Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli eyvallah abs getirdin motorlarına çok güzel oldu da .

2016 da soktuğun Tnt 25'i neden en başta absli getirmedin. Sattığın bu kadar tnt25 arasından bundan sonra bir tek bizim modeller abs'siz olacak.

Satarken bizim için eksi olacak. Üzdün beni benelli
    Valla aga ya, ben de alırken şimdi yeni olduğu için piyasaya ucuz girdi, zamanla fiyatlar artar iyi satarız demiştim ama abs olayı zarara sokacak bizi. Ama genel olarak iyi bakmak lazım, motorlarda abs çoğalması iyi bir yandanda.
    Philippe ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugünün en güzel haberi Galiba motosiklet aramayı bıraktım..

2017 yılında Avrupa'da abs zorunluluğu sebebiyle böyle bi gelişme oldu sanırım, biraz beklemiyordum da değil. Belki de yamaha ve honda da yeni yılda abs getirecektir..

Umalım da pulsar rs gibi sadece önde olmasın abs, AB normlarını bilen varmı arkadaşlar ön-arka zorunlu mu?

Bu arada mevcut kullanıcılar için biraz üzücü olsa da sonuçta belli bi değeri var çok fazla değer kaybı olmaz diye düşünüyorum.Makul bi abs farkı ekleseler bari, biraz da servis iyileştirmeleriyle rakipsiz olabilir fiyatına göre..

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tmp
    Aynı soruyu ben de sormuştum. Çok mu satıldı, yoksa çok mu problemli dedim. Çok satılmış.

@Balc10
    Motor bloğundan inceden yağ sızıyordu. Üst kapak contası değişti.
    Debriyajda da bir gariplik vardı, o da değişti.
    Ciddi sorunlar değiller ama sorun başlamadan önlenmiş oldu Mehmet usta sağolsun.
    Herkes senin gibi erken fark etse sorunları galiba hepsi garantiden değişecek Bencede çok satıldı çünkü yollarda bol görmeye başladım bende

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Benelli eyvallah abs getirdin motorlarına çok güzel oldu da .

2016 da soktuğun Tnt 25'i neden en başta absli getirmedin. Sattığın bu kadar tnt25 arasından bundan sonra bir tek bizim modeller abs'siz olacak.

Satarken bizim için eksi olacak. Üzdün beni benelli
    Öyle olmaz bence TNT 25 abssiz versiyon olarakta gelir fiyat farkından dolayı sadece absli model getirirlerse satışları düşecektir. opsiyon olarak geliyor yani.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünün en güzel haberi Galiba motosiklet aramayı bıraktım..

2017 yılında Avrupa'da abs zorunluluğu sebebiyle böyle bi gelişme oldu sanırım, biraz beklemiyordum da değil. Belki de yamaha ve honda da yeni yılda abs getirecektir..

Umalım da pulsar rs gibi sadece önde olmasın abs, AB normlarını bilen varmı arkadaşlar ön-arka zorunlu mu?

Bu arada mevcut kullanıcılar için biraz üzücü olsa da sonuçta belli bi değeri var çok fazla değer kaybı olmaz diye düşünüyorum.Makul bi abs farkı ekleseler bari, biraz da servis iyileştirmeleriyle rakipsiz olabilir fiyatına göre..
    2016 model Piaggio Medley 150 i de abs fakat sadece önde var,keza Liberty 150i de aynı şekilde sadece ön ABS...
    The Power of The Dreams.

Merhaba arkadaşlar 2017 ötv zammı hakkında görüşlerinizi alalım nereye doğru gidiyor bu vergiler http://www.motosiklet.net/forum/son-...-oranlari.html

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 model Piaggio Medley 150 i de abs fakat sadece önde var,keza Liberty 150i de aynı şekilde sadece ön ABS...
    TNT serisi avrupa modellerinde bildiğim kadarıyla çift abs var ön ve arka için umarım bizlerede öyle gelir umarım tabi fiyat ne olur tartışılır. Bu arada web sayfasında euro4 yazıyor o ne anlama geliyor ?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    euro 4 emisyon standardı arkadaşlar. Motorun egzozundan çıkan zehirli gazları salınımı ile alakalı. Mesela 2017 GSX-R 10000 de İstanbul un fetihinde kullanılan toplar kadar büyük bir egzoz var. Hep Euro 4 Bunlar :D

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    euro 4 emisyon standardı arkadaşlar. Motorun egzozundan çıkan zehirli gazları salınımı ile alakalı. Mesela 2017 GSX-R 10000 de İstanbul un fetihinde kullanılan toplar kadar büyük bir egzoz var. Hep Euro 4 Bunlar :D
    Yani vel hasıl kısaca açıklayalım dersek euro 4 iyi bişeydir Honda falan Japonlarda duymadım daha önce ben mi fransız kaldım yoksa zaten hepimiz bu olaya fransızmıyız ?

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Arkadaşlar bugün yolda kaldım. Aslında motoru bıraktığım yerde kaldım demek daha doğru olacak.

Motor marş almıyor. marşa basınca bir daha başa dönüyor dijital ekran

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Bu da arkadaşlar durumun videosu

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Arkadaşlar bugün yolda kaldım. Aslında motoru bıraktığım yerde kaldım demek daha doğru olacak.

Motor marş almıyor. marşa basınca bir daha başa dönüyor dijital ekran

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=JgKg...ature=youtu.be

Bu da arkadaşlar durumun videosu
    Geçmiş olsun.
    Bizim motorun kronik olabilecek problemi kendisi. Bana da olmuştu.
    %95 sargın yanmıştır Dolayısıyla akün bitmiş. Akü bitikken öyle yapıyor alet.
    Garantiden sargı değişecek. Yağın boşaltılacak. Yağ yeniyse bir kaba koyup tekrar doldurmalarını iste. Eskidiyse değiştirsinler zaten. (Yağ değişimi parası kullanıcıya giriyor)
    Servise yakınsan(1 saatten yakınsan) yeni akü takıp götürebilirsin. Yoksa çekiciyle gidecek(ya da tanıdık kamyonet vs)
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Geçmiş olsun.
    Garantiden sargı değişecek. Yağın boşaltılacak. Yağ yeniyse bir kaba koyup tekrar doldurmalarını iste. Eskidiyse değiştirsinler zaten. (Yağ değişimi parası kullanıcıya giriyor)
    Servise yakınsan(1 saatten yakınsan) yeni akü takıp götürebilirsin. Yoksa çekiciyle gidecek(ya da tanıdık kamyonet vs)
    Aklıma sen geldik direkt. Baba Allahtan oto elektrikçisiydi. Takviye kablosunu aldık. Gittik çalıştırdık.

Evin önüne getirdik. Dediklerin oldu büyük ihtimal o kadar motoru çalıştırdım şarj olmuyor. Gerçi aküm bozuk mu yoksa akün bozulmuş diyecekler mi sana dedikleri gibi takipte olucam.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.
    Peki ustaya sargının neden yandığı hakkında bir şey sordun mu?
    üzerindeki vernik izolasyonun zarar görmesi,dışarıdan su filan alması ya da yüksek amperden dolayı filan gibi... ya da bir tahminde bulundu mu?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ustaya sargının neden yandığı hakkında bir şey sordun mu?
    üzerindeki vernik izolasyonun zarar görmesi,dışarıdan su filan alması ya da yüksek amperden dolayı filan gibi... ya da bir tahminde bulundu mu?
    Sorduysam "yanmış işte" gibi bir cevap vermiştir. Mecburiyetten usta olmayan ustaya bırakmıştım da. Sonrasında aküm de değişti, kesin bir şey diyemiyorum. (Akü bozulduğu için değişmedi. Önceki sayfalarda anlatmıştım )

Ama sargı şu nedenlerden yanabilir:
    Akü bozuksa sürekli yüksek akım çekeceği için aşırı ısınabilir.
    Elektrik sisteminde kısa devre varsa aşırı yükten ısınabilir. (Önce sigortalar atar, başka şeyler olur ama gene de olasılık)
    Motor hararet yapıyorsa(zorlama, kötü yağ, eksik soğutma sıvısı), yağ çok ısınacağı için soğutamayabilir.
    Üretim hatası(verniğin soyulması, yanlış monte edilmesi vs)

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladım hani belli bir kronik sebep varsa önlem almaya çalışalım diye sormuştum garantili motora önlem alamasak bile bir fikrimiz olur diye aslen. Bakalım başka birilerimizin başına gelecek mi ?

Motosikleti
    Benelli Tnt 25
    ARKADAŞLAR AYNI MARŞ SORUNU BENİM BAŞIMA GELDİ 9300 KM DEYDİ MOTORUM YOLDA GİDERKEN YAPTI E5 ÜZERİNDE KALDIM ARACA YÜKLEYİP GÖTÜRDÜM SERVİSE. SARGI YANMIŞ VE KONJEKTÖR ARIZALI DEDİLER.BUNLAR DEĞİŞECEK SENDE DE KARDEŞİM ONDAN SONRA SATTIM ZATEN MOTORU BEN :D:D

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Satmak gibi bir düşüncem yok benim. Önemli olan sorunun çözülüp yeniden yollarak düşmek

Alıntı Acilo5050 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR AYNI MARŞ SORUNU BENİM BAŞIMA GELDİ 9300 KM DEYDİ MOTORUM YOLDA GİDERKEN YAPTI E5 ÜZERİNDE KALDIM ARACA YÜKLEYİP GÖTÜRDÜM SERVİSE. SARGI YANMIŞ VE KONJEKTÖR ARIZALI DEDİLER.BUNLAR DEĞİŞECEK SENDE DE KARDEŞİM ONDAN SONRA SATTIM ZATEN MOTORU BEN :D:D
    Ne kadar sattın kardeş 2.el satış fiyatları ne kadardır ?

Motosikleti
    Benelli Tnt 25
    Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar sattın kardeş 2.el satış fiyatları ne kadardır ?
    8000 tl ye satmıştım kardeşim diablo rosso 2 lastikler ve koruma takozları vardı ekstra olarak.

Alıntı Acilo5050 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8000 tl ye satmıştım kardeşim diablo rosso 2 lastikler ve koruma takozları vardı ekstra olarak.
    Normaldir 2.elde fiyatı fazla düşmeden satılıyor yani tabi ödediğin sigorta falan senin zararındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)