Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Evin yakınındaki Yamaha ya gittim (istanbul)fiyat konuştuk yüzde 1.5 bi indirim olur standart onun dışında bisey olmaz dedi kkarti da tek çekim olur fiyat değişmez dedi..böyle midir yoksa farklı bir fiyat alınabilir mi diyaloğu veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim almak üzereyim bu ara

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:34 ----------

Bir de merak ettim xmax in sissy bar bagaj demiri top case gibi aparatları çok pahalı ama mesela İtalya da sissy bar 56 €civarinda oralardan alan var mı getirilemez mi aynı değil midir uyum sorunu olur mu düşünen mi olmadı yoksa başka sorunlar mi var yurt dışından almak da

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı gvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulluyum üniversite durumundan ötürü 5. yılım çanakkale'deyim, sayısını bilemiyorum kaç kere gittim geldim istanbul çanakkale arası.
    Xmax şiddetle tavsiye ederim. Bozuk denilen yollar neresi acaba? istanbuldan kınalıya otoban, kınalıdan neredeyse eceabata kadar şahane asfaltlı duble yol, tekirdağ malkara arası hafif bozuktur ancak yapımı sürüyor bu yaz gibi bitecek. Malkara kötüydü oda tamamlandı sayılır. Gelibolu eceabat arası duble yapılmaya başlandı onda da baya bir ilerleme var. Rahat edersiniz gayet.
    Yorumunuzu baya eski (173. sayfa da) sayfalarda gördüm ama İst-Çanakkale arası giderken ortalama kaç km hızla gidiyorsunuz ve ne kadar tüketiyor? Yani toplam yaptığınız km'ye karşılık ne kadar ücret veriyorsunuz? Ya da litre bazında karşılığı nedir?
    otchill bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evin yakınındaki Yamaha ya gittim (istanbul)fiyat konuştuk yüzde 1.5 bi indirim olur standart onun dışında bisey olmaz dedi kkarti da tek çekim olur fiyat değişmez dedi..böyle midir yoksa farklı bir fiyat alınabilir mi diyaloğu veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim almak üzereyim bu ara

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:34 ----------

Bir de merak ettim xmax in sissy bar bagaj demiri top case gibi aparatları çok pahalı ama mesela İtalya da sissy bar 56 €civarinda oralardan alan var mı getirilemez mi aynı değil midir uyum sorunu olur mu düşünen mi olmadı yoksa başka sorunlar mi var yurt dışından almak da
    yüzde 1,5 indirim yapıyolarmış daha ne,,ben istanbuldaki bütün bayileri dolaşmıştım zamanında, 50 tl bile indirim yapmamıştı hiç birtanesi,,yalnız hediye veriyordu,mesela birtanesi kevlar korumalı pantolon,diğeri kilit veya zincir gibi,ama liste fiyatından 1 lira düşürememiştim,artı istanbulu boşuna dolaşıp yaktığım benzin parasıda cabası olmuştu,,

diğer soruna gelince,bende zamanında çok araştırdım çanta demiri çanta diz koruma falan ama hiç biri orijinal gibi olmuyor,hiç yakışmıyor,atın pipisine kelebek konmuş gibi sırıtıyor,alacaksan orjinalini al taktır derim zaten çanta takarsan kontak anahtarıyla açabiliyorsun uyumlu oluyor ve arka çantayı istediğin zaman tek hareketle demirden çıkarıp bavul gibi elde taşıyabiliyorsun,,3 daha ver orijinal taktır pişman olmazsın

sissy bar orijinal yamahanın değilse uydurmak için delik falan delmen gerek bildiğim kadarıyla,ki orjinalini o fiyata yamaha vermez kesin yan sanayidir
    orjinalini delik falan delmeden problemsiz takıyorsun,nede olsa orijinal ürün xmax e uyumlu

bacak korumanın ise orjinalden başkasını bulamazsın zaten,yan yatmalarda motorun grenajlarını be bacaklarını koruyor,kesinlikle taktır

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben alırken 3-4 ay önce yamaha anadolu yakasındaki bayiler 1TL bile inmemişti. %1.5 çok iyi. 250TL indirim demek, kaçırmayın derim.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüzde 1,5 indirim yapıyolarmış daha ne,,ben istanbuldaki bütün bayileri dolaşmıştım zamanında, 50 tl bile indirim yapmamıştı hiç birtanesi,,yalnız hediye veriyordu,mesela birtanesi kevlar korumalı pantolon,diğeri kilit veya zincir gibi,ama liste fiyatından 1 lira düşürememiştim,artı istanbulu boşuna dolaşıp yaktığım benzin parasıda cabası olmuştu,,

diğer soruna gelince,bende zamanında çok araştırdım çanta demiri çanta diz koruma falan ama hiç biri orijinal gibi olmuyor,hiç yakışmıyor,atın pipisine kelebek konmuş gibi sırıtıyor,alacaksan orjinalini al taktır derim zaten çanta takarsan kontak anahtarıyla açabiliyorsun uyumlu oluyor ve arka çantayı istediğin zaman tek hareketle demirden çıkarıp bavul gibi elde taşıyabiliyorsun,,3 daha ver orijinal taktır pişman olmazsın

sissy bar orijinal yamahanın değilse uydurmak için delik falan delmen gerek bildiğim kadarıyla,ki orjinalini o fiyata yamaha vermez kesin yan sanayidir
    orjinalini delik falan delmeden problemsiz takıyorsun,nede olsa orijinal ürün xmax e uyumlu

bacak korumanın ise orjinalden başkasını bulamazsın zaten,yan yatmalarda motorun grenajlarını be bacaklarını koruyor,kesinlikle taktır
    Yok hocam ben yamahanin kendi sitesinde başka ülkelere baktım İngiltere İtalya Almanya başka sitelere bakmadim ..peki xmax 400 lukle 250 ligin sissy bar ve çanta demiri aynı mıdır

Motosikleti
    Yok hocam ben yamahanin kendi sitesinde başka ülkelere baktım İngiltere İtalya Almanya başka sitelere bakmadim ..peki xmax 400 lukle 250 ligin sissy bar ve çanta demiri aynı mıdır
    aynı, hiç bir fark yok,kasa aynı zaten,,400 deki fark önde 2 adet disk fren,arka lastik daha kalın,selesinin ortasında bel desteği var,göstergeler otomobil tipi ve motor gücü farkı var sadece,ha birde 400 de egzos kalorifer kazanı gibi devasa,bu yüzden akrapoviç egzos taktım ben,,aynasından çantasına kadar diğer herşeyi aynı

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Xmax 250 ile nmax arasinda kalmis kardesinize yardim. Xmax ta ayaklarim parmak ucu ile basabiliyorum bu durumdan oturu nmax e kayicam gibi.gunluk 60 km yol yapicam ise gidis donus napsin bu adam

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    aynı, hiç bir fark yok,kasa aynı zaten,,400 deki fark önde 2 adet disk fren,arka lastik daha kalın,selesinin ortasında bel desteği var,göstergeler otomobil tipi ve motor gücü farkı var sadece,ha birde 400 de egzos kalorifer kazanı gibi devasa,bu yüzden akrapoviç egzos taktım ben,,aynasından çantasına kadar diğer herşeyi aynı
    Mesela şu canta 219 €:
    https://m.yamaha-motor.eu/it/accesso...ax-250--abs%2F
    Mesela sissy bar 128€ içinde ped dahil mi onu pek anlamadım :
    https://m.yamaha-motor.eu/it/accesso...uctYear%3D2016

Bacak koruma 148€ :

https://m.yamaha-motor.eu/it/accesso...tartCount%3D16

Şu da çanta demiri sanırım 140 € :

Bunlar İtalya fiyatları Almanya fiyatları da bu şekilde çok fark var mı bilmiyorum Tr ile arasında ama sissy bar içindeki ped le birlikte ise fiyat makul incele bilirseniz yorumlarınızı merak ediyorum saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:07 ----------

Alıntı Mr.[T] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 250 ile nmax arasinda kalmis kardesinize yardim. Xmax ta ayaklarim parmak ucu ile basabiliyorum bu durumdan oturu nmax e kayicam gibi.gunluk 60 km yol yapicam ise gidis donus napsin bu adam
    Hocam ben ybr kullanıyorum uzun süreli yolculuklar ki 30 km ustu resmen eziyet haline geliyor bana ve yol bitmiyor ben sebepten xmax almak istiyorum takdir sizin

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Ayrıca bir detay daha belirtmek istiyorum baktığım bütün Avrupa ülkelerinde internet sitesinde aksesuar ve yedek parçaların hepsi internetten satış yapılırken Tr sitesine girdiğinizde urunler tam değil ve hiç fiyat yok ..avrupada ki birçok ülkeden vergi iadesi alınabildiği dusunulurse fiyatlar makulse getirtecek kimse olmasa bile 300 tl ye bilet alıp İtalya veya başka bir ülkeye tam bi ekipman toparlanıp gelinebilir 2 günde o ülke gezilmis olur 😂

Motosikleti
    Mesela şu canta 219 €:
    https://m.yamaha-motor.eu/it/accesso...ax-250--abs%2F
    Mesela sissy bar 128€ içinde ped dahil mi onu pek anlamadım :

Bacak koruma 148€ :

https://m.yamaha-motor.eu/it/accesso...tartCount%3D16

Şu da çanta demiri sanırım 140 € :

Bunlar İtalya fiyatları Almanya fiyatları da bu şekilde çok fark var mı bilmiyorum Tr ile arasında ama sissy bar içindeki ped le birlikte ise fiyat makul incele bilirseniz yorumlarınızı merak ediyorum saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:07 ----------

Hocam ben ybr kullanıyorum uzun süreli yolculuklar ki 30 km ustu resmen eziyet haline geliyor bana ve yol bitmiyor ben sebepten xmax almak istiyorum takdir sizin

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Ayrıca bir detay daha belirtmek istiyorum baktığım bütün Avrupa ülkelerinde internet sitesinde aksesuar ve yedek parçaların hepsi internetten satış yapılırken Tr sitesine girdiğinizde urunler tam değil ve hiç fiyat yok ..avrupada ki birçok ülkeden vergi iadesi alınabildiği dusunulurse fiyatlar makulse getirtecek kimse olmasa bile 300 tl ye bilet alıp İtalya veya başka bir ülkeye tam bi ekipman toparlanıp gelinebilir 2 günde o ülke gezilmis olur ��
    hocam ordaki fiyatlarla buranın pek farkı yok gibi geldi bana,,mesela çanta türk parasına göre 720-750 arasına geliyor ,,burdada aynı fiyat zaten,ancak fiyat sadece çanta için,arkaya yaslanma ped ve kontak anahtarına uyumlu çantanın kilidi bu fiyata dahil değil,onlar extra ücrete taabi,ordada burdada böyledir değişmez,,yamahanın bu satış politikasına sinir oluyorum ,sökülebilen her parçayı ayrı fiyatlandırıp satıyor

sissy barda aynıdır içi dışı cıvataları bile ayrı fiyatlandırılıyor,burdaki fiyatıyla aynıya geliyor,,
    bacak korumada aynı orda 148 Euro yani 485-490 tl,eee burdada aynı fiyat zaten

çanta demiri burda daha ucuz ben 380 tl ye almıştım

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Hocam aynı durumdayız 4 yıldır ybr kullanıyorum o sebeple değiştireceğim bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

hocam ordaki fiyatlarla buranın pek farkı yok gibi geldi bana,,mesela çanta türk parasına göre 720-750 arasına geliyor ,,burdada aynı fiyat zaten,ancak fiyat sadece çanta için,arkaya yaslanma ped ve kontak anahtarına uyumlu çantanın kilidi bu fiyata dahil değil,onlar extra ücrete taabi,ordada burdada böyledir değişmez,,yamahanın bu satış politikasına sinir oluyorum ,sökülebilen her parçayı ayrı fiyatlandırıp satıyor

sissy barda aynıdır içi dışı cıvataları bile ayrı fiyatlandırılıyor,burdaki fiyatıyla aynıya geliyor,,
    bacak korumada aynı orda 148 Euro yani 485-490 tl,eee burdada aynı fiyat zaten

çanta demiri burda daha ucuz ben 380 tl ye almıştım
    Cevabınız için teşekkürler bi anlamı yok yani ama bu kadar faydaci bi fiyat politikası çok kötü
    ibo8316 bunu beğendi.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Hocam aynı durumdayız 4 yıldır ybr kullanıyorum o sebeple değiştireceğim bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Cevabınız için teşekkürler bi anlamı yok yani ama bu kadar faydaci bi fiyat politikası çok kötü
    Xmax te seleye tam yerlesince parmak uclarim deyiyo sadece. Hayvan gibi de agir makina korkutmuyo degil :( ozellikle duran trafikte sikinti olur gibi geldi. Nmax 100-110 km hizla stabil gidiyorsa onu alayim bari

Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Xmax te seleye tam yerlesince parmak uclarim deyiyo sadece. Hayvan gibi de agir makina korkutmuyo degil :( ozellikle duran trafikte sikinti olur gibi geldi. Nmax 100-110 km hizla stabil gidiyorsa onu alayim bari
    Merhaba bende aynı durumdayım . Bu yüzden genelde hep sele ucunda gidiyorum Nmax bu kadar konforlu olmaz artçı ile dahada zevkli bence kullandıkça alışırsin. Boy 1.73 kilo 68 bence korkma
    Mr.[T] bunu beğendi.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

Motosikleti
    nmax 100-110 stabil gitmez belki tepegaz zorla gider,125cc motor neticede stabil hızı 70-80 beklentin yüksek olmasın
    xmax almadığına pişman olursun
    Mr.[T] bunu beğendi.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Selamın Aleyküm Arkadaşlar...

Yaz sezonu için tekne almaya niyetlendim... Motorumu Satıyorum...

Malum Site ilan no ; 315896266

İlgilenen olursa memnun olurum , Hayırlı Günler...

Motosikleti
    X-Max 250 Iron Max
    Arkadaşlar motoru sıfır aldım şu an 450 km oldu. Bir süre motoru kullandıktan sonra durup kontağı kapattığımda bir şey damlıyormuş gibi ses geliyor bir süre sonra kesiliyor.

Yere damlayan bir şey yok ama bu sesin nereden kaynaklanabileceği konusunda fikri olan var mı?

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı klarneyzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru sıfır aldım şu an 450 km oldu. Bir süre motoru kullandıktan sonra durup kontağı kapattığımda bir şey damlıyormuş gibi ses geliyor bir süre sonra kesiliyor.

Yere damlayan bir şey yok ama bu sesin nereden kaynaklanabileceği konusunda fikri olan var mı?
    Egzozun soğurken çıkarttığı sesi diyorsun sanırım. Önemli değil.

Motosikleti
    X-Max 250 Iron Max
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozun soğurken çıkarttığı sesi diyorsun sanırım. Önemli değil.
    Teşekkür ederim

Arkadaşlar ikinci el X-max 250 ABS alacağım. İlk motorum olacak. Bir kaç sual sormak istiyorum.

1- İkinci el motosiklet alırken nelere dikkat etmeliyim?
    2- Bu aletlerin Km'si ile oynanabiliyormuş. Bunu anlamanın ipuçları var mı?
    3- ABS'li olduğundan emin olmak istiyorum. Bildiğim sadece sol ön tekerde ABS sticker'ı olduğu. Nasıl emin olabilirim?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı hardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ikinci el X-max 250 ABS alacağım. İlk motorum olacak. Bir kaç sual sormak istiyorum.

3- ABS'li olduğundan emin olmak istiyorum. Bildiğim sadece sol ön tekerde ABS sticker'ı olduğu. Nasıl emin olabilirim?

bu video sana yardımcı olacaktır

ama motoruna çok iyi bakmış olabilir benim gibi motorum 26.000 km de fakat hala tertemiz ve sıfır gibi duruyor yani km yi düşürsem 5000 desem kimse anlamaz usta harici tabi

aslında en iyisi usta alıp gitmek

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1- Motosikletten anlayan biriyle gidin kesinlikle.
    2- ?
    3- Almadan önce deneme turu atarsınız. 20-30km/saat hızla giderken frene asılırsanız ABS'nin çalıştıını anlayabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler