Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pegasustarik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    85000 iyiymiş ya o zaman 500 tl ye kaçmaz diyosun
    motoru görmeden bilmeden bişe diyemem ama fiyatı fena değil.
    onun dışında şöyle bişey daha var bin tl gibi bi rakama 2010 trafiğe çıkışlı bulabilirsin
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

işte sorunda orda max. limitim 550 lira :(

Motosikleti
    GV250 istiyor :)
    Selam Arkadaş,
    Benim 125 ZN ile ilgili birkaç sorun var ve yorumlarınıza ihtiyacım var.
    1- Motorun yağ boşaltma vidası etrafından yağ kaçağı var ama kaçağı takip ettiğimde motorun yukarısından sızdığını fark ettim. Bir kısmı yağ kontrol çubuğunun oradan kaçıyor sanırım. Bir kısmıda farklı yerlerden. Bunun sebebi yağ keçeleri olabilir mi?
    2- Arka teker dişli yağı konulan kısımda da bir takım yağ kaçakları var 3 kez servise götürdüm keçeleri değiştirdik dediler ama yine kaçak var sizce ne yapmalıyım.
    Herkese iyi günler...

Alıntı ismailadige adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaş,
    Benim 125 ZN ile ilgili birkaç sorun var ve yorumlarınıza ihtiyacım var.
    1- Motorun yağ boşaltma vidası etrafından yağ kaçağı var ama kaçağı takip ettiğimde motorun yukarısından sızdığını fark ettim. Bir kısmı yağ kontrol çubuğunun oradan kaçıyor sanırım. Bir kısmıda farklı yerlerden. Bunun sebebi yağ keçeleri olabilir mi?
    2- Arka teker dişli yağı konulan kısımda da bir takım yağ kaçakları var 3 kez servise götürdüm keçeleri değiştirdik dediler ama yine kaçak var sizce ne yapmalıyım.
    Herkese iyi günler...
    o kadar fazla teknik bilgim yok ama bu durum size pahalıya patlayacak gibi

benimde bir sorum var forumda kimse kalmadı zn kullanıcısı olarak ama belki cevap gelir:
    ön tekerden cikcikcik diye bi ses geliyo ama bu fren sistemiyle alakalımı değilmi bilmiyorum.sürekli geliyo bu ses frene basınca gelen ses değil.bi tane ustaya gösterdim bilyeler dağılmış dedi ama ben emin olmak için bi kaç ustaya daha göstericem.bana sanki basit bişeymiş gibi geliyo ama sesin nerden geldiğini çözemedim gitti

Bende mondial 125zn almayı düşünüyorum.
    Birşeyler sormak istedim. İlk önce memnun olup olmadığınızı bilmek isterim.
    Birde mondial bayisinde 2007 model 0 motor fiyatı 1620 TL, 2011 modeli ise 2036 TL.
    Acaba 2007 modelde bir sıkındı meydana gelirmi epey beklemiş çünkü. Arada ki farkta çok.
    Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    GV250 istiyor :)
    Motor askıda iken tekeri çevirdiğinde ses yapıyormu yapıyorsa ise bir yere sürtme var ise bu gözlemlenebilir. Ama bir yere sürtmediği halde ses yapıyor ise bilyeden olabilir bencede..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:33 ----------

Alıntı darksinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mondial 125zn almayı düşünüyorum.
    Birşeyler sormak istedim. İlk önce memnun olup olmadığınızı bilmek isterim.
    Birde mondial bayisinde 2007 model 0 motor fiyatı 1620 TL, 2011 modeli ise 2036 TL.
    Acaba 2007 modelde bir sıkındı meydana gelirmi epey beklemiş çünkü. Arada ki farkta çok.
    Şimdiden teşekkürler.
    Bende senin gibi aldım ama ben alalı 1 sene oluyor. Motor durduğu için pek birşey olacağını sanmıyorum. Zaten bayide motorun yağı ve aküsü alınmış durumda bekliyor. Ama bir ihtimal plastik aksamlarda sorun olur. yani kullanılan parçaların raf ömrüne bağlı biraz. Ayrıca motor 2 yıl garantili. Benim motorda yağ kaçağı sorunları var onun dışında bir sorun yok ama bu benim ki şans ile ilgili biraz. Diğer arkadaşlarda bu tür sorun olan çok az....

Benimde aklıma gelenler bunlar. Hem 2 yıl garanti süresi içinde sorunlu kısımları yenileme imkanı bulabilirim diye düşünüyorum. Gönlüm 2011 modelde olsada kesemize uygun olan 2007 model. Teşekkürler bilgilendirdiğin için.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar selamlar.
    bende sıfır aldım geçen sene 2007 tabi ki
    hiç sorun cıkmadı beklemişliğinden kaynaklanan.
    ama yinede sen bilirsin.
    istersen benim ki satılık
    düşünürsen burdan yada özelden yazabilirsin.

Alıntı darksinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aklıma gelenler bunlar. Hem 2 yıl garanti süresi içinde sorunlu kısımları yenileme imkanı bulabilirim diye düşünüyorum. Gönlüm 2011 modelde olsada kesemize uygun olan 2007 model. Teşekkürler bilgilendirdiğin için.
    hiçbir sorun çıkacağını sanmıyorum tertemiz bekliyolar bayiide

@ismailadige
    motor orta ayaktayken ön tekeri döndürdüğümde çıkıyo bu ses arkada sorun yok.arada çok sert çukurlara girdiğim oluyo jant yamulmuş olabilirmi? lastiklerimi yeni değiştiğim halde geçen gün 1hafta üzerine havalarını kontrol ettim arkada sorun yok ama ön tekerin havası 29 dan 25 e inmişti.

Motosikleti
    125 Zn
    motorumu sattım dün. Biraz zor oldu ama oldu işte. 4 mont 2 kask ı 1400 e motorla beraber sattım. Alan arkadaş çok sevindi. Böylece motor sevdam geçici olarak bitti....İlerde param olursa arabadan sonra bi büyük kyomko düşünüyorum xciting i 250 ama çok var....
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu sattım dün. Biraz zor oldu ama oldu işte. 4 mont 2 kask ı 1400 e motorla beraber sattım. Alan arkadaş çok sevindi. Böylece motor sevdam geçici olarak bitti....İlerde param olursa arabadan sonra bi büyük kyomko düşünüyorum xciting i 250 ama çok var....
    hayırlısı olsun

Motosikleti
    zn-125
    ahh ahh mont a o kadar ihtiyacım var ki =(( eger 4 tane montun oldugunu bılseydim tekini satmanı isterdim..artık çok geç :(
    alan arkadaşa hayırlı ugurlu olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:30 ----------

felon biliyosun bizim lastiklerde şambiyel yok ondan janttaki en ufak bir sorun havanın inmesine sebep olur..buna bana göre çok büyük bir sıkıntı.allah korusun bir yamukluk olur çok kucuk hava kacıyo dıye sorun yapmayız ama arkamızda bırı warken cukura gırerız we janttı yararız ki ben yaptım =)) az daha kaza yapuyodum . dikkat etmek lazım.

Alıntı wiyyyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh ahh mont a o kadar ihtiyacım var ki =(( eger 4 tane montun oldugunu bılseydim tekini satmanı isterdim..artık çok geç :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:30 ----------

felon biliyosun bizim lastiklerde şambiyel yok ondan janttaki en ufak bir sorun havanın inmesine sebep olur..buna bana göre çok büyük bir sıkıntı.allah korusun bir yamukluk olur çok kucuk hava kacıyo dıye sorun yapmayız ama arkamızda bırı warken cukura gırerız we janttı yararız ki ben yaptım =)) az daha kaza yapuyodum . dikkat etmek lazım.
    o kadar büyük sorun çıkartcak kadar düşmüyo havası öyle bişey olcağını sanmıyorum şamriyelli lastiklere göre dublexler çok daha dayanıklıdır kolay kolay yarılmaz

Motosikleti
    125 Zn

:( çok üzüldüm. hiç aklıma gelmedi inanın. benim motor kazalıydı kasklarım montum ve dizliğim eldivenim kazalıydı. alan kişi koşarak gitti
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    zn-125
    :( çok üzüldüm. hiç aklıma gelmedi inanın. benim motor kazalıydı kasklarım montum ve dizliğim eldivenim kazalıydı. alan kişi koşarak gitti
    felon benim başıma geldi jantı çatlattım .resmen karpuz gibi çatladı . istanbuldaki çukurlar çukur degil kuyu .dursam arkadaki vurucaktı bende girmiştim ama arkada arkadaşımın etkisiyle öyle birşey başıma gelmişti.ama dedigin gibi çok nadir ve çok sert çukur olması lazım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:17 ----------

felon benim başıma geldi jantı çatlattım .resmen karpuz gibi çatladı . istanbuldaki çukurlar çukur degil kuyu .dursam arkadaki vurucaktı bende girmiştim ama arkada arkadaşımın etkisiyle öyle birşey başıma gelmişti.ama dedigin gibi çok nadir ve çok sert çukur olması lazım.
    artık alan arkadaşa hayırlı olsun =) 4 tane montlada ayrı ayrı kaza mı yaptın :S ?

Motosikleti
    125 Zn

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:17 ----------

artık alan arkadaşa hayırlı olsun =) 4 tane montlada ayrı ayrı kaza mı yaptın :S ?
    2 montla , 2 kaskla kaza yapmıştım ama tek kişiydim

Motosikleti
    zn-125
    2 montla , 2 kaskla kaza yapmıştım ama tek kişiydim
    geçmiş olsun elronds. seni biraz aramızda göremicez galiba ama zaten sönük günlerini yaşayan forumu bırakmazsın heralde .

125zn konusundan ümidimi kestim artık 15-20kişilik geziler güzel zamanlar 2006 yıllarındaymış şimdi tşa çatlasa 4tane zenci yanyana anca geliriz

Motosikleti
    125 Zn
    geçmiş olsun elronds. seni biraz aramızda göremicez galiba ama zaten sönük günlerini yaşayan forumu bırakmazsın heralde .
    sağol wiyyy baba bi kaza yaptım ama çiziğim bile yoktu bikaç gün local ağrı oldu ama motorda 600 tl lik masraf vardı. Karşı tarafın kaskosu ödedi yok yok buralardayım tecrübeleri paylaşırım.

soğukda daha bi güzel çalışıyo bizim motorlar bugün işten dönüşte sanki gaz açsam 120 yapacak gibiydi rüzgara karşı hemide

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler