Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alttaki benelli yazısı güzel bi görüntü veriyor sanki tekrar fotoğrafınızı bekliyoruz arkadaşlar. Tekeriniz düz bassın. Hangi ilden aldınız ?
    en yakın zamanda atıcam aynalarıda modifiye gelicek İstanbul vale motor şasesi tek siyah olan tnt 25 bu heralde :D
    spirit32 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cebra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en yakın zamanda atıcam aynalarıda modifiye gelicek İstanbul vale motor şasesi tek siyah olan tnt 25 bu heralde :D
    Bende yeni fark ettim sen söyleyince şasesi siyah ama kırmızı daha güzel duruyor sanki tabi tercih meselesidir yurtdışında birçok renkte mevcut ama bize kısıtlı geliyor turuncusu epeyi hoşuma gitmişti umarım bir kaç tane getirirler 2017'de. Hayırlı olsun bu arada.

şuanlık bu var tamamen yeşil suanda sonra daha iyisini atarım

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Hayırlı olsun tekeriniz düz bassın. Siyah şase çok iyiymiş bende boyatayım olmazsa

Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tekeriniz düz bassın. Siyah şase çok iyiymiş bende boyatayım olmazsa
    birde kawasakiyi yağıştır :D gelen geçenede 600 lük de inanırlar silindiri görmezlerse :D
    zafer6n bunu beğendi.

Alıntı cebra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/yVWLJL.jpg

şuanlık bu var tamamen yeşil suanda sonra daha iyisini atarım
    Keşke benelli yazısını sökmeseydiniz daha güzel duruyor sadece pek hoş gelmedi gözüme tabiki zevk meselesi ama siyah şase çok güzel servislere götürsek sökerek boyarlar mı acaba siz talep mi ettiiniz öyle mi geldi size ?

Motosikleti
    benelli tnt 25
    hayırlı olsun. tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    kawasaki dedin yüreğimi dağladın yani blok azcık daha büyük olsa inandırırdık belki

Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke benelli yazısını sökmeseydiniz daha güzel duruyor sadece pek hoş gelmedi gözüme tabiki zevk meselesi ama siyah şase çok güzel servislere götürsek sökerek boyarlar mı acaba siz talep mi ettiiniz öyle mi geldi size ?
    öyleydi şaşesi siyahtı .ya sade herzaman daha iyidir hocam bana göre renk geçişi var siyah ve yeşil aralara kırmızılar beyazlar girince iş değişiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

kawasaki dedin yüreğimi dağladın yani blok azcık daha büyük olsa inandırırdık belki
    hocam buyuk ya 1,86 boy 85 kilo bak öbür sayfadaki fotoya

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Motorun ebatları iyi kesinlike, motoru almamda önemli etkisi olmuştu, bloğun sağdan görünüşü şükela soldan hoşuma gitmiyor.Senin de boy kilo baya iyiymiş ama hiç sırıtmamışsın motorda.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Etiketler sökülürse markaya ayıp olur ama kawasakiyi de bayağı andırıyor gücü de o kadar var sayılır fiyatına göre mini kawasaki Bu motorun üstünde sadece cılızlar sırıtabilir motorun üstündeki adam iri yarıysa motor bi başka duruyor. Tekeriniz düz bassın.
    zafer6n bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA

Minik bir sürüş videosu ekleyeyim bende.
    ...garip..., zafer6n ve Acilo5050 bunu beğendiler.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=wVMcjBd4uYs

Çok keyifli bir sürüşü var sende de belli oluyor Motor çoğu yerde salın beni diyor ama trafik izin vermiyor Eline sağlık tekerin düz bassın.

https://www.youtube.com/watch?v=wVMcjBd4uYs

Eline sağlık aynı kamera ile uzun yol yaparsan yada bi hız denemesi falan sana zahmet tekrar çek motor beni bırakın diyor sen frenliyon Teşekkürler. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Bugün saçma sapan bir kaza yaptım. Görüntüler aşağıda arkadaşlar.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L

https://www.youtube.com/watch?v=DrkoQ9gwXgU
    Vay arkadaş benim de sürekli geçtiğim yer, "benim başıma gelmez" dememek şart sanırım. :D Geçmiş olsun.

Benim motorda şu 'FI' ışığı yolda giderkende yanamya başladı 1-2 gündür. Bir süre sonra kayboluyor sonra tekrar geliyor. Neydi bu göstergenin olayı?

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş benim de sürekli geçtiğim yer, "benim başıma gelmez" dememek şart sanırım. :D Geçmiş olsun.

Benim motorda şu 'FI' ışığı yolda giderkende yanamya başladı 1-2 gündür. Bir süre sonra kayboluyor sonra tekrar geliyor. Neydi bu göstergenin olayı?

Teşekkür ederim Gronax. Ben de her gün aynı yerden geçerim. İlk kez böyle bir şey başıma geldi. Son olur inşallah.

FI ışığı arıza anlamında yanıyor. Servise gidip baktırmanız gerek. Arızanın ne olduğunu, FI'ın hangi sebepten yandığını onlar görebiliyor. Umarım önemli bir problem yoktur.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz

Merhaba, Ben de her gün oradan geçiyorum. Tavsiyem sağdan ilerlemeyin,zira metroya yolcu indirenler ve hödükler (yontulmamış odun) çok fazla.....

Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Benelli Tnt 25

Kardeşim çok geçmiş olsun benimde ortaköy'e giderken başıma geldi serçe parmağım debriyaj koluyla manetin arasına sıkışmıştı kapı oraya çarpınca 2 tane zımba dikiş atmışlardı. Aman cana birşey olmasın mala gelen yapılır. Allahtan yavaş gidiyorsun o şekilde hızlı gidenlerde olabiliyor.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Teşekkürler arkadaşlar

Bir de dün 7000 bakımı için Vale Moto'ya gitmiştim. Onun hakkında biraz bilgi vereyim;

Öncelikle yağı boşaltıp, yağ filtresi ve yağ değiştirildi.

Koltuklar söküldü, Depo çıkarıldı. Son zamanlarda motor çok yakıyordu ve titreşim artmıştı. Mehmet usta bujinin normalde 10000KM de değişmesi gerektiğini söyledi. (Kullanım kitapçığında 7000 ve 13000 yazıyor) Ancak benim şikayetlerimi duyunca bi bakalım dedi. Depoyu söktü, alt kısımdan bujiyi çıkardık, baktık. Bakmaz olaydık Tamamen bitmiş. İlk kez bu kadar erken bittiğini görüyorum dedi.

Depo kısmında ve ön kafadan gelen sesler, zırıltılar sebebiyle depoya aşağıdaki işlem uygulandı. Ön kafa da sökülerek çift taraflı bant ile sabitlendi.

Yağ olarak Motul koyduk 10-40.

Hava filtresinde problem yoktu. Değişmesine gerek olmadı, yalnızca hava tutularak temizlendi. Toplamda 155 TL ücret ödedim.

Evim Pendik'de. Sırf Mehmet Usta için hem 4000 hem bu 7000 bakımına Şirinevler'e gittim. Trafikte ne kadar yorulsam da, en azından gözüm arkada kalmıyor.
    akça23, zafer6n, SAZMAN ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)