Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    ahhhh ahhh 2.el fiyatına 600 lira para diyorlar komple km saati valla km saatine gözümüz gibi bakmamız lazım yoksa bi rektefiye parası bayılıcaz km saatine :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün yolda kldım arkadaşlar tam da benzinliğin önünde kaldım çok ucuz yırttık da km deneyi yapıyordum 270 km de yedeğe düştü 280 de benzin bitti ama deponun içinde benzin vardı motoru yokuş aşşağı koydum yokuş yukarı koydum karburatöre bi türlü benzin verdiremedim bu deponun neresinde kalıyor musluk sibobu bileniniz varmıdır birde suyunu değiştireyim diyorum nerden boşaltılır nerden doldurulur er5 in soğutma suyu
    Deponun sol tarafında kalıyor....
    ON konumunda kullanacaksın....
    Senin gibi depo bitmeye yakın RES konumunda olacak...Reserve yani yedek depo....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

B@Ş@R@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    ahhhh ahhh 2.el fiyatına 600 lira para diyorlar komple km saati valla km saatine gözümüz gibi bakmamız lazım yoksa bi rektefiye parası bayılıcaz km saatine :D
    YA GÖZÜM GİBİ BAKICAM DA BENDEN ÖNCEKİ SAHİBİ BAKMAMIŞ SANIRIM

DanielDega - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 Fazer
    Merhabalar;
    Bende yeni er5 sahiperi arasında olacağım yakın bir zamanda, acaba;
    arka lastik max. kaç cm olabilir?
    custom egzoz kullanan varmıdır?
    ön fren balatası marka öneriniz nedir?
    EN ÖNEMLİSİ, Alırken nelere dikkat etmeliyim, püf noktaları nelerdir?
    Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    ER5
    Alıntı DanielDega adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    en kalın 140 lık takılıyor sanırsam arkadaşa 140 taktık sıkıntı çıkarmaz
    ön fren balatası ebc var türkiyede ama değişik alternatifler istiyorsan ebay de brembo nun er5 için üretilmiş ön fren balatası var türkiyedeki ebc fiyatına beklerim 15 gün dersen denemekte fayda var brembo kalitesi sonuçta

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Alıntı DanielDega adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Dostum banada 17-70-150 takıla biliyo dediler ama baya araştırdım en güzeli orjinali 130 yanak ama sen biraz kalın dursun diyosan 140 da gider.Alırken neye dikkat edicene gelince bende 1 ay önce aldım bu motordan hiç anlamadığım için 2 servise götürdüm ekxpertis ücreti verdim ondan sonra aldım bana sorarsan alıcağın yerdeki kawasaki servislerini araştır motoru ustaya bi göster.

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    selam arkadaşlar bu ilan ile ilgili fikirleriniz nedir acaba
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...23635231/detay
    km orjinalmidir birde km saati mil göstergeli galiba 2004 lerde bilinen bir kronik sorun varmı acaba birde ilk vitesli deneyimi için bu biraz ağır kaçabilirmi aca hem motor gücü olarak hemde ağırlık olarak ne dersiniz. teşekkürler.

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bu ilan ile ilgili fikirleriniz nedir acaba
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...23635231/detay
    km orjinalmidir birde km saati mil göstergeli galiba 2004 lerde bilinen bir kronik sorun varmı acaba birde ilk vitesli deneyimi için bu biraz ağır kaçabilirmi aca hem motor gücü olarak hemde ağırlık olarak ne dersiniz. teşekkürler.
    Dostum aynı motordan 1 ay oldu alalı allaha şükür çok temiz çıktı. Âmâ sana tavsiyem motorun yağı ne zaman değişmiş yağ filtresi hava filtresi bujiler ve lastikler bunlara dikkat etmen lazım bende uygun fiyata aldım ama aldığım hafta yaklaşık 1000 TL masraf yaptım. Yağ 4 LT değişti yağ filtresi Pirelli lastik avans ayarı derken 1000 lik oldum. Âmâ şu da var huzur içinde biniyorum motoruma bide yüksek devirde ön taraftan bir şırıltı geliyordu sebebini koruma demirlerini boyatmak için söktüğümde buldum. Koruma demirlerinde conta yokmuş ondan yapıyormuş sesi. Hayırlısı olur inşallah... NOT : sanırım bi tek aynaları orijinal değil benim gözüme çarpan başka bişey görünmüyor motorda sanırım iyi durumda.

Motosikleti
    Alıntı B@Ş@R@N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aynı motordan 1 ay oldu alalı allaha şükür çok temiz çıktı. Âmâ sana tavsiyem motorun yağı ne zaman değişmiş yağ filtresi hava filtresi bujiler ve lastikler bunlara dikkat etmen lazım bende uygun fiyata aldım ama aldığım hafta yaklaşık 1000 TL masraf yaptım. Yağ 4 LT değişti yağ filtresi Pirelli lastik avans ayarı derken 1000 lik oldum. Âmâ şu da var huzur içinde biniyorum motoruma bide yüksek devirde ön taraftan bir şırıltı geliyordu sebebini koruma demirlerini boyatmak için söktüğümde buldum. Koruma demirlerinde conta yokmuş ondan yapıyormuş sesi. Hayırlısı olur inşallah... NOT : sanırım bi tek aynaları orijinal değil benim gözüme çarpan başka bişey görünmüyor motorda sanırım iyi durumda.
    Teşekkürler yorumunuz için. Asıl beni endişelendiren motorun güçü, çok seri anladığım kadarıyla, ilk vitesli deneyimi için biraz fazla güçlümü acaba? 250 lik naked da türkiyede bulmak çok zor olanlar da mesala inazuma çok pahalı diğer modeller zaten kalitesi şüpheli modeller. bir ara cbf 250 düşündüm ama onu da elden çıkamak zor olabilir. Er5 de görünüşü ve markasından dolayı stili olan bi cihaz. Kararsızım aslında...

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Teşekkürler yorumunuz için. Asıl beni endişelendiren motorun güçü, çok seri anladığım kadarıyla, ilk vitesli deneyimi için biraz fazla güçlümü acaba? 250 lik naked da türkiyede bulmak çok zor olanlar da mesala inazuma çok pahalı diğer modeller zaten kalitesi şüpheli modeller. bir ara cbf 250 düşündüm ama onu da elden çıkamak zor olabilir. Er5 de görünüşü ve markasından dolayı stili olan bi cihaz. Kararsızım aslında...
    Bir arkadaşımıza yeni Honda NC 700 aldık hayatında vitesli motor kullanmamıştı birinci hafta İstanbul yaptı ilk ayında 1000 km tamamladı rodaja soktu gözünü korkutma bence bana da aynısını dediler zamanında gittim 150 cc aldım 6 ay kullanamadım 250 aldım onu altı ayda kullanamadım 1 ay oldu er5 alalı vallaha imkanım olsa yarın büyütürüm.

Motosikleti
    cesaret diyosun yani bu renk çok yakışıyor ama er5 e seninki de aynmı renk galiba avatarındaki motor senin motorunsa ben yuvarlak farlı modelleri çok seviyorum zaten daha önce hyosung bakmıştım ama kalitesine güvenemedim gerçi hala üretilen makina yedek parça sıkıntısı olmaz ama. er5 de parça sıkıntısı var mı acaba geçmiş sayfalarda z motor yakınmaları var galiba birde yurt dışı siteleri adresleri veirlmiş sipariş için. yedek parça bulmakta zorlanırmıyım

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    cesaret diyosun yani bu renk çok yakışıyor ama er5 e seninki de aynmı renk galiba avatarındaki motor senin motorunsa ben yuvarlak farlı modelleri çok seviyorum zaten daha önce hyosung bakmıştım ama kalitesine güvenemedim gerçi hala üretilen makina yedek parça sıkıntısı olmaz ama. er5 de parça sıkıntısı var mı acaba geçmiş sayfalarda z motor yakınmaları var galiba birde yurt dışı siteleri adresleri veirlmiş sipariş için. yedek parça bulmakta zorlanırmıyım
    Ufak tefek parçalarda ben zorlanmadım ama bende yurt dışını tercih ediyorum biraz bekliyorsun ama buraya göre baya ucuza denk geliyor. Sonuçta alacağın motorda 2006 yani 2016 ya kadar zaten parça bulma sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum.Bende motoru aldığımda ilk rengini değiştiririm diye düşünüyodum ama görene kadar şu an çok hoşuma gidiyo mavisi.

Motosikleti
    ER5
    ER5 için söylüyorum er5 i olan bir adamı al yanında gelsin motorunu dinle şırıltı yoksa motorunda sıkıntı yoktur 2.el makina ila ki aldığında yağını bujileri yağ filtresini değiştiriceksin bu konuda kimsenin dediğine kulak asma nasıl adamlar gördüm ustanı al gel diyor gidiyoruz gs 500 için başıma gelmişti motor 60 bilemedin 70 le gidiyorum ibre 140 gösteriyor sesi desen ayrı bi konu adam böyle motora ustanı al gel diyor adamın kaybedeceği bişey olmadığı için böyle konuşabiliyor dün değiştirdim yağını dese yinede değiştireceksin ki sıkıntı yaşamayasın

Motosikleti
    evet bende bir iki tane siyah görmüştüm bostancıda güzel duruyordu aama bu mavi daha dikkat çekici. birde bu parça bulma olaylarında 10 senelik bi periyod varmı yada 2004 model bi er5 e 2006 model er5 parçaları uymaz mı acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

ER5 için söylüyorum er5 i olan bir adamı al yanında gelsin motorunu dinle şırıltı yoksa motorunda sıkıntı yoktur 2.el makina ila ki aldığında yağını bujileri yağ filtresini değiştiriceksin bu konuda kimsenin dediğine kulak asma nasıl adamlar gördüm ustanı al gel diyor gidiyoruz gs 500 için başıma gelmişti motor 60 bilemedin 70 le gidiyorum ibre 140 gösteriyor sesi desen ayrı bi konu adam böyle motora ustanı al gel diyor adamın kaybedeceği bişey olmadığı için böyle konuşabiliyor dün değiştirdim yağını dese yinede değiştireceksin ki sıkıntı yaşamayasın
    ikinci el sıkıntı evet güvenmek çok zor satıcılara bide gösterdiğin usta da ne kadar hakim bu motora onu bilmek de zor. ama genel geçer kurallara göre değerlendirildiğinde ustaya da güvenmek lazım motorun içini açıp bakamayacağına göre sonuçta sesine bakacak dışardan gözüken şeylere bakacak. maslak sanayide er5 ustası var mı peki bildiğiniz

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Dikkat edersen parça alırken 2004-2006 arası yazıyo genelde sanırım 2004 den öncekilerde farklılıklar var.

Motosikleti
    ER5
    bir bakın istrseniz
    http://www.wemoto.com/bikes/kawasaki/er-5_er_500_c1_c3_c4_c5p/01-07/
    nerdeyse tüm parçaları var

Motosikleti
    ok parçalar olabilir ama piyasada olanların dışında yeni üretilen yedek parçalar var mı acaba yani ben 2004 model bi er5 in parçalarını seneye bulabilirmiyim bi sorun çıkarsa motorda? gerçi model artık üretilnmediği için herhalde yedek parçalrıda üretilmez yeni olarak ama piyasada da biterse ozman motor elimizde patladı mı?
    bi de ilk vitesli deneyim için kime sorsam uçarsın diyo kilo 70 boy 1.74 kız arkadaşım desen ufak tefek artıçılı nasıl olur bilmiyorum

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    ok parçalar olabilir ama piyasada olanların dışında yeni üretilen yedek parçalar var mı acaba yani ben 2004 model bi er5 in parçalarını seneye bulabilirmiyim bi sorun çıkarsa motorda? gerçi model artık üretilnmediği için herhalde yedek parçalrıda üretilmez yeni olarak ama piyasada da biterse ozman motor elimizde patladı mı?
    bi de ilk vitesli deneyim için kime sorsam uçarsın diyo kilo 70 boy 1.74 kız arkadaşım desen ufak tefek artıçılı nasıl olur bilmiyorum
    benim hanımda ufak tefek arkamda sıkıntı olmuyo tek sorun düşücem korkusuyla bana acaip sarılması ikincide koltuk kaydığı için firenlerde sırtımda olması koltuğun arka kısmına ufan kaymazlar satılıyo yada kendin yaptıra bilirsin .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı B@Ş@R@N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşımıza yeni Honda NC 700 aldık hayatında vitesli motor kullanmamıştı birinci hafta İstanbul yaptı ilk ayında 1000 km tamamladı rodaja soktu gözünü korkutma bence bana da aynısını dediler zamanında gittim 150 cc aldım 6 ay kullanamadım 250 aldım onu altı ayda kullanamadım 1 ay oldu er5 alalı vallaha imkanım olsa yarın büyütürüm.
    yuh be büyütüp te ne alacan zaten büyük
    senin motorun rengi on numara benim eski mondial cub gibi havaii mavisi
    B@Ş@R@N bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuh be büyütüp te ne alacan zaten büyük
    senin motorun rengi on numara benim eski mondial cub gibi havaii mavisi
    Fatih öle deme ya vallaha bu işin sonu yok hastalık gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler