Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Selam arkadaslar.
    Benim sol fren sıvısı akıtıyor. fren kolum yağ yağ oldu. Zeytinburnundaki servise gittim. Çok alakasızlardı..
    Selam verdim hemen ayaklandı dükkan sahibi, sorunumu söyledim surat ifadesi değisti birazdan bakarız dedi. Dükkanda 3 çırak bi kendisi vardı. 10 dakka dışarda bekledim baktım gelen yok içeri girdim adamlar beni unutmuslar. Patron çırağını gönderdi. Çırak baktı bön bön sorunumu anlayım dinlemeden fren kolu çizmişsin dedi frenin değişmesi gerek parça yok dedi, ben yahu oda nerden çıktı bende yağ akıtıyor dedim bir daha baktı bu sefer de fren sıvısı kutusunu komple değiştirmek gerek parça elimizde yok dedi. Ama şimdilik biraz sür istersen demeyi unutmadı. yani ilgi alaka sıfır.
    Neyse aksama şirinevler servisine de bir soracam bakalım ne diyecekler.
    iyi günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter

125zn

selamlar
    arkadaşlar motorlarımız henüz yeni olduğundan çok sorunlu görünmüyor (diğer modellerle forumlarda okuduklarıma dayanarak yazdım bunu)

benim yaşadığım problemler şunlardı
    aküyü şarj eden alet bozuldu yolda kaldım
    ön fren diski yamuldu (servisten iyi kazık yedim bunun için )
    bunun dışında 400 km de bakım yaptırmıştım. km şu an neredeyse 1000
    tekrar bir bakıma ihtiyaç var mıdır ?
    (şu an gittiğim sevisten pek haz etmediğim için adamların verdiği tavsiyeleri de pek sallamıyorum artık - sevpa yı önerdiler bir sonraki bakım için oraya bırakacağım bakalım ne orası nasıl )

parça sıkıntısı yaşadığımızda asyadan temin edebileceğimizi düşünüyorum
    sonuçta motorlar aynı gibi

goodenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 Aprilia Atlantic 500
    asya motor size parça vermez, boşuna umut etmeyin
    asya kendi modeline dahi parçayı ruhsata bakarak veriyor, nedeni de aynı modellerden başka markaların da getirmesi...Örnek as125t, as150t1 vb...
    arkadaşlar bu arada taximoto'mu satıyorum:
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=16794

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Alıntı kyox adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaslar.
    Benim sol fren sıvısı akıtıyor. fren kolum yağ yağ oldu. Zeytinburnundaki servise gittim. Çok alakasızlardı..
    Selam verdim hemen ayaklandı dükkan sahibi, sorunumu söyledim surat ifadesi değisti birazdan bakarız dedi. Dükkanda 3 çırak bi kendisi vardı. 10 dakka dışarda bekledim baktım gelen yok içeri girdim adamlar beni unutmuslar. Patron çırağını gönderdi. Çırak baktı bön bön sorunumu anlayım dinlemeden fren kolu çizmişsin dedi frenin değişmesi gerek parça yok dedi, ben yahu oda nerden çıktı bende yağ akıtıyor dedim bir daha baktı bu sefer de fren sıvısı kutusunu komple değiştirmek gerek parça elimizde yok dedi. Ama şimdilik biraz sür istersen demeyi unutmadı. yani ilgi alaka sıfır.
    Neyse aksama şirinevler servisine de bir soracam bakalım ne diyecekler.
    iyi günler

Şirinevler servisi alakalıdır. Benim meşhur usta orada. Matbuy yolunda. Adrsi sakın kimseye sorma bilmiyorlar. Ama sen caddede giderken sola değil sağa bak ve 19. Sokak yazan tabalayı bul, Mondial servis 19. sokağın soldan devamında. Karışık oldu ama solda Mondial servi yazan ufak bir tabela var, servis sokağın köşesinde. Hayri usta kesin yapar adam sanaatkar biri. Hoş sohbet birisi zaten sana tonlada tavsiye verir. Ama şunu bunu takalım diyince hep aynı cevap ne gereği var diyor. Öyle sana boş yere para harcatmaz. Galiba modifiyeyi sevmiyor o yüzden ekstra bir şey için sana para harcatmaz.

Yedek parça içinde genellikle başka modellerden bir şeyler uyduryor. Servisin devamlı müşterileri Motti ve Asya oluyor. Çocuğa sordum neden Asya'ya gitmedin diye "abi burası hallediyor 15 gündür bekledim parça gelmedi para verip burdan yaptırdım dedi".

Bu akşam üstü istersen akşam 7:30 gibi buluşalm bereber gidelim.

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    merhaba arkadaşlar dün gözümün önünde bir motor kazası oldu yere bir araçtan yağ dökülmüş ortaköy dereboyuna dönerken çok yavaş gitmesine rağmen virajı alamadı ve motor birden yamuldu 20 metre kadar sürüklendi şahıs ta bir kaç takla attı ufak tefek çiziklerle aatlattı olayı aman dikkat edin virajlara yavaşta girseniz hızlıda girseniz frene bas basma farketmez hemen atıyor motor üstünden benim anlamadığım arabasına binen gavat anlamıyormu yağ akıtıp akıtmadığını

ya scud bu servisler neden böle alakasız davranıyor adamlar parayamı doymuşlar esnaflıkmı kalmamış anlamadım geçenlerde servise gittim yağ bakımı için adamlar bir suratsız bir suratsız bide 17 ytl yağ değişimi parası verdim koyduğuda 3 lt yağ ya var ya yok birde sağ fren kolunun nikelajı döküldü garantiye giriyormu biliyormusun

2000zx6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar "derwish" arkadaşımızın yaşadığı fren diski problemi için bursa ile görüştüm yardımcı olacaklar sadece kullanılacak malzemeyi bilmiyorlar onu da ben şuan araştırıyorum. Hafta sonuna kadar resmini çizip fiyat alabilirim diye düşünüyorum. En geç pazartesi.

Dün akşam Levent'den Tuzla'ya gelirken bir ilginçlik daha yaşadım, dün ilk defa motora 98 oktan benzin aldım ve köprüyü geçtikten sonra bostancıya kadar olan yolda basıyorum, bir yandan da şaşırıyorum bir benzin bu kadar mı değiştirir diye. İnanılmaz gidiyor, tatlı rampalarda bile banamısın demiyor gaz yiyor 90 km den aşağı inmiyor. Bostancıdan sahil yoluna indim ve o yolda geçmediğim motor kalmadı (150rs, yamaha scooter) hemde parentez içindekilerle harbici kapıştık yani. İnanılmaz keyifliydi.

İlginçliğe gelince motor iki defa zorlanıyormuş gibi oldu, gaz yiyor fakat sanki frenliyor. Çok kısa bir periyod içinde oluyor 1 sn gibi kısa bir zaman. Hayırdır inşallah dedim. 98 oktanbenzini 95 in üstüne almıştım ve depoda yarıdan fazlaydı, acaba benzinin karışımından mı kaynaklandı bilmiyorum. Ama iyi gidiyor yaw. Akşam çok keyifliydi

Motosikleti
    O zaman bende 98 oktav alıyım bari. Hızla işim yok ama 95 çabuk bitiyor. Sanki benzin uçuyor mu acaba? Bakalım bu akşam çeyrek depom var ne olacak.

Motosikleti
    sevgii darkform sitemizin adı neden easyasnet.com birde siteye forum koyabilirmiyiz

kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    @scud teline mesaj attım. bulusup gidersek iyi olur. ben aksam bi sekil de nasıl olsa gidecem fren sıvısının damlatması moralimi bozdu :(

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Alıntı thebarbarian adlı üyeden alıntı
    sevgii darkform sitemizin adı neden easyasnet.com birde siteye forum koyabilirmiyiz

selam thebarbarian,

easyasnet.com benim kendi sitelerimden biri. bizim beta ZN sitemizide şimdilik masraf olmasın diye easyasnet.com'un altına koydum geçici olarak. Şimdi domain al falan boşuna para vermeyelim ilk etapda. Site'ye forum ekleme konusunu bende düşündüm. ancak iyice bir düşününce forum olarak motosiklet.net'i kullanmamamız daha mantıklı geldi. çünkü biz hepimiz birbirimizi burada bulduk. konusunda en çok bilinen sitelerden biri bu motosiklet.net. Burayı aktif tutalımki daha çok insan bizi bulsun gurubumuz gelişşin. motosiklet.net forumlarını boşlarsak kendi kabuğumuza çekilmiş oluruz... Birde bana katılırmısınız bilemiyorum ancak motosiklet.net'te tanışıp, daha sonra kendi forumumuza kaymak etik olarak da ters kaçabilir diye düşünüyorum. Ancak oy birliği olursa hazır bir forum script'ini tabiki derhalyerleştiririm.

@ ALL

Bugün son gelen mesajlar Servis'lerden çok şikayetçi. Bu durumu göz önüne alarak bugün siteye, ilk etapda istanbul içerisindeki servislerin tümünü ekleyeceğim ve tüm bu servislere yorum ve puan verme köşesi açacağım. Bizde üyeler olarak bu servislerde yaşadığımız tecrübelerimizi yorum alanına girebileceğiz. Zaten bunun önerisi evvelsi gün Siyahus tarafından gelmişti.

unutanlara site: http://www.easyasnet.com/zeytin/www

Birde sarı taximizin satılmasına içim el vermiyor

ii gunner.

yaw bu 125 zn ye öne cam taktırmak iyimi kotumu oluyo bilen warmi

latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Aslında cam olayını bende çok istiyorum. Bence çok şık duruyor hemde rüzgarı bi nebze keser. Ama nerde yaptırabilirim ve kaça patlar hiçbir fikrim yok

Motosikleti
    Camı bende istiyorum. Hatta sirkeci de biryerden fiyat soldurdum şimdi hatırlamıyorum ama ucuzdu. Ancak aklıma gelen rüzgarda motorun savrulmasını iki katına çıkartacak oluşu. Yarardan çok zarar verecekmiş gibi geliyor bana. Bir bilene danışmalı.

Motosikleti
    açıklamaların için teşekkür ederim darkform

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic

Ön Cam hakk.

Alıntı scud adlı üyeden alıntı
    Camı bende istiyorum. Hatta sirkeci de biryerden fiyat soldurdum şimdi hatırlamıyorum ama ucuzdu. Ancak aklıma gelen rüzgarda motorun savrulmasını iki katına çıkartacak oluşu. Yarardan çok zarar verecekmiş gibi geliyor bana. Bir bilene danışmalı.

Arkadaşlar Cam hakkında biraz malumatım var.

2-3 çeşit cam var. 20 YTL ile 50-60 YTL arası yaklaşık fiyatları var. Bir kız arkadaşım Asya 125T'sine 20 YTL'ye cam taktırdı. Rüzgarı tahmin ettiğimizden de fazlasıyla kesiyor. Eğer beğeniyorsanız büyük rahatlık... Ancak 20 YTL'ye taktırdığı cam, 80 Km sürate çıktığında, gözümün önünde rüzgardan ortasından çat diye bükülerek kızın göğüsüne yapışıverdi. Sonra allahtan panik yapmadı kızcağız ve süratini düşürdü. yawaşlayınca da cam aynen geldiği gibi geri giderek normal halini aldı. Taktıracaksanız 20-30 ytl fazla verip iyisinden taktırınız. Bilginize.

BU arada dalya diyorum, 1000 Km !!!

Az önce e5'den FB stadına doğru inen yokuşta rüzgarsız ve trafiksiz acayip bi boşluk yakaladım. Ya allah dedim abandım. ibre dayandı... 120 Km'yi gördüm. Bu 70 km'den 120 km'ye çıkmam ve aynen geriye düşmem 10-12 saniye kadar sürdü. Motor nasıl çatlamadı hayrettir Bİnde bir yaptığım bişi ama keyifliydi hehe. E-5 deki aynı yokuşun çıkışını da 70 km üzerinde rahatlıkla alıyor, tam gaz vermeden. keçi gibi tırmanıyor... Düz yolda 100'ü görüyorum. Birde bir arkadaşın toyotasıyla yan yana giderek ibrenin kontrolünü yaptık. 40 - 50 ve 60'lı km'ler bire-bir doğru. Yani ne az nede fazla gösteriyor ibre. Neyse onu yazıyor. daha ilerisine bakamadık. Buda işinize yararsa bilginize

ii gunner.

Motosikleti
    Çanta için ne önerirsiniz. Yarın srikeciye gidip çanta alsam kendim takabilir miyim? Mevzu hakkında bilgim olmadığı için sormam gerekti. Torpide çok küçük. Geçen gün iş çıkışı bir iki dergi aldım birde yedek tshirt sığdıramadım içine.

Yan çanta almak istiyorum eğer uygun fiyat olursa arkayada bir tane. Ama kendim taksam malum sirkecide otopark derdi çok en iyisi otobüs ile gidip almak ve garajda tek başına takmak.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    @scud, uygun çantayı bulursan, takma kısmında sorun yaşamazsın. Zaten takman için kullanacağın parça ve iplerin çantanın içinde verilmesi gerekir. Montaj konusunda için rahat olsun.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    @scud, uygun çantayı bulursan, takma kısmında sorun yaşamazsın. Zaten takman için kullanacağın parça ve iplerin çantanın içinde verilmesi gerekir. Montaj konusunda için rahat olsun.
    İyi niyetin için teşekkürler ama ben azıcık beceriksizimdirde

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Beceriye gerek yok zaten, içinden çıkan deri parçasının iki tarafına verilen ipleri uygun deliklere geçirerek çantaları bağlayacaksın.

Ayakkabılarını bağlayabiliyorsan bunu da yaparsın sorun yok...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Beceriye gerek yok zaten, içinden çıkan deri parçasının iki tarafına verilen ipleri uygun deliklere geçirerek çantaları bağlayacaksın.

Ayakkabılarını bağlayabiliyorsan bunu da yaparsın sorun yok...:queen:
    Bu kadar olur yani. Örnek süper. Keşke evde olsam webcam le ayakkabılarımı göstersem. Bağcıklar bağlı değil ama nedeni kısa oluşları. Satan yer kazıkladı ama böylece bağlamaktan kurtuldum

Neyse kolay olduğunu anladığıma göre gidip bir araştırıyım. Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler