Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben Spacy Alpha motorum için scooter power 10/30 kullanıyordum. 600 km önce, 10 bin bakımında 7100 10/30 koydum. Rölantide titreşim biraz daha azaldı. 7100 ile devam etmeyi düşünüyorum bundan sonra. Kırmızı kırmızı rengi de hoşuma gitti.
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar malum daha önce konuşulmuştur ama, xmax 250 için yağ mevzusunu yeniden açmak istiyorum.

Garantisi bittiği için bakımları yetkili servis yerine kendim yapacağım. Daha önce hem kendi hemde arkadaşlarımın vitesli motorlarında hep motul yağ kullanıyorduk ve çok memnunduk. Bu ilk scooter tecrübem.

Xmax için motul'ün Scooter expert modeli var. Fakat geçenlerde facebookta bir xmax sahibi motul 7100 yağ kullandığını ve motorun çok değiştiğini yazmış.Motorun aşırı sessizleştiğini, motor sesinin azaldığını, motorun daha stabil olduğunu vs vs bi dünya olumlu şey sıralamış. Yani eski scooter gitmiş yerine sıfır scooter gelmiş gibi anlatmış motul 7100 ün etkisini

Siz değerli arkadaşların bu konudaki fikri nedir acaba? Yağ olarak kitapçıkta da tavsiye edilen SAE 10-40 yağ koymayı düşünüyorum.

Sizce motul 7100 ü denemeli miyim yoksa motulün Scooter expert serisi daha mı mantıklı olur?

Son olarak "boşver motul'ü, git .... markanın .... yağını koy çok daha iyi" diyeceğiniz bir yağ markası varsa da önerilerini duymak isterim.
    ben 3 yıldır önce 250 sonra 400 xmax kullanıyordum, 15 gün önce sattım
    kullandığım bu motorların bakımlarını garantiden çıkmadan serviste yaptırıyordum,ama garanti bitince bakımları kendim yapmaya başladım.

serviste konulan yağ yamahanın yamalube yağı,,bakımları ben yapmaya başlayınca önce Scooter expert sonrakine motul 5100 en son 7100 koydum

şunu söyleyeyim,,yamalube olsun expert olsun 7100 olsun,inanın aralarında motoru etkileyen hiç bir fark görmedim,,gördüm diyende pisikolojik olarak söyler
    yani aralarında insanın duyularıyla anlayabileceği bir fark olmaz,ama kalite olarak 7100 en üst seviye olduğundan,motoru daha iyi koruma açısından onu almanı öneririm
    SuleymanE bunu beğendi.

Arkadaslar merhaba. Benim xmax in gosterge paneli krenajinda solmalar olustu. bazi bolgelerde hafif matlik var. Onerebileceginiz bir yontem var mi? kendim uygalayabilecegim. Tesekkurler.

Motosikleti
    Alıntı umit_math adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. Benim xmax in gosterge paneli krenajinda solmalar olustu. bazi bolgelerde hafif matlik var. Onerebileceginiz bir yontem var mi? kendim uygalayabilecegim. Tesekkurler.
    bir fotosunu çekip koyacaksın buraya,arkadaşlar görüp ona göre sana yorum yapsın

Arkadaslar gösterge panelinin solunda ve alt tarafinda hafif solma ve cizikler var. Umarim resim gorunur ilk defa resim yukluyorum. Uygulayabilecegim bir yontem var mi. Tesekkurler

Motosikleti
    https://i.hizliresim.com/WQkWqm.jpg
    Arkadaslar gösterge panelinin solunda ve alt tarafinda hafif solma ve cizikler var. Umarim resim gorunur ilk defa resim yukluyorum. Uygulayabilecegim bir yontem var mi. Tesekkurler
    koyu renk plastik parçadaki çiziklerden söz ediyorsun sanıyorum,birde bu zamanla solmuş gibi bir görünüm kazanıyor,aynı sorun bendede vardı

ben eniştenin arabasında tesadüfen rastladığım bu basmalı sprey temizleme sütünü plastik akşamlara sıktım ve bezle iyice yayarak her tarafı sildim

5 dakika sonra gözünüze inanamıyorsunuz,tüm plastik aksamlar tertemiz olup mat bir görünüm kazanıyor,aynı yeni gibi oluyor

tabi derin çizikler yok olmuyor ama göze hiç batmıyor belli bile olmuyor

bunu 10 günde bir tekrarlarsan devamlı yeni gibi bir görünüm kazanıyor

ben bunu netten bu linkten aldım,bedava gibi bişey bir tanesiyle 15-20 defa yapabilirsin,tanesi 6 lira bile değil,,ben 4 tane aldım,tavsiye ederim,memnun kalırsın

http://www.hepsiburada.com/macota-au...-p-OTEV0418234

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koyu renk plastik parçadaki çiziklerden söz ediyorsun sanıyorum,birde bu zamanla solmuş gibi bir görünüm kazanıyor,aynı sorun bendede vardı

ben eniştenin arabasında tesadüfen rastladığım bu basmalı sprey temizleme sütünü plastik akşamlara sıktım ve bezle iyice yayarak her tarafı sildim

5 dakika sonra gözünüze inanamıyorsunuz,tüm plastik aksamlar tertemiz olup mat bir görünüm kazanıyor,aynı yeni gibi oluyor

tabi derin çizikler yok olmuyor ama göze hiç batmıyor belli bile olmuyor

bunu 10 günde bir tekrarlarsan devamlı yeni gibi bir görünüm kazanıyor

ben bunu netten bu linkten aldım,bedava gibi bişey bir tanesiyle 15-20 defa yapabilirsin,tanesi 6 lira bile değil,,ben 4 tane aldım,tavsiye ederim,memnun kalırsın

http://www.hepsiburada.com/macota-au...-p-OTEV0418234
    Torpido sutunu kullaniyorum ama bu gecici bir cozum, Bir de torpido sutu cok fazla toz topluyor. Farkli bir yontem ariyorum. yine de saol.

Motosikleti
    bu sana linkini verdiğim kuruyunca matlaşıyor ve toz toplama gibi bişeyi olmuyor,,yani diğer torpido parlatıcıları gibi parlak toz toplayan bir tabaka olmuyor demek istiyorum
    ben çok memnundum

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom XT 2017
    https://i.hizliresim.com/WQkWqm.jpg
    Boyasız yüzeyler için aşağıdaki üründen kullanmıştım, uzunca bir süre etkiliydi:

http://urun.n11.com/torpido-bakimi/arexons-plastik-yuzey-yenileyici-koruyucu-P191149470

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaşlar yamaha bir kampanya yapmış Xmax 250 ler için. Paket olarak aksesuar satıyorlar.

Paket içeriği şu: X-Max 250 bacak koruyucu, arka çanta taşıyıcı, 39 litre top case ve kilit göbeği. (çantanın sırt dayaması dahil değil!!!)

Bayiiyi arayıp sordum 1300tl civarı dedi bu paket için. Fakat en büyük sorun paketten bir ürün çıkaramıyoruz veya ilave edemiyoruz.
    Mesela ben 39lt değilde 52lt topcase takmak istesem ne olur diye sordum hemen, maalesef o mümkün değilmiş.

Benim işime yaramadı bu kampanya, fakat işine yarayan olursa haber vereyim dedim.

Aha kampanya reklamı da şu:

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    arkadaşlar merhaba,

xmax 250 almayı düşünüyorum. Arka tarafı şehir içinde sissy bar ile, uzun yollarda da topcase ile birlikte kullanmayı düşünüyorum. Böyle bir imkan oluyor mu? Her zaman topcase orda dursun istemiyorum. Bilgi verebilecek olanlara şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı typhoonbrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

xmax 250 almayı düşünüyorum. Arka tarafı şehir içinde sissy bar ile, uzun yollarda da topcase ile birlikte kullanmayı düşünüyorum. Böyle bir imkan oluyor mu? Her zaman topcase orda dursun istemiyorum. Bilgi verebilecek olanlara şimdiden teşekkürler.
    olur neden olmasın neticede her ikiside bu motor için yapılmış

ancak sissy barı taktırıp kullandıktan sonra çanta takman için motorun orjinal tutamaç demirlerini söküp çanta bağlantı demirini takman gerekiyor,bu çanta bağlantı demirinede çantayı tek bir hareketle kolayca takıyorsun

çanta bağlantı demirini takmak çok kolay,4 cıvatası var

tabiki çanta kullanacağın zaman ayrıca sissy barıda sökmen gerekiyor

ben 3 yıl 2 tane xmax kullandım ,her ikisindede çanta vardı ve çokta memnundum,,sen niye çantalı kalsın istemiyorsunki,çanta devamlı lazım oluyor,bence sadece çanta taktır,hem çantadaki sırt dayama daha yukarda olduğundan artçı arkasına daha güzel ve rahat yaslanacağından çok daha memnun kalır bilgin olsun
    Aydin1966 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur neden olmasın neticede her ikiside bu motor için yapılmış

ancak sissy barı taktırıp kullandıktan sonra çanta takman için motorun orjinal tutamaç demirlerini söküp çanta bağlantı demirini takman gerekiyor,bu çanta bağlantı demirinede çantayı tek bir hareketle kolayca takıyorsun

çanta bağlantı demirini takmak çok kolay,4 cıvatası var

tabiki çanta kullanacağın zaman ayrıca sissy barıda sökmen gerekiyor

ben 3 yıl 2 tane xmax kullandım ,her ikisindede çanta vardı ve çokta memnundum,,sen niye çantalı kalsın istemiyorsunki,çanta devamlı lazım oluyor,bence sadece çanta taktır,hem çantadaki sırt dayama daha yukarda olduğundan artçı arkasına daha güzel ve rahat yaslanacağından çok daha memnun kalır bilgin olsun
    Demek istediğim şu, sabah kalktım sissy bar ile dolandım, öğlen 4 saatlik bi yola gidip malzeme götürmem gerek topcase'i taktım, gittim geldim tekrar sissy bar'ı monte ettim. Bu şekilde kullanabilir miyim? Kendim yapabileceğim kolay bir işlem mi bu? Değişiklik kaç dk'mı alır?

Topcase'li motor görüntüsünü sevmiyorum,xmax ile alakası da yok bunun. Motor ne olursa olsun hoşuma gitmiyor. Sadece ihtiyaç halinde topcase'i takacağım. O nedenle soruyorum böyle bir işlem pratik yapılabilir mi diye. Konunun artçı rahatlığıyla alakası yok yani.

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar malum daha önce konuşulmuştur ama, xmax 250 için yağ mevzusunu yeniden açmak istiyorum.

Garantisi bittiği için bakımları yetkili servis yerine kendim yapacağım. Daha önce hem kendi hemde arkadaşlarımın vitesli motorlarında hep motul yağ kullanıyorduk ve çok memnunduk. Bu ilk scooter tecrübem.

Xmax için motul'ün Scooter expert modeli var. Fakat geçenlerde facebookta bir xmax sahibi motul 7100 yağ kullandığını ve motorun çok değiştiğini yazmış.Motorun aşırı sessizleştiğini, motor sesinin azaldığını, motorun daha stabil olduğunu vs vs bi dünya olumlu şey sıralamış. Yani eski scooter gitmiş yerine sıfır scooter gelmiş gibi anlatmış motul 7100 ün etkisini

Siz değerli arkadaşların bu konudaki fikri nedir acaba? Yağ olarak kitapçıkta da tavsiye edilen SAE 10-40 yağ koymayı düşünüyorum.

Sizce motul 7100 ü denemeli miyim yoksa motulün Scooter expert serisi daha mı mantıklı olur?

Son olarak "boşver motul'ü, git .... markanın .... yağını koy çok daha iyi" diyeceğiniz bir yağ markası varsa da önerilerini duymak isterim.
    Yeruçağınında gazıyla kendi bakım malzemelerim için bir liste yapmıştım. N11den 2x1lt 7100 10-40 motul aldım 69,90 kargo dahil, carpimoto dan buji varyatör filtresi ve bmc filtre sipariş etmiştim (63€ nakliyeli + 35TL gümrük vergisi) bugün elime ulaştı onlarıda yarın takacağım inşallah. Yağ çok basitti, çıkan zift misali yağ 3500km nasıl o hali almış anlayamadım. Bakalım motul ne yapacak, ben vibrasyonun biraz azaldığını hissettim sanki. Kayış zamanım geçti j costa kampanya yaparsa ona geçip ordan devam ederim diye düşünüyorum. Artık zorunluluk harici servis beni 30 binde bir görür
    Benim motor 42000km civarı oldu, sibop ayarı kaç kmde gerekiyordu acaba?
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeruçağınında gazıyla kendi bakım malzemelerim için bir liste yapmıştım. N11den 2x1lt 7100 10-40 motul aldım 69,90 kargo dahil, carpimoto dan buji varyatör filtresi ve bmc filtre sipariş etmiştim (63€ nakliyeli + 35TL gümrük vergisi) bugün elime ulaştı onlarıda yarın takacağım inşallah. Yağ çok basitti, çıkan zift misali yağ 3500km nasıl o hali almış anlayamadım. Bakalım motul ne yapacak, ben vibrasyonun biraz azaldığını hissettim sanki. Kayış zamanım geçti j costa kampanya yaparsa ona geçip ordan devam ederim diye düşünüyorum. Artık zorunluluk harici servis beni 30 binde bir görür
    Benim motor 42000km civarı oldu, sibop ayarı kaç kmde gerekiyordu acaba?
    subap ayarı her 20000'de bir hocam.
    Kanji bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    Demek istediğim şu, sabah kalktım sissy bar ile dolandım, öğlen 4 saatlik bi yola gidip malzeme götürmem gerek topcase'i taktım, gittim geldim tekrar sissy bar'ı monte ettim. Bu şekilde kullanabilir miyim? Kendim yapabileceğim kolay bir işlem mi bu? Değişiklik kaç dk'mı alır?

Topcase'li motor görüntüsünü sevmiyorum,xmax ile alakası da yok bunun. Motor ne olursa olsun hoşuma gitmiyor. Sadece ihtiyaç halinde topcase'i takacağım. O nedenle soruyorum böyle bir işlem pratik yapılabilir mi diye. Konunun artçı rahatlığıyla alakası yok yani.
    Diğer arkadaşların da düşüncesini öğrenmek isterim. Bu şekilde kullanan olmadı mı yani hiç?

Diğer arkadaşların da düşüncesini öğrenmek isterim. Bu şekilde kullanan olmadı mı yani hiç?
    Ben de sissy bar var. Takılışını filan görmediğim için bilmiyorum. Ancak topcase takılışından daha zahmetli olduğunu biliyorum. Bence bu sök-çıkar olayı çok zahmetli olur.

XMAX 250 ye yan çanta takan var mı? Nasıl bir çanta olur tavsiye var mı?

Motosikleti

çanta demirini tutan 4 tane cıvata var dedim zaten,onları söküp orijinal tutamaçları çıkarıcan ve çanta demirini takıcan ,vidalarını takıp sıkıcan
    geldiğinde aynı vidaları söküp çanta demirini çıkarıp orijinal demirlerini takıcan,vidaları sıkıcan okadar ,,ama her seferindede sissy barıda söküp takmak gerekecek,bu zor bişey değil ama uğraştırır biraz
    yani 20-25 dakikada sökersin çantayı takarsın,,geldiğindede bir 20-25 dakika söküp takma ile uğraşırsın,toplamda 1 saat gibi,,olay bundan ibaret,ama bu iş her daim yapılacak bişey değil,,ayda bir bile yapsan bir müddet sonra söküp takmaktan cıvata ve yerleri yalama olacaktır,,yani sağlıklı değil

senede 1-2 kez yapsan problem olmaz ama devamlı olursa dediğim gibi vida ve yerleri yalama olacaktır

arka çanta değilde ,civatasız yan heybe çanta senin işine daha çok yarayacaktır

bu videodaki gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=w5MPpsAY-KU

wurtz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 ABS
    2015 CBR 250'mi satıp 2015 X-Max 250 ABS alarak bölüme katılmış bulunmaktayım. İlk sorum plastik aksamlarla ilgili. Güneşten zarar görmemesi için herhangi bir ürün kullanıyor musunuz? Şöyle bir ürün buldum kullanılmasının fayda/zararları neler olabilir?

http://www.hepsiburada.com/mafra-tampon-koruyucu-ve-parlatici-faspoiler-p-OTVR26

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler