Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    bende yaza doğru bi bagaj olayı planlıyorum. bakalım nasıl bişi olacak.
    orjinal bi tasarım yaparım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen yıl bu zamanlardı..ocak sonu şubat başları güneşin artık kendisini daha sık göstermeye başladığı zamanlar.. motorların artık cilalanmaya temizlenmeye bakıma alınmaya başlandığı, motoru olmayanların ise tatlı bir heyecanla istedikleri modeli almak için yavaş yavaş plan yapmaya başladığı günlerdi..

ben de bu ikinci gruptakiler gibi güzel güzel hayaller kurup planlar yapıp heyecana kapılırken mavi boncugumu görmüştüm ve o an aramızdaki bağın temelleri atılmıştı..ne zaman galerinin önünden geçsem elini uzatırcasına beni çağırıyordu..ben de belediye otobüsünden çağrısına karşılık verememenin ezkiligiyle bir sonraki durakta inip işyerime doğru boynu büküp yetim gibi yürüyordum..

saatler günleri, günler haftaları kovaladı mart ayı geldi çattı...sabır çanağım çatlamak üzereydi..artık ne yapıp edip o bebeğe sahip olmalıydım..benim olmalıydı..

ve en sonunda hayalime kavuşuyordum..mart ayının başında paramı cebime koydum ve allahın emriyle istedim..hemen de verdiler bismillah dedim marşa bastım ve artık özgürdüm.. rüzgar iliklerime işliyordu ve o anki haz herşeye değerdi..

yaz boyunca gezdik dolaştık eğlendik mutluyduk herşey güzeldi...ama sonra...evet sonra herşey tersine dönmeye başladı..içişleri bakanı olaya müdahele etti..boncuguma kıydılar..onu benden aldılar... ruhsatı anahtarı kaskı dizligi titreyen ellerimle devrederken noter salonunun duvarları üzerime geliyordu sanki..

artık motosikleti olmayan bir adamdım..sıradan..herkes gibi..akbilimin sesinin tesellisiyle gider gelir oldum evden işe işten eve... gezemez oldum..ayaklarım bağlandı sanki..rüzgarın uğultusuna hasret kulaklarım...artık artçıydım kankamın motoruna..öyle avutur oldum kendimi...kim bilir daha ne kadar sürer bu kederli günler.....
    .....................................

arkadaşlar selamlar şaka bir yana evlenmeyi düşünen varsa şart koysun motorumu satmam diye..beni tufaya düşürdüler kandırdılar araya aldılar karşı koyamadım satmak zorunda kaldım...mecburen şimdilik dört teker düşünücez ama inşallah kısmetse bu yaz olmasa da gelecek yaza iki teker üzerinde girmeyi planlıyorum... ayvalıgın izmirin çeşmenin tadı damagımda kaldı..devamını getirmezsem gözüm açık gider

elronds hocam hoşgeldin sen de kavuştun en sonunda gözün aydın birkaç arkadaş daha vardı onlar da görünmez oldular.. ertanos blitzkierg

kazasız belasız sürüşler..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    zn-125
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen yıl bu zamanlardı..ocak sonu şubat başları güneşin artık kendisini daha sık göstermeye başladığı zamanlar.. motorların artık cilalanmaya temizlenmeye bakıma alınmaya başlandığı, motoru olmayanların ise tatlı bir heyecanla istedikleri modeli almak için yavaş yavaş plan yapmaya başladığı günlerdi..

ben de bu ikinci gruptakiler gibi güzel güzel hayaller kurup planlar yapıp heyecana kapılırken mavi boncugumu görmüştüm ve o an aramızdaki bağın temelleri atılmıştı..ne zaman galerinin önünden geçsem elini uzatırcasına beni çağırıyordu..ben de belediye otobüsünden çağrısına karşılık verememenin ezkiligiyle bir sonraki durakta inip işyerime doğru boynu büküp yetim gibi yürüyordum..

saatler günleri, günler haftaları kovaladı mart ayı geldi çattı...sabır çanağım çatlamak üzereydi..artık ne yapıp edip o bebeğe sahip olmalıydım..benim olmalıydı..

ve en sonunda hayalime kavuşuyordum..mart ayının başında paramı cebime koydum ve allahın emriyle istedim..hemen de verdiler bismillah dedim marşa bastım ve artık özgürdüm.. rüzgar iliklerime işliyordu ve o anki haz herşeye değerdi..

yaz boyunca gezdik dolaştık eğlendik mutluyduk herşey güzeldi...ama sonra...evet sonra herşey tersine dönmeye başladı..içişleri bakanı olaya müdahele etti..boncuguma kıydılar..onu benden aldılar... ruhsatı anahtarı kaskı dizligi titreyen ellerimle devrederken noter salonunun duvarları üzerime geliyordu sanki..

artık motosikleti olmayan bir adamdım..sıradan..herkes gibi..akbilimin sesinin tesellisiyle gider gelir oldum evden işe işten eve... gezemez oldum..ayaklarım bağlandı sanki..rüzgarın uğultusuna hasret kulaklarım...artık artçıydım kankamın motoruna..öyle avutur oldum kendimi...kim bilir daha ne kadar sürer bu kederli günler.....

arkadaşlar selamlar şaka bir yana evlenmeyi düşünen varsa şart koysun motorumu satmam diye..beni tufaya düşürdüler kandırdılar araya aldılar karşı koyamadım satmak zorunda kaldım...mecburen şimdilik dört teker düşünücez ama inşallah kısmetse bu yaz olmasa da gelecek yaza iki teker üzerinde girmeyi planlıyorum... ayvalıgın izmirin çeşmenin tadı damagımda kaldı..devamını getirmezsem gözüm açık gider

elronds hocam hoşgeldin sen de kavuştun en sonunda gözün aydın birkaç arkadaş daha vardı onlar da görünmez oldular.. ertanos blitzkierg

kazasız belasız sürüşler..
    yazını okurken çok eglendim ve sonunda çok üzüldüm..açıkcası bende bundan 5 yıl önce lise yıllarında hep kız arkadaşımı arkama alıp sahilde suratımıza rüzgar çarpa çarpa kız arkadaşımın saçları savrula savrula gaza basıp motora binmek hayali kurmuştum.resimlere bakıp avuttum kendimi seni çok iyi anlıyorum. 4 yıl boyunca kışın başında 4 yıllık kız arkadaşımla sözleşip para biriktirirdik.daha dogrusu ben biriktirir ve sonunda onunla yerdik .hep kandırılan ben olmuşum =) o ben cok ıstıyorum dıye susuyo ve sonunda beni kandırıp o paralar azar azar eriyordu.tabi benim hayallerimde.bu mayısta 4 yıllık ilişkim bitti ve ben yazın başında motor aldım . yani arkadaşlar kız arkadasın warsa motor alamazsın parayı onunla yersin şimdi kız arkadaşım motorum ve sadece aynı şeyi istiyo hemde çok az ..

Motosikleti
    zn-125
    arkadaşlar şuna bakar mısınız ? fikirlerinizi bekliyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0424769/detay/

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    bizim zn lere çok yakışır
    hoş, ilginç bi çalışma ama kesinlikle 1000 tl etmez

Motosikleti
    zn-125
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim zn lere çok yakışır
    hoş, ilginç bi çalışma ama kesinlikle 1000 tl etmez
    bizim zn ler için bunun biraz daha küçüğünü taşarlayabilir miyiz ? haklısın kesinlikle 1000 tl etmez. bence biraz kafa yorarsak biz bunu çok az bir fiyata tasarlıyabiliriz derim. siz ne dersiniz arkadaşlar ?

Motosikleti
    125 Zn
    hoşbulduk mtrsz hyt=:(

uzun zaman oldu, motoru eşim zorla aldırmıştı, o da ehliyete yazıldı bende yazıldım 2 mizinde ehliyeti vardı ama kazadan sonra binse de eskisi gibi tad alamıyor hissediyorum. olacak varmış tabii ama iyiki kaza esnasında o yanımda yoktu beni görmediğine çok seviniyorum....

gerçi arada sırada bmw 1200gs görünce heyecan yapıyor ama bakalım hayırlısı bende sahibine ilan verdim ama arayanda çok oldu pek satasım yok eşim sat araba alalım diyor o da haklı belki durur....
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu motor ile asya 125t arasında kaldım 185boy 73kg ım bu motorlar altımda çok küçük dururmu birde bu motorun 125t den +ları nelerdir ? biliyorum daha önce milyon kez sorulmuş sorular olabilir okumaya sabredemedim yinede son sayfadan geriye doğru okuyorum :D
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motor ile asya 125t arasında kaldım 185boy 73kg ım bu motorlar altımda çok küçük dururmu birde bu motorun 125t den +ları nelerdir ? biliyorum daha önce milyon kez sorulmuş sorular olabilir okumaya sabredemedim yinede son sayfadan geriye doğru okuyorum :D
    ne eksiği var ne fazlası var aralarında bikaç fark var onlarda önemli değil motorları aynı kasası aynı vb. hepsi aynı mondiallerde standart olarak gösterge içinde telefon simgesi var harbidende telefon çalınca yanıyor ama alarmı standart değil asyada ise telefon simgesi yok alarm ve uzaktan çalıştırma var sadece bikaç fonksiyon farklı herşeyi aynı mondialede alarm takılabiliyor

Motosikleti
    zn-125
    telefon simgesi benim telefon yakınken yanıyo ama cebimdeyken yanmıyor arkadaşlar sizinkide o şekilde mi ?

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı serkan-17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne eksiği var ne fazlası var aralarında bikaç fark var onlarda önemli değil motorları aynı kasası aynı vb. hepsi aynı mondiallerde standart olarak gösterge içinde telefon simgesi var harbidende telefon çalınca yanıyor ama alarmı standart değil asyada ise telefon simgesi yok alarm ve uzaktan çalıştırma var sadece bikaç fonksiyon farklı herşeyi aynı mondialede alarm takılabiliyor
    ben uzaktan kumanda ile çalıştırabilen alarmı 35 tl ye taktırmıştım.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    bu çinli lastikleri motor 0 km iken değiştirmek nasıl fikir ? çinliler ile yol yapmadan direk metzeller mi yapsam lastikleri

serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    Alıntı BathoryAria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu çinli lastikleri motor 0 km iken değiştirmek nasıl fikir ? çinliler ile yol yapmadan direk metzeller mi yapsam lastikleri
    sen bilirsin dostum bana göre çin yada metzeler fark etmez sürücünün nasıl kullandığına bağlı lastik diyip geçmemek lazım ama değiştircem diyorsan illa değiştirebilirsin ama dediğim gibi değiştirmeye kalkarsan birçok parçasını değiştirmen gerekecx-ek zaten bence ilk başta lastikleri değiştirmek gereksiz gene sen bilirsin lastiklerin ömürleri var bu arada bilirsin zaten sıfır km alacaksan lastiklere bak derim bu motorlar 2005 ve 2007 olarak gelmiş bulunmakta yeni modeli yok sanırsam lastik ömrüde 5 sene desen en iyisi değiştir

Motosikleti
    Alıntı serkan-17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bilirsin dostum bana göre çin yada metzeler fark etmez sürücünün nasıl kullandığına bağlı lastik diyip geçmemek lazım ama değiştircem diyorsan illa değiştirebilirsin ama dediğim gibi değiştirmeye kalkarsan birçok parçasını değiştirmen gerekecx-ek zaten bence ilk başta lastikleri değiştirmek gereksiz gene sen bilirsin lastiklerin ömürleri var bu arada bilirsin zaten sıfır km alacaksan lastiklere bak derim bu motorlar 2005 ve 2007 olarak gelmiş bulunmakta yeni modeli yok sanırsam lastik ömrüde 5 sene desen en iyisi değiştir
    ben sürüş konusunda titiz birisiyim zaten zn tam bir keyif motoru amacının dışında kullanmamak lazım bu scooteri lastikleri değiştirmek istemem çinlilerin yol tutuşundan endişe etmem yol tutuşu iyiyse hiç değiştirmeye gerek duymam bakıcaz bi çare artık motorlar en son 2007 çıkışlı diye biliyorum bende yani şuanda alıcağımız 0 km motorlar 3 4 yaşında olucak

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı BathoryAria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sürüş konusunda titiz birisiyim zaten zn tam bir keyif motoru amacının dışında kullanmamak lazım bu scooteri lastikleri değiştirmek istemem çinlilerin yol tutuşundan endişe etmem yol tutuşu iyiyse hiç değiştirmeye gerek duymam bakıcaz bi çare artık motorlar en son 2007 çıkışlı diye biliyorum bende yani şuanda alıcağımız 0 km motorlar 3 4 yaşında olucak
    çinli lastiğe sakın güvenme...
    yazın ayrı kızaklar kışın ayrı kızaklar...
    imkanın varsa değiştir derim...

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinli lastiğe sakın güvenme...
    yazın ayrı kızaklar kışın ayrı kızaklar...
    imkanın varsa değiştir derim...
    Metzeler ya da Michelin yapıcam.

beğendiğim bir kaç model arasında 125zn,
    asya ile kasa boyutunda fark yok sanırım tıpatıp aynı değilmi?
    bide motor üstünde resminiz varsa ekleyebilirmisiniz(mesajda boyunuzuda belirterek)?

tee en baştan başladım 146.sayfaya kadar okudum zenscooclub olayı gerçekten çok güzelmiş ama tabi sene 2006..zamanında çok güzel geziler düzenlenmiş çok kıskandım ama nerde bu zen'ciler forumda kimse kalmadımı herkes sattımı motorlarını internet siteside artık açılmıyo?

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tee en baştan başladım 146.sayfaya kadar okudum zenscooclub olayı gerçekten çok güzelmiş ama tabi sene 2006..zamanında çok güzel geziler düzenlenmiş çok kıskandım ama nerde bu zen'ciler forumda kimse kalmadımı herkes sattımı motorlarını internet siteside artık açılmıyo?
    Eğer kapandıysa bu site tekrar açmak biz gençlere düşer.. hele bir yaz gelsin telif hakkının zamanı dolduysa eğer alıcam geri Zn cileri tekrar buluşturcaz üstadlarıda bekleriz öğrenceğimiz çok şey var onlardan

belki forumdan hala kullanan arkadaşlar vardır ama kış diyemi ortalıkta yoklar acaba .bende kışın soğuğunda motor almayı düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler