Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Xmax 250 motor almayı düşünüyorum. Haftasonları artçi ile beraber istanbul-çanakkale arası tek yön 430 km yolu bu motorla gidip gelmeyi istiyorum. Bu kadar uzun bir mesafe için bu motor uygun mudur? Mesafe uzun olduğundan dolayı konfor açısından ironmax modelini mi tercih etmeliyim?

Bu ilk motorum olacak, tecrübe sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şİmdiden teşekkürler...
    İstanbulluyum üniversite durumundan ötürü 5. yılım çanakkale'deyim, sayısını bilemiyorum kaç kere gittim geldim istanbul çanakkale arası.
    Xmax şiddetle tavsiye ederim. Bozuk denilen yollar neresi acaba? istanbuldan kınalıya otoban, kınalıdan neredeyse eceabata kadar şahane asfaltlı duble yol, tekirdağ malkara arası hafif bozuktur ancak yapımı sürüyor bu yaz gibi bitecek. Malkara kötüydü oda tamamlandı sayılır. Gelibolu eceabat arası duble yapılmaya başlandı onda da baya bir ilerleme var. Rahat edersiniz gayet.
    otchill bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Yeni aldığımız Xmax'imiz ile önceki kasa Xmax'i buluşturduk. Kadın gözüyle hangisi daha yakışıklı? Hangisi daha konforlu? Koca koca adamların altında çok mu ufak kalır? Teknik bilgi vermeden,kadın gözüyle,artçı konforu nasıldır?

Yorumlarınızı lütfen bizimle paylaşın.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 cc
    http://www.hepsiburada.com/azemax-sk...FSsq0wodrRYFrw Sizce bu aksiyon kamera Nasıl iş görür mü

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı sistolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hepsiburada.com/azemax-sk...FSsq0wodrRYFrw Sizce bu aksiyon kamera Nasıl iş görür mü
    görmez,720p video çekiyor,,1080p den aşağısı olmasın,çekim esnasında karşıdaki,önundeki araçların plakalarını net görebilmen için 1080p şart,yoksa görüntüyü bilgisayarda veya tv de izleyince aldığına pişman olursun ayrıca en az saniyede 30 fps kare kaydıda yapmasıda gerekli,

bende sj4000 var gayet güzel çekiyor

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görmez,720p video çekiyor,,1080p den aşağısı olmasın,çekim esnasında karşıdaki,önundeki araçların plakalarını net görebilmen için 1080p şart,yoksa görüntüyü bilgisayarda veya tv de izleyince aldığına pişman olursun ayrıca en az saniyede 30 fps kare kaydıda yapmasıda gerekli,

SJcam fiyatına göre gayet yeterli çekiyor aslında. Fakat Gopro ile arasında da şöyle bi fark var;

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax

Hocam müsadenle birşey eklemek isterim. 720p ve 1080p vidyonun çözünürlüğüdür. Her nekadar görüntü kalitesini etkilese de şöyle bir örnekle açıklamak isterim. 8mp ve 21mp çekilen her iki fotoğraf da15x10cm kağıda baskı aldığında temelde aynı kaliteyi verir. (Detay ve kontrastta çok az farklar olabilir.) Bu görüntüyü full hd bir monitörde izlemiyorsanız göz bunu çok algılamayacaktır. Ancak hızlı hareketlerde görüntü kaybı olmaması ve plaka,insan suratı gibi kısımların net çıkması için saniyede kaydedilen kare sayısı özellikle önemlidir. Standar telefon ve kameralar saniyede 30 kare çeker ve bu 30 karenin birleşimi ile bir görüntü oluşur. Yeni nesil kameralarda bu 60 ve 120 karedir. Yani kamerada fps(frame per second) ayarı. İnsan gözü her halükarda saniyede 24 kareyi algılayabildiği için bu sayı ne kadar yükselirse görüntü o kadar akıcı ve pürürzsüz gelir. Hatta fps oranı 12.000-20.000 olan kameralar vardır ki, bunlarla belgesel çekerler. (Kurbağanın zıplayışı gibi)

Dolayısıyla 720p de 60fps çekim yaptığınızda görüntüdeki plaka,insan yüzü gibi detayların kaybolmadığını görebilirsiniz.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı gvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulluyum üniversite durumundan ötürü 5. yılım çanakkale'deyim, sayısını bilemiyorum kaç kere gittim geldim istanbul çanakkale arası.
    Xmax şiddetle tavsiye ederim. Bozuk denilen yollar neresi acaba? istanbuldan kınalıya otoban, kınalıdan neredeyse eceabata kadar şahane asfaltlı duble yol, tekirdağ malkara arası hafif bozuktur ancak yapımı sürüyor bu yaz gibi bitecek. Malkara kötüydü oda tamamlandı sayılır. Gelibolu eceabat arası duble yapılmaya başlandı onda da baya bir ilerleme var. Rahat edersiniz gayet.
    Hocam ben de Tekirdağlıyım.(Şarköy/Mürefte) Ülkemiz şartlarında Tekirdağ yolu nispeten iyidir. Her sene elden geçirirler ancak yazın tatilci akını,tırlar ve kar yüzünden sonbaharda bozulmaya başlayarak kışın engebeli hale gelir. Her yeri yamadır. Dolayısıyla nispeten güzel bir asfalt olan bu yollar xmax süspansiyonlarına biraz sert kaçıyor. Yoksa işin latifesidir xmax ile gidilmez demek. Daha yumuşak motorlar ile belki daha keyifli olabilir. Özellikle Uçmakder'nin ve Şarköy/KArıştıran'ın bozuk asfaltında bile keyifle kullanılmaktadır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SJcam fiyatına göre gayet yeterli çekiyor aslında. Fakat Gopro ile arasında da şöyle bi fark var;
    https://www.youtube.com/watch?v=DDbAM782YBQ
    Ben de SJCam'i 1 senedir kullanıyorum. Uzun süreli değil ama kısa kısa vidyolar çektim. Youtube'taki örnek vidyoda da fark edileceği üzere genelde beyaz ayarında problem var. Karşıdan ışık vurduğunda yada gri alanların çok olduğu görüntülerde maviye dönük çekiyor. Gerçi GoPro da biraz sarımtrak çekmiş. Çözünürlük bakımından hiç fark yok gibi. Düşük ışıkta gopro bir adım öne çıkıyor. SJCam in akıcı görüntülerde araç plakaları, tabela gibi objelerde verdiği netlik fiyat performans kriterine göre oldukça tatminkar. 400 TL ye tüm aparatlarıyla beraber alınabileceği göz önünde tutulduğunda.
    Mirable ve BESTAPO bunu beğendiler.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    eminemre kardeşim,bu videoda çözürürlük netlik olayı benim hastalığımdır,yıllarca cep telefonlarında Nokia 6600 ile başlayıp nokıa 808 41 mp telefona kadar devam edip son olarakta 4k ultra hd çeken cep telefonuma kadar hastalık derecesinde takip ettim,karşılaştırmadığım cep telefonlarının çektiği videoları kalmadı,,
    senin söylediğin çok az bir nebze doğru ama 100 tl lik kameralar için değil,,720p ile 1080p arasında çok fark var kesinlikle bir olamaz,720p ile 1080p videoyu bilgisayarın ekranında izle farkı çok net anlarsın,sen orda yanılıyorsun,

geçende kaskıma takmak için 1080p anahtarlık şeklinde gizli kamera aldım nette görürsün bolca var,ancak yaptığı çekimi bilgisayar ekranında seyredince hemen anladım 720p çektiğini ve bir programla videonun çözünürlüğüne baktım ve aynen 720p çektiğini gördüm,,hemen bilgisayarımıda alıp gizli kamerayı aldığım yere gidip çektiği videoyu ve çözünürlüğü adamın gözüne soktum,niye yalan söylüyorsun diye,,,

neticede diycek bişey bulamadı ve başka bir kutudan aynı kameranın 1080p çekenini verdi ama üstüne 120 tl daha istedi,,hemen orda video çekip bilgisayardan seyrettiğimde netlikten ve nesnelerin detaylarının ayrıntılarından hemen anladım 1080p olduğunu,tabi hemen bilgisayardaki programa atıp baktım aynen düşündüğüm gibi 1080p 30fps kare kaydı çıktı ve üste 120 tl verip kamerayı aldım

video çekiminde çözünürlük çok önemli ,niye dersen ,,çekilen videoyu bilgisayarda veya tv de izleyeceğimiz için düşük çözünürlükte görüntü ve detaylar net olmuyor,net olması için yüksek çözünürlük şarttır,,sizin dediğiniz gibi fotoğraf çekiminde çok yakınlaştırmadığınız zaman önemli değil fakat 2 mp fotonun çözünürlüğü bile 1600x1200 dür yani aşağı yukarı bizim bahsettiğimiz 1920x1080 piksel video çözünürlüğüne falan denk geliyor,,anlatmak istediğim 1080p videonun çözünürlüğü 2mp fotoya denk geliyorki bu benim en az olması gereken çözünürlük dediğimdir

sizin söylediğiniz 720p çözünürlük 1.1 mp foto çözünürlüğüne bile denk gelmiyor daha düşük,

neticede 1.1 mp telefonla çekilen bir fotoyla 2mp fotoyu bilgisayarda bakınca aradaki 2 kat farkı kolaylıkla ayırt edeceğiniz gibi 720p ile 1080p arasındaki video arasındaki farkıda hemen anlarsınız,çünkü sözettiğim video ve fotoların çözünürlükleri aynıdır,,

daha doğrusu 1080p video,2mp ile çekilen fotoların peşpeşe oynamasıdır,,720p ise 1.1mp fotonun peşpeşe oynamasıdır,,saniyede 60 kare çekmesi pek bişey değiştirmez çünkü çekilen resimin çözünürlüğü düşüktür netlik yoktur,,1080p ile çekilen 30fps videoda plakalar çok rahat okunurken,720p 30fps de okunmamasının sebebide budur,,sizin dediğiniz fps nin 60 olması sadece kamerayı hareket ettirdiğinizde kamerayı sabit iken kaydedilen görüntüye nazaran az bozulmasıdırki,sabit iken bile net olmayan görüntüye bir faydası yoktur,,
    ayrıca bırakın 60 fps yi şuan telefonumda 720p 240 kare kaydı video çekme özelliği var ancak kesinlikle netlik ve detaylar olarak 1080p 30fps video çekimiyle mukayese edilemez

720p ve 1080p arasındaki ana fark bu çözünürlüklerin piksel sayısıdır. 720p çözünürlükte ekranda 1 milyon civarında piksel bulunur, ancak 1080p için bu sayı 2 milyon civarlarındadır. Buradan da anlayabileceğiniz gibi 1080p çok daha yüksek çözünürlüktedir.aşağıda netten bulduğum bir örnek var

sizin sözettiğiniz 8mp fotoyla 21mp fotonun farkını normal bilgisayar veya tv ekranında anlayamazsınız çünkü 5mp bile yüksek çözünürlük ama fotoyu yaklaştırdığınız anda farkı görürsünüz

açıkça söylemek gerekirse trafikte kask kamerasının plakaları ve detayları net çekebilmesi için en az 1080p çözünürlüğe sahip olması gerek,bunun aksinin olması mümkün değil,cihazın bukadar pikseli işleyebilmesi için işlemcisinin kaliteli ve yüksek olması gerek,,zaten aradaki fiyat farkıda işin püf noktasıdır

aradaki farkı anlamak için youtubeda bir video açın tam ekran yapın ve sağ altta video çözünürlük ayarından önce 720p izleyin sonra birde 1080p izleyin ne demek istediğimi anlarsınız,çünkü arada 2 kat çözünürlük farkı vardır

biraz uzun oldu ama inşallah anlatabilmişimdir

kamera alırken buna dikkat etmek çok önemli,, alınacak kamera 720p 240 fps olacağına 1080p 24fps olsun bu netlik ve detayları seçebilme açısından daha önemli ve iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

kaskıma takmak için aldığım anahtarlık gizli kamera bu,,küçüklüğünden ötürü bunu kullanıyorum pili 1.5 saat çekim yapıyor,kaskıma yapıştırdığım küçük lastik parçaya bildiğiniz cırt ın bir tarafını kameranın altına diğer tarafını kaskımdaki lastiğe yapıştırdım,kamerayı söküp çıkarması çok basit oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Günaydın arkadaşlar dün motosikletim park halindeyken arkadan araç vurması sonucu xmax'ım yan yattı :( sağ alt marşpiyerde çizikler var ve eksoz koruma plastikte kırık meydana geldi marşpiyeri boyatsam sırıtırmı acaba yeni alıpmı taktırsam bu arada renk beyaz boya kodunu bulamadım sizler ne önerirsiniz egsoz koruma 130 tl marşpiyer 230 tl ücreti boyatırsam sanırım 100 tl gibi tutar egsoz korumayıda yapıştırıp üzerine karbon mu çeksem fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Sevgili Yeruçağı, dediklerine harfiyen katılıyorum. Sadece son dediğiniz plakları, hareket halindeki araçları yakalamak için 720 p çözünürlüğün yeterli olmadığı hususuna katılmıyorum. Ben tüm çekimlerimi 720p de yapıyorum,ve iyi sonuçlar alıyorum. Bugüne kadar su altı çekimlerüm dahil hep yeterli buldum. Tabiki 1080p nin çözünürlüğünü asla tartışmam, ama işlemcisi ve sensörü kaliteli bir kamerada 720p 60fps çekim günümüzdeki bir çok ihtiyacı açıkça karşılayacaktır. Ama dediğiniz husus çin malı dandik sensörlü kameralar için mutabıkım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Bu arada kameranız başarılı, actioncam kadar büyük olmaması avantaj.
    Güle güle kullanın.
    BESTAPO bunu beğendi.

Motosikleti
    emin emre kardeşim,doğruyu konuşmak gerekirse 720p yetersiz kalıyor720p de kullandım denedim trafikte plakayı okuyabiliyorsun ama okumak için aracın kıçına kadar girmen gerekiyor,he bana bukadar yeter dersen ozaman tamam diycek bişey yok,ancak 1080 ile uzaktaki araçların hepsini okursun,bizede gerekli olan o,niye 2 kat çözünürlük varken kötüsü ile cebelleşelim,,allah göstermesin bir kaza anında adam sana vuruyor kaçıyor uzaklaşıyor,plakasını okuyamadıktan sonra ne yapayım o kamerayı,,detayların ayrıntıların görünmesi çok önemli,net olmayan görüntüyü 60fps kayıt yapmasının avantajı yok gibi bişeydir

evet sağolun,şuan kullandığım bu küçük kameradan çok memnunum,,bende sj4000 kamerada var ancak 2 defa anca kullandım hiç pratik ve kullanışlı değil, sj4000 evde çantasında yatıyor,artık bunu kullanıyorum,bu hem küçük hem kullanışlı ve pratik,cepte bile taşıyabiliyorsun zaten araç kumandası şeklinde,,ayrıca gece zifiri karanlıkta insan gözünün görmediği kızılötesi ışık ile çekim yapma özelliğide var artı harakete duyarlı çekim yapma moduda bulunuyor ,5mp resimde çekebiliyor,pilde aralıksız 1.5 saat çekim yapabiliyor

küçük olduğundan motorun herhangi bir yerinede kolayca takabiliyorsun,,bence en işlevsel ve kullanışlı olanı bu

tabi cihazın boyutu küçük ama fiyatı küçük değil,280 tl ye aldım,,aynısının 720p olanı var,gece görüş,hareket sensörü vs yok 1080p diye satıyorlar fiyat çok daha ucuz,dikkatli olmak deneyerek almak gerekli,,İstanbul fındıkzadede satış yeri olan yerden ilk aldım ama 720p çıktığı için iade edip paramı geri almıştım

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 cc
    Teşekkürler

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Son zamanlarda merak sardığım, timelapse denemelerinden birini yükleme forsatı buldum. SjCam ile 2sn fotoğraf çekim aralığında çekildi. Yaklaşık Maslak-Beşiktaş arası 15dk süren bir yolculuk.

https://youtu.be/5U7R-qfekYA

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Merhaba arkadaşlar,

Linkini gönderdiğim motoru almanın arifesindeyim.https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...97709381/detay. motoru alırken ekstra dikkat etmem gereken birşey varmıdır, belki motorun sahibi de bu yazdıklarımı okuyordur servis kayıtlarını kontrol ettireyim mi, birde garantisi bitmiş kronik kontrol etmem gereken bir parça varmıdır şanzuman vs. çok zamanım olmadığı için forumda yazılanları parça parça okuyorum şu an 120lere geldim bi elli sayfam kaldı ama sizlere önden sormak istedim, şimdiden teşekkürler cevaplar için...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı gncy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Linkini gönderdiğim motoru almanın arifesindeyim.https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...97709381/detay. motoru alırken ekstra dikkat etmem gereken birşey varmıdır, belki motorun sahibi de bu yazdıklarımı okuyordur servis kayıtlarını kontrol ettireyim mi, birde garantisi bitmiş kronik kontrol etmem gereken bir parça varmıdır şanzuman vs. çok zamanım olmadığı için forumda yazılanları parça parça okuyorum şu an 120lere geldim bi elli sayfam kaldı ama sizlere önden sormak istedim, şimdiden teşekkürler cevaplar için...
    bende bu sayfaların çoğunu okuyup 4 gün evvel 2. el Xmax aldım, tecrübesizliğim sonucu hiçbir şeyine bakmadım, vakit sorunu nedeniyle baktıramadım da

Fakat sonradan forumun devamını okudum Motorun bir garanti kitapçığı var ve boş sayfalar var, bugüne kadar olan servis kayıtlarını oradan takip edebilirsin, km ve tarih şeklinde yazıp kaşeliyorlar servis. Senin motora da baktım, bol ekstralı güzel bir motor, şimdiden hayırlı olsun Bu arada sigorta çok felaket çıkıyor şimdiden önlemini al 2014 Xmax için 3.500 tl teklif veren bile vardı.

Motosikleti
    3500 mü ohaaa, 4 sene sigorta fiyatına motor alıyosun yuh

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    3500 mü ohaaa, 4 sene sigorta fiyatına motor alıyosun yuh
    allianz ve birkaç firma 3.500 civarı verdi, en ucuz anadolu sigorta 1.050 Tl ye 3 taksit yaptı motorun 20.000 bakımı gelmiş Şirinevler aydın motor 700 Tl istedi, motorun çantası yoktu, çanta taktırmak için en uygun 600 Tl harcadım, eski motorum 2013 pcx idi, xmax aldığıma pişman ettiler ilk haftadan :D

Motosikleti
    Alıntı Gold_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allianz ve birkaç firma 3.500 civarı verdi, en ucuz anadolu sigorta 1.050 Tl ye 3 taksit yaptı motorun 20.000 bakımı gelmiş Şirinevler aydın motor 700 Tl istedi, motorun çantası yoktu, çanta taktırmak için en uygun 600 Tl harcadım, eski motorum 2013 pcx idi, xmax aldığıma pişman ettiler ilk haftadan :D
    20000 bakımda varyatör,kayış yağ,filtre debriyaj balata vs değişiyor,belki bilmiyorsunuz ama yani 20000 bakımı en pahalı ağır bakım,o yüzden yüksek fiyat çıkıyor,sonraki bakımlar yağ değişmekten ibaret 100-200 arası

bence varyatörü değişecekseniz j-costa varyatör taktırın ,hem titreşim sıfır olsun hem gaz tepkimesi falan hızlansın,tavsiye ederim çok memnun kalırsınız

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Herkese selamlar. Dün eşimle Kıyıköye gittik. Otobandan Çerkezköy ayrımından sonra Saray üzerinden çok güzel ormanlık bi yoldan Kıyıköye ulaştık. Bu arada manda yoğurdu ve manda sucuğu seven varsa Saray Kıyıköy yolunda Güngörmez Köyünde Er Kasaptan alabilir.Şiddetle öneririm.Neyse Kıyıköyde biraz vakit geçirip yemek yedikten sonra dönüşe geçtik.Bu sefer otobanı kullanmadan Saraydan Çatalca yoluna girip tamamen yeşillikler içinde Yol alıp Subaşı üzerinden Tayakadın ve Kemerburgaz daha sonra maalesef FSM köprüsü yoluna bağlandık. Maalesef diyorum çünkü bu kadar güzel bir günün üzerine şehir trafiği ,karmaşa vs vs. Çok trafik olduğu için emniyet şeridinden ve çok temkinli yavaş yol alıyordum.Bir de çok deneyimli bir motorcu olmadığımdan ve arkamda eşim olduğu için ekstra dikkatliydim.Levent katılımından az ileride yine emniyet şeridine girmek için yavaşça şerit değiştirirken emniyet şeridinden süratle gelen BMW ile yavşağı farketmemle frene asılmam bir oldu.Allahtan araba geçti ve biz emniyet şeridine düştük.Ben önce şeride girseydim Adam bize çarpardı yada arkasından başka bi araba gelseydi bizi ezerdi.Çok yavaş olduğumuz için sadece yattık sürüklenme olmadı.Bende bişey yok sağ ayağım motorun altında kaldı ama eşimin sağ ayak bileği ve sağ eli morardı ve incindi. Şu anda iyi çok şükür hastanelik falan olmadık.Ben olayın ilk şokunu üzerimden attıktan ve eşimi kaldırdıktan sonra adamin üzerine yürüyordum ki bir anda bir sürü sivil polis , başka motorlular ve olayı görenler çocuğu tepki gösterdi. Trafik polisi de geldi . Çocuk binbir özür yalvarmalar,eşimden özürler vs vs .Trafik polisi de şikayetçiysen işlem yapalım ama birşey çıkmaz deyince bizde affettik. Yan korumalar sayesinde motorda çizik bile olmadı. Motorlu polis bile nasıl çizilmemiş bu motor diye şaşırdı.Böyle güzel bir gün bu kadar kötü bitebilirdi ancak. Hepinize iyi pazarlar ve dikkatli kazasız sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın.
    O

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Dün eşimle Kıyıköye gittik. Otobandan Çerkezköy ayrımından sonra Saray üzerinden çok güzel ormanlık bi yoldan Kıyıköye ulaştık. Bu arada manda yoğurdu ve manda sucuğu seven varsa Saray Kıyıköy yolunda Güngörmez Köyünde Er Kasaptan alabilir.Şiddetle öneririm.Neyse Kıyıköyde biraz vakit geçirip yemek yedikten sonra dönüşe geçtik.Bu sefer otobanı kullanmadan Saraydan Çatalca yoluna girip tamamen yeşillikler içinde Yol alıp Subaşı üzerinden Tayakadın ve Kemerburgaz daha sonra maalesef FSM köprüsü yoluna bağlandık. Maalesef diyorum çünkü bu kadar güzel bir günün üzerine şehir trafiği ,karmaşa vs vs. Çok trafik olduğu için emniyet şeridinden ve çok temkinli yavaş yol alıyordum.Bir de çok deneyimli bir motorcu olmadığımdan ve arkamda eşim olduğu için ekstra dikkatliydim.Levent katılımından az ileride yine emniyet şeridine girmek için yavaşça şerit değiştirirken emniyet şeridinden süratle gelen BMW ile yavşağı farketmemle frene asılmam bir oldu.Allahtan araba geçti ve biz emniyet şeridine düştük.Ben önce şeride girseydim Adam bize çarpardı yada arkasından başka bi araba gelseydi bizi ezerdi.Çok yavaş olduğumuz için sadece yattık sürüklenme olmadı.Bende bişey yok sağ ayağım motorun altında kaldı ama eşimin sağ ayak bileği ve sağ eli morardı ve incindi. Şu anda iyi çok şükür hastanelik falan olmadık.Ben olayın ilk şokunu üzerimden attıktan ve eşimi kaldırdıktan sonra adamin üzerine yürüyordum ki bir anda bir sürü sivil polis , başka motorlular ve olayı görenler çocuğu tepki gösterdi. Trafik polisi de geldi . Çocuk binbir özür yalvarmalar,eşimden özürler vs vs .Trafik polisi de şikayetçiysen işlem yapalım ama birşey çıkmaz deyince bizde affettik. Yan korumalar sayesinde motorda çizik bile olmadı. Motorlu polis bile nasıl çizilmemiş bu motor diye şaşırdı.Böyle güzel bir gün bu kadar kötü bitebilirdi ancak. Hepinize iyi pazarlar ve dikkatli kazasız sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın.
    O
    Geçmiş olsun. Taksiciler dolmuşçular ve özellikle BMW'ye binen zengin ibnelerden Allah hepimizi korusun.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Taksiciler dolmuşçular ve özellikle BMW'ye binen zengin ibnelerden Allah hepimizi korusun.
    Çok teşekkürler. Allah kimseye kaza bela vermesin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler