Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ne yazıkki biz motor sürücüleri için sadece kurallara uymak gerekmiyor.Birde sağımızdaki solumuzdaki araçların kurallara uyup uymadıgını takip etmemiz gerekiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    aynen dogru söylüyosun kardeşim yaaa bakalım şimdi gidip branda alacam motor zincir yagını hemen alsam mı diye düşünüyorum ?

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı navier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalogda ön 32 arka 36 görünüyor. Ama orjinal arka lastik 130/70-17 dir. Seninki biraz daha geniş.
    sağolasın üstadım bi bakayım havalarına artık...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın üstadım bi bakayım havalarına artık...
    Artçılı kullanacaksan 36-42 standart basınçlar....
    Kullanacağın duruma göre sen ayarlayacaksın artık....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçılı kullanacaksan 36-42 standart basınçlar....
    Kullanacağın duruma göre sen ayarlayacaksın artık....
    bu 110 ve 130 lastikler için mi peki
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Selamün aleyküm ER5 severler...

alükümselam;
    önce maruzatımı dile getireyim, genel bakım ve gerekli değişimler için ankarada tavsiye edebileceğiniz kawasaki ustası var mı? (can yakamayan cinsten)
    bir de resim nasıl yüklenir? forumda siyah egzoz krom gösterge falan derken kafam karıştı, motora bir de bilen gözler baksın istiyorum.

karşılık olarak bildiğim bir iki bişey yazayım: zincir temizliği için petrol türevi pek çok sıvı kullanılabilir. benim favorim mazot, hem her benzincide var hem de bi şişe mazotla (0.5lt<2TL) bütün aktarmayı siler temizlersiniz, yağlamayı unutmayın tabi. benzin de kullandım ama o çok uçucu ve parlayıcı, akıllının biri olayı sigara eşliğinde izlemek isteyebilir.
    zincir temizliği için kettenmax denilen bir alet var, tr'de fiyatı 70 lira civarında, imkanı olan varsa tavsiye ederim ,çok pratik; 10 dk da zincir yepisyeni.

bir de motoru ne kadara aldığımı soran arkadaş vardı, (57.sf da motorun detayları var) 7 bine aldım, ama fazladan tek kuruş harcamam gerekmedi (tabi şimdilik).
    keyifli,güneşli sürüşler

merhaba arkadaşlar. öcenlikle şunu belirteyim 2004 model er-5'imi şubat ayında aldım ve keyfini ala ala sürüyorum çok da memnunum. daha önceleri cbf150 kullanıyordum. ancak sizlere 60 sayfanın tamamını okuyamadımğımı :( belirterek bir kaç soru sormak istiyorum.
    1: gösterge tüm er-5lerde çok ses çıkarıyor ve fazla oynuyor mu?
    2: lastikleri değiştirmek istiyorum üzerinde metzeller vardı ve fiyat olarak yine metzeller uygun gibi gözükse de iyi bir seçimmidir?

motor kazalı değil fakat gösterge kısmında özellikle bozuk yollarda baya bi ses var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:03 ----------

Alıntı BaronMorte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. öcenlikle şunu belirteyim 2004 model er-5'imi şubat ayında aldım ve keyfini ala ala sürüyorum çok da memnunum. daha önceleri cbf150 kullanıyordum. ancak sizlere 60 sayfanın tamamını okuyamadımğımı :( belirterek bir kaç soru sormak istiyorum.
    1: gösterge tüm er-5lerde çok ses çıkarıyor ve fazla oynuyor mu?
    2: lastikleri değiştirmek istiyorum üzerinde metzeller vardı ve fiyat olarak yine metzeller uygun gibi gözükse de iyi bir seçimmidir?

motor kazalı değil fakat gösterge kısmında özellikle bozuk yollarda baya bi ses var.
    motorumu şubat ayında 6500 liradan pazarlıkla 5750 liraya indirerek aldım. onu da belirteyim. gösterge km cinsinden ama zaten arkadaşlar yazmış caponlarda km'dir diye. tek sıkıntım saatten gelen oynama ses

Motosikleti
    arkadaşlar yeniden ben hafta sonu deliler gibi gezdim 120 km yol yaptım şehir içinde iyice öğrendim motoru sürmeyi. akşamında motoru yıkadım cıncık gibi oldum yanlız zinciri temizlemeden üzerine ıpone zincir sipreyi sıktım bir sorun yaratmaz umarım aldıgım yer bişey olmaz dedi ama kuşkulandım ister istemez ayrıca 30 km falan sonra zincirden ses gelmeye basladı yüksek hızlara cıkınca durdugumda baktım. sanırım ayaklıga sürtüyo sürekli veya şaseye anlayamadım nasıl oldugunu.
    ayrıca sürüş sırasında 120 km yol yaptım hiç arka fren kullanmadım hep devir düşürerek sürdüm bir zararı olmaz umarım bu konuda ayrıca tavsiyelerinizi bekliyorum...???
    Dün çok Sıcaktı Motorun Üstünde Durmak bile Zordu Bir kaç Kere DUr Kalk Yaptım Motor Fan Çalıştırdı Bir sorun Yaratmaz dimi bu ?[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:15 ----------

Uploaded with ImageShack.us
    birkaç foto koyim de forum canlansın

sabah 10 sularıydı antalya konyaaltını inletiyordum egzoz sesiyle orjinal egzozu actırıldıgın çok vahşet bir ses çıkıyor tavsiye ederim arkadaslar tiger akropoviç falan halt etmiş

burda da tükkanımın önündeyim mola verdim saat 1 sularıydı

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Cekokk kardeş sahibinden de gördüğüm kadarıyla daha yeni aldığın motoru satıyorsun; hayrola birşey mi oldu da satmaya karar verdin?
    İkinci olarak yanılmıyorsam sen motoru 6000TL'ye almıştın ve sahibinden de gördüğüm ilanında yanılmıyorsam 7250TL istiyorsun??? Bu fiyat forumdan biri olarak ben almak istesem en son ne olur? 6250'ye anlaşalım mı? (Bu arada sen sormadan belirteyim de yanlışlığa mahal vermeyelim; benim yaş da 33)
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cekokk kardeş sahibinden de gördüğüm kadarıyla daha yeni aldığın motoru satıyorsun; hayrola birşey mi oldu da satmaya karar verdin?
    İkinci olarak yanılmıyorsam sen motoru 6000TL'ye almıştın ve sahibinden de gördüğüm ilanında yanılmıyorsam 7250TL istiyorsun??? Bu fiyat forumdan biri olarak ben almak istesem en son ne olur? 6250'ye anlaşalım mı? (Bu arada sen sormadan belirteyim de yanlışlığa mahal vermeyelim; benim yaş da 33)
    abim motor çok çok çok çok iyi ama ben anneme ve kız arkadasıma alcagım zaman sölemedim hafta sonu büyük bir tartışma geçti aramızda kız arkadasımı daha yeni yatıştırdım ama annem o motor satılana kadar seninle konuşmam dedi noktayı koydu birde ayrı yaşayınca ister istemez insanın gözü arkada kalıyor ondan dolayı satmam lazm.
    evet ben uygun aldım ama emin olun motor ufak tefek masrafları dışında hiçbir sorunu yok. İsterseniz cep telefonumdan arayın ordan daha detaylı konusalım SAYGILAR

orbues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    Alıntı navier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama insan 30'u geçtikten sonra yaş konusunda biraz daha hassas oluyor. Tribe giriyor iki dakikada
    Ben öleyim o zaman bari. Daha sen çıtırsın navierim..
    YAŞ 35 YOLUN YARISI DEDİLER. BENDE KALAN YOLU MOTOSİKLET İLE GİTMEYE KARAR VERDİM.
    Keeway Superlight 150 - (2006) / Kawasaki ER-5 - (2005) / Suzuki V Strom DL650 - (2007)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 110 ve 130 lastikler için mi peki
    Evet..Standart lastik boyutları için....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet..Standart lastik boyutları için....

Kardeşim FAZER aldın ama ER5 sayfasına uğramadan da yapamıyorsun

Motosikleti
    arkadaşlar arka frenim yok denecek kadar az tutuyor ama içerde ki göstergede balatanın hala oldugunu söylüyor bana acaba ne kadara değiştirilir arka balata?

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    arkadaşlar muhabetiniz bol olsun...
    er5 hayaliyle başladığım sezona artık KLR 650 ile devam edeceğim er5 çok istediğim bir motordu ama nasibim başkaymış çok titiz bir arkadaştan kız gibi derler ya öyle bir motor aldım sonuçta yine aynı çatı altındayız forza KAWASAKI

Motosikleti
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar muhabetiniz bol olsun...
    er5 hayaliyle başladığım sezona artık KLR 650 ile devam edeceğim er5 çok istediğim bir motordu ama nasibim başkaymış çok titiz bir arkadaştan kız gibi derler ya öyle bir motor aldım sonuçta yine aynı çatı altındayız forza KAWASAKI
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim allah kalbine göre versin herzaman

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeniden ben hafta sonu deliler gibi gezdim 120 km yol yaptım şehir içinde iyice öğrendim motoru sürmeyi. akşamında motoru yıkadım cıncık gibi oldum yanlız zinciri temizlemeden üzerine ıpone zincir sipreyi sıktım bir sorun yaratmaz umarım aldıgım yer bişey olmaz dedi ama kuşkulandım ister istemez ayrıca 30 km falan sonra zincirden ses gelmeye basladı yüksek hızlara cıkınca durdugumda baktım. sanırım ayaklıga sürtüyo sürekli veya şaseye anlayamadım nasıl oldugunu.
    ayrıca sürüş sırasında 120 km yol yaptım hiç arka fren kullanmadım hep devir düşürerek sürdüm bir zararı olmaz umarım bu konuda ayrıca tavsiyelerinizi bekliyorum...???
    Dün çok Sıcaktı Motorun Üstünde Durmak bile Zordu Bir kaç Kere DUr Kalk Yaptım Motor Fan Çalıştırdı Bir sorun Yaratmaz dimi bu ?[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:15 ----------

birkaç foto koyim de forum canlansın

sabah 10 sularıydı antalya konyaaltını inletiyordum egzoz sesiyle orjinal egzozu actırıldıgın çok vahşet bir ses çıkıyor tavsiye ederim arkadaslar tiger akropoviç falan halt etmiş

burda da tükkanımın önündeyim mola verdim saat 1 sularıydı

motorun çok güzelmiş aynı kasktan bende de var inş motordan da olucak
    no pain, no gain ...

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun çok güzelmiş aynı kasktan bende de var inş motordan da olucak
    Aynı kasktan bende de var siyah vizörlü bende böyle siyah bi er5 istiyordum alsaydım takım olurduk valla

Motosikleti
    GENE OLURUZ KARDEŞİM YAA AYIP EDİYORSUN ANTALYA YA YOLUN DÜŞERSE BEKLERİM BİR KAHVEMİZİ İÇER YEMEĞİMİZİ YERSİN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler