Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar..
    Bektan motordaki ses ve diğer uygulamaların çok şık olmuş..çanta içinde akü koyman ihtiyacın olman amper desteğini sağlayacaktır.
    yalnız arka çanta değişikliğinden sonra yan çantaların çok sıska kalmış..ileride daha hacimli heybetli iki dikdörtgen metal çanta ile değiştirirsen hem kullanımı hemde estetik olarak hoş olur..

bende hala yollARDAYIM..motorla uyum içindeyiz.yalnız üzerine inip çıkmakta sıkıntı yaşıyorum..bildiğiniz üzere heybetli ve yüksek bir motor.
    üzerine çıktıktan sonra ise gidona doğru bakıncada motorun hemen bitmiş hisssiyatı oluşuyor.eğilip bakıyorum o kocaman ön teker nereye gitti diye..Bir arkadaş katır benzetmesi yapmış..doğru demiş..her vitesteki yüksek torkunu mithiş hissettiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

bir kaç resim göstereyim..
    burası bodrumdan bir an;

burası didim sapağı;

bunlarda aydında benzin aldıktan sonra beni yalnız bırakmayan gençler..çok ilgilendir sağolsunlar;

Beni çok güldürdüler..motorları ile yaptıklarıyla.;

bu kuba motorun yüksekliği bir aracın teker boyu kadar..;

gördüğünüz üzere motorumun arkasında sırt çanatm var büyük boy..
    bu çanta yüzünden çıkamadım motorun üzerine..
    sol ayakla sol peg üzerine basıp çıkıkyorum nomalde..ama bu halde sağ ayağımı çanta yüzünden çeviremedim bir türlü...
    bektanist, Naci63, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Teşekkürler Ali abi ve Uğur abi senin hayta çok temiz Maşallah tekrar hayırlı olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Uğur Hocam klr de bu kros lastikleriyle uzun yolda giderken çok hırpalamıyor mu?
    Makina ben enduronun babasıyım diye bağırıyo . Tekrar , with my best wishes.
    KALDERA ve bektanist bunu beğendiler.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur Hocam klr de bu kros lastikleriyle uzun yolda giderken çok hırpalamıyor mu?
    Makina ben enduronun babasıyım diye bağırıyo . Tekrar , with my best wishes.
    Ali bey özellikle ön lastikten müthiş bir tırıltı ses geliyor..Ayrıca titretmeside cabası..Motorun zaten kendine özgü bir titreşimi var..
    İkisi birlik olunca tam kombin yapıyorlar..İndikten sonrada titremeye devam ediyosunuz bir süre..

Ancak Şuda varki süspansiyon çok harika geldi bana..Kymco bozuk yollu satıhlarda paldır küldür giderken bu en bozuk yerlerde dahi kesinlikle hisstettirmedi..Aldığı yol darbelerini harika absorbe ediyor...Sanki asfalt yoldan hiç ayrılmamış gibi..
    bu kısmını çok beğendim..herhangi bir yerinden hiç ses dahi yapmıyor bozuk yollarda..

KLR sayfasında izlenimlerimi biraz paylaştım ..
    bursalıali ve bektanist bunu beğendiler.

Motosikleti
    Uğur Üstadım Bursa'da bir arkadaşım xt 660 r almıştı, sanıyorum 2014 yılında , lastikler kros. Nasıl
    makina dediğimde abi motoru 70 - 80 km den sonra yolda tutmakda çok zorlanıyorum fazla geziyo diye cevap
    vermişti, 65 kiloyum benden daha ağır bir sürücü gerekli demişti. Bir kaç ay sonra kros lastikleri çıkardı , normal asfalt lastikleri taktı . Yarabbi şükür dedi enduronun tadını şimdi aldım ,neredeyse
    motoru satacaktım artık asla satmam dedi. Stabiliteyi bu lastikte buldum diyordu. Bundan önceki motorum
    nx 4 Honda falcon idi 100 . 90 . 21 ön ve 130 . 80 . 17 arka lastik 26 cm yerden yükseklik , 20 cm
    ön amortisör hareketi , bir klr bir xt 660 a yakın enduro idi . Yolculuk lezzeti harikuladeydi .
    Yedek parçada çok zorlanmıştık. Sağolasın Mondial. En güzel km lere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Uğur Hocam klr sayfasındaki resimler muhteşem , lastiklerini değiştirir de asfalt lastiği takarsan o zaman tadından yiyemiyeceksin klr yi.
    polo34 ve bektanist bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bektanist arkadaşım, sanırım motorunuzun arka çantası Maxem SL45. Bu çantanın kapasitesinin büyük olduğu tartışılmaz. Ancak sürüş sırasındaki izleniminiz nedir? Yani, 100 km ve üzerinde motoru etkileyecek bir kafa sallama vb olumsuzluklara sebebiyet veriyor mu? Çantanın üzerindeki bağlama bölgesine bir şey bağladığınızda (çadır vb) sürüş konforunu ve dinamiğini etkiliyor mu? Bir de sökmek istediğimizde tek tuşla sökülebiliyor mu? Genel bir değerlendirme yaparsanız memnun olurum. Selamlar.
    bektanist ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    #kaldera hocam, katır diyen benim, ama bu öyle bir katır ki, ne hikmetse çoğu at tan fazla arpa yiyor diye biliyordum. Siz 21 kuruş demişsiniz, bence güzel rakam bu. Bir zamanlar sırf yakıtı yüzünden vazgeçtiğim bir motordu.
    #Naci63 abi, ben kullanıyorum maxem sl-45, şu an altımdaki motor anca 100 dediği için, oek sıkıntı çekmedim, tabi normal hava koşullarında. Yani biraz hava ekstradan rüzgarlı ise, evet fark oluyor, ama bu birazda bağlı olduğu motorun tipi, ve cüssesi ile de alakalı. Tek tuşla yerinden çıkabiliyor, ayrıca reflektörlerin altı boş, ve içinde kablo kanalları mevcut, hani şerit led uygulaması yapmak isterseniz buna çok uygun. Sonuç olarak benim gibi balık malzemelerini yanından pek ayırmayanlar için güzel ve yeterli bir çanta.
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    #Naci63 abi, ben kullanıyorum maxem sl-45, şu an altımdaki motor anca 100 dediği için, oek sıkıntı çekmedim, tabi normal hava koşullarında. Yani biraz hava ekstradan rüzgarlı ise, evet fark oluyor, ama bu birazda bağlı olduğu motorun tipi, ve cüssesi ile de alakalı. Tek tuşla yerinden çıkabiliyor, ayrıca reflektörlerin altı boş, ve içinde kablo kanalları mevcut, hani şerit led uygulaması yapmak isterseniz buna çok uygun. Sonuç olarak benim gibi balık malzemelerini yanından pek ayırmayanlar için güzel ve yeterli bir çanta.
    henüz kararsızım. Özellikle kısmetse yazın çıkmayı düşündüğüm gezi için daha büyük çantaya ihtiyaç var. Alırsam mutlaka led sistami yapmayı düşünüyorum. Daha önce bmw min 52 ltlik kappa çantasına da yapmıştım. Ama beni düşündüren çantanın büyük olmasından kaynaklanabilecek sürüş dinamiğini bozabilme ihtimali. Bu nedenle bektanist arkadaşımızın yorumunu merak ettim. Sizin verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkür ederim. Çok işe yaradı Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    henüz kararsızım. Özellikle kısmetse yazın çıkmayı düşündüğüm gezi için daha büyük çantaya ihtiyaç var. Alırsam mutlaka led sistami yapmayı düşünüyorum. Daha önce bmw min 52 ltlik kappa çantasına da yapmıştım. Ama beni düşündüren çantanın büyük olmasından kaynaklanabilecek sürüş dinamiğini bozabilme ihtimali. Bu nedenle bektanist arkadaşımızın yorumunu merak ettim. Sizin verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkür ederim. Çok işe yaradı Selamlar.
    Naci abi çantanın büyüklüğü hiç bir şekilde motorun dengesini bozmuyor dip gaz gittim 140 km/h hızın üstünde sürdüğüm zamanlarda oldu en ufak bir olumsuzluk yaşamadım.
    çanta sağlamlığındanda bahsetmek istiyorum 100 kg bir kişi çantanın üstüne çıktı kırılma yada ezilme söz konusu olmadı bunlar güzel yanları.
    kötü yanlarındanda bahsedeyim.
    1.) çantada kapak kenarlarında lastik conta yok o yüzden çok sağanak yağışlarda içine su alabilir benimkinde olmuştu şu şekilde çözdüm cam için lastik contalar vardır onlardan alıp etrafina döşedim şimdi o sorunum kalmadı.
    2.) üst taşıma plastiğinin bağlantı vidaları zayıf geldi bana daha sağlam vidalarla değiştirdim toplam 3 tane vida.
    bunlar dışında gayet iyi bir ürün.
    tavsiye ederim

Not: söküp takmak çok basit 1 saniye sürmez desem yeridir.
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi çantanın büyüklüğü hiç bir şekilde motorun dengesini bozmuyor dip gaz gittim 140 km/h hızın üstünde sürdüğüm zamanlarda oldu en ufak bir olumsuzluk yaşamadım.
    çanta sağlamlığındanda bahsetmek istiyorum 100 kg bir kişi çantanın üstüne çıktı kırılma yada ezilme söz konusu olmadı bunlar güzel yanları.
    1.) çantada kapak kenarlarında lastik conta yok o yüzden çok sağanak yağışlarda içine su alabilir benimkinde olmuştu şu şekilde çözdüm cam için lastik contalar vardır onlardan alıp etrafina döşedim şimdi o sorunum kalmadı.
    2.) üst taşıma plastiğinin bağlantı vidaları zayıf geldi bana daha sağlam vidalarla değiştirdim toplam 3 tane vida.
    tavsiye ederim

Evet bence de o üst taşıma aparatına çok güvenilmemeli,
    ek olarak, ilk kullanımda, nasıl kilitlendiğini bilmeyenler için biraz sinir bozucu oluyor, ben 2 satte keşfettim.
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiye ederim

Çok teşekkürler. Üst bağlama yeri olmadan almalı o zaman. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Selamlar,

Bende 2 hafta kadar önce ikinci motosiklet olarak 2015 model, 2200 kilometrede rx3i evo aldım. Sırf enduro tarzını merak ettiğim ve 2 kişi rahatça seyahat edebilir miyim diye merak ettiğimden aldım. Hoşuma da gitti yani. Şuan 3500 kilometre oldu bile

Tabi 1200'lük bir ducatiden sonra biraz yavaş kaldı. Ama yaşattığı zevk ile bana enduro motorun keyifli olduğunu gösterdi. Multistrada almayı düşündüğüm için satılığa çıkardım.

kdiner, bursalıali, gokangunes ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mondial al yolda kal sloganımız bu.Ben de zontes s250 diye bir motor aldım servişte ve fabrikada yedek parça hava filitresi vs stokta yok.Servis dedik abi bana sorma bir cıvatasi bile yok dedi.Şimdi mondial le mahkemeligiz.Uğur motorlu araçlardan motor alacak kadar yureklı adam motorun balatasi bitince yada bı parça lazım olunca temin edilene kadar motorunu depoya yada bir bodruma atıp bekleyecek kadarda cesur olmalı ben bin pişmanım keşke almasaydı. Motodan memnunum ama servis servis olamadıktan sonra neye yarar.Adamlarda utanma diye bisi yok yüzlerine tükürsem yarabbi şükür dicekler yeterki para gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Mondial al yolda kal sloganımız bu.Ben de zontes s250 diye bir motor aldım servişte ve fabrikada yedek parça hava filitresi vs stokta yok.Servis dedik abi bana sorma bir cıvatasi bile yok dedi.Şimdi mondial le mahkemeligiz.Uğur motorlu araçlardan motor alacak kadar yureklı adam motorun balatasi bitince yada bı parça lazım olunca temin edilene kadar motorunu depoya yada bir bodruma atıp bekleyecek kadarda cesur olmalı ben bin pişmanım keşke almasaydı. Motodan memnunum ama servis servis olamadıktan sonra neye yarar.Adamlarda utanma diye bisi yok yüzlerine tükürsem yarabbi şükür dicekler yeterki para gelsin

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Gördüğüm kadarıyla 2007 de açılmış konuları hortlatıp aynı mesajı yazmışsınız. Sıkıntılısınız belli. Ama bunu ayrı bir konu açarak, sorununuzu daha açık yazarak, sadece firma kötüleme şeklinde değil de ne oldu da yapılmadı veya eksik kaldı , bunu açıklayarak daha güzel paylaşabilirsiniz. Ayrıca mondialin sitesine girip internet üzerinden canlı bağlantı kurup derdinizi ilgililere de iletebilirsiniz. Burada yazdığınız bu mesaj, konu itibariyle RX3 sahiplerini ilgilendirmiyor. Kaldı ki RX3'lerde biz bildiğim kadarıyla parça sorunu yaşamadık. Bu nedenle size tavsiyem durumunuzu "firma kötüleme" modundan çıkarıp ayrı bir başlıkta açıkça ve detaylı anlatınız. Selamlar.
    maktama, bursalıali ve odo bunu beğendiler.

Motosikleti
    UMA 'dan şikayetçi ölanlar için Veyis Naci Hocam gereğini yapmış ve bize ilave edecek bir şey kalmamış.
    Hocam sağolasın. Değerli arkadaşlarım 5 gün önce hanım dedi Bursa da bir kuruluş İst boğaz + müzeler
    gezisi düzenlemiş, iki de komşu hanımla birlikte gidicez . Amma dedi ben dönmem İstanbul'da bikaç gun
    çocuklarda kalırım ,istersen sen de gel. Tamam dedim. Cuma günü öğleden sonra atladım evoya , Orhangazi
    ilçesinde motorcu aarkadaşlarıma uğradım ,oradan geçtim Yalova Altınova İrf motor İrfan'a , iki de İrfan'ın çayını içtim. Ver elini Topçular iskelesi . Eskihisar'a tek gidiş 10 tl , gidiş dönüş 15 lira.
    Feribotla geçtim karşıya İst Anadolu yaka Ataşehir'deyim 5 gündür . Şöyle 10 -15 gün daha buralardayım.
    Hani tanışmak görüşmek isteyen olursa 535 2304722. En güzel kilometrelere.
    polo34 ve bektanist bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Direkt firma kötülemek için yazmadım daha çok gerçek bir kullanıcının azından başımdan geçenleri yazdım. Yazdiklarimda abartids yok.Insanları direkt olarak soğutma gibi bir niyetim yok ancak aldığınız 12.000 tl degerindeki yeni motoru 1 ay boyunca depoda atıl görür de karşınızdaki ilgisizlikten daralirsaniz bu mesajı ne için yazdığımı daha iyi anlarsınız. Gerci mondial in malını kullanan er yada geç parça skintisi ve işkence çeker bu insanlardan fazla uzatmayaçağım stogunda civadadan başka bişey bulunmayan bir firmadan bahsediyoruz.Ben anlamıyorum bu firmayi bu kadar müşteri memnuniyetsizligini çekmeyi nasıl başarıyorlar.Yada acaba diğer kullananlarda peygamber sabrımı var yada ben mi sabirsizim her neyse konuyu daha fazla karıştırmak istemem sadece tecrübemı paylaşmak istedim. Saygilar

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bektanist (ve varsa başka maxem sl45 çanta kullanıcılar), çanta geldi ama kilit işi sıkıntılı. Anahtar kilitlemiyor veya ben beceremedim. Anahtar belli bir noktaya kadar dönüyor ama tam dönmediği için çıkmıyor ve dolayısıyla da çanta kilitlenmiyor. Üstteki kırmızının itilmesi veya sabit durması arasında anahtarın dönmesinde fark yok. Üst kırmızıyı ister bastırayım isterse de hiç dokunmayayım anahtar hep aynı noktaya kadar dönüyor. Bir şeyi ben mi yanlış yapıyorum acaba?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bektanist (ve varsa başka maxem sl45 çanta kullanıcılar), çanta geldi ama kilit işi sıkıntılı. Anahtar kilitlemiyor veya ben beceremedim. Anahtar belli bir noktaya kadar dönüyor ama tam dönmediği için çıkmıyor ve dolayısıyla da çanta kilitlenmiyor. Üstteki kırmızının itilmesi veya sabit durması arasında anahtarın dönmesinde fark yok. Üst kırmızıyı ister bastırayım isterse de hiç dokunmayayım anahtar hep aynı noktaya kadar dönüyor. Bir şeyi ben mi yanlış yapıyorum acaba?
    maxem sl45 modelinde kilitlemek için önce kırmızı mandalı bastırıp kapatman lazım yoksa kilitleyemezsiniz, isterseniz 5464168600 dan mesaj atın instegramdan kısa video göndereyim, ilk başta bende yapamamıştım ama sonra öğrendim tabi başka bir sıkıntısı yoksa çantanın.
    bektanist, Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

bendede maxem 45 var. yolda çok sallanıyor. tabladan değilde içindeki kilit mekanizmadan kaynaklı.
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Naci abi sanırım kilit mekanizman takılmış anahtar takılı vaziyette sağa çevir kırmızı mandalı kendine doğru çek sonra kapağı kapat kırmızı mandalın üstünden iterek kilitle sonra anahtarı eski konumuna düz vaziyete getir. bu kadar anahtar 2 konumdada yerinden çıkar hem sağa çevirili pozisyonda hemde düz vaziyette.

Naci63, kdiner, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)