsak da zaten teknik veriler ortada... gerisi boş geliyor Motorlarınızın ve canınızın, sağlığınızın kıymetini bilin, hayat birkaç sn keyif veya ego tatmininden çok daha değerli

Hayırlı cumalar...
    kanji hocam çok güzel anlatmışsın,ağzına sağlık,,,

sanada hayırlı cumalar
    Kanji bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ırak kardeşim bak ben yokken yine hakkımda atıp tutmuşsun

ben trafikte son hız denemesi yapmam,bunun sürücülükle alakası yok,canımı yolda bulmadım ben,,sen illa trafikte son hız denemesi deyip duruyosun ,istanbulda olmaz o iş onu geç,istanbulda 180 basacak boş yol yok son hız denemeye

bugün 100 km yol yaptım sabah beri,,Maltepe,okmeydanı şirinevler dolaştık,trafik nasıldı anlatamam,maltepeden köprüye kadar araç sürücülerinin şuursuzca tükürmek için kapıyı açtığı en soldaki emniyet şeridinden korka korka geldim her yer kilitlenmiş ,köprü şirinevler arasını söylememe gerek bile yok ve sen tutmuşun bana son hız denemesi yapalım diyosun,,yani çocuk söylemez bunu

bak ben sözümdeyim gel haliç köprüsünün altına orda müsait kısa bir mesafe var yanyana kalkış yaparız,ara hızlanmayada bakarız deneriz,bende merak ediyorum yani,,

artı en son olarakta,,madem senin motorun benimkinden güçlü diyorsun ozaman her iki motoru kıç kıça halatla bağlarız ,kim kimi çekerse o daha güçlü demektir

varmışın ,,halat var bende getiririm

ha sonra benim motor çok zorlandı yağ pompası dağıttı krank sardı dersen karışmam ona göre

ha yok dersen ozaman kapat konuyu gitsin,,paşa paşa bin motorlarına
    bende motoruma ve aracıma
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    bu arada xmax 250 yi kötülediğimi sanmayın arkadaşlar,,piyasada en yakışıklı scooter xmax tir,bu bir gerçek,tabi 2 ci elide en kuvvetli olanda xmax tir
    haa ben devamlı artçı ile bindiğim için güç yetersiz geldi o yüzden satıp 400 aldım.yoksa 250 alacak olsam başka alternatif düşünmem

gerçi bundan sonra 250 de tarih oldu artık üretilmiyor oda ayrı bir konu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

kanji hocam çok güzel anlatmışsın,ağzına sağlık,,,

sanada hayırlı cumalar
    ya sne nediyosunh ne atıp tutmaası
    doğru düzgün konuş gelmedin işte

kendini ilah mı sanıyon jcosta akreple

hem kalkış hem son hız trafikte kendine güven

yarın öğlen gel

gelmem diyosun dahada mevzuyu uzatma
    tcourb bunu beğendi.

Motosikleti
    sen ne diyosun kardeşim şakamısın,,maçan yiyosa hemen gel haliç köprüsünün altına halatıda getiricem hadi bekliyorum,,durmuş bi söylediğini papağan gibi tekrar ediyosun,,istanbulda trafikte araçların içinde son hız yapmam yapılmaz ve yapmaya kalkanda herkesin hayatını ve malını tehlikeye atan ise insan değil,apaçi diye tabir edilen yaratıktır

sana 3 tane şık yazdım,

1 0-100
    2 ara hızlanma
    3 halatla kıç kıça bağlama

bunlardan ikisini sen al tamam senin motorun benden iyi diycem

hadi hemen gel bekliyorum

Motosikleti
    Xmax
    sen ne diyosun kardeşim şakamısın,,maçan yiyosa hemen gel haliç köprüsünün altına halatıda getiricem hadi bekliyorum,,durmuş bi söylediğini papağan gibi tekrar ediyosun,,istanbulda trafikte araçların içinde son hız yapmam yapılmaz ve yapmaya kalkanda herkesin hayatını ve malını tehlikeye atan ise insan değil,apaçi diye tabir edilen yaratıktır

sana 3 tane şık yazdım,

1 0-100
    2 ara hızlanma
    3 halatla kıç kıça bağlama

bunlardan ikisini sen al tamam senin motorun benden iyi diycem

hadi hemen gel bekliyorum
    yaa yürü git halatla bağlıcakmışta çekcekmişte çekicimi kullanıyoruz motormu

ömründe 100 km hızı geçmemiş ite kaka 180 görmüş buyaşına kadar kimseyle yarışmamış

tokat manyağı olacaksın diyekorkuyosun artislik yapıyosun

kaba etin yemiyo trafikte basmaya burda bordo klavyelik yapıyosun.

sana son kez söylüyorum

maltepe sahil 1. ışıklarda başlar 3. ışıklarda biter 0-100 sen hesaplarsın o ara

ama yemez tabi uzatma işine bak.
    tcourb bunu beğendi.

Motosikleti
    gene papağan gibi söylediğini söylüyosun

sen kendini ne sanıyosun,,senin hayal etmediğin hızları gördüm ben karada ve denizde

ama trafikte değil,,

niye gelmiyosun haliç köprüsünün altına hemen gel ben müsaitim,

motorunun kıçını söküp alıcam diye korkuyosun dimi,,valla kusura bakma acımam koparır alırım

Motosikleti
    Xmax
    gene papağan gibi söylediğini söylüyosun

sen kendini ne sanıyosun,,senin hayal etmediğin hızları gördüm ben karada ve denizde

ama trafikte değil,,

niye gelmiyosun haliç köprüsünün altına hemen gel ben müsaitim,

motorunun kıçını söküp alıcam diye korkuyosun dimi,,valla kusura bakma acımam koparır alırım
    yürü git boş yapma.

sen bi gelsen maltepe sahile kim kimi koparıyo kendi payını gösteririm sanada

ahhh bi yüreğin yese keşke ahhhh

Motosikleti
    la gelsene halice bekliyom hadi gel gel

yalnız gelirken bide kamyonet getirki götü kopmuş motoru yanmış motorunu koyup geri getirmek için

Motosikleti
    Xmax
    la gelsene halice bekliyom hadi gel gel
    maltepe sahile geliyorum kardeş

tokatlanacağın yerde beklicem seni

her devirde tokat

tokat manyağı yapacam seni tokat

Motosikleti
    ya yürü git ,Maltepe sahilmiş

son hızda az bir fark hariç her türlü yerim seni,

ama son hızı trafikte kesinlikle denemeyeceğimi ve yapmaya kalkmayacağımı defalarca yazdım ama anlamıyosun papağan gibi tekrarlıyosun
    sor şu forumdaki arkadaşlara bakalım ,İstanbul trafiğinde araçların içinde 180 ile son hız denemesini,,kaç kişi sana yapılır diycek

ara hızlanmada yerim seni,,0-100 de büyük ihtimal ben alırım,,kıç kıça çekmede ise senin motorunu kedinin kuyruğuna bağlanan teneke kutu gibi alır giderim

senin 2 katın tork var bende

varsan gel yoksan konuşma kapa konuyu

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Beler Yeter...

Hiçbir amacı , faydası olmayan , gereksiz bir konuya kafa patlatıyorsunuz 2 günden belli ...

Yok makas atmalar , yok nal toplamalar , hiç birinin gereği yok...

Evet adrenalin duygusunun hazzını yaşamak insana heyecan verir ama güvenli sürüş oldukça hiçbir şey hayatımızdan veya sağlığımızdan önemli değil...

Yaşım 18-19 o zaman motor yok , araba kullanıyoruz olabildiğince ibre yukarda geziyoruz , arkadan itiş arabalarımızla yan veriyoruz falan çok eğlenceli , kızlara havalı , ortama girdiğimizde şekilli duruyoruk ... Abi yaşım 29 oldu , Dönüp arkama baktığımda Allah'ıma şükr ediyorum...

O cehalet döneminde 3 araba pert ettim... 322 km/h ile giderken şerit düz beyaza döner bilenler bilir hiç görmediğim bir çukura jantı düşürdüm jant parçalanmış gerisini anlatmıyorum siz tahmin edersiniz artık ...

Şimdiler de ise olabildiğince güvenli sürüşün peşindeyim 9 aylık ellerinizden öper bir bebeğimiz var ve onu düşünmek , kendim için olmasa bile onun için artık 3 kere düşünmem gerek bunun bilincinde olarak yaşıyorum...

Şimdi siz düşmüşsünüz yarışın peşine , arkadaşlar oldu ya Allah korusun bir kaza oldu ve canınıza birşey gelmedi ama belden aşağısı tutmuyor ; hadi bir kez düşünün ondan sonra bir daha klavye başına geçin...

Bilen bilir Ziya Şark Sofraları vardır ... Ziya Abinin oğlu Florya'da o meşhur virajdan çıkamadı , kaza yaptı... O günün şartlarında Hollanda'da tedavi gördü , buraya cenazesi geldiğinde 7 parçaydı... Rabbim hepimizi korusun , babası da bu olaydan yaklaşık 10 sene sonra canına kıydı...

Çok yazdım , biraz üzülerek , birazda kızarak yazdım ...

Lütfen bitirin artık bu kapışma işini... Sevgilerle...

Motosikleti
    Xmax
    ya yürü git ,Maltepe sahilmiş

son hızda az bir fark hariç her türlü yerim seni,

ama son hızı trafikte kesinlikle denemeyeceğimi ve yapmaya kalkmayacağımı defalarca yazdım ama anlamıyosun papağan gibi tekrarlıyosun
    sor şu forumdaki arkadaşlara bakalım ,İstanbul trafiğinde araçların içinde 180 ile son hız denemesini,,kaç kişi sana yapılır diycek

ara hızlanmada yerim seni,,0-100 de büyük ihtimal ben alırım,,kıç kıça çekmede ise senin motorunu kedinin kuyruğuna bağlanan teneke kutu gibi alır giderim

varsan gel yoksan konuşma kapa konuyu
    kıç kıça motor çekmekçmiş amele senii

yürü git boş yapma
    tcourb bunu beğendi.

Motosikleti
    anlaşıldı hadi sağlıcakla kal ama küsme bana,bak hepimiz motorcuyuz,,beğendiğimiz yorumlarda birbirimizi beğenelim yine

şunu ekleyeyim

bugün motorumla sabahtan 3 e kadar aynen bu forumdaki gibi Volkswagen scirocco forumda tanıştığım ve sabah buluştuğum bir arkadaş için 100 km yol yaptım

benim arabamda aynısı olduğu ve bu işlerden anladığım için maltepeye gidip 2 ci el simota performans filtre baktık ve aldık

tekrar geri dönüp filtrenin bakımını yapıp kırık yerlerini kendi garajımda onardım arkadaşın aracına monte etmesinide bizzat yaptım

niye yaptım,,çünkü bilmiyor anlamıyor aynı araçtan kullanıyoruz ve aynı forumdada yazışıyoruz,,paramı aldım yok,,sadece ALLAH razı olsun demesi yeterdi ve yüz defada dedi bir dost kazandım bu yeter

maksat birbirimize yardımcı olmamız ,kavga edip köstek olmamız değil
    Kanji bunu beğendi.

Senceru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selamlar ,

X-Max'im için çanta arıyorum.

Orjinal kendi 50 lt çantası hayalim ama biraz fazla pahalı sanki ? :( Orjinali dışında bir çanta önerebilirmisiniz ?

Sırt dayaması , çanta demiri ile falan birlikte..

emrebayri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Alıntı Senceru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar ,

X-Max'im için çanta arıyorum.

Orjinal kendi 50 lt çantası hayalim ama biraz fazla pahalı sanki ? :( Orjinali dışında bir çanta önerebilirmisiniz ?

Sırt dayaması , çanta demiri ile falan birlikte..
    Dostum canta icin birsey diyemem arkadaslar ne onerir ama canta demiri icin gp kompozitii oneririm hatta xmax ruzgar koruma yan parcalarida yapmislar. 0216 498 53 53 gp kompozit com

Motosikleti
    orjinali gibi hiç bir çanta ve demiri motora kesinlikle yakışmıyor,uydurmasyon oldukları için çok sırıtıyor

orijinal çantasını tek hamleyle demirinden çıkarıp bavul gibi taşıyabiliyorsun ve tek hamleyle yerine takabiliyorsun,artı kontak anahtarı ile uyumlu oluyor,

ayrıca 50lt orijinal çanta yanlara doğru geniş olduğundan motoru yatırma durumlarında yere ilk değen yer olduğundan yan plastik grenajları koruyor kırılmasını önlüyor
    bende zamanında çok aradım ama araştırmalarım sonunda paraya kıyıp orjinalini aldım
    uydurma çanta aldığına bir zaman sonra pişman olursun

bence netten 2 ci el çanta ve demirinden bak ,düşüyor bazen

birde çantası değilde çanta bağlantı demirinin kopyasını türkiyede yapmışlar,orjinalinin yarı fiyatına satılıyor,nette arat bulursun,,yan diz korumalarınıda yapıyor bu firma oda yarı fiyatına

top case lafı geçince aklıma bu video geldi;

Senceru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orjinali gibi hiç bir çanta ve demiri motora kesinlikle yakışmıyor,uydurmasyon oldukları için çok sırıtıyor

orijinal çantasını tek hamleyle demirinden çıkarıp bavul gibi taşıyabiliyorsun ve tek hamleyle yerine takabiliyorsun,artı kontak anahtarı ile uyumlu oluyor,

ayrıca 50lt orijinal çanta yanlara doğru geniş olduğundan motoru yatırma durumlarında yere ilk değen yer olduğundan yan plastik grenajları koruyor kırılmasını önlüyor
    bende zamanında çok aradım ama araştırmalarım sonunda paraya kıyıp orjinalini aldım
    uydurma çanta aldığına bir zaman sonra pişman olursun

bence netten 2 ci el çanta ve demirinden bak ,düşüyor bazen

birde çantası değilde çanta bağlantı demirinin kopyasını türkiyede yapmışlar,orjinalinin yarı fiyatına satılıyor,nette arat bulursun,,yan diz korumalarınıda yapıyor bu firma oda yarı fiyatına
    Yorumlar için çok teşekkürler..

Birde orjinal olarak şu çantayı çıkarmış yamaha.. Touring..

Bu oturur mu acaba bizimkine , yakışır mı ?

https://www.yamaha-motor.eu/tr/accessories/genuine-options/top-case-canta/50-l-touring-top-case/1MC-F84A8-10-00/details.acc?overviewhash=%23%2Fexplore%2F363270%2F 0%7C0%7C%7C0%2F%7C543776

Motosikleti
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    top case lafı geçince aklıma bu video geldi;

https://www.youtube.com/watch?v=H3wx1YlJqhg
    iyide anahtarla kilidi çevirip kapağı açmadan çantayı yerinden çıkartamazsınki,,bunu nasıl çıkardı bu anlamadım

hadi diyelim parçaladıda çıkardı,,e ozaman mekanizması kilidi parçalanmış çantayı poposunamı sokacak,bi işe yaramazki,tamiri astarı yüzünü geçer

iyide anahtarla kilidi çevirip kapağı açmadan çantayı yerinden çıkartamazsınki,,bunu nasıl çıkardı bu anlamadım

hadi diyelim parçaladıda çıkardı,,e ozaman mekanizması kilidi parçalanmış çantayı poposunamı sokacak,bi işe yaramazki,tamiri astarı yüzünü geçer
    Hırsızlık adına bir konu vardı. Orada bir arkadaş bu videoyu koymuştu. Akabinde xmax sahibi bir arkadaşta aynı olayın onunda başına geldiğini söylemişti. Sanırım basit bir açığı var ve 2 saniyede çantayı hiç ediyorlar. Ben de top case yok, olsa bunu gördükten sonra çanta demirine zincirledim valla yalan yok. Adamlar 1.500 TL'yi 1.5 saniye de götürüyorlar. Çok acı maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

O konu ve yorumu buldum;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler