Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki forumdan hala kullanan arkadaşlar vardır ama kış diyemi ortalıkta yoklar acaba .bende kışın soğuğunda motor almayı düşünüyorum
    merhaba bugün motoru parçalara ayırıp gerekli bakımlarını yapacağım 125 cc olan piston silindir takımını değiştirip 150 cc yapacağım fotoları paylaşırım gece iyi günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan-17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bugün motoru parçalara ayırıp gerekli bakımlarını yapacağım 125 cc olan piston silindir takımını değiştirip 150 cc yapacağım fotoları paylaşırım gece iyi günler
    hoşgeldin resimlerini bekliyoruz konuda paylaşım yapalım konu tekrar canlansın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:31 ----------

arkadaşlar bu motoru bakmaya gitmeyi düşünüyorum ne diyosunuz bu aksam bakıyımmı?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41969272/detay
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selam arkadaşlar.
    serkan ben sorduğumda zat için kullanılan 150 cc lik silindiri bizim motora uyguladıklarını öğrenmiştim servisten.
    hemde hiç bir torna işlemi gerekmeden orjinal 125 lik olanı ckartıp 150 cc lik silindiri takıyorlarmış.
    cok zor bir işlem değil.
    hele senin için
    resimlerini bende heyecanla bekliyorum, forumu hergün takip ediyorum. yazmak gereken durumlarda yazıyorum
    yaza doğru sezonu açıp bi kaç değişim yapmayı düşünüyoru bende,
    fakat sana sormak istediklerim olacak.
    150lik olanı taktığında subab ayarını yapabilecekmisin sen?
    ayrıca karburator ayarınında değişmesi gerek sanırım.
    sonuçta 125cc ye gelen aynı benzin hava karışımı 150lik olana geli,rse ve aynı patlama gücü ortaya cıkarsa performans farkı nasıl sağlanır?
    bu konudada aydınlatırsan sevinirim.
    yeni arkadaşlarada selamlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

serkan ayrıca 150lik silindir takımında neler var? nerden ve kaç liraya temin ettn ?

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Arkadaşlar 125 Zn tutkunları http://www.youtube.com/watch?v=gFliR...eature=related bu video bi izleyin pişman olmıyacaksın emin olun için gitti valla ya..

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Aynen serkan resimleri heyecanla bekliyoruz.

hoşgeldin resimlerini bekliyoruz konuda paylaşım yapalım konu tekrar canlansın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:31 ----------

arkadaşlar bu motoru bakmaya gitmeyi düşünüyorum ne diyosunuz bu aksam bakıyımmı?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41969272/detay
    Baktım motora güzel kaporta temiz motor. Yalnız sol tarafa yatırmış bir veya bir kaç kez. Motora bin bi tur at gaz yiyorsa sorun yok.

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.
    serkan ben sorduğumda zat için kullanılan 150 cc lik silindiri bizim motora uyguladıklarını öğrenmiştim servisten.
    hemde hiç bir torna işlemi gerekmeden orjinal 125 lik olanı ckartıp 150 cc lik silindiri takıyorlarmış.
    cok zor bir işlem değil.
    hele senin için
    resimlerini bende heyecanla bekliyorum, forumu hergün takip ediyorum. yazmak gereken durumlarda yazıyorum
    yaza doğru sezonu açıp bi kaç değişim yapmayı düşünüyoru bende,
    fakat sana sormak istediklerim olacak.
    150lik olanı taktığında subab ayarını yapabilecekmisin sen?
    ayrıca karburator ayarınında değişmesi gerek sanırım.
    sonuçta 125cc ye gelen aynı benzin hava karışımı 150lik olana geli,rse ve aynı patlama gücü ortaya cıkarsa performans farkı nasıl sağlanır?
    bu konudada aydınlatırsan sevinirim.
    yeni arkadaşlarada selamlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

serkan ayrıca 150lik silindir takımında neler var? nerden ve kaç liraya temin ettn ?
    Kerem tavsiyem rektefe zamanı gelmeden piston değişimi yapmak gereksiz. Boşuna masraf yapma bence. Hem serkanın zaten motoru yenileme zamanı gelmişti. Hatırladığım kadarıyla 20binlerdeydi.

Alıntı Blackbeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 125 Zn tutkunları http://www.youtube.com/watch?v=gFliR...eature=related bu video bi izleyin pişman olmıyacaksın emin olun için gitti valla ya..
    Gerçekten hoş görüntüler. Turuncusu güzel duruyor ama malesef bize gelmedi.

oo konu coşmuş eski günlerine geri döner umarım
    @Blackbeer
    vidyo müthiş ya aynından yaza bizde yapabiliriz umarım daha fazla zenci bulmamız lazım
    @ertanos motorun sahibine :
    Duman atma,çekişten düşme,zor çalışma gibi olumsuzluk var mı?Akü ve lastiklerin durumu nedir? diye mesaj attım
    ''çekişten düşme tabiki var.olmayan motor yoktur,zor çalışma gıbı sorun yok. duğmeye bastın mı çalısıyo.duman atma çok çok az var. akü yeni. arka lastıkte yenı kış lastiği lastikleri iyi durumda. ''
    böyle bi cevap atmış şimdi motorun normalde olması gereken çekişini bilmediğim için çok kararsızım gidip görmeye değermi acaba?

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Geçen gün akü sorununu hallettikten sonra biniyim dedim motora dondum ama çok güzeldi ya her zaman ki gibi geçtiğim yerlerde ve motoru park ettiğimde geçenler bakakaldı Zn farkı böyle bişey olsa gerek..ve şunu söyliyim Zenlerde mondial görünüş tasarım olarak biraz geride kalmış gibi çünkü çok daha sağlam tasarımlar çıkarmışlar yabncılar ama egzozdan çıkardığı sese bakarsak mondiali gerçekten tebrik ediyorum.. @FELON seninde bildiğin gibi yaza güzel bi motor çıkarıyorum çalışmaları başlattım ehliyetide yazda alıyorum oyuzden Zenciler olarak baya kişi toplamaya çalışacağım

Geçen gün akü sorununu hallettikten sonra biniyim dedim motora dondum ama çok güzeldi ya her zaman ki gibi geçtiğim yerlerde ve motoru park ettiğimde geçenler bakakaldı Zn farkı böyle bişey olsa gerek..ve şunu söyliyim Zenlerde mondial görünüş tasarım olarak biraz geride kalmış gibi çünkü çok daha sağlam tasarımlar çıkarmışlar yabncılar ama egzozdan çıkardığı sese bakarsak mondiali gerçekten tebrik ediyorum.. @FELON seninde bildiğin gibi yaza güzel bi motor çıkarıyorum çalışmaları başlattım ehliyetide yazda alıyorum oyuzden Zenciler olarak baya kişi toplamaya çalışacağım
    ekipmanlar olduktan sonra kışında binilir ihmal etme zenini bence

arkadaşlar farkındamısınız bilmiyorum ama çok komik bu zenler ya her baktığımda gülesim geliyo

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    ekipmanlar olduktan sonra kışında binilir ihmal etme zenini bence
    yok ya kışta zaten okul var hiç gerek yok.. bana yaz lazım yaz akşamları

Motosikleti
    hrkese merhaba motoru silindir kapağına kadar söktüm ama pistonu sökmedim benim motorun geç çalışma ve kompresyon problemini piston üstündeki contadan kaçırırdığını gördüm ve yeni contayla işi çözdüm . 150 cc silindir piston segman 65 tl karbüratör 150cc 50 tl contalar hepsi bi arada 5 tl buraya kadar problem yoktu silindirin üstündeki kapağı söktüğümde valf ve bujilerin bağlı olduğu yan tarafında 2 adet 8 lik saplama vidası var kapağın köşelerden kırık olduğunu gördüm motor darbe almıştı hemen aklıma geldi zaten kaldırımlara çıkarken genelde çarpıyor 2 kişiyken altı yani o parçada 60 tl . totalde bana 65+60+5+50= 180 tl gibi bir masrafı çıktı 150cc olmak için bende şimdilik parçaları tek tek alıp 2 -3 hafta içinde tekrar parçalamaya karar verdim foruma daha yeni girdim bu sabah fotoğraf çekemedim makinenin şarjı yoktu cep telefonunumda kamerası dandik bişey belli olmuyordu :/ neyse 2-3 saate söküp tamemen topladım ama en çok motoru indirirken zorlandım motoru şaseye bağlayan bir mil var bir tarafı 13 diğer tarafı 12 anahtardı sanırım dediğim gibi 2-3 hafta sonra 150 cc ye çevirmek için gerekli herşey elimde olacak hea bide km makarasını matkaba bağlayıp geri sarmak gerekecek sıfır km olcak ya

not: motoru tekrar toplayıp çalıştırıp gazladığımda çekiş süperdi ama bir ses gelmeye başladı onu tam çıkaramadım galiba valflerden geliyordu gaz verdikce vıy vıy yapmaya başladı ama gaz verdiğimde yığılıp kalması ortadan kalktı yağda akıtmıyor kalbi durmuştu ama artık birazda olsa atıyor bi dağ yaparım bugün :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:02 ----------

merhaba ehliyetinin olmadan motora binmem üzücü benim ve diğer insanların hayatlarını tehlikeye atıyorsun bence . sanırım zonguldaktasın ne okuyorsun ?

@serkan-17
    150cc olunca ne kadar bi performans artışın olacakki? yakıtınında artacağı kesin. son hızı 110dan 130 a anca çıkar bence
    belki 0-100 ü kısalır biraz daha ama uğraşmaya değcek kadar fark olurmu yani

Motosikleti
    sym wolf 250 NI
    125zn egzozdan alev atar mı ?
    Evet atar, karbüratörle biraz oyniyinca atıyor. (kendi yapımım)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=488537452020

Alıntı Beki adlı üyeden alıntı Mesajı göster

boşver hocam hertarafı alev atsa nolcak 125lik bi motor sonuçta. o kendi mütevazi, komik haliyle tatlı

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    hrkese merhaba motoru silindir kapağına kadar söktüm ama pistonu sökmedim benim motorun geç çalışma ve kompresyon problemini piston üstündeki contadan kaçırırdığını gördüm ve yeni contayla işi çözdüm . 150 cc silindir piston segman 65 tl karbüratör 150cc 50 tl contalar hepsi bi arada 5 tl buraya kadar problem yoktu silindirin üstündeki kapağı söktüğümde valf ve bujilerin bağlı olduğu yan tarafında 2 adet 8 lik saplama vidası var kapağın köşelerden kırık olduğunu gördüm motor darbe almıştı hemen aklıma geldi zaten kaldırımlara çıkarken genelde çarpıyor 2 kişiyken altı yani o parçada 60 tl . totalde bana 65+60+5+50= 180 tl gibi bir masrafı çıktı 150cc olmak için bende şimdilik parçaları tek tek alıp 2 -3 hafta içinde tekrar parçalamaya karar verdim foruma daha yeni girdim bu sabah fotoğraf çekemedim makinenin şarjı yoktu cep telefonunumda kamerası dandik bişey belli olmuyordu :/ neyse 2-3 saate söküp tamemen topladım ama en çok motoru indirirken zorlandım motoru şaseye bağlayan bir mil var bir tarafı 13 diğer tarafı 12 anahtardı sanırım dediğim gibi 2-3 hafta sonra 150 cc ye çevirmek için gerekli herşey elimde olacak hea bide km makarasını matkaba bağlayıp geri sarmak gerekecek sıfır km olcak ya

not: motoru tekrar toplayıp çalıştırıp gazladığımda çekiş süperdi ama bir ses gelmeye başladı onu tam çıkaramadım galiba valflerden geliyordu gaz verdikce vıy vıy yapmaya başladı ama gaz verdiğimde yığılıp kalması ortadan kalktı yağda akıtmıyor kalbi durmuştu ama artık birazda olsa atıyor bi dağ yaparım bugün :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:02 ----------

merhaba ehliyetinin olmadan motora binmem üzücü benim ve diğer insanların hayatlarını tehlikeye atıyorsun bence . sanırım zonguldaktasın ne okuyorsun ?
    bende isterim motora ehliytle binmek yaşım tutuyo şuanda bu yaz alcam oyüzden lisede okuyorum motoru çok sevmesem böyle bişey yapmam aslında ama etrafıma baktığımda burda ehliyetle binen çok az kişi var ondan geçtim ehliyet ciddiyetsizliğini bende yapıyorum kabul ediyorumda geri kalan btün motorun belgeleri tam trafik sigortasından vergisi..plakasıı.. ama buna bile dikkat etmeyenler var..

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Alıntı Beki adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benimkindene böyle ses geliyo aynı şekilde.
    gaz veriyorum yolda gazı bırakınca aynen böyle yapıyo.
    nasıl düzeltebilirim?
    karburatörle oynayınca demişsin. sorun nerde?

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    oo konu coşmuş eski günlerine geri döner umarım
    @Blackbeer
    vidyo müthiş ya aynından yaza bizde yapabiliriz umarım daha fazla zenci bulmamız lazım
    @ertanos motorun sahibine :
    Duman atma,çekişten düşme,zor çalışma gibi olumsuzluk var mı?Akü ve lastiklerin durumu nedir? diye mesaj attım
    ''çekişten düşme tabiki var.olmayan motor yoktur,zor çalışma gıbı sorun yok. duğmeye bastın mı çalısıyo.duman atma çok çok az var. akü yeni. arka lastıkte yenı kış lastiği lastikleri iyi durumda. ''
    böyle bi cevap atmış şimdi motorun normalde olması gereken çekişini bilmediğim için çok kararsızım gidip görmeye değermi acaba?
    valla üstad ne diyim. etrafta öyle apaçiler görüyorumki rodaj falan umrunda değil motorun canını alıyorlar resmen. o motor 2binde ruhunu teslim ediyor. benim motor 8bin'e dayandı. bakıma götürdüğümde usta hiç binmiyormusun sen diyor.
    ikinci el birazda şans işidir.

Motosikleti
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla üstad ne diyim. etrafta öyle apaçiler görüyorumki rodaj falan umrunda değil motorun canını alıyorlar resmen. o motor 2binde ruhunu teslim ediyor. benim motor 8bin'e dayandı. bakıma götürdüğümde usta hiç binmiyormusun sen diyor.
    ikinci el birazda şans işidir.
    aynen katılıyorum hocam 2. el almak yerine bence sıfır alınmalı örnek vereyim diyorlarya motorun ciğeri sağlam olsun yeter öyle düşünen adamdan ben şahsen motor almam motoru sağlam olabilir ama diğer aksamları nasıl şase kayık mı genelde yan yatar birçok motor duramaz önden felan çarpar vb. yolda çok görüyorum ön teker sağda arkada teker soldan gidiyor motorun d,ğer aksamlarıda önemli motoru sadece kmsi eskitmiyor diğer aksamlarında yıpranması var bu çin yada japon motorda eline anahtar alabiliyorsan birazda soğuk kanlıysan söker toplarsın sökerken resmini çek unuturum diyorsan ha bide ustanın iyisi söktümü topladıktan sonra parça arttırır

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    tee en baştan başladım 146.sayfaya kadar okudum zenscooclub olayı gerçekten çok güzelmiş ama tabi sene 2006..zamanında çok güzel geziler düzenlenmiş çok kıskandım ama nerde bu zen'ciler forumda kimse kalmadımı herkes sattımı motorlarını internet siteside artık açılmıyo?
    o site hikaye oldu ya 3 4 sene olucak kapanalı o site eski zenciler de motorları yükseltti şurda toplasan 10 kişi falan kaldı

@Serkan hocam 150 cc yapınca motoru pek birşey değişiceğini sanmıyorum daha önce deniyen arkadaşlarım oldu yararından çok zararı var benzine para yetişmez sünger gibi çekiyor

Motosikleti
    zn-125
    evet arkadaşlar benim motor 150 cc lik evet ışıklarda durdugumda ilk kalkışlarda çok seri kalkıyor , bayırlarda çıkarkende aynı şeyi fark ediyorum ama olay benzine gelince arkadaşlar çok haklı çok yakıyor ..full depoyla 100 km ya gidiyorumdur ya gitmiyorumdur :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler