Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı klarneyzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru sıfır aldım şu an 450 km oldu. Bir süre motoru kullandıktan sonra durup kontağı kapattığımda bir şey damlıyormuş gibi ses geliyor bir süre sonra kesiliyor.

Yere damlayan bir şey yok ama bu sesin nereden kaynaklanabileceği konusunda fikri olan var mı?
    Kontağı kapattığınızda gelen 3 ses olabilir.
    1. Egzoz çatırtısı
    2. Benzin pompasındaki hafif tıslama
    3. Radyatör suyundan gelen ince bir şarıltı

3ü de olağandır.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar x max 250 1000 km bakimi ne kadar tituyor,
    Formda 250 ile 156 km hiza ulasabilinecegini yazan bir arkadas vardi gecmis sayfalarda en fazla kac km hiza ulastiniz acaba benim motorumda mi sikinti var merak ettim
    Ben en fazla duz yolda 145 km hiza ulastim
    Ya siz ??

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar x max 250 1000 km bakimi ne kadar tituyor,
    Formda 250 ile 156 km hiza ulasabilinecegini yazan bir arkadas vardi gecmis sayfalarda en fazla kac km hiza ulastiniz acaba benim motorumda mi sikinti var merak ettim
    Ben en fazla duz yolda 145 km hiza ulastim
    Ya siz ??
    rüzgar faktörüde önemli tabi

standart bi xmax o kadar yapamaz üzerinde dr pulley baga 11 gr. akrapoviç ve bmc hava fitresi varsa

o zaman xmax giderde gider

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Arkadaslar xmax e heybe torba olur mu . sürüş açısından yada artçı ile ilgili bi sorun olabilir mi uzun yolda.??

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Bayram için Tekirdağ-Uçmakdere-Gaziköy-Mürefte-Şarköy güzergahından gidip geldim. Aksesuarsız, çantasız tekli bir sürüş gerçekleştirdim. Detayları ve yol tecrübelerimden daha detaylı bir yazı ile bahsederim ancak 2-3 cümle ile özetleyeceğim.

1. Giderken sakin bir rüzgarda ve boş yolda (haftaiçi bayram öncesi sabah6-9 arası)133km/sa hızı gördüm. 120km/s hıza kadar herşey stabil, 125-130 arası yoldaki titreşimler şaseye akmaya başlıyor tedirginlik veriyor. 2 kere mola ile yazlığa vardım. (Biri benzin ve çay molası diğeri fotoğraf çekimi) hiç sırt ağrısı hissetmedim. Toplam uyolculuk mola dahil 3.5 saat sürdü. Benzin tüketimim hem depo fulleme ile ölçüm hem de yol bilgisayaruı ile 3.0 l/100km oldu. Ancak 6-7bin devirlerin altına hiç düşmeden.

2. Dönüşte isem uazzam bir poyraz vardı. Bir ara yeter duracağım artık dedim. 120km/sa hızlara hiç çıkmadım. Yol biraz rüzgardan dolayı yordu, hafif bel ağrım oldu. Bir de İstanbul'a dönüyor olmanın psikolojik etksi tabi. Yaskıt tüketimim rüzgarın da etkisi ile düşmediği kanaatindeyim. 90-100 km/sa hızı geçmememe ve gidişe göre daha sakin kullanmama rağmen ancak 2.9 litre/100km oldu.

Genel olarak memun bırakan bir sürüştü. Ayrıca yazlıkta ironmax'in selesini herkes beğendi. Standart xmaxi olan 2 arkadaş oldukça özendi hatta. Bu arada bağ yollarında da hiç üzmedi. Zaten 4.000 km bakımı geliyor diye pek de dikkat etmeden toz toprak kullandık 10 gün Sadece nerde olduğunu anlamadığım bir şekilde (hiç bir yere sürtmedim ve çarpmadım); sol artçı tutamaçı ve hemen altındaki xmax yazan mat kaplama 3-4cm çizilmiş. Biri sürtmüş diye düşünüyorum ama nazarlık olsun diyip umursamadım.

Geçmiş bayramınız kutlu olsun arkadaşlar.

2.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram için Tekirdağ-Uçmakdere-Gaziköy-Mürefte-Şarköy güzergahından gidip geldim. Aksesuarsız, çantasız tekli bir sürüş gerçekleştirdim. Detayları ve yol tecrübelerimden daha detaylı bir yazı ile bahsederim ancak 2-3 cümle ile özetleyeceğim.

1. Giderken sakin bir rüzgarda ve boş yolda (haftaiçi bayram öncesi sabah6-9 arası)133km/sa hızı gördüm. 120km/s hıza kadar herşey stabil, 125-130 arası yoldaki titreşimler şaseye akmaya başlıyor tedirginlik veriyor. 2 kere mola ile yazlığa vardım. (Biri benzin ve çay molası diğeri fotoğraf çekimi) hiç sırt ağrısı hissetmedim. Toplam uyolculuk mola dahil 3.5 saat sürdü. Benzin tüketimim hem depo fulleme ile ölçüm hem de yol bilgisayaruı ile 3.0 l/100km oldu. Ancak 6-7bin devirlerin altına hiç düşmeden.

2. Dönüşte isem uazzam bir poyraz vardı. Bir ara yeter duracağım artık dedim. 120km/sa hızlara hiç çıkmadım. Yol biraz rüzgardan dolayı yordu, hafif bel ağrım oldu. Bir de İstanbul'a dönüyor olmanın psikolojik etksi tabi. Yaskıt tüketimim rüzgarın da etkisi ile düşmediği kanaatindeyim. 90-100 km/sa hızı geçmememe ve gidişe göre daha sakin kullanmama rağmen ancak 2.9 litre/100km oldu.

Genel olarak memun bırakan bir sürüştü. Ayrıca yazlıkta ironmax'in selesini herkes beğendi. Standart xmaxi olan 2 arkadaş oldukça özendi hatta. Bu arada bağ yollarında da hiç üzmedi. Zaten 4.000 km bakımı geliyor diye pek de dikkat etmeden toz toprak kullandık 10 gün Sadece nerde olduğunu anlamadığım bir şekilde (hiç bir yere sürtmedim ve çarpmadım); sol artçı tutamaçı ve hemen altındaki xmax yazan mat kaplama 3-4cm çizilmiş. Biri sürtmüş diye düşünüyorum ama nazarlık olsun diyip umursamadım.

Geçmiş bayramınız kutlu olsun arkadaşlar.

2.
    Bende sarkoydeyim keske daha once yazsaydin gorusebilirdik

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sarkoydeyim keske daha once yazsaydin gorusebilirdik
    Üzüldüm şimdi. Mürefte'de geçirmeme rağmen tatili 2 defa Şarköy'e geldim. Hiç de aklıma gelmedi bu konuya yazmak burdayım diye. Aslında açtığım bir vidyo konusunda ve bayram tatili başlığıda bir arkadaşla şarap muhabbeti yaspmıştık ama konular o kadar hızlı akıyor ki gözden kaçmıştır muhtemeen.

Artık kısmet olursa bir başka gidişte haberleşelim, mutlaka denk geliriz nasılsa yaz daha uzun
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Xmax
    Üzüldüm şimdi. Mürefte'de geçirmeme rağmen tatili 2 defa Şarköy'e geldim. Hiç de aklıma gelmedi bu konuya yazmak burdayım diye. Aslında açtığım bir vidyo konusunda ve bayram tatili başlığıda bir arkadaşla şarap muhabbeti yaspmıştık ama konular o kadar hızlı akıyor ki gözden kaçmıştır muhtemeen.

Artık kısmet olursa bir başka gidişte haberleşelim, mutlaka denk geliriz nasılsa yaz daha uzun
    Valla cok iyi olurdu hem sen dr pulley denemis olurdun bi surerdin benim motoru filan neyse artik baska sefere

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 İron Max
    Arkadaşlar selam
    ben de aranızdayım yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum xmax ıronmax..daha önce hiç motor kullanmamıştım kullandıkça kullanasım geliyordaha önce konusu olmuştur mutlaka ama bulamadım ; şehir içi (Taksim-Beylikdüzü)günde yaklaşık 80 km yol yapıyorum , 1 depoyla 300 km yol yapıyorum. sizce normalmidir.
    teşekkür ederim şimdiden..

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Arkadaşlar herkese selam.
    Gecen sene motoru alırken 180 tl ye yaptırdığım trafik sigortasına bu sene 1085 tl diyorlar . Yuh dedim tabii. Ve Ergo sigortadan yapılmıştı . YK imiş ve Ergo fiyat vermiyomuş. Ne demektir bu acil yardım lütfen.

Senceru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar ,

Bende artık bir xmax 250 abs sahibiyim..

Aracın yol bilgiysayarındaki fonksiyonları detaylı öğrenebileceğim Türkçe bir kullanma klavuzu var mı ?

Abs bir garip geldi , arka freni sonuna kadar sıktığımda tak geri atıyor fren kolu sanırım abs den kaynaklanıyor bu ??

Far değişimi , ekstra ışıklandırma , çakarlı stop için tavsiyelerinizi beklemekteyim. Teşekkürler.

Alıntı Senceru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ,

Bende artık bir xmax 250 abs sahibiyim..

Aracın yol bilgiysayarındaki fonksiyonları detaylı öğrenebileceğim Türkçe bir kullanma klavuzu var mı ?

Abs bir garip geldi , arka freni sonuna kadar sıktığımda tak geri atıyor fren kolu sanırım abs den kaynaklanıyor bu ??

Far değişimi , ekstra ışıklandırma , çakarlı stop için tavsiyelerinizi beklemekteyim. Teşekkürler.
    Hayırlı olsun.
    evet abs devreye girince maneti iter. Sen itiyor diye bırakma sıkmaya devam et

Türkçe kitapçık pdf'si;

http://cdn.yamaha-motor.eu/owner-man..._El_Kitabi.pdf

Senceru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    evet abs devreye girince maneti iter. Sen itiyor diye bırakma sıkmaya devam et

Türkçe kitapçık pdf'si;

http://cdn.yamaha-motor.eu/owner-man..._El_Kitabi.pdf
    Yardım için çok teşekkürler.

Aydınlatma içinde yardımlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı Senceru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardım için çok teşekkürler.

Aydınlatma içinde yardımlarınızı bekliyorum.
    Aydınlatma ıcın Cemo garage olarak facebook uzerınde arama yaptırarak ınceleme yapabılırsınız ben cok memnun oldugumu soyleyebılırım

Arkadaşlar bayramda tatili değerlendirme fırsatı bulanlardan birisi olarak aşşağı yukaru tatil süresince iron max ile 700 km yol kat ettim. Genel olarak izlenimlerim şöyle

1 Yakıt km de 0,17 tl falan yaktı 2 kişi toplamda 120 tl falan yakıt tükettim
    2 Sele cok rahattı hiç bir şekilde rahatsız olmadım ayrıca artçımda çok rahat olduğunu söyledi
    3 Performans olarak gayet tatmin edici fakat ilk kalkışta biraz sakin kalıyor 40 50 km hıza ulaştıktan sonra sanki daha iyi asılıyor alt devirleri doldurmak gerekli diye düşünüyorum (bu işi sanırım varyatörle çözebiliyoruz)
    4 Motorumu almadan önce herkez cok sert falan demişti uzun yolda bunu test edecek fırsatım oldu bence cok sert bir yaya sahip değil olması gerektiği gibi ben memnun kaldım
    5 iki kişi tünel içinde çok fazla rüzgar faktörü olmadan 142 falan yaptı tek kişi yine tünel içinde 148 falan yaptı(tüneller kemer antalya arasındaki uzun tüneller) düzlükte 2 kişi 135 falan yapıyor buda oldukça tatmin edicek bir hız.

ben motorumu almadan önce buradaki yorumların hepsini okudum ve bana karar aşamasında çok faydalı olmuştu, Bu bilgileri paylaşma amacımda burdan fikir edinmek isteyen arkadaşlarıma yardımcı olabileceğini düşünmemdir. Ayrıca bu paylaşım şahsi kanatim ve fikrimdir katılmayan olabilir..

Herkese keyifli formlar

Milletin yakıt sarfiyatı artar benim ki düşüyor arkadaş. :D

Şu motoru aldığımdan beri en sevdiğim yanı bu. Maksimum 3.1 görüyor. Darısı başınıza arkadaşlar :D Bu arada son 10 bin bakımında 4R performans yağ koydurmuştum. Bence bu yağın etkisi var. Zira yağ yamalube olarak geçiyormuş ama üreten motul'muş. Tek bir eksi yönünün fark ettim. Geçen yaz motoru 1 defa bile fan açtırmadım. Bu yaz 4-5 defa açtı. Bunu da yağa bağladım. Ama sorun teşkil etmiyor.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Yakıt tüketümünde gıbta ediyorum herkese. Uzun yol dışında 2.8-3.2 göremedim. Şehir içi en iyi ihtimal 3.5

Ben de bayramda 700km uzun yol yaptım, tek kişi. Şu anda motor 3.700km oldu. On gün içünde 4000 km bakımına gideceğim ama motoru ilk aldığımda şikayetçi olduğum ancak sonradan düzelen bir sorun tekrarladı. Motor yada şanzuman yağının ömrünün kısalması buna etken olabilir mi? Sorun kalkışlarda 2-3bin devirdeki kavrama noktasında motor aşırı titreme başladı. Hatta tarrrrrr şeklinde bir ses geliyordu ki arkadan, plakanın vidalarını sıkınca ses kesildi.
    Umarım yağ değişimi sonrası titreşim tekrar azalır. Bir de sıcakların artmasıyla, şasede esneme olayı da titreşimin fazla hissedilmesini sağlıyor sanırım.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakıt tüketümünde gıbta ediyorum herkese. Uzun yol dışında 2.8-3.2 göremedim. Şehir içi en iyi ihtimal 3.5

Ben de bayramda 700km uzun yol yaptım, tek kişi. Şu anda motor 3.700km oldu. On gün içünde 4000 km bakımına gideceğim ama motoru ilk aldığımda şikayetçi olduğum ancak sonradan düzelen bir sorun tekrarladı. Motor yada şanzuman yağının ömrünün kısalması buna etken olabilir mi? Sorun kalkışlarda 2-3bin devirdeki kavrama noktasında motor aşırı titreme başladı. Hatta tarrrrrr şeklinde bir ses geliyordu ki arkadan, plakanın vidalarını sıkınca ses kesildi.
    Umarım yağ değişimi sonrası titreşim tekrar azalır. Bir de sıcakların artmasıyla, şasede esneme olayı da titreşimin fazla hissedilmesini sağlıyor sanırım.
    Normal benzin kullandığımda benim motorda aşırı titriyordu. Katkılı benzinde titreme yaşamıyorum. Titremenin sebebini hatta bazı motorların marşa gelmemesini veya istop etmesini benzindeki su oranına bağlıyorlar. Kesinlikle katılıyorum. Kaliteli benzin kullanmak gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletin yakıt sarfiyatı artar benim ki düşüyor arkadaş. :D

Şu motoru aldığımdan beri en sevdiğim yanı bu. Maksimum 3.1 görüyor. Darısı başınıza arkadaşlar :D Bu arada son 10 bin bakımında 4R performans yağ koydurmuştum. Bence bu yağın etkisi var. Zira yağ yamalube olarak geçiyormuş ama üreten motul'muş. Tek bir eksi yönünün fark ettim. Geçen yaz motoru 1 defa bile fan açtırmadım. Bu yaz 4-5 defa açtı. Bunu da yağa bağladım. Ama sorun teşkil etmiyor.

http://www.hizli-resim.com/img/2016/...0a1c68c312.jpg
    http://www.hizli-resim.com/img/2016/...abe67fcf6b.jpg
    Bende 1100km uzun yol yaptım. Yol bilgisayarı 2.6lt/100km gösteriyordu. Depo ölçümlerimde 2.9-3.0lt/100km olduğunu gördüm. Otomobillerden tecrübeliyim, yol bilgisayarları eksik gösteriyor.

mrtkulaksiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx150
    Merhaba arkadaslar.2016 model 1400 km de xmax im var.bikaç zamandır dikkatimi çeken akü lambası bazen yanıp sönüyor.bakıyorum voltajı düşük bi süre sonra 14,2 oluyor.saatte geri kalıyor 5-10 dk arası.daha önce böyle bi sorun yaşayan varmıdır.varsa çözüm öneriniz nedir?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arkadaş uzun yolda hiç mi basmıyorsunuz Ben bayramdan evvel kuşadasına gittim geldim 4.5, 4.7'lere kadar çıktı tüketim, şehir içinde 3.5 a düştü tekrardan.

Bu arada artçılı kullanımda balıkesir manisa arası 155'i görebildim (bir anlık değil yani bi 5-10 dk 150 üzeri gittim), 10 40 yağ kullanıyordum, dönüşte 23.000 bakıma kuşadasında yetkili servise gittim, orada 15 50 yağ koydular, motor dönüşte 140'ı ne yaparsam yapayım geçmedi Yağ bu derece etkiler mi son hızı bilmiyorum açıkçası.

Dönüşte motorda birkaç problem baş gösterdi, arka lastik fitil olan yerden hava kaçırıyordu, arka fren merkezi bozulmuş ve oradan da çin malı motor gibi sürtünme sesi çıkartıyordu. Kalkışlarda çok daha fazla titreşim hissetmeye başladım. (bunu da 15-50 yağa bağlıyorum)

Benim de iki sorum var, arka fren merkezinin değişmesi gerekiyormuş bu parçayı çıkma bulabileceğim bir dükkan var mıdır, kazalı motorları alıyorlardır parça olarak satıyorlardır vs.

ikinci sorum, gerçekten daha kalın yağ konulması motoru bu derece etkiler mi? Ona göre yeni yağ değişimini beklemeden hemen 10 40 ile değiştireceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler