Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    bnm de teknik kitabım yok,
    demirgürsel kardeş bulur da bana ulaştırabilirsen çok sewinirim,
    ayrıca kocaeli yakınlarında er-5 kullanıcısı warsa tanışmak isterim,
    kazasız sürüşler cümleten...
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha fz6 FAZER
    Er 5 herşeyden önce diriliyle yakışıklığıyla ve de fiyatıyla süper'' bir makina...bakın iyi demiyorum "süper"...... hem şehiriçinde çok rahat ettirrir kullanımı kolaydır ve 500 cc'lik motor gücüyle de uzun yolda kendisini hissettirir.. ben naked hastasıyım ducati monster için biraz daha para toplamaya çalışırken er 5 ile tanıştım , tabiki ducatiyle kıyaslanmaz ama beni fazlasıyla tatmin etti ve de nerdeyse yarı fiyata.. ama yeni başlayanlar için bu motosiklet 1 numara büyük gelir yeni başlayanlara tavsiye etmiyorum...arka fren konusu çok tartışılmış ama ben bugüne kadar bi sorun yaşamadım

Lyyndo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Er5 ye yardım

Bir süre öncede motor almak istediğim hakkında bir yazı yamıştım sagolsun karar vermemde arkadaşlar yardımcı oldu.Ben sonunda er5 almaya karar verdim.Fakat bu motoru alıp almamak için tek düşüncem var.Motorun farı eski model java farları gibi(javaları aşagılamak için soylemıyorum) 2005 model bi motorda hayli kötü duruyo.Bu farı daha modern bi farla değiştirebilme şansım varmı acaba.İzmirde bunu temin edebileceğim bir dükkan varmı.KAhramanlarda bulursun gibi cvap vermesseniz sevinirim(kesin bir cevap beni daha mutlu edicek).teşekkürler şimdiden.örneğin z750 farı gibi birşey.birde fiyat bilgisi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Er 5'in özelliği o farı zaten..

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zevktir bişey denemez ama orjinal halini beğenmemen ilginç,çok baba duruyor,motorun bir ağırlığı var.tabi yinede zevk demek lazım...

Motosikleti
    yamaha fz6 FAZER
    Alıntı Lyyndo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süre öncede motor almak istediğim hakkında bir yazı yamıştım sagolsun karar vermemde arkadaşlar yardımcı oldu.Ben sonunda er5 almaya karar verdim.Fakat bu motoru alıp almamak için tek düşüncem var.Motorun farı eski model java farları gibi(javaları aşagılamak için soylemıyorum) 2005 model bi motorda hayli kötü duruyo.Bu farı daha modern bi farla değiştirebilme şansım varmı acaba.İzmirde bunu temin edebileceğim bir dükkan varmı.KAhramanlarda bulursun gibi cvap vermesseniz sevinirim(kesin bir cevap beni daha mutlu edicek).teşekkürler şimdiden.örneğin z750 farı gibi birşey.birde fiyat bilgisi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim.

valla motora güzel bi hava veriyo bence de...o zaman sana er 6 gider

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek hızda hiçbir zaman ön fren tek başına kullanılmaz , ön ve arka eşit oranda sıkılır... Tecrübeli bir sürücüyseniz arka freni kilitlememeyi öğreniyorsunuz zamanla , ve kampanadan çok daha fazla iş görüyor... Bence bu böyle...
    Ben öyle bir şey demedim ki.....Tek başına sıkılır diye cümle kurmadım....
    Nasıl durucağını biliyorum....Sadece açıklamak istedim....

Söylediklerin normal şartlarda geçerli....Ya acil anlarda?....O panikle kitlememen imkansız....

Bence de bu böyle......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    yamaha fz6 FAZER
    şimdi arkadaşlar kimse yogurdum ekşi demiyor özellikle birbirimize yardım etmek için biraraya geliyoruz bu forumlara..bunlara dikkat etmiyoruz maalesef bazıları motoru neyse ona en iyi diyor..neyse lafı uzatmayalım ben kawasaki er 5 e karar kıldım ve 5000 km de bi tane buldum ve satın aldım..yaklaşık 20 gündür bende alet ve hemen buraya eksileri artıları yazalımmm:

PİYASASI : Nisan 2007 itibariyle yaklaşık 10 tane kawasaki er 5 sahibiyle biraraya geldim ve fiyatları 6500-7500 arası değişiyor...

GÖRÜNÜŞÜ: Bu tamamen zevk meselesi oldugu için kısaca yakışıklı ve atletik bi havası war

AMORTİSÖR: güçlü ama çift taraflı oluşu kimileri tarafından begenilmiyor..

FRENLER: Arka fren hakikaten zayıf....ama duruş için zorlanmıyorum..ama arka fren zayıf

HIZLANMA : Özellikle yüksek devirlerde perfect..

VİRAJLAR: Pilotaj çok önemli ..Dönüşlerde mükemmel değil...Sert virajlarda yüksek hızla girilmiyor, pilot olan girer o ayrı motora haksızlık etmeyelim(ben zorlanıyorum)

TEKERLER : Arka lastik bence biraz daha fazla kalın olmalıydı.. Motor düşük hızlarda engebeli yollarda biraz yalpalıyo..Yine pilotaj devrede olmalı..

SÜRÜŞ KEYFİ : Eger arkanızda biri varsa ve uzun yol yapıyosanız biraz zorlanıyosunuz..Biraz kollara agırlık biniyo...O yüzden iki kişiyle konforlu değil....

SOĞUTMA: Bu durum kişiye göre değişmez su soğutma mı hava soğutma mı diye bişi tartışılamaz . Su soğutmanın hava soğutmasan daha iyi oldugu ''su ''götürmezdir...O yüsden şehiriçinde trafikte kafanız rahat oluyıor...

TRAFİKTE SAYGINLIK : Bu da ne demeyin..Çeşitli motosikletlerle İstanbulda trafiğe çıktım..İnsanlar altınızdaki mototra göre ya sıkıştırıyolar ya da yol verip işinizi kolaylaştırıyolar..ER 5 bu konuda otomobil kullanıcılarının saygı duydugu bi alet...

YAKIT SARFİYATI: km de 170 bin yakıyo ..( nisan 2007 itibariyle)..

SONUÇ OLARAK : Sıfır bir 500 cc lik bi motor alamıycak olan arkadaşlarıma ( 12 den aşşagı yok).. maksimum 7500 e alabilecekleri er 5 i kendimce sizlerle paylaşmak istedim objektif davranarak. benim gibi doğru bilgiye ulaşmada sıkıntı duyan arkadaşlarıma bi yol haritası olur umarım..görüşmek üzere..

Canerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok ama ER6F olacak, umutluyum

eline sağlık

_zeros_ Dostum eline sağlık, teşekkürler verdiğin bilgiler için. Bende er-5 almayı düşünüyorum ama hala karar vermedim.

Kazasız sürüşler herkese..
    "If you have a 10 dollar brain, buy a 10 dollar helmet" SIZE="2"][B] - Kasksız motor sürenler, eşini, çocuğunu kasksız motora bindirenler, size sesleniyorum: MANYAKMISINIZ LEEN!!!!:silent:

volkancimen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-5,Suzuki DR 650
    _zeros_ objektif görüşlerine tamamiyle katılıyorum.Ben yeni bir er-5 kullanıcısıyım.Yazdığın tecrübeleri yaşıyorum.Biri hariç,arkanda bi çıtır olursa koymuyo be abi
    Z 750 birgün benim olcaksın!(Napıyım çıplak seviyorum:P)

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı volkancimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    _zeros_ objektif görüşlerine tamamiyle katılıyorum.Ben yeni bir er-5 kullanıcısıyım.Yazdığın tecrübeleri yaşıyorum.Biri hariç,arkanda bi çıtır olursa koymuyo be abi
    yakışır kardeşlerime...nede olsa er5 ci

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı _zeros_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi arkadaşlar kimse yogurdum ekşi demiyor özellikle birbirimize yardım etmek için biraraya geliyoruz bu forumlara..bunlara dikkat etmiyoruz maalesef bazıları motoru neyse ona en iyi diyor..neyse lafı uzatmayalım ben kawasaki er 5 e karar kıldım ve 5000 km de bi tane buldum ve satın aldım..yaklaşık 20 gündür bende alet ve hemen buraya eksileri artıları yazalımmm:

PİYASASI : Nisan 2007 itibariyle yaklaşık 10 tane kawasaki er 5 sahibiyle biraraya geldim ve fiyatları 6500-7500 arası değişiyor...

GÖRÜNÜŞÜ: Bu tamamen zevk meselesi oldugu için kısaca yakışıklı ve atletik bi havası war

FRENLER: Arka fren hakikaten zayıf....ama duruş için zorlanmıyorum..ama arka fren zayıf

VİRAJLAR: Pilotaj çok önemli ..Dönüşlerde mükemmel değil...Sert virajlarda yüksek hızla girilmiyor, pilot olan girer o ayrı motora haksızlık etmeyelim(ben zorlanıyorum)

TEKERLER : Arka lastik bence biraz daha fazla kalın olmalıydı.. Motor düşük hızlarda engebeli yollarda biraz yalpalıyo..Yine pilotaj devrede olmalı..

SÜRÜŞ KEYFİ : Eger arkanızda biri varsa ve uzun yol yapıyosanız biraz zorlanıyosunuz..Biraz kollara agırlık biniyo...O yüzden iki kişiyle konforlu değil....

SOĞUTMA: Bu durum kişiye göre değişmez su soğutma mı hava soğutma mı diye bişi tartışılamaz . Su soğutmanın hava soğutmasan daha iyi oldugu ''su ''götürmezdir...O yüsden şehiriçinde trafikte kafanız rahat oluyıor...

TRAFİKTE SAYGINLIK : Bu da ne demeyin..Çeşitli motosikletlerle İstanbulda trafiğe çıktım..İnsanlar altınızdaki mototra göre ya sıkıştırıyolar ya da yol verip işinizi kolaylaştırıyolar..ER 5 bu konuda otomobil kullanıcılarının saygı duydugu bi alet...

SONUÇ OLARAK : Sıfır bir 500 cc lik bi motor alamıycak olan arkadaşlarıma ( 12 den aşşagı yok).. maksimum 7500 e alabilecekleri er 5 i kendimce sizlerle paylaşmak istedim objektif davranarak. benim gibi doğru bilgiye ulaşmada sıkıntı duyan arkadaşlarıma bi yol haritası olur umarım..görüşmek üzere..

bak km de 170 lira yakıyomuş lenn...aboooovvvvvvvvvvvv......
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    km de 0.17 esıttır 100kmde 17mılyon oda esıttır
    5 lıtre..(bu karısık kullanım dımı)

cbr 3.5 lıtre yaktıgı varsayılırsa..
    ozaman 1.5 lıtre asırı bı fark degıl
    ozaman iyi..
    ozaman alınır
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km de 0.17 esıttır 100kmde 17mılyon oda esıttır
    5 lıtre..(bu karısık kullanım dımı)

cbr 3.5 lıtre yaktıgı varsayılırsa..
    ozaman 1.5 lıtre asırı bı fark degıl
    ozaman iyi..
    ozaman alınır
    cbr 125 3.5 litremiii yakıyooorrr....voşşşşşş......

Allahıma pin şükür cıbıf 150 sahabıyım...36 ytl lik benzinle...420 km yaptım...yedekteyken yolda kalmamak için benzinliğe gideyim dedim artık...

bu arada size bir müjdem var...

haberiniz vardır...

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=228668
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    abı ıstesen 3 lıtrede(hatta daha asagısınıda yaktırırsın..2.7 lt yaktıran varmıs)
    yanı tam olcusu bı depo(10 lıtre) 300km
    en hayvanı kullanımımla 220km yaktı

neyse en nıhayetınde 500 cc 2sılındırlı karburatorlu ve 50bglık bı makıne kullanıoruz
    5lıtre cok degıl..
    (yanı cokta annadın sen)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı _zeros_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

paylaşım için teşekkürler
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abı ıstesen 3 lıtrede(hatta daha asagısınıda yaktırırsın..2.7 lt yaktıran varmıs)
    yanı tam olcusu bı depo(10 lıtre) 300km
    en hayvanı kullanımımla 220km yaktı

neyse en nıhayetınde 500 cc 2sılındırlı karburatorlu ve 50bglık bı makıne kullanıoruz
    5lıtre cok degıl..
    (yanı cokta annadın sen)
    hadi er 5 i geçtim...cıbır 125 te sağlam yakıyormuş be... gözüm korktu...alışmadık bünyede bu rakamlar durmuyor...yani ben alışmışım en son ne zaman benzin aldığımı hatırlamamaya... ki yeminle size cbf ye en son ne zaman benzin aldım...du bi düşünemm...

ula vallahi geçen değil ondan önceki pazardı galiba...yeminle hatırlamıyorum...taam işten eve evden işe olunca istesemde bitiremiyorum ama işte eyle...

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak km de 170 lira yakıyomuş lenn...aboooovvvvvvvvvvvv......
    Abi sen 17 ykr'yemi çok diyorsun.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostum bu rakamlar araba tüketimi ama...ben onla kıyaslıyorum...1.4 fıesta dizel kullanıyorum...100 liralık benzinle 800 km yapıyor....4.4 litre yakıyor...birde alışık değilim ya...çapımız belli malum...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    arkadaşlar bir zamanlar muhasebe personeli olduğum YKM Genel Merkezin önünde bir motor gördüm...neyse bakayım şu motora dedim...birde ne göreyim...meğer bizim er-5 miş...uzaktan farkedememişim...oldum olası er-5 ve cbr 125 e antipatim vardı...verilen paranın hakkını vermiyorlar diye...ama bu kafa granajıyla er-5 bir nebze farklı bir imaja bürünmüş...motorun sahibi arkadaşa ulaştım ve bu granajı yurtdışından 200 euroya getirtdiğini öğrendim..sizlerle paylaşmak istedim...

benden başka beğenen pek yok galiba....
    yav valla bana pek sempatik geldi...tek far olayını efsaneye dönüştürmelerine uyuz oluyom dostlar...yoksa granajlıda er-5 granajsızda er-5...
    Lem bu benim motor..Nerden çektin len?....

Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyo işte nolcek...Cimridir kendi.....

Motosikleti araç olarak görenlerin düşüncesi bu....

Amaç olarak görenler yakıtına bakmaz....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler