Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardeşim ilgin için sağol ama orjinal olsun istiyorum bakacaz artık işin esası kopan yeri yapıştırdım. çiziğe de hafifçe siyah sprey püskürttüm dikkatli bakmayınca anlaşılmıyor bile ama içime sinmiyor pırıl pırıl motoru bi uyduruk parça ile bırakamam değiştirmeliyim.
    ah be kardeş geçmiş olsun sana
    biliyorsundur belki geçen sene'de benim motoru park halinde düşürmüşlerdi egzoz'u çizilmişti
    benim motor'da O sıralar fena göze geliyordu sonun'da şiftahı yaptı.

sende nazar ettin motoru'na Allah'tan ucuz yırtmışsın ya benzin deposu ezilseydi
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biliyorsundur belki geçen sene'de benim motoru park halinde düşürmüşlerdi egzoz'u çizilmişti

sende nazar ettin motoru'na Allah'tan ucuz yırtmışsın ya benzin deposu ezilseydi
    arjantinli,benim susturucuda hafif şırıltı var yumruklayınca içinde şangır şungur sallanıyor bişeyler varmı bildiğin egzoz tamirci yada method vs?

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arjantinli,benim susturucuda hafif şırıltı var yumruklayınca içinde şangır şungur sallanıyor bişeyler varmı bildiğin egzoz tamirci yada method vs?
    kartal sanayi'de ercan usta var güzel bir egzoz ustasıdır kendisi ,aynı zaman'da motosiklet egzoz'u yapar satar bir göster istersen.

http://www.ercanmotorcycle.com/
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    kartal sanayi'de ercan usta var güzel bir egzoz ustasıdır kendisi ,aynı zaman'da motosiklet egzoz'u yapar satar bir göster istersen.

http://www.ercanmotorcycle.com/
    eyvallah dostum...en kısa zamanda basıp gidiyorum e-5 ten

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250

Biliyorum kardeşim bilmem mi? Dengesizler çok malesef. Vallahi kendim düşüpte kırmış olsam hiç zoruma gitmez biliyor musun? Ama böyle hiç hesapta yokken motoru o halde görünce insanın içi içini yiyor.

Motosikleti
    ER5
    Merhaba arkadaşlar, dün motomarketimden arka amortisör aldım çifti 100 tl. Daha önce alan varmı aranızda? Şimdilik bir sıkıntı yok gayet iyi ama ne kadar dayanır bilemiyorum. Sonuçta yan sanayi. Kullanan varsa yorumlarını bekliyorum.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    dün debriyaj balatasını yeniledim...yağ filtresinide yeniledim yağı ipone tercih ettim.,bu arada kızıltoprak'ta ilser motor var ,İlhan Usta gerçekten adam gibi adam, tek kelimeyle usta. yeni balatalarla motor kendine geldi yağ gibi kayıyor...toplam maliyet 340 TL

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    dün debriyaj balatasını yeniledim...yağ filtresinide yeniledim yağı ipone tercih ettim.,bu arada kızıltoprak'ta ilser motor var ,İlhan Usta gerçekten adam gibi adam, tek kelimeyle usta. yeni balatalarla motor kendine geldi yağ gibi kayıyor...toplam maliyet 340 TL
    debriyaj balatası için erken degilmiydi,senin km 35.000 civarı biliyordum ben
    hangi marka ve kaç tl ye aldın,işçilik ne verdin eklersen yapmayı düşünen arkadaşlara örnek olur.
    uzun km'ler artık rahatsın yani

Motosikleti
    ER5
    Arkadaşlar motorumu satmak istiyorum. 47 bine gelmek üzere. Kappa bagaj ve navking motor için navigasyon var. 1,500 km sonra yağ değişimi yapılması lazım. İçinde motul yağ var. Motor 6 bin devir üstüne çok nadir çıkmıştır. Başka hiçbir masrafı yok. Direk alıp kullanabilirsiniz. Lastikler mişel ve sıfırdan farksızdır. Lastikler virajlarda ve frenlerde oldukça performanslıdır. Zinciler her 300 km de temizlenip yağlanmıştır ve durumu iyidir. Fiyatı sahibindende 8.000 çekeceğim. Pazarlık payı motor başında vardır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:42 ----------

Ayrıca uvex kask var. Daha dün aldım bir kere kullanıldı. Çok hafif bir kasktır. Dünyanın en hafif kasklarını zaten uvex üretir. Camı da özeldir buharlaşma yapmaz ve uv dir. Fiyatı 150 TL neden bu kadar ucuz demeyin bende bilmiyorum motomaxta bu fiyattı gayet güzel bir kask. Dün kullandım airodinamiği çok iyi içeriye ses almıyor ve rüzgardan etkilenmiyor.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    debriyaj balatası için erken degilmiydi,senin km 35.000 civarı biliyordum ben
    hangi marka ve kaç tl ye aldın,işçilik ne verdin eklersen yapmayı düşünen arkadaşlara örnek olur.
    uzun km'ler artık rahatsın yani
    35.000 km daha önce alacağım sonra vazgeçtiğim mavi olan motorundu.Bunun km si 46.000 idi.ve en başından belliydi debriyaj problemi çünkü yanlış balata attırmış benden önceki kullanan daha ilk gün söylemişti ustam bile bile lades dedim anlayacağın..1.500 km yaptıktan sonrada geberdi iyice..yüksek devirlerde kasılıyordu motor...neyse, LUCAS marka aldım balatayı 190 TL.orjinalinden pahalı ve yapmış olduğum araştırmalara göre çok daha iyi...bunun yanında filtre ustamdan,ayrıca conta kesimde var kapak için toplam işçilik 150 TL...yağı saymıyorum o zaten değişecekti...ama hadi söyleyeyim 4 lt ipone 95 TL..uzun km.ler rahatım evet asıl Er 5 keyfi şimdi başladı...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    benim er 5 dünkü Çanakkale gezisinden sonra 35550 km oldu ve ilk orjinal balatası hiç degişim yapılmamış
    benden önceki sahibi motoru üzmeden kullanmış şanslıyım O yüzden.
    dün uzun yolda performansına baktım,banamısın demedi ilk 350 km boyunca maşallahı vardı.ilk depo fullemede içimizdeki en az yakan motor oldu,diğerleri bmw f650 ve fazer'dı,şehirler arası yolda 100 km de 3.7 lt tüketmiş oldu ben file şaşırdım.
    genelde hızımız 120 km ve üzeriydi,yer yer gaza gelip 180-200 km lere çıktığımız oldu,en son 205 km hızı gördüm ibrede ön camı sökmem baya bir etkiledi beni yüksek hızlarda mecburen motor üzerine yatmak zorunda kaldım,keza rüzgar çok etkiliyor önden ama yinede 205 km de güzel ve sessiz gidiyor alet Maşallah diyeyim nazar değmesin sonra
    şehir içi trafikte pek nadir fan açtı gözünü sevdiğim er 5'i hava çok sıcak olsa'da
    gece geç vakit İstanbula geldim en son 701 km yol yapmışım,depoyu bir full yapayım son durum ne olmuş total yakıt.ama şehir içi trafikte ve ani yüklenmelerde motorun yaktıgını rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.
    motor pislik içinde ilk defa bu kadar pis görüyorum her tarafı böcek ve toz içinde gidip yıkatayım er 5'imi O alışkın degil böyle kirli görünmeye

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    benim er 5 dünkü Çanakkale gezisinden sonra 35550 km oldu ve ilk orjinal balatası hiç degişim yapılmamış
    benden önceki sahibi motoru üzmeden kullanmış şanslıyım O yüzden.
    dün uzun yolda performansına baktım,banamısın demedi ilk 350 km boyunca maşallahı vardı.ilk depo fullemede içimizdeki en az yakan motor oldu,diğerleri bmw f650 ve fazer'dı,şehirler arası yolda 100 km de 3.7 lt tüketmiş oldu ben file şaşırdım.
    genelde hızımız 120 km ve üzeriydi,yer yer gaza gelip 180-200 km lere çıktığımız oldu,en son 205 km hızı gördüm ibrede ön camı sökmem baya bir etkiledi beni yüksek hızlarda mecburen motor üzerine yatmak zorunda kaldım,keza rüzgar çok etkiliyor önden ama yinede 205 km de güzel ve sessiz gidiyor alet Maşallah diyeyim nazar değmesin sonra
    şehir içi trafikte pek nadir fan açtı gözünü sevdiğim er 5'i hava çok sıcak olsa'da
    gece geç vakit İstanbula geldim en son 701 km yol yapmışım,depoyu bir full yapayım son durum ne olmuş total yakıt.ama şehir içi trafikte ve ani yüklenmelerde motorun yaktıgını rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.
    motor pislik içinde ilk defa bu kadar pis görüyorum her tarafı böcek ve toz içinde gidip yıkatayım er 5'imi O alışkın degil böyle kirli görünmeye
    100 km de 3.7 Lt emsal bir değer bende ş.içi en son 100 km 7 lt e dayandı.bakalım şimdi debriyaj balatası değişiminden sonra düşeceğini umuyorum.bugün yarın reserve düşer motor o zaman tekrar hesaplayacağım..dün ümraniye dönüşü tem de yüklendim eskiye oranla daha atak ve seri.190 km den sonra kestim gazı ama daha gideri vardı aslında ama ön lastik basıncı düşüktü sallamaya başladı motor...bi kaç gündür iniyordu günde 3-5 değer, ufak bir cam parçası sağolsun bu akşam gelirken onuda hallettim...fan olayına gelince gerçekten bende nadiren duyuyorum çalıştığını 1 aylık Er 5 sürücüsü olarak diyebilirimki gerçekten güzel makinalar...bence üretimden kaldırılması yanlış olmuş hakikaten evladiyelik motorlar...bu arada bi gezide beraber yapalım yaz bitmeden tanışır kaynaşırız

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    şehirler arası yolda çok fark ediyor; dur kalk ve ani ivmelenmeler olmadığı için yakıt sarfiyatı hatırı sayılır şekilde düşme gösteriyor
    fakat şehir içinde durum böyle değil,en son bakımdan sonraki ölçüm'de şehir içinde (4,5 lt)19 krş civarıydı ki benim için gayet güzel bir veri.daha az yaksın demek abes olur gibi 500 cc makine için.
    bitik debriyaj haliyle yakıt sarfiyatını büyük ölçüde arttırır,sende azaldığını görüceksin,ama karbüratör bakımı ve senkron ayarı kesin yaptırmalısın.
    biz bazen kawacı ve er 5'çi arkadaşlarla gezilere gidiyoruz,sende katılabilirsin müsait oldugun zaman,tanışmış oluruz.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    kawacılar ses yok yine arazi moduna almışsınız benim gibi anlaşılan
    her hafta sonu şehir dışı gezilerdeyiz ,bu hafta sonu'da çanakkale ve civarı iller gezisi yaptık.yolculuk çok güzel geçti ER-5 in maşallahı vardı tık demedi ve yakıt bakımından neredeyse 200cc kadar yakıt harcadı ortalama 1000 km ye yakın yol yaptım tık yok nazar değmesin yarasama
    İstanbul'lu kawacılar veya ER-5 çiler bir akşam buluşalım bir yerde 2 çay içelim 2 lafın belini bükelim ne dersiniz.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    gezinip duruyoruz.. ön cam araştırmaları içerisindeyim.
    varmı fikiri olan?
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    kawacılar ses yok yine arazi moduna almışsınız benim gibi anlaşılan
    her hafta sonu şehir dışı gezilerdeyiz ,bu hafta sonu'da çanakkale ve civarı iller gezisi yaptık.yolculuk çok güzel geçti ER-5 in maşallahı vardı tık demedi ve yakıt bakımından neredeyse 200cc kadar yakıt harcadı ortalama 1000 km ye yakın yol yaptım tık yok nazar değmesin yarasama
    İstanbul'lu kawacılar veya ER-5 çiler bir akşam buluşalım bir yerde 2 çay içelim 2 lafın belini bükelim ne dersiniz.
    bana uyar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:10 ----------

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezinip duruyoruz.. ön cam araştırmaları içerisindeyim.
    varmı fikiri olan?
    bende givi var tavsiye ederim

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    O zaman İstanbul'lu kawacı dostlarla Avrupa yakası veya Anadolu yakasında sahilde bir yerde buluşup 2 sohbet ederiz,ben şu aralar zaten senelik izindeyim,her yol paris misali

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    bana uyar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:10 ----------

bende givi var tavsiye ederim
    kısa olanlardan düşünmüyorum çok fazla bir artısı olmaz gibi geliyor.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    O zaman İstanbul'lu kawacı dostlarla Avrupa yakası veya Anadolu yakasında sahilde bir yerde buluşup 2 sohbet ederiz,ben şu aralar zaten senelik izindeyim,her yol paris misali
    senelik izindeysen şimdilik bu yaz sana bitmez dostum yarın benim karşıya geçme ihtimalim var salacak,moda,a.hisarı muhtemel güzergahlar olabilir...

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa olanlardan düşünmüyorum çok fazla bir artısı olmaz gibi geliyor.
    estetik açıdan zevk tabiki sana ait ama bence çok uzunda sırıtır gibi geliyor bana...ayrıca performans olarakta gayet memnunum ciddi fark ediyor onsuz yani işe yarıyor.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    [QUOTE=srhtsglm;2389183]senelik izindeysen şimdilik bu yaz sana bitmez dostum yarın benim karşıya geçme ihtimalim var salacak,moda,a.hisarı muhtemel güzergahlar olabilir...

ben anadolu yakası Acıbadem'deyim birazdan harem tarafına dogru yola çıkacağım ordan vapurla karşıya geçmeye niyetim var.
    egzoz'u bağıran bir er-5 görürsen kesin O benimdir.
    yolda denk gelirsek 2 sohbet ederiz.

hayırlı hafta sonları kawacı arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler