Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı canYOLDAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er-5 çiler nerde 2 gündür kmse bişeyor coşkun abi ses ver
    ses bir ki kontrol

[/COLOR]
    Coşkun abi gel sen sat bu makineyi bana. Bu gün bnm phantomu da sattm anlaşm gelm iştnbula hem msafrn olum hemde makneyi alım :-)
    yaz sonu satmaya karar verdim,zarar edeceksemde en azından yıllık izinde tadını çıkarırım.önümüzde hafta gkn motors ta bakıma vericem.şöyle bir elden geçsin,kullanıcı ile ustanın bakışı farklı olur.

Arkadaşlar bu motorun hava filtresine ulaşmak için depoyu filan sökmek gerekiyormu?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    hmm anladım coşkun abi ne yapalm bizde başka er5 bakarz seni ki kadar temz bulurm umarm bana önereceğn temz bi er5 warsa söylesen iyi olr...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sol taraftan yan kapağı açmak yeterli oluyor, deponun sökülmesine gerek yok
    babaçi bunu beğendi.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol taraftan yan kapağı açmak yeterli oluyor, deponun sökülmesine gerek yok
    sağolasın batuhan geçen baktıım baktıım bi daa baktım...yemedi koltuğu geri kapattım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

hmm anladım coşkun abi ne yapalm bizde başka er5 bakarz seni ki kadar temz bulurm umarm bana önereceğn temz bi er5 warsa söylesen iyi olr...
    istanbul altunizade de bir tane daha var siyah 2006 model... ben o motora geçen sene müşteri olmuştum 7750 den bi lira aşağı inmediler.Kendi gözümle ve sahibinin anlattığına göre 4*4 bir motordu.ama nedense satılmadı hala...bi nanesi varda ben mi anlayamadım onu bilmiyorum.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    abi bi sene olmuş dedğn gibi wardır bi sorunu... bn sahibinden bi tane buldum abi gazi antepte d.bakıra pek uzak değil 350 km fln resmlernden anldğm kadaryla temz kendiside çok temz diyo 110851021 bu ilan numarası bi bakarmsn abi nasıl die?

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    eski bir er-5 kullanıcısı olarak derimki fiyatları çok şişiriyorlar 7.500 ve üzeri rakamlar ederi değil mantıklı olmak lazım. 6.500 maksimum 7.000 TL bu motorun ederidir onu bilir onu söylerim.zaten pert olmamış er-5 sayısıda bi elin parmaklarını geçmez.

Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    sanırım haklısın ilan numarasında ki motora bn 6500 tl werdm oda 7000 tl istdi bakalm ne yacaz birbirimizi getrp götürüyorz

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın batuhan geçen baktıım baktıım bi daa baktım...yemedi koltuğu geri kapattım :queen
    Ben de bakıp bakıp seleyi geri takmıştım ama grenaja geçen tırnakları yavaşça çekip çıkarmaktan başka bir zorluğu yokmuş

Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski bir er-5 kullanıcısı olarak derimki fiyatları çok şişiriyorlar 7.500 ve üzeri rakamlar ederi değil mantıklı olmak lazım. 6.500 maksimum 7.000 TL bu motorun ederidir onu bilir onu söylerim.zaten pert olmamış er-5 sayısıda bi elin parmaklarını geçmez.
    Şu anda hiç bir motosiklet ederinde değilken, motosikletlere ederinde değil demek yakınmaktan öteye geçmiyor maalesef . Aynı temizlikte satılan cbf 250 ler için istenen fiyat da belli 6.000 ve üstü... 7.600 yazan bile var. Eder mi?

Zamanında 6.000 e alıcı bulamayan gtr250 lere 7.000 fiyat biçiliyor.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    kimse yoğurdum ekşi demiyor, 2.el 500 cc.japon motoru alıyosun illa masraf çıkarıyor kim ne derse desin! ben 2 yıl önce zor bela pazarlıkla 5.800 TL e 46.000 km.2005 modelini almıştım lastiği idi yok debriyaj balatası idi yok 50.000 km bakımı vs.derken 2.000 TL e yakın masraf edip nakite sıkıştığımda 53.000 km de iken 6.500 TL e bırakmıştım ki 46 Lt givi çanta ve ön cam da bu fiyata dahildi.sattığım adam semtimde hala görünce hayır duasını alırım adam hali hazırda 5 krş.masraf etmemiş motor şu an 60.000 km.de.

siz siz olun 2 .el bu makinayı aldığınızda mutlaka bi ekspertize sokun! lafa bakmayın, egzantrik ne durumda, debriyaj balatası ne halde ateşlemesi nasıl elektrik aksamında problem varmı mutlaka baktırın.silindirler eşit güç dağılımı yapıyormu aşınmaları ne durumda mutlaka baktırın çünkü bu motorlarda farkına varılmazsa az ateşleme olsada tek silindir çalışır banamısında demez motor!seleyi sökün bakın grenaj bağlantıları sağlammı ,kronik sorunudur egsoz içi çürür egzosu yoklayın sağına soluna bakın ses geliyormu vs.sonra uyuz olmayın motordan soğumayın öyle he deyincede elden çıkan bir modelde değil artık tarihin tozlu sayfalarında hızla alıyor yerini zira.bence 7.000 TL bu motora verene kadar üstüne 2-3 bin daha koyup er 6 n e gecmek daha mantıklı olur derim, hali hazırda üretim bandındaki motor neticede ve enfes bi makina!

Üste 2-3 bini siz verirseniz ben de geçmek isterim

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Ben de bakıp bakıp seleyi geri takmıştım ama grenaja geçen tırnakları yavaşça çekip çıkarmaktan başka bir zorluğu yokmuş

Şu anda hiç bir motosiklet ederinde değilken, motosikletlere ederinde değil demek yakınmaktan öteye geçmiyor maalesef . Aynı temizlikte satılan cbf 250 ler için istenen fiyat da belli 6.000 ve üstü... 7.600 yazan bile var. Eder mi?

Zamanında 6.000 e alıcı bulamayan gtr250 lere 7.000 fiyat biçiliyor.
    ben gerçekçiyim abi eğer elden çıkaracaksam mantıklı fiyat koyarım satarım, hali hazırda 2006 model cbf 250 im var ve kız gibi motor maaşallah 5.500 e bilemedin 5.300 e bırakırım çünkü ederi o kadar bitti! yok gözüm gibi baktım yok çocuğum gibi sevdim yok üstünde sigara bile içmedim jargonları saçma bakım yaptıysan ettiysen kendine yapıyosun neticede başkasına değil can senin canın! 2006 model cbf 250 e 6.000 TL ve üstü isteyen adam gerçeklik duygusunu yitirmiştir bence alsın evine soksun duvarına assın daha iyi 20-30 yıl sonra klasik bir motoru olur bi koleksiyonere satar gider.keza gtr 250 ler içinde öyle.motosiklet alım satımda illa bi miktar zarar edersin bunuda bindiğine sayarsın zevkine keyfine yorarsın bitti,

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Üste 2-3 bini siz verirseniz ben de geçmek isterim
    senin varmış er-5 in zaten ben yeni alacaklar için dedim

Motosikleti
    Comet
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gerçekçiyim abi eğer elden çıkaracaksam mantıklı fiyat koyarım satarım, hali hazırda 2006 model cbf 250 im var ve kız gibi motor maaşallah 5.500 e bilemedin 5.300 e bırakırım çünkü ederi o kadar bitti! yok gözüm gibi baktım yok çocuğum gibi sevdim yok üstünde sigara bile içmedim jargonları saçma bakım yaptıysan ettiysen kendine yapıyosun neticede başkasına değil can senin canın! 2006 model cbf 250 e 6.000 TL ve üstü isteyen adam gerçeklik duygusunu yitirmiştir bence alsın evine soksun duvarına assın daha iyi 20-30 yıl sonra klasik bir motoru olur bi koleksiyonere satar gider.keza gtr 250 ler içinde öyle.motosiklet alım satımda illa bi miktar zarar edersin bunuda bindiğine sayarsın zevkine keyfine yorarsın bitti,

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

senin varmış er-5 in zaten ben yeni alacaklar için dedim
    şeyhmuz kooşşş serhat yeni motor alacaklara 2-3 bin destek çıkıyormuş

şaka bir yana doğruyu konuşmak gerekirse motorum full artı full (ne demekse)

30.000 km tüm bakımları yapılmış lastiği yeni,yamuğu yumuğu yok.üstüne şunu da taksakmı dedirtecek bir parçası yok.

ben bilerek ve kasten fiyatı biraz şişirip 7750 yazdım.geçen yıldan bu yana 3 adet motor bir tanede otomobil sattım.benim gönlümden geçen bir rakam vardır alırkende satarkende...

hadi satılsın diye rakamı da uygun yazıyorsun..eyvah eyvah... verilen teklifler illallah dedirtecek cinsten.

benim gözümde sorunsuz eksiksiz (ufak tefek düşme kalkmalar her motorda olabilir) olan bir er-5'in ederi 7000 tl'dir.2005-2006 modeller için

Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    yok be coşkun abi serhat şaka yapmıştır bu zamanda km kme destek çıkıyo

abi benm bildiğim full+full arabalarda olur motorda nasıl oluyo bu terim anlamadım full dedin mi sanrof'u olacak mesela

srhtsglm kardeşm söylediklernde haklı sahibinden motorlara baktığmda çok uçuk rakamlar war değerlerinden fazla yazıyolar hep dediği gibi bi er5 ederi 6500 7000 arası olmalı (burdan coşkun abiye duyrulur )

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    merhaba arkadaşlar er5 in yedep parçalarını nereden bulucaz hiç bi yerde yok mesela er5 km saati yada km saatinin alt kapağı hiçbir yerde yok

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar er5 in yedep parçalarını nereden bulucaz hiç bi yerde yok mesela er5 km saati yada km saatinin alt kapağı hiçbir yerde yok
    e bay den bulabilirsin, hatta al bak link gönderiyorum sana;

http://www.ebay.com/itm/ER5-ER-5-ER-5-ER500-ER-500-clock-speedo-tacho-cover-chrome-Gehauseschale-/261201746245?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item3c d0d65945

Motosikleti
    ER5
    birde arkadaşlar er5 e iridyum ngk buji aldım hiçbir anahtarı uyduramadım er5 in buji yerleride baya derinde eskileri çıkarıyoruz ama yenileri takamıyoruz galiba 18 anahtarla sıkılması gerekiyor bir bileniniz varmı

Motosikleti
    Er 5
    uzun lokma kullanıcaksın yanlız dış çapı ince olacak yoksa yerine oturmuyor ve iridyum buji ex500 tipi motorlarda iyi randıman vermiyor yüksek devir uzun süre kullandığında iridyum bujiyi yakar

Motosikleti
    ER5
    motorcuya götürcez artık arka kampananın balatasını değiştirdim eskisi ötüyordu frene bastığımda arka balata ebc aldım buda ötüyor neden yapar bileniniz varmı acaba nasıl kısarız bunun sesini yarın da pilot active ön lastik almaya giicem baya iş var yarın :D

Motosikleti
    Er 5
    kampananın içi temizlendimi toz yüzünden öter genelde

Motosikleti
    ER5
    balatayı yeni taktım kardeşim her çıkardığımda temizliyorum takıyorum yine aynısı ilk taktığımda yapmıyor ertesi gün başlıyor ötmeye deliricem :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler