Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tamam işte MCX kötü motor değil ki... Benelli'den bu kadar niye çekiniyorsun anlamadım ? Pahalı diye mi ? Pahalı olduğunu zaten söylüyoruz ama motor güzel. Gerçi şu anda fiyatı fena değil.

Bu arada geçen gün Bursa'da Semsa Ticaret'e uğrayıp motoru sordum. Bunlar motoru satıyorlar ama Bursa Bayisi olarak Benelli sitesinde gözükmüyorlar. "Fiyatta indirim oldu" dedi, "Kaç para şu anda" dedim, 14500 - 15000 TL dedi . Asıl bayi de Yıldırım Motor. Esnaflık sıfır , bir de onlara soracağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence 12 bin bile çok çin malı olunca veya ithalatçı firma güven vermeyip ürünün arkasında durmayınca insan marka hakkında endişelenmesi normal fiyatı iyi değil versinler 7,7.500e deneriz ama genede sorun çıktıktan sonra her ne fiyat olursa olsun 1 kuruş dahi vermem kendilerine çeki düzen versinler.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Bu motoru o paraya vermezler. Gidip gordunmu hic motoru?
    mysti bunu beğendi.

Motosikleti
    BENELLİ TNT 250
    Ninja senin bu makinadan hiçbir bilgin olmadığı anlaşılıyor,7000 seviyelerinde Türkiye ye markasız giripte beyaz eşya mağazalarında basılan gerçek çinli motorları takip et.Arkadaşım çift silindir deniliyor,kalite deniliyor,performans deniliyor.Lütfen bu bilinçsiz takipleriniz ve yorumlarınız ile bu güzel paylaşımları bozmayın.Sen bu fiyatdüşüncenden gelecek olan TNT25 için de 3000 lira olsa alırım diyeceğini umuyorum.Lütfen bu yorumların ile bizleri meşgul etme,psikolojimizi bozma.Senin bu makineyi almayacağın anlaşıldığı için bu sayfa yorum yapmamanı rica ediyorum.İyi günler.
    ake bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız bu konu enteresan ,Görüştüğüm şahıs Kuba motor pazarlama bölümünden biri ısrarla italya üretim diyor şaştım doğrusu.
    Kullanan arkadaşlar kontrol edebilir mi ,üretim yeri neresi görünüyor?

Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üretim yeri çin. seninki yine iyiymiş burdaki bayii motora 300lük diyor

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı mysti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja senin bu makinadan hiçbir bilgin olmadığı anlaşılıyor,7000 seviyelerinde Türkiye ye markasız giripte beyaz eşya mağazalarında basılan gerçek çinli motorları takip et.Arkadaşım çift silindir deniliyor,kalite deniliyor,performans deniliyor.Lütfen bu bilinçsiz takipleriniz ve yorumlarınız ile bu güzel paylaşımları bozmayın.Sen bu fiyatdüşüncenden gelecek olan TNT25 için de 3000 lira olsa alırım diyeceğini umuyorum.Lütfen bu yorumların ile bizleri meşgul etme,psikolojimizi bozma.Senin bu makineyi almayacağın anlaşıldığı için bu sayfa yorum yapmamanı rica ediyorum.İyi günler.

ninja h2 nin demek istediğini farklı anlıyorsunuz. motorun ederi o kadar demeye çalışmıyor aslında. lansman 7000 den yapılması daha iyi olur idi demeye çalışıyor.

motorun maliyeti ile lansmanı biraz farklı konular. geçmiş gün inanın motorun malzeme kalitesi hatırımda değil ama piyasada yenisin, yaygınlaşmak istiyorsun, satacaksın, talep oluşturacaksın... yeri geldiğinde zararına satışlar yarın öbür gün ciddi karları beraberinde getirir. kağıt üzerinde edilen her zarar maddi açıdan zarar teşkil etmeyebilir. eee malumunuz firmaların kısa/orta ve uzun vadeli olmak üzere planlamaları var. kısa vade de zarar eden adam uzun vade de ciddi kar elde edebilir...
    sozerten ve ninja h2 bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kuba motor bayisi ve servisi gözümün önüne Arora Yebere'nin ön disk balatasına 25 lira fiyat çekti. Normalde 10 liralık balata, şimdi gel de güven yedek parça konusunda Benelli'ye
    ninja h2 bunu beğendi.

lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba motor bayisi ve servisi gözümün önüne Arora Yebere'nin ön disk balatasına 25 lira fiyat çekti. Normalde 10 liralık balata, şimdi gel de güven yedek parça konusunda Benelli'ye
    Güzel kardeşim, Arora, Benelli'nin Kuba'nın distribütörüne bağlı olmayan tamamen ayrı bir marka. Misal aynı zamanda Mondial'in de bayisidir, sağ-sol aynayı şu fiyata satar.
    Benelliye güvenip güvenmemekle ne alakası var.?

Bir çok üst düzey markanın servislerine git, hepsinde de farklı fiyat uygularlar emin ol. Bir bakımda gidersin 100 Lira, başka yetkili servise gidersin 120 Lira.

Motosikleti
    BENELLİ TNT 250
    Arkadaşlar bugün artçı ile 55km kadar yol yaptım.2 silindirin etkidi olsa gerek 😀 gazı açtığında biraz bayıl biraz nazlan yok yok yok.Tek kişi neyse artçılı öyle bugün birkez daha aşık oldummm 😀

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim, Arora, Benelli'nin Kuba'nın distribütörüne bağlı olmayan tamamen ayrı bir marka. Misal aynı zamanda Mondial'in de bayisidir, sağ-sol aynayı şu fiyata satar.
    Benelliye güvenip güvenmemekle ne alakası var.?

Bir çok üst düzey markanın servislerine git, hepsinde de farklı fiyat uygularlar emin ol. Bir bakımda gidersin 100 Lira, başka yetkili servise gidersin 120 Lira.
    Arora marka değil ki balata, aynı motor Kuba'da da var. Servis fren kaliperine bakıp balatayı veriyor. Almadılar zaten o fiyata, pahalı geldi adamlara.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mysti senin ne demek istediğin pek anlaşılmıyor benim demek istediğim ise kaliteyi uygun fiyata almak senin çok paran varsa istediğin motoru alırsın ben bu motor hakkında yorum yapmak için satın almak zorunda değilim ve bu motoru uzun süreden beri takipteyim belkide bu motoru kubanın getirmesinden dolayıda güven vermeyebilir daha kışın inazuma 12.500dü tamam şimdi daha pahalı gerek varmı o kadar vermeye hayır ama ne para verirsen ver inazumada sıkıntı çıkmaz ben inazuma almayı istiyorum elden denk getirirsem tnt250 parasına bence alternatif çok ninja250sl z250sl dir diye düşünüyorum.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    MEVCUT BENELLİNİN NE OLDUĞUNU MERAK EDENLER OKUSUN
    bayiler motorun ısrarla italyan olduğunda iddia ediyorlar
    ancak benelli markası çinli qianjiang group tarafından satın alındı ve bu 250-300 cc motorlar bu satıştan sonra ortaya çıktılar ve çinde üretildiler
    keeway ve rks gibi motosikletler de aynı fabrikanın ürünü
    hatta tnt 600 yurtdışında rks 600 diye de satıldı
    benelli firması, bu satış esnasında "benelli adına yakışır motosiklet üretimi" şeklinde bir şerh koydu anladığım kadarıyla (benelli sayfasında var)
    eh, gidip gördük, kalite iyi
    elbet italyada üretilen benellinin ayarında değiller
    bu motor 250 cc midir diye merak edenler sitelerinden bakabilirler 2 silindir 250 cc motosiklet üretip üretmediklerine

bu arada, bugün ciddi alıcı modunda tekrar inceledim motoru
    biraz bindik filan
    arka ayaklığa titreşim veriyor (artçı olarak biraz rahatsız oldum yüksek devirlerde) ama gidonda öyle bir his yok
    hyousng kadar atak gelmedi bana, daha uysal
    ancak mystinin anlatmak isteyip te ninja h2nin anlayamadığı "artçı ile bile gayet tok gidiş" meselesi var
    yalnız çok ağır motor, denge merkezi yere yakın olsa da sıkışık trafikte rahat eder miyim şüphesi doğurdu
    iki güne alıp almayacağım belli olacak inşAllah
    ah şu tek silindir olanı gelseydi de hiç düşünmeseydik böyle
    Salih_T ve Samimi 46 bunu beğendiler.

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MEVCUT BENELLİNİN NE OLDUĞUNU MERAK EDENLER OKUSUN
    bayiler motorun ısrarla italyan olduğunda iddia ediyorlar
    ancak benelli markası çinli qianjiang group tarafından satın alındı ve bu 250-300 cc motorlar bu satıştan sonra ortaya çıktılar ve çinde üretildiler
    keeway ve rks gibi motosikletler de aynı fabrikanın ürünü
    hatta tnt 600 yurtdışında rks 600 diye de satıldı
    benelli firması, bu satış esnasında "benelli adına yakışır motosiklet üretimi" şeklinde bir şerh koydu anladığım kadarıyla (benelli sayfasında var)
    eh, gidip gördük, kalite iyi
    elbet italyada üretilen benellinin ayarında değiller
    bu motor 250 cc midir diye merak edenler sitelerinden bakabilirler 2 silindir 250 cc motosiklet üretip üretmediklerine

bu arada, bugün ciddi alıcı modunda tekrar inceledim motoru
    biraz bindik filan
    arka ayaklığa titreşim veriyor (artçı olarak biraz rahatsız oldum yüksek devirlerde) ama gidonda öyle bir his yok
    hyousng kadar atak gelmedi bana, daha uysal
    ancak mystinin anlatmak isteyip te ninja h2nin anlayamadığı "artçı ile bile gayet tok gidiş" meselesi var
    yalnız çok ağır motor, denge merkezi yere yakın olsa da sıkışık trafikte rahat eder miyim şüphesi doğurdu
    iki güne alıp almayacağım belli olacak inşAllah
    ah şu tek silindir olanı gelseydi de hiç düşünmeseydik böyle

trafikte çok kolay kullanımı var muhtemelen gidonu sayesinde

motor 100/100 250 cc dir türkiyede 2 adet 300 lükten var biri ile görüşüyorum hatta burayada üye yaptım

300 lük olanın mükemmel bir gidişi var duke 390 la nerdeyse beraber gidecek kadar iyi

fakat 250 cc yani türkiyedeki satılan lar duke 250 cc geçemiyor

hafta sonu kask kamerasından bunların hepsini inş aktaracağım virajda nasıl hızlanma vs vs

motor ağır ama dengeli motor ( servis marka ve fiyat hariç) diğer motorlardan eksik yanı yok fazlası var diyebilirim

yani şunu demezssinin keşke inazuma alsaydım asla demezssiniz aksine ucuza daha iyisini aldım dersiniz
    Samimi 46 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ayns her defasında niye inazuma ile kıyas ettin bu motoru inazuma ile kıyas yapmak doğrumudur malasef inazuma ve tnt 250 bir motor değil.

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayns her defasında niye inazuma ile kıyas ettin bu motoru inazuma ile kıyas yapmak doğrumudur malasef inazuma ve tnt 250 bir motor değil.

muhtemelen iki motoruda senden çoooook daha fazla kullandığım için olabilir misal birde işkembeden atma özelliğim olmadığından olabilir

hala bilmeden atıyon be brader ben yazmaya bıktım sen bıkmadın bilmiyon bilmediğin konu hakkında nasılda sallıyon anlamıyorum ki

NinjaH2 herhalde Ya allah için türkiyede tnt250 adam gibi sadece inazum ile kiyaslarsin nedeni ikiside naked makina burda asıl sorun tnt 250 yi yok cbr yok o yok bu racing makine ile kiyasliyorsunuz Sakarya ya yakın bir yerdeysen bi gezdireyim şu motorla seni o kadar bindiğim dedigin cbr inazumaya benziyor mu ne kadar çok seviyorsun inatla karalamayı yazıktır ya

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    He bilader he diyin gecin. Motora binmemis. Gormemis. Hala konusuyor. Biriktir parani İnazuma al sen. En guzel motor o . parasinida bi o hakediyor. Bi kiyafet giydirdiler 15900 lira para istiyorlar. 1000 daha koyar mt07 alirim lan.
    braveman bunu beğendi.

Mevcut motorların fiyatlarını bilmeyen arkadaşlara hayranım. Yahu Benelli için 7-7,5 diyen arkadaşların 8-9'a 125'lik scooter alınamadığından haberi yok sanırım. Bir de "bu motor o kadar etmez"ciler var. Beyler, maalesef fiyat belirleyiciler size göre fiyat koymuyor. Gönül isterdi ki sizin söylediğiniz gibi olsaydı.

Benelli'yi gördüm, sesini duydum, bir de popomu koydum. Çok güzel görünen, sesine hayran kalınacak bir motor. 12 liraya bence iyi, kendime almayı düşünürüm. 4 silindirli versiyonda kullandıkları eski R6 bloğunu ikiye bölüp iki silindirliyi geliştirdiklerini söylüyorlar. Bence fikir olarak da başarılı. Alan arkadaşlara hayırlı olsun.

Sevgili Ninja! motorun eksilerini artılarını kullanıcılar büyük bir özveri ile paylaşıyorlar başından beri. Bakıyorum bu motorun piyasaya ilk girdiği günderde forma üye olmuşsunuz. Yani yenisiniz burada. Ben de yeniyim. En başta motorla ilgili seninkine benzer bir eleştiri yazısı ben de yazdım. Hatta hemen onu bir tek sen "beğen"miştin. Çekildim bir kenara ve bilen ve alanların motorla ilgili söyleyeceklerine odaklandım. Yıllardır bu formlarda insanlara bilgileriyle faydalı olanlarla sıradan, bildiğimiz, artık görmekten usandığımız laflarınızla sadece rahatsızlık veriyorsunuz. "Çin malı da çin malı.. Pahalı da pahalı.."Yeter, bunları biliyoruz. Defalarca söylendi. 27. sahifeye geldik. Hala sen bu türküleri çığırmayı eleştiri zannediyorsun. Sen bu motoru istersen alma, kullanma, bakma, hatta seni sıkıyorsa formuna bile girme. Bu elbette senin bileceğin iş. Ama giriyorsan da katkıda bulunarak emek verenin emeğine saygıyla yaklaş. Adamlar kaç kez motorun eksilerini söyledikleri halde, dön dolaş kaç sayfa sonra sanki o sözler sanki hiç söylenmemiş gibi yine başla aynı lakırdıya.. Özveri ve sabırla katkı sağlayan insanlar saygıyı hak ediyorlar. Senin yaptığın asla eleştiri değil! Ben 49 yaşında motor sevdalısı bir felsefe hocasıyım. Samimi olduğunda eleştiri, bilgide ilerleme adına yapılan faydalı bir tavır almadır. Senin sözlerin formun başından bu yana bu açıdan bir katkı sağlamadı ve sağlamıyor. Dahası, bilgi paylaşarak faydalı olanları "bana ne, ne haliniz varsa görün!" dedirtip kaçırmayı da doğuracak. Asıl amacının bu olduğunu sanmıyorum. Ama bilki, faydalanma yönünde beklenti içinde olan benim gibiler aynı şeylerin tekrarlanıp durulmasından gerçekten sıkıldı ve usandı. Bunları seni kırmak için söylemediğimi de bilmeni isterim. Saygılarımla... (Bu arada, ayns , seko, ake, tigermbz v.s. kardeşler, forma desteğinizden ötürü teşekkür ediyorum.)
    ake ve Salih_T bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar bu arada Benelli reklam dönemi için tnt 25 inde üretimini bekliyormuş. Üç modelinde aynı anda medya da tanıtımlarını göreceğiz demek ki .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)