Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

KTM Duke 390 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Duke 390 almaya niyetim var.Geçmiş konulari sayfalarida inceledim birkaç sorum olacak cevaplarsaniz sevinirim.
    1.Duke 250 deki kaydirmali debriyaj bunda da var mi ?
    2.Geçmiş sayfalarda okudum birkaç kronik ariza hangi modeldi hatirlamiyorum (2014 olabilir ) bir modelden sonra düzeltilmiş sanirim bu doğru mu ve hangi modelden sonra ? ( yanlış da hatirliyor olabilirim )
    3.Uzun yolda yoruyormu ? Kendi ölçtüğünüz ortalama yakit tuketimi nedir ?
    4.İkinci elinin zayıf olduğu zor satıldığı dogru mu?
    Şimdiden cevaplariniz için teşekkürler.
    1. var
    2. 2013-2014 modelde, fan çalışınca sıcak hava sağa sola yani bacaklara geliyor. 2015 ve sonrasında fanın etrafını kapattılar, bacaklara esmiyormuş, bende 2013 var.
    3. esintiye karşı koyayım derken boyun ağrısı yapıyor zamanla. acelen yoksa, ben 2.8 lt. gördüm göstergede
    4. "maksimum hız motoru" olmadığından, müşterisi genelde markayı bilen kişilerden oluyor.
    Archidraw bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    2017'leri hintli kardeşlerimiz test etmeye başlamışlar...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. var
    2. 2013-2014 modelde, fan çalışınca sıcak hava sağa sola yani bacaklara geliyor. 2015 ve sonrasında fanın etrafını kapattılar, bacaklara esmiyormuş, bende 2013 var.
    3. esintiye karşı koyayım derken boyun ağrısı yapıyor zamanla. acelen yoksa, ben 2.8 lt. gördüm göstergede
    4. "maksimum hız motoru" olmadığından, müşterisi genelde markayı bilen kişilerden oluyor.
    R25 sizi geçebiliyor mu kriter oldu valla dominar 400 konusunda sorayım dedim takmışlar r25 son hızda geçecek diye
    sdirer bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio
    Bayır aşağı bayır yukarı düZlükde olsa r25 geçmesine henüz şait olmadım bi çok kez yol yapmışlığımız oldu r25 ler ile. R25 çok güzel motor. Herşeye rağmen iyi gidiyor.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Dominar 400 ile Duke 390 karşılaştırması hakkında bir fikir vereyim.
    R25 karşılaştırmasında kriter olarak alabilirsin.
    https://youtu.be/WUq2-CAjdek
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık olarak 15.000km'dir Sym Fiddle2 125s kullanıcısıyım. Ve artık motoru büyütmem gerektiğini düşünüyorum. Sürekli olarak TEM üzerinde yolculuk yapıyorum. (Habipler-Levent) Size soracağım soru şu olacak, 1.90 boy ve 93 kiloya sahibim. Gönlüm tamamen duke 250 veyahut 390'dan yana. Fiziksel olarak sıkıntı yaşar mıyım? Eğer ki yaşarsın derseniz, bu fizik ölçülerine ABS şart olmak üzere önerebileceğiniz naked tarzı motosiklet var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.
    pnongrata bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı BBakacak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık olarak 15.000km'dir Sym Fiddle2 125s kullanıcısıyım. Ve artık motoru büyütmem gerektiğini düşünüyorum. Sürekli olarak TEM üzerinde yolculuk yapıyorum. (Habipler-Levent) Size soracağım soru şu olacak, 1.90 boy ve 93 kiloya sahibim. Gönlüm tamamen duke 250 veyahut 390'dan yana. Fiziksel olarak sıkıntı yaşar mıyım? Eğer ki yaşarsın derseniz, bu fizik ölçülerine ABS şart olmak üzere önerebileceğiniz naked tarzı motosiklet var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.
    Fiddle ile fiziksel sıkıntı yaşamıyorsanız Duke ile sıkıntı yaşamanız saçma olmaz mı sizce de?
    EB61 bunu beğendi.

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    merhabalar;
    ilk olarak motorla 2016 eylül ayında yunanistanda bir çiftçinin scooter motoruna binerek tanıştım ve çok hoşuma gitti
    döner dönmez ehliyet kursuna yazıldım ve maltepe sürücü kursundan Vadim hocadan 6 hafta derslerimi bitirerek a sınıfı ehliyetimi aldım
    motor almadan önce aklımda bir kaç model vardı yamaha MT25, kawasaki z300 gibi naked modeller.
    daha sonra KTM 390 ı şans eseri hasanpaşada gördüm ve çok hoşuma gitti ve biraz araştırmadan sonra KTM 390 sahibi oldum.

almamdaki etkenlerin başında;
    motorun hafif olması.
    Biraz kaslı bir görünüm (190 boy 90 kg) diğer modeller biraz daha sönük kalıyor ben binince
    Gösterge paneli (acemi bir sürücü olarak vitesleri göstermesi benim için artı oldu)
    ABS ve Metzeller lastikler.(zınk diye duruyor çok başarılı)
    Kaydırmalı şanzıman.
    ve az tüketim.
    Çok hız yapabilen ve yapacak biri değilim ama motorun güçlü olması ara ara işe yarıyor seri hızlanıyor
    ilk motor olarak hacminin beygirinin torkunun yüksek olması benim gözümü pek korkutmuyor açıkçası çünkü hız yapma konusunda hiç gaza gelmeyen birisiyimdir.

eksi olarak --biraz sağ bileği debriyaj yoruyor onun dışında çok fazla titreşim hissettirmiyor.

2016 modeline 19bin tl civarında bir para verdim yeni kasası gelmeden elindekileri çıkarmak istiyor KTM bayileri yenisi 24 26 bin tl civarında olacak sanırım.

sevgiler Saygılar... kazasız belasız sürüşler.
    Archidraw bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı papanax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar;
    ilk olarak motorla 2016 eylül ayında yunanistanda bir çiftçinin scooter motoruna binerek tanıştım ve çok hoşuma gitti
    döner dönmez ehliyet kursuna yazıldım ve maltepe sürücü kursundan Vadim hocadan 6 hafta derslerimi bitirerek a sınıfı ehliyetimi aldım
    motor almadan önce aklımda bir kaç model vardı yamaha MT25, kawasaki z300 gibi naked modeller.
    daha sonra KTM 390 ı şans eseri hasanpaşada gördüm ve çok hoşuma gitti ve biraz araştırmadan sonra KTM 390 sahibi oldum.

almamdaki etkenlerin başında;
    motorun hafif olması.
    Biraz kaslı bir görünüm (190 boy 90 kg) diğer modeller biraz daha sönük kalıyor ben binince
    Gösterge paneli (acemi bir sürücü olarak vitesleri göstermesi benim için artı oldu)
    ABS ve Metzeller lastikler.(zınk diye duruyor çok başarılı)
    Kaydırmalı şanzıman.
    ve az tüketim.
    Çok hız yapabilen ve yapacak biri değilim ama motorun güçlü olması ara ara işe yarıyor seri hızlanıyor
    ilk motor olarak hacminin beygirinin torkunun yüksek olması benim gözümü pek korkutmuyor açıkçası çünkü hız yapma konusunda hiç gaza gelmeyen birisiyimdir.

eksi olarak --biraz sağ bileği debriyaj yoruyor onun dışında çok fazla titreşim hissettirmiyor.

2016 modeline 19bin tl civarında bir para verdim yeni kasası gelmeden elindekileri çıkarmak istiyor KTM bayileri yenisi 24 26 bin tl civarında olacak sanırım.

sevgiler Saygılar... kazasız belasız sürüşler.
    debriyaj sağ bileğini nasıl yoruyor, anlamadım? Nasreddin Hoca gibi ters mi biniyon motora?

ki 2015 ve sonrası modellerin debriyajı önceki modellere göre daha yumuşak. 2013'e biniyom, ben ölem mi?

Mehmet_SIRLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1290SDGT
    Merhaba
    30 bin km duke 200 ve 15 bin km 390 kullandim toplamda 2 defa 200 de 1 defa da 390 da zincir degistirdim ktmler zincir canavari sanirim zincir dayanmiyor bu normal mi??

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Shruikan" benzetmene iyi güldüm Sert kullanımda zincir daha çabuk yıpranır dukelerde tork motoru olunca ondandır diye düşünüyorum...

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı Mehmet_SIRLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    30 bin km duke 200 ve 15 bin km 390 kullandim toplamda 2 defa 200 de 1 defa da 390 da zincir degistirdim ktmler zincir canavari sanirim zincir dayanmiyor bu normal mi??
    Sadece zincirimi değiştiriyorsun yoksa dişli setiyle beraber mi ? Zincir ömrü normalde 25.000km fakat duke üstünde gelenler ortalama 18.000km dayanıyor.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25 ile arasında baya bir fark 0-100 60-120 80-160 gibi ara hızlanmalarda r25 çok fazla bir şanşı yok gibi duruyor..

Merhabalar 200-300 km yolculuklarda da zaman zaman kullanılacağım bir motosiklet alacağım duke tek silindir olması titreşim açısından kafamı kurcalıyor uzun yolda çift silindirli bir motorsiklet ile karşılaştırabilecek deneyimde bir kullanıcı fikrini belirtebilir mi ? Ktm nin tek silindir motorunun alelade bir marka gibi olmayacağını biliyorum ama yine de uzun yol konforu nasıldır bilemiyorum aldıktan sonra birde değiştirmeye uğraşmak zor olacak bana değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Ankara'da 201 modellerinin test sürüşü vardı deneyeniz var mı

Ktm 390 duke ilk test videoları geliyor;
    https://youtu.be/r-uxWCMmaD8

2017 modelin katalogda topcase i var fakat çanta demiri yok haydi hayırlısı
    Koruma demiride daha gelmemiş...

Motor daha 165km de.. Öncelikle ekran kaplaması hernekadar spormotoda buna koruma yokmu diye sorduğumda gerek yok çizilmez kolay kolay deselerde baya bir narin. 2. günü gidip film kaplattım.Ufak çizikler olmaya başlamıştı.

1 kez ekran kapandı geçen gün , giderken önce devir kırmızı olunca yanıp sönen devir saati rengarenk oldu 1-2 dk sonra ekran komple gitti kenara çektim killswitch kapa-aç yaptım gelmedi komple kontak kapa aç yaptım düzeldi.

Saat ve tarih 3-4 kez sıfırlandı bugüne kadar. Km saati sıfırlanmıyor ama bu sırada

Bugün 3 kez stop etti makine 4Den 3 e düşüyorsunuz mesela ve debriyaj full çekik biraz süzüleceksiniz o sırada stop etti. hiç durmadan debriyajdan el çekmeden marş yaptım çalıştı he sefer sonra devam. 2 tık benzin varken yaptı. Bu ilk depo olduğundan şamandırası sorunludur belki dedim depoyu fulledim 10lt aldı.sonrasında 1 kez daha stop olayını yaptı.

Benzin deposu yönü falan iyi olmuş yakıt alırken ama kapama sorunlu illa anahtarı çevirip kapayacaksınız. anahtar olmadan kapanmıyor.

Arka sele altında birsürü kablo var gene. disk kilidi zor sığıyor yani ,şunları toplasanız bir kapak altında yaa.

- leri yazdım.

2017 model hakkinda yazdiniz degil mi bu stop etme vs. durumlarini

Motosikleti
    YOK
    Biraz geç oldu ama titreşim nasıl?

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)