Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DENİZ ER. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6F ABS
    Alıntı RecepDgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasın abi büyük ihtimal bende motoru almadan once ne kadar onceden vıteslı kullanmıs olsada temel egıtımı almayı dusunuyorum daha sonrada nasıpse dgerlerı ne demısler egıtım sart Birde abim hepsi toplam asagı yukarı ne kadar tuttu ogrencı oldugumdan soruyorum ona gore butcemı ayarlıyım Şimdiden tesekkurler
    Ehliyeti de bu kurstan aldım ve eğitimlerle birlikte yaklaşık 2.000-TL tuttu. Tabi ben martta başladım, şimdi değişmiş olabilir. En doğrusu akademinin kendisinden öğrenmen hatta internet sitesinde fiyatlar da var sanırım. Bu arada Honda' nın eğitimini de araştır. Artık hangisi kafana ve bütçene uyuyorsa..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı DENİZ ER. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti de bu kurstan aldım ve eğitimlerle birlikte yaklaşık 2.000-TL tuttu. Tabi ben martta başladım, şimdi değişmiş olabilir. En doğrusu akademinin kendisinden öğrenmen hatta internet sitesinde fiyatlar da var sanırım. Bu arada Honda' nın eğitimini de araştır. Artık hangisi kafana ve bütçene uyuyorsa..
    Hocam gis akademideki yeşil 250 sl siz miydiniz eğitim pistinde ve park yerinde gördüm.Forumdan olduğunuzu bilseydim tanışmak isterdim.Bende şu an beceri geliştirme alıyorum.
    Koluna Taktığın Kask Kafanı Korumaz...
    İlker ALTUNTAŞ

@Deniz ER. abim ben ehliyeti aldım onda sıkıntı a2-B sadece egtim ıcın sormustum onlarıda dedıgın gıbı bakarım sitesinde yınede saolsın

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL ABS
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kol uzunluğu için bir şey diyemem ne kadar zorlaştırır bilmiyorum ama benim de mont biraz büyük özellikle astarı çıkınca dediğiniz gibi dirsek korumaları sarkıyor. Eklem hareketine uyumlu olsun diye çentikli yapmışlar korumayı ben de dışarıdan siyah lastik-toka ile sabitledim ne kolumu rahatsız ediyor ne de korumalar oynuyor tavsiye ederim. Kilo verme-alma durumunuz nasıl bilmiyorum ama en ufak aldığınız kiloda dar ceket kullanılamaz hale gelebilir.
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi alpinestar'dan vaz geç. O marka genelde üçgen vücuda sahip ( kaslı yapılı ) arkadaşlara yönelik ceket ve montlar üretiyor. Normal insanlar giydiğinde bahsettiğin sorunlar oluyor. Ben bunu kullanıyorum tam yazlık. https://www.youtube.com/watch?v=qdzBWlF3nvM
    Kışında altına sweatshirt giyerek kullandım. Çok rahat ve güven veren bir ürün.
    Safety First & TimFx,

İlgi ve yardımınız için teşekkürler. Tavsiyeleriniz doğrultusunda bir kaç farklı montu daha deneyeceğim. Ama alpinestars'ta aklım kaldı

DENİZ ER. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6F ABS
    Alıntı holopter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gis akademideki yeşil 250 sl siz miydiniz eğitim pistinde ve park yerinde gördüm.Forumdan olduğunuzu bilseydim tanışmak isterdim.Bende şu an beceri geliştirme alıyorum.
    @holopter, orada iki ninja 250sl var. Biri Murat K.' nın biri benim. Yarından sonra bir aksilik olmazsa çıkaracağım motoru. Gis' de olsun dışarıda olsun bir şekilde tanışırız yine

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı RecepDgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Deniz ER. abim ben ehliyeti aldım onda sıkıntı a2-B sadece egtim ıcın sormustum onlarıda dedıgın gıbı bakarım sitesinde yınede saolsın
    Ne demek kardeşim Sorunu anladım ama ben parça parça ödeme yapmadım. Bana sorarsan Gis Akademiye bir uğra hem yeri gör -görmediysen- hem hocalarla tanış. İçine sinmezse başka yerlere bak. Ben sadece GİS Akademiyi biliyorum o yüzden seni yanlış yönlendirmek istemem. Hem GİS Akademiye hem honda' nın eğitimine giden birilerini bul. En doğru kıyaslamayı onlar yapacaklardır.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Bir kaç gündür uğrayamıyordum foruma yoğunluktan. Cts bende gis te olacağım ama ninja 800 bakımı için serviste olacak belki arada R25 e binerim. Salı günü bizim ehliyetler çıkacak sanırım. Ehliyet çıksın bizzat getireceğim motoru gise

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 SL için:

Egzoz lar şu anda yolda olduğu için ödeme yapmadık açıkcası fiyat ta sormadık, yine özel bir rakam alacağımızı biliyoruz çünkü. Sadece ayırttık şu anda. Gelir gelmez onu da alacağız.

* Alış Fiyatlarımızı Net Bir Şekilde yazamadığım için kusura bakmayın. Araya bazı dostlarımız referans olarak girdikleri için daha özel fiyatlar alıyoruz liste fiyatlarına nazaran.
    Murat bey merhaba, 250 SL için eksoz geldi mi acaba geldiyse yorumunuzu alabilir miyim? Hatta bir iki fotoğraf da olursa çok hoş olur. Bir de son olarak ne kadar ödeme yaptınız?

Motosikleti
    Alıntı originel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat bey merhaba, 250 SL için eksoz geldi mi acaba geldiyse yorumunuzu alabilir miyim? Hatta bir iki fotoğraf da olursa çok hoş olur. Bir de son olarak ne kadar ödeme yaptınız?
    Halen beklemedeyiz ne yazık ki ama bir adet vespa ya taktık onda bile çok fark etti

Hem trafikte fark edilirliği değişti hemde verdiği ses çok tatlı oldu

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    tiawern ve DENİZ ER. bunu beğendiler.

Herkese selam. Motoru alalı 1 ay oldu 300km deyim daha.
    Bikaç sorum var..
    Motor boşta giderken zincir sesinin fazla gelmesi doğal mı? Rodajdan sonraki bakımda düzeltecekşer diye duydum.
    Motor freniyle yavaşlarken ön taraftan gelen ilginç bi vızırtılı tıkırtılı ses sizdede geliyormu?
    4000 deviri geçmiyim derken trafiğin kaplumbağası oldum 60 la gide gide.. Arada açsam sizce sıkıntı olur mu??

En çok şu tıkırtılı sesler merakım oldu...

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Motordan gelen vızırtı beni de rahatsız ettiğinden sormuştum, rödaj süresinde normal demişlerdi. Parçalar alıştıkça ses de gidiyor. Zincir sesiyle ilgili bir sıkıntım olmadı şahsen :/

Alıntı Metaxertu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Motoru alalı 1 ay oldu 300km deyim daha.
    Bikaç sorum var..
    Motor boşta giderken zincir sesinin fazla gelmesi doğal mı? Rodajdan sonraki bakımda düzeltecekşer diye duydum.
    Motor freniyle yavaşlarken ön taraftan gelen ilginç bi vızırtılı tıkırtılı ses sizdede geliyormu?
    4000 deviri geçmiyim derken trafiğin kaplumbağası oldum 60 la gide gide.. Arada açsam sizce sıkıntı olur mu??

En çok şu tıkırtılı sesler merakım oldu...
    Hayırlı olsun kardeşim.
    -Motor boşta giderken gelen zincir sesi aşırıysa sorun teşkil eder. Zincir gerginliğini bir kontrol ettirmende fayda var ama zincir sesi gelir. Zincir yağsız kalmasın.
    -Motor freni yaparken çıkan ses normal. Öyle zannediyorum ki ilk yağ deşiminden sonra azalıyordu. Korkmanı gerektirecek bir durumyok yani ;)
    -Arada açmak tam net anlaşılır bir tabir değil Rodaj süresince mankineni kullanma klavuzuna uygun sürmeni öneririm. Tabiki zaman zaman ani hızlanmalar yapabilirsin. Buradaki amaç motoru çok uzun süre yüksek devirde kullanmamaktır. Sollama yapman gerekirse 60Km/h ile olmaz o iş
    Rodajla ilgili çok fazla yazı ve öneri bulabilirsin. En iyisi kullanma kılavuzuna uymaya çalış ;) başın ağrımaz kuralına göre oynamak her zaman iyidir.
    DENİZ ER. bunu beğendi.

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rodajda 100 km de kaç lt yakıyor sizin motorlar.

YanlızKovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle Mehabalar
    20 yaşında 1.70 boyunda 60 kiloyum.Küçüklüğümde bisikletten inmazdim.Daha sonra sürekli elektrikli motosiklet kullandım ve en son honda today kullandım.1 seneye yakında istanbulda araba kullandım (trafik bilgisi anlaşılması için).Motosiklet ehliyetim yok ve hiç vitesli motor kullanmadım üzerine dahi oturmadım. Ailemi ikna ettim ve 2 ay içinde motorumu alıcam inşallah.Kawasaki 250sl modeline aşık oldum.Yaklaşık 3 aydır bakıp araştırıyorum ve cbr125 le Ninja250sl arasında kaldım.Ninjanın hafifliği slim oluşu diğer ss motorlara göre boyuma vucuduma daha cok uyması beni çok cezbediyo bir yandanda hangisi doğru olur 125likle mi yoksa ninjayla başlamak mı diye düşünüyorum.Çoğu kişi başlangıç için çok iyi bir motor diyo en azından Barkın Bayoğlu söylüyor.Bazıları ise gerçekleri gördüm 250likle başlanmaz şeklinde konuşuyo.O yüzden siz Ninja250sl kullanıcılarına sormak istedim çünkü bende 250sl ailesine katılmak çok istiyorum.

Teşekkürler

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı ataykaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajda 100 km de kaç lt yakıyor sizin motorlar.
    z250sl, 3lt civarı.
    ataykaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı YanlızKovboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Mehabalar
    20 yaşında 1.70 boyunda 60 kiloyum.Küçüklüğümde bisikletten inmazdim.Daha sonra sürekli elektrikli motosiklet kullandım ve en son honda today kullandım.1 seneye yakında istanbulda araba kullandım (trafik bilgisi anlaşılması için).Motosiklet ehliyetim yok ve hiç vitesli motor kullanmadım üzerine dahi oturmadım. Ailemi ikna ettim ve 2 ay içinde motorumu alıcam inşallah.Kawasaki 250sl modeline aşık oldum.Yaklaşık 3 aydır bakıp araştırıyorum ve cbr125 le Ninja250sl arasında kaldım.Ninjanın hafifliği slim oluşu diğer ss motorlara göre boyuma vucuduma daha cok uyması beni çok cezbediyo bir yandanda hangisi doğru olur 125likle mi yoksa ninjayla başlamak mı diye düşünüyorum.Çoğu kişi başlangıç için çok iyi bir motor diyo en azından Barkın Bayoğlu söylüyor.Bazıları ise gerçekleri gördüm 250likle başlanmaz şeklinde konuşuyo.O yüzden siz Ninja250sl kullanıcılarına sormak istedim çünkü bende 250sl ailesine katılmak çok istiyorum.

Teşekkürler
    250sl yatarak kullanıldığı için başlangıçta biraz zorluyor. en azından beni zorladı, biraz yaştan biraz hafif göbekli oluşumdan dolayı. ama SS kullanmaya devam edecek isen başlangıç için gerçekten keyifli bir alet. bizler tavsiye ediyoruz.............
    tiawern ve DENİZ ER. bunu beğendiler.

YanlızKovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyvallah hocam bende öyle düşünüyorum.Birde hocam neden bizdekilerin rengi farklı,yurtdışındakiler çok daha güzel yeşilinin güzel yeşil olması deposu yeşil falan konu başlığındaki ilk fotograf gibide bizim ülkedekiler niye farklı?

what a lovely day 4ride
    TimFx, DENİZ ER. ve neonxc bunu beğendiler.

DENİZ ER. bunu beğendi.

Motosikleti
    kawa
    Herkese merhaba
    Ben yeni baslayacak olanlardanim. sorum
    Tum ekipman + ehliyet kaca mal olur Ortalama olarak yani ?

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)