Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu sattım dün. Biraz zor oldu ama oldu işte. 4 mont 2 kask ı 1400 e motorla beraber sattım. Alan arkadaş çok sevindi. Böylece motor sevdam geçici olarak bitti....İlerde param olursa arabadan sonra bi büyük kyomko düşünüyorum xciting i 250 ama çok var....
    Sattın demek üstad ha. Hayırlısı olsun ne diyim. Yaz daha yeni geliyor çok ararsın motoru.

Daha iyisini alırsın umarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sattın demek üstad ha. Hayırlısı olsun ne diyim. Yaz daha yeni geliyor çok ararsın motoru.

Daha iyisini alırsın umarım.
    merhaba ertanos nerelerdesin hiç yazmıyorsun artk :( Sorma Araba düşünüyoruz falan filan öyle oldu birde kazadan sonra çok düşündüm. O ekipmanları birdaha kullanasım gelmiyordu yeni motor alırsam daha korunaklı alıcam ekipmanları.
    Aman arkadaşlar can herşeyden kıymetli.....
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba ertanos nerelerdesin hiç yazmıyorsun artk :( Sorma Araba düşünüyoruz falan filan öyle oldu birde kazadan sonra çok düşündüm. O ekipmanları birdaha kullanasım gelmiyordu yeni motor alırsam daha korunaklı alıcam ekipmanları.
    kazanın üstünden biraz geçsin yine motosiklete dönersin sen,o selenin üstüne oturunca bi kere bi daha kaldırmak zor oluyo
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazanın üstünden biraz geçsin yine motosiklete dönersin sen,o selenin üstüne oturunca bi kere bi daha kaldırmak zor oluyo
    6 ay geçti
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kardeş topiğe bir selam verelim dedik...
    arkadaşlar tekeriniz her daim düz bassın(:

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş topiğe bir selam verelim dedik...
    arkadaşlar tekeriniz her daim düz bassın(:
    oo hoşgeldin saolasın buyur bi çayımızı iç

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorumu sattım dün. Biraz zor oldu ama oldu işte. 4 mont 2 kask ı 1400 e motorla beraber sattım. Alan arkadaş çok sevindi. Böylece motor sevdam geçici olarak bitti....İlerde param olursa arabadan sonra bi büyük kyomko düşünüyorum xciting i 250 ama çok var....

hayırlı olsun hocam inşallah daha iyisini alırsın.. açıkçası ben özlüyorum hele şu havalar da ısınmaya başladı artık minibüs otobüs çekilmiyor..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    oo hoşgeldin saolasın buyur bi çayımızı iç
    eyvallah kardeşim
    havalar bir düzelsin geliriz yanınıza çay içmeye(:

Motosikleti
    Arayışta...
    arkadaşlar bu tip bir motosiklet almayı planlıyorum
    yaz geliyor sıkılınca şehir içinde dolaşmak için almayı düşünüyorum

ancak aklıma takılan sorular var
    selesi 2 kişi için yeterli mi ?
    iki kişi (70-80 kg) yokuşlarda sorun çıkarır mı?
    100km de ne kadar yakar (benzin fiyatları uçuşta malum öğrenciyiz )

-unnamed-
    tabiki beklerim
    @cavro
    öncelikle hoşgeldin eğer bu motordan beklentilerin bu yazdıklarınsa, kesinlikle bunları karşılayabilcek güçte bi motor.benim boy 1.83 arkamada artçı alabiliyorum sığmama gibi bi durumla karşılaşmadım şimdiye kadar 100km dede 60ı geçmessen 3lt geçersen 4lt yakar ben genelde 80 le gittiğimden 4lt yakıyo ama daha az yaktıran arkadaşlarda var

Motosikleti
    Arayışta...
    @felon

öncelikle teşekkürler
    peki kronik sorunları var mıdır bu motosikletin
    sık arıza çıkarma gibi bir durumu olur mu (hızlı gitme hor kullanma gibi şeyler yapmam )
    malum mondial deyince çok yüksek kalite aramıyorum ama haftada bir usta arayışına girmek istemem

serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    -unnamed-
    tabiki beklerim
    @cavro
    öncelikle hoşgeldin eğer bu motordan beklentilerin bu yazdıklarınsa, kesinlikle bunları karşılayabilcek güçte bi motor.benim boy 1.83 arkamada artçı alabiliyorum sığmama gibi bi durumla karşılaşmadım şimdiye kadar 100km dede 60ı geçmessen 3lt geçersen 4lt yakar ben genelde 80 le gittiğimden 4lt yakıyo ama daha az yaktıran arkadaşlarda var

foruma yeni bakabildim ilk aldığımda bendede senin ki gibi ön tekerden ses geliyordu. tamirciye gittim bilya değişimi dedi inandım ilk başta ama sonra yaptırmaya fırsat olmadı. birgün yolda giderken ses iyice arttı acaba dedim teker kitlenir uçarmıyım üstünden ve o ses birden kesildi. sorun km saatinin makarasında tekerlekte bilyanın yanında dişler var km saatini ilerletiyor oradan gelen sesti km saati çalışmıyor tabi orası zarar görünce ama motor gidiyor gitmesinde bir problem yok boşuna ustadan kazık yeme sesin geldiği yer benim dediğim yer eğer denemek istersen ön takımı sök km makarasını takma azıcık sür ses gitsin boşuna tamirciye para vermeyin bana takıldığınız yerde sorun cevabını vermeye çalışırım son olarak foruma yeni katılan arkadaşlar geçmiş sayfaları okuyun lütfen her hafta bu motor nasıl demekten forumda ben sıkıldım ondan mesaj atmıyorum artık.iyi akşamlar.

Alıntı serkan-17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foruma yeni bakabildim ilk aldığımda bendede senin ki gibi ön tekerden ses geliyordu. tamirciye gittim bilya değişimi dedi inandım ilk başta ama sonra yaptırmaya fırsat olmadı. birgün yolda giderken ses iyice arttı acaba dedim teker kitlenir uçarmıyım üstünden ve o ses birden kesildi. sorun km saatinin makarasında tekerlekte bilyanın yanında dişler var km saatini ilerletiyor oradan gelen sesti km saati çalışmıyor tabi orası zarar görünce ama motor gidiyor gitmesinde bir problem yok boşuna ustadan kazık yeme sesin geldiği yer benim dediğim yer eğer denemek istersen ön takımı sök km makarasını takma azıcık sür ses gitsin boşuna tamirciye para vermeyin bana takıldığınız yerde sorun cevabını vermeye çalışırım son olarak foruma yeni katılan arkadaşlar geçmiş sayfaları okuyun lütfen her hafta bu motor nasıl demekten forumda ben sıkıldım ondan mesaj atmıyorum artık.iyi akşamlar.
    çok saol dostum peki bu km teli nerede? nasıl sökerim ?eğer şimdi anlatabilirsen garaja inip yapıyım ya bu ses beni çok sinir ediyo cıkcıkcık susmuyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:25 ----------

Alıntı cavro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @felon

öncelikle teşekkürler
    peki kronik sorunları var mıdır bu motosikletin
    sık arıza çıkarma gibi bir durumu olur mu (hızlı gitme hor kullanma gibi şeyler yapmam )
    malum mondial deyince çok yüksek kalite aramıyorum ama haftada bir usta arayışına girmek istemem
    kronik tek sorunu ön fren diskinden ses gelmesi.oda frenlemeyi etkileyecek bişey değil sadece frene bastığında ses yapıyo bazen ,bazende yapmıyo

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Forumu takip ediyorum sürekli ama pek yazasım gelmiyor.
    Evet sen birde evlisin araba şart. Hele birde çocuk falan oldumu araba olmazsa olmaz. Hele bi arabanı alda sonra motoru tekrar alırsın.

Motosikleti
    çok saol dostum peki bu km teli nerede? nasıl sökerim ?eğer şimdi anlatabilirsen garaja inip yapıyım ya bu ses beni çok sinir ediyo cıkcıkcık susmuyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:25 ----------

kronik tek sorunu ön fren diskinden ses gelmesi.oda frenlemeyi etkileyecek bişey değil sadece frene bastığında ses yapıyo bazen ,bazende yapmıyo
    ön disk frenin öteki tarafında siyah bir makara kutusu var görürsün zaten ama sökmek için gri nikelajlar var ön takımda onarı sök ilk önce sonra tekeri tutan somunu sök bir tarafı açılıyor diğer tarafı mil gibi zaten çekiyorsun çıkıyor jant. ha burada sakın jantı yani tekerleği sökünce ön frene basma balatalar yapışır açmaya çalışırsın

ön disk frenin öteki tarafında siyah bir makara kutusu var görürsün zaten ama sökmek için gri nikelajlar var ön takımda onarı sök ilk önce sonra tekeri tutan somunu sök bir tarafı açılıyor diğer tarafı mil gibi zaten çekiyorsun çıkıyor jant. ha burada sakın jantı yani tekerleği sökünce ön frene basma balatalar yapışır açmaya çalışırsın
    dün geç oldu bu akşam yaparım demiştim iykide ellememişim bugün ses kesildi
    büyük ihtimalle km sayacından geliyomuş demekki ses.
    yani ustanın sözüne inanıp ön bilyeleri değiştirseymişim boşu boşuna 30tl para vercektim
    motor ustalarına hiç güvenilmiyo..

Motosikleti
    dün geç oldu bu akşam yaparım demiştim iykide ellememişim bugün ses kesildi
    büyük ihtimalle km sayacından geliyomuş demekki ses.
    yani ustanın sözüne inanıp ön bilyeleri değiştirseymişim boşu boşuna 30tl para vercektim
    motor ustalarına hiç güvenilmiyo..
    km sayacı çalışıyor mu peki ?

km sayacı çalışıyor mu peki ?
    hakikatten hiç dikkat etmedim,çalışıyodur ama ya

bugün baktım km saatim çalışıyo seste gitti yalnız şimdi yeni bi şey var aklımı kurcalayan fren eskisinden daha sert son zamanlarda ve ne kadar sıksamda pek iyi durdurmuyo birde arka fren aldığımdan beri çok gevşek bu iki frenin ayarlarını nasıl yaparım ?

istanbuldaki zenciler havalar ısındı artık çıkartın bebekleri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler