Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim bunu fiyat olarak kıyasladığım motor Inazuma'dır, onun fiyatı da 14000 TL. TNT 250 bugünkü kurla 12700 TL yapıyor. Aslında olması gereken fiyat maksimum 12000 TL ama içine sinerse bu fiyattan da alınabilir. Ben alır mıyım dersen almam, farkını verip Inazuma alırım ama almak isteyenler de olacaktır. Eski fiyatta kalsaydı (14500 TL) satış yapması imkansızdı. Zaten olur da eski fiyata dönmek gibi bir hata yaparlarsa kendileri de görecekler. Motor güzel, içine sinerse, servisine güvenebileceksen al ama satarken 10000'e bile zor satacaksın onu da hesaba kat. Bana birini seç bedava deseler yine Inazuma'yı seçerdim çünkü bundan daha kaliteli ve konforlu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Suan fiyat iyi bence, ilk girdiğinden itibaren normal fiyatı bu olsaymıs. İndirimide 11 yada10 civarına cekselerdi satınca bu süreç içerisinde 15 e cıkarsalardı şuankinden daha çok satmış olurdu diyr tahmin ediyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suan fiyat iyi bence, ilk girdiğinden itibaren normal fiyatı bu olsaymıs. İndirimide 11 yada10 civarına cekselerdi satınca bu süreç içerisinde 15 e cıkarsalardı şuankinden daha çok satmış olurdu diyr tahmin ediyorum
    Öyle tabi ama yapmazlar, burası Türkiye... Önce bir fiyat sallarlar, tutturabilirlerse o fiyattan satarlar, tutturamazlarsa düşürürler. Bak TNT 600 2500 TL birden düştü. Gerçi hala bir tane bile satması mümkün değil. Ancak çok iyi kafalanmış, parası bol bir müşteri bulurlarsa satarlar.

Geçen gün Motoran fabrikasına gittim ve oradaki satış müdürüne 6925 TL fiyatla Anton 200'ün bir tane bile satamayacağını söyledim. Fiyatları yönetim kurulu belirliyormuş (kafadan sallamak suretiyle tabi), satılmazsa düşürüyormuş. Oysa 6 bin TL deseler, test yaptırsalar şimdi millet sıraya girmişti. Hep diyorum ya, 1000 TL karla 1000 tane satacaklarına 2000 TL karla 100 tane satmayı tercih ediyorlar. Buna ben "Türk ticaret kafası" diyorum . Bizden akıllısı yok.
    ninja h2 bunu beğendi.

Motosikleti
    KLX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle tabi ama yapmazlar, burası Türkiye... Önce bir fiyat sallarlar, tutturabilirlerse o fiyattan satarlar, tutturamazlarsa düşürürler. Bak TNT 600 2500 TL birden düştü. Gerçi hala bir tane bile satması mümkün değil. Ancak çok iyi kafalanmış, parası bol bir müşteri bulurlarsa satarlar.

Geçen gün Motoran fabrikasına gittim ve oradaki satış müdürüne 6925 TL fiyatla Anton 200'ün bir tane bile satamayacağını söyledim. Fiyatları yönetim kurulu belirliyormuş (kafadan sallamak suretiyle tabi), satılmazsa düşürüyormuş. Oysa 6 bin TL deseler, test yaptırsalar şimdi millet sıraya girmişti. Hep diyorum ya, 1000 TL karla 1000 tane satacaklarına 2000 TL karla 100 tane satmayı tercih ediyorlar. Buna ben "Türk ticaret kafası" diyorum . Bizden akıllısı yok.
    Aynen boşver :D benim bu tarz satıcıların motorlarındaki mantığımda "ucuzlarsa alırım" hak ediyolar :D alıcaktım yoksa sonra vaz gectim 2. Dukumu aldım :D
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

Benim bunu fiyat olarak kıyasladığım motor Inazuma'dır, onun fiyatı da 14000 TL. TNT 250 bugünkü kurla 12700 TL yapıyor. Aslında olması gereken fiyat maksimum 12000 TL ama içine sinerse bu fiyattan da alınabilir. Ben alır mıyım dersen almam, farkını verip Inazuma alırım ama almak isteyenler de olacaktır. Eski fiyatta kalsaydı (14500 TL) satış yapması imkansızdı. Zaten olur da eski fiyata dönmek gibi bir hata yaparlarsa kendileri de görecekler. Motor güzel, içine sinerse, servisine güvenebileceksen al ama satarken 10000'e bile zor satacaksın onu da hesaba kat. Bana birini seç bedava deseler yine Inazuma'yı seçerdim çünkü bundan daha kaliteli ve konforlu...
    SENİN OJEKTİFLİĞİNE İNANIYORUM ANCAK ŞUNU MERAK ETTİM, TNT250 Yİ KULLANMA ŞANSIN OLDU MU HİÇ ? EĞER KULLANMADIYSAN NEDEN İNAZUMAYI TERCİH EDERİM DİYORSUN. SONUÇTA TAMAM İNAZUMA KONFORLU AMA TNT250 NIN KONFORLU OLUP OLMADIĞINI BİLMEDEN BU TERCİH FAZLA İDDALI OLMAZ MI. AMA KULLANDIYSAN VE BU YÜZDEN BU TERCİHİ YAPTIYSAN BİRAZ DAHA DETAYLI AÇIKLAMA YAPARSAN SEVİNİRİZ, VE DAHA ETKİLEYİCİ Bİ YORUM YADA ELEŞTİRİ YAPILMIŞ OLUR KANAATİNDEYİM....

Motosikleti
    KLX
    Ben bi gidip test edecem inceleyeceğim action cam de olacak 2 arkadaş 2 farklı kişi yorumlayacağız video olarak koyacağım buraya.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TNT 250 İÇİN 11.000 TL fiyat , oldukça rekabetçi olurdu kanısındayım. İnsanların aklı hala karışıyor sanırım. Sonuçta Motor kaliteli olabilir . Piyasa da tutunması tamamen bizlere bağlı ...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İkisini de kullanmadım ama ikisine de oturdum. Inazuma bana daha rahat geldi. Gerçi kafamdaki rahatlık Inazuma'nın F modelinin de rahatlığı olabilir ama Inazuma'nın selesi kesinlikle daha rahat. Malzeme kalitesi olarak da Inazuma'yı bir tık yukarıda buluyorum. Aslında mesele motorlarda değil, markalarında... Diğerleri bahane oluyor. Şöyle diyeyim, bu kadar az fiyat farkıyla TNT 250 ile Inazuma'nın markalarını değiştirsinler bu sefer yine Suzuki'yi alırım. Markacı bir insan değilim ama Benelli'nin marka imajı fiyatından daha düşük ve ikinci elde satmak isteyince de sıkıntı olacaktır. Bu yüzden de arada Japonlarla bir 3 bin TL fark olmalı ki satılsın, bizim de bakarken kafamız karışsın. Yoksa motora lafım yok, ben de beğeniyorum.

Bir de açık söyleyeyim kağıt üzerinde ve fuarda üzerine oturduğumda TNT 25'i TNT 250'den görünüşü hariç daha çok beğendim. Zaten TNT 250 kadar güzel naked az var. Titreşim yoksa TNT 25 bu fiyat farkıyla bence çok daha iyi bir seçenek. 40 kg hafif, gidon tutuşu daha geniş deposu daha büyük ve en önemlisi en az 1000 € daha ucuz. Daha da az yakacaktır.
    fedos bunu beğendi.

Motosikleti
    KLX
    Tüh video yalan oldu test motorunu satmış bayi demin aradım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tüh ya kötü olmuş gerçekten. Videonun çok faydası olacaktı.

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Bende bir yıl inazuma kullanmış biri olarak bir daha aynı motoru kesinnlikle almazdım şu an benelli kullanıyorum dahamı konforsuz dahamı yavaş dahamı kalitesiz kesinlikle hayır bir tek şu var ikinci el kesinlikle sıkıntılı olabilir eğer devamlı motor değiştiricekseniz . inazuma inanılmaz hantal vites geçişleri aşırı sert ve yakıtı yüksek bir motor marka ve ikinci el haricinde kesinlikle inazumayı ben tercih etmem. Bugune kadar sym inazuma yamaha duke son olarak benelli kuullandım 100\100 şunu diyebilirim ki yamaha xj6 dan sonra benelli yi tercih ederim kalite ve fiyat olarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Ayrıca yamahayı 3,4 ayda zor sattım duke yi satabilen kişi görmedim nasible alakalı benelli ikinci eli bilinmezlik ama motor güzel kimse motoru kullanmadan işkembeden atmasın bursada olan varsa motoru yakinen görebilir
    ake bunu beğendi.

Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir yıl inazuma kullanmış biri olarak bir daha aynı motoru kesinnlikle almazdım şu an benelli kullanıyorum dahamı konforsuz dahamı yavaş dahamı kalitesiz kesinlikle hayır bir tek şu var ikinci el kesinlikle sıkıntılı olabilir eğer devamlı motor değiştiricekseniz . inazuma inanılmaz hantal vites geçişleri aşırı sert ve yakıtı yüksek bir motor marka ve ikinci el haricinde kesinlikle inazumayı ben tercih etmem. Bugune kadar sym inazuma yamaha duke son olarak benelli kuullandım 100\100 şunu diyebilirim ki yamaha xj6 dan sonra benelli yi tercih ederim kalite ve fiyat olarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Ayrıca yamahayı 3,4 ayda zor sattım duke yi satabilen kişi görmedim nasible alakalı benelli ikinci eli bilinmezlik ama motor güzel kimse motoru kullanmadan işkembeden atmasın bursada olan varsa motoru yakinen görebilir
    RABBİM Kaza bela vermesin hayırlı olsun begendigim motorlar dan biri tnt 250 sizin deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum ALLAH kısmet ederse insallah bende 250cc Naked düşünüyorum sizin tavsiyeniz hangisi olurdu kawasaki z250sl- honda cb250f - tnt 250 yada tnt 25 yamaha mt 25

Motosikleti
    KLX
    Hala var demi 12900 e bayilerde ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne kötü motormuş bu inazuma dediklerin kesinlikle tam tersi inazumanın ne kadar iyi olduğunu biliyorum çünkü kullandım kullanmasam dediklerine inanayım ki kesinlikle inanmam 250 cc de inazumanın üzerine motor yok racingde olsa

Motosikleti
    yamaha mt07
    Burda bazı kardeşler bazı şeyleri yanlış anlıyot hiçbir marka benim babmın malı değil sahip olduğumuz motoru övdüğümüzde elimize ne geçiyor inazumadanda benellidende banane ben bugune kadar bir çok marka motor kullandım beğeni dediğimiz şey kişilere göre değişebilir ister benelli alın almayın beni ilgilendirmiyor fakat kimse benelliye binmeden işkembeden sallamasın ben inazumaya 1 yıl bindim inazumayı yermiyorum fakat benelli ile kıyasladığımda bana göre kesinlikle benelli daha güzel inazuma ne kadar kaliteli ise benellide aynı inazumadan az yakıyor ve daha seri inazuma ında artıları eksileri var
    Son olarak arkadaşlar forumda benelli sahibi olmadığı için arara motor hakkında fikirlerimi paylaşıyorum ister bana katılın hak verin ister vermeyin ben fikrimi söyler geçerim işkembesinden motorlar hakkında bilgi paylaşanlara daha motorun üstüne oturmamışlarada itibar etmemenizi tavsiye ederim

Sym inazuma yamaha xj6 duke 390 benelli tnt 250 motorlarım oldu herbirini de en az 6 qy kullandım herbirini kıyas yapacak tecrübeye sahibim benelli marka ve ikinci el hariç yamaha kalitesinde güzelliğinde motor[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------
    braveman bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala var demi 12900 e bayilerde ?
    Sahibinden'de var, hatta Diyarbakır'da 12250 TL'ye satan bayi de var. Bu fiyat güzel, 13 bin görünce rahatsız olmaya başlıyorum.

Motosikleti
    KLX
    Sahibinden'de var, hatta Diyarbakır'da 12250 TL'ye satan bayi de var. Bu fiyat güzel, 13 bin görünce rahatsız olmaya başlıyorum.
    Ben ya motoru satıp bi yıl bekleyip 390 Duke alacam yada satıp beklemeden bundan alacam yada satmıyacam kararsız kaldım 200 Duke var bende

Motosikleti
    yamaha mt07
    Ktm duke 390 satıp benelli aldım

https://youtu.be/TpI8UmXKUUU

Çektiğim videoyu youtube yükledim

Motosikleti
    KLX
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm duke 390 satıp benelli aldım https://youtu.be/TpI8UmXKUUU

Çektiğim videoyu youtube yükledim
    Sizce ne yapayım 1 sene bekleyimmi duke 390 için ? Yoksa 250 tnt alayımmı direk ? Nedir öneriniz ?

Motosikleti
    yamaha mt07
    Kardeş alıp satmak için benelli almak mantıklı olmaz zarar edebilirsin fakat şunı diyeyim duke 390 alma okadar para verince yamaha mt 07 al yada okadar para verme benelli al yemin olsun dukenin kalitesi benelliden iyi değil sadece güç hız var ktm ninde ikinci eli kötü seçim senin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)