Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bense teknik verileri karşılaştırmak yerine iki Motorada sahip olduğum için yan yana koydum arka arkaya sürerek aralarında ne gibi farklar olduğuna baktım, kağıt üzerinde kıyaslamak yerine sürerek kıyaslamak daha rahat bilgi sahibi olmayı sağlıyor. Mesela SL kuyruğu daha havaya bakarken r25 daha yassı uzunluk farkı oradan geliyor. Kuyrukta sürerken sürücüye bir fayda sağlamıyor. 5 cm Yükseklik belirttiğim gibi gidon farkı ve farkın sebebi belirttiğim üzere belli

Gel gelelim bizim insanımız ciddi algı sıkıntısı yaşıyor (bence)
    Hayır neyin kıyasını yapıyoruz onu da anlamıyorum ki. SL in adı üstünde. R25 de kendine hedeflediği kulvarda piyasa bulmuş gayet ciddi bir araç.

Bu Sarı renk mi yoksa mavi renk mi güzel sorusuna. Sarı renk'in ışık yansıtma ve lümen değerleri %20 daha fazla demek gibi bir şey.

Büyüklük ve hız takıntısı olan zaten 600 cc den aşağısına bakmasın.

Rengini ve duruşunu seversiniz, paranızın alabileceği araçtır alırsınız. İkisi arasında ne kalite ne de kullanım açısından ciddi bir fark yok. biri 150 diğeri 170 yapsa ne olur. biri 10 cm daha büyük olsa ne olur ?

Bu araçları zevk için alıyoruz. Eğer sizin aldığınız zevk teknik verileri veya boyutundan geçiyorsa Yamaha R6 akar bence. Ya da almışken S1000R falan daha iyi olur teknik açıdan.

Kısaca .25 Litre için Ekonomi+Kawasaki = SL , Cüsse ve Teknik veri+Para = R25

olay tamamen para çokomel ilişkisi. Hoş R25'e 15 Lira verene kadar Ben gene Kawasaki renginden dolayı Ninja 300'ün 5-10k KM de ikinci eline bakardım. (baktım da )
    DENİZ ER. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı codeprof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır neyin kıyasını yapıyoruz onu da anlamıyorum......
    Benim merak edip kıyaslama yapma sebebim motorları sürmeye başladıktan sonra bende dahi oluşan algı hatası.

Yoksa 2 silindir ile tek silindiri bir birine rakip görüp o bunu döver mantığından yola çıkarak marka avukatlığı yapma endişesi değil.

Eh malumunuz yaş ve beslenme alışkanlıkları sayesinde hafif bir Türk kası oluşumu benimde göbek bölgemde mevcut bu sebeple bir türlü deponun üzerine tam yatamadım. Haliyle uzun yolda doğru oturuş pozisyonu arayışı ve kas hafızası oluşturma çabalarım devam etmekte. R25 elimize ulaşana kadar acaba Sl iddia edildiği gibi küçükte biz mi farkında değiliz diye Gis Akademide sohbetler dönüyor idi. Sonunda geçtiğimiz Cts günü biraz meraktan birazda keyfi olarak 2 makineyi kıyaslamaya başladım. Ve bunu yaparken ilk oturuş pozisyonundan başladım.

Neymiş? Göbek alameti fark edilir edilmez eritmek gerekiyor imiş yoksa bu göbek kaç cm olursa olsun başa bela imiş. Bu arada küçük bir ekte yapmak lazım 120 kilodan 83-86 arasına düştüm.

Tabi Deniz bey ve neonxc kardeşlerimiz filinta gibi oldukları için ben onlar kadar rahat depoya yatamıyor ve hasetimden çatlıyorum ayrı

Neyse efendim konuya geri dönüp cümlelerimi bitireyim. Dönen sohbetler kendimizce sorulan sorulardan sonra gözlemlediğim farkı paylaşayım dedim.

Yoksa motor cidden keyif işi. Benim pipim daha büyük muhabbeti yapar gibi sürekli boy muhabbeti yapmak tabiki saçma.
    DENİZ ER. ve Extremist bunu beğendiler.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı Serkan S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda 2 gün önce motorumu sattım. Bayiye gidecektim 250sl almak için euro kuruna bir baktım hayal kırılığı... Sanırım kurun ve devletin insafa gelmesini bekleyeceğim motoru almak için.
    Hocam aynı dertten muzdaribiz bende 300 düşünüyorum bir önceki günle ertesi gün 300 lira fark etti ertesi gün bir 300 daha şaka gibi
    ''HER şey gelip Geçici ey Gönül,Bak az ÖNCE aldığın NeFeS bile geldi Geçti...

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Bende paylaşmasam kimse fotoğraf paylaşmıyacak :D

Bu arada sağda solda benim fotoğraflarımı çalıp kendi kurdukları sayfalarda falan paylaşan arkadaşlar var. Sizi görmediğimi sanmayın. Nasıl olsa bir yerde karşılaşır yüz yüze tanışırız, yemeklerin hesabını size ödetirim :D

Hayatında bizim Ninjanın kontağını dahi açmayan adamın biri burada 250sl çok küçük dedi. Ondan sonra yine Ninja 250sl binmeyen kullanmayan diğer insanlar arasında bu söylenti çoğaldı çoğaldı resmen kız motoru yaptılar :D Olum hastamısınız lan binmediğimiz kullanmadığınız motor hakkında bu kadar ahkam kesiyorsunuz diye demiyorum tabiki.

Abicim kim hangi motoru seviyorsa alsın, Bu iş birazda gönül işi, amaç sadece ulaşım ise hepimizin Yamaha ybr 125, Bajaj boxer 150 gibi motor alması lazım. Alırken ucuz, sürerken ucuz, benzin az yakıyor. Ama biz duygularımıza hitap eden kullanırken bize keyif veren motosikletler istiyoruz. Bu keyif işininde matemetiği yok.

Barkını neden millet bu kadar sevdi? Çünkü adam motor tanıtırken en çokta bu işin duygu his tarafından bahsediyor. O yüzden motor alacak arkadaşalra tavsiyem öncelikle beklentilerinizi belirleyin, bu beklentilere cevap vereceğini düşündüğünüz motorları bayide inceleyin, üzerine oturun size ne hissettirdiğine bakın. Ondan sonra kimseyi dinlemeden gidin alın.

Şimdi bu kadar sosyal mesajdan sonra geri Ninja 250sl ye dönelim

Murat abi; Motor üzerinde 3000 km geçtim, senden güncel km bilgileri bekliyorum Ayrıca verdiğin kilodan ötürü tebrik ederim, bu kadar kısa zamanda iyi kilo vermişsin. Benim hakkımdaki güzel yorumların içinde teşekkür ediyorum tekrardan.

Geçtiğimiz Cuma günü Necat motorda motoruma koruma takozu taktırdım. Takozun fotoğrafı şuan telefonumda ve ben işte olduğum için biraz geç yükleyeceğim. Ama genel olarak ben beğendim, 3 farklı renk mevcuttu, yeşil, siyah ve mavi. Ben siyah olanı taktırdım. Bağlantı yeri falan gayet iyi ve sağlam oldu. Takoz taktırmak isteyen arkadaşlara Necat motoru bir arayıp sorabilirler. Ararsanız benim selamımı da söylemeyi unutmayın

Murat.K., DENİZ ER. ve tiawern bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Murat abi; Motor üzerinde 3000 km geçtim, senden güncel km bilgileri bekliyorum
    benim motor daha 550 km de şu anda. mayıs ayı itibari ile 1 gece konaklamalı çanakkale turumuz var. ardından edirne ve silivri turlarımız başlayacak ki onu sizler ile planlamaya niyetliyiz, umarım sizlerde müsait olur katılırsınız. şu anda daha çok bu tür organizasyonları nasıl daha fazla bay/bayan sürücüye ulaştırır, seviyeli bir grup oluşumu yaparızın peşindeyiz. bir yandan vespa grubu ile uğraşıyoruz her ne kadar vespacı olmasam da vespa sever arkadaşlarımız ile bazı programlar oluşturuyoruz. kısacası motorun üzerinden çok bilgisayar başında geçiyor vakitlerimiz.

diğer yandan gis akedemide tamer karadağlı ve harley çetesini (oğlumun yakıştırması ufff çete mi bunlar diye sorunca isimleri öyle kaldı latife maksatlı) gördükçe yavaş yavaş o tarafa doğru gönlüm kaymaya başladı ve vulcan s beni hafif hafif aklımı çelmeye başladı. ee tabi biraz maymun iştahlı olduğum gerçeği var. araba veya motor alır almaz hemen değiştirme peşine düşüyorum eskitme imkanı bulamadan.

bakalım bu yaz aklımızda bir şeyler var. 1000 lik motorlar ile saatte 260-280 km hızla ilerleme fikirleri o kadar cazip gelmiyor, o yüzden aman bu işi çözeyimde 600lük 1000lik alayım gazım yok.

*seviyeli bir gruptan kasıt: daha çok çiftlerin katıldığı, karşılıklı saygı ve gönüllü paylaşım esasına dayanan kısacası apaçi görünümünden uzak, klüp olmasa bile bağlayıcı unsurların olmadığı, egoların tavan yapmadığı klüp tadında bir şeyler kurmak var aklımızda.

Benim merak edip kıyaslama yapma sebebim motorları sürmeye başladıktan sonra bende dahi oluşan algı hatası.

Yoksa 2 silindir ile tek silindiri bir birine rakip görüp o bunu döver mantığından yola çıkarak marka avukatlığı yapma endişesi değil.

Eh malumunuz yaş ve beslenme alışkanlıkları sayesinde hafif bir Türk kası oluşumu benimde göbek bölgemde mevcut bu sebeple bir türlü deponun üzerine tam yatamadım. Haliyle uzun yolda doğru oturuş pozisyonu arayışı ve kas hafızası oluşturma çabalarım devam etmekte. R25 elimize ulaşana kadar acaba Sl iddia edildiği gibi küçükte biz mi farkında değiliz diye Gis Akademide sohbetler dönüyor idi. Sonunda geçtiğimiz Cts günü biraz meraktan birazda keyfi olarak 2 makineyi kıyaslamaya başladım. Ve bunu yaparken ilk oturuş pozisyonundan başladım.

Neymiş? Göbek alameti fark edilir edilmez eritmek gerekiyor imiş yoksa bu göbek kaç cm olursa olsun başa bela imiş. Bu arada küçük bir ekte yapmak lazım 120 kilodan 83-86 arasına düştüm.

Tabi Deniz bey ve neonxc kardeşlerimiz filinta gibi oldukları için ben onlar kadar rahat depoya yatamıyor ve hasetimden çatlıyorum ayrı

Neyse efendim konuya geri dönüp cümlelerimi bitireyim. Dönen sohbetler kendimizce sorulan sorulardan sonra gözlemlediğim farkı paylaşayım dedim.

Yoksa motor cidden keyif işi. Benim pipim daha büyük muhabbeti yapar gibi sürekli boy muhabbeti yapmak tabiki saçma.
    Herkese selam, Cumartesi günü itibariyle z250sl kullanıcısı oldum. İlk motorum ve acemiyim. Bu başlık daha hareketli olduğu için burayı da takip ediyorum. Pazar günü motorumu Ankara' dan Kayseri' ye getirdim. Rodajda olduğu için 80' i geçmedim. Yolculuk toplam 6 saat sürdü. Yol boyunca omuzlarım çok ağrıdı. Boyum çok kısa olduğu için ( 1.61 ) oturuş pozisyonumdan kaynaklandığını düşündüm. Murat.K. Mesajında kas hafızasından bahsetmiş. Bu tam olarak ne demek? Ben motorumu kullandıkça kas hafızam oluşunca ağrılarım geçer mi? Yoksa motorumla uzun seyahate çıkamayacak mıyım?

Motosikleti
    Alıntı Uçar38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, Cumartesi günü itibariyle z250sl kullanıcısı oldum. İlk motorum ve acemiyim. Bu başlık daha hareketli olduğu için burayı da takip ediyorum. Pazar günü motorumu Ankara' dan Kayseri' ye getirdim. Rodajda olduğu için 80' i geçmedim. Yolculuk toplam 6 saat sürdü. Yol boyunca omuzlarım çok ağrıdı. Boyum çok kısa olduğu için ( 1.61 ) oturuş pozisyonumdan kaynaklandığını düşündüm. Murat.K. Mesajında kas hafızasından bahsetmiş. Bu tam olarak ne demek? Ben motorumu kullandıkça kas hafızam oluşunca ağrılarım geçer mi? Yoksa motorumla uzun seyahate çıkamayacak mıyım?
    Öncelikle hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Kas hafızası bir nevi alışkanlıktır. Uzun zaman spor yapmadığın zaman vücut hamlar ve aradan sonra spor daha yorucu bir hal alır ancak sürekli spor yapan kişilerde bu hamlık görünmez.

Motosiklet kullanımı da aynıdır. Z250sl gidon olarak sl250 den daha yüksek bir model buna rağmen ilk sürüşte uzun yol yapmış olman bu kas ağrıları için yeterli sebep. Zaman geçtikçe vücut oturuş pozisyonuna ve eylem sırasında gösterilen performansa alışmaya başlıyor işte bu kas hafızasıdır. Bir müddet sonra istemsiz bir şekilde motorun üzerinde rahat etmeye başlayacaksın. Naked motor ss sürüşten daha rahattır o yüzden daha kolay alışacaksın. En önemlisi Naked motor üzerinde rahat etmek istiyorsan kendini çuval gibi motorun üzerinde serbest bırak. Kolların rahat bir şekilde sallanıyor olsun.

Eğer doğru oturur isen ağrıların çabuk geçer ve çabuk alışırsın
    Uçar38 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Murat abi; Edirne ve silivri turları gayet güzel olur. Kemerburgaz Sarıyer arası gibi rotalarda güzel olur, orman yolu bol virajlar falan, bir kez bu forumdan ninjacı arkadaşlar ile oradan geçmiştim. Motor sürmekten keyif aldım resmen.

Yalnız kızlı erekli gezilere katılamam Malum bir kedim bile yok.

Crusier motorlarında kendine göre ayrı bir keyfi var. Ama şahsım adına konuşayım Harley alırsam 883 iron alırım. Öyle otobüs gibi olan modelleri ilgimi çekmiyor. Kawasaki Vulcan S ise fuarda incelemiştim, arada bir youtube den videolarına da bakıyorum. Sıralı 2 silindirli su soğutmalı motoru ile tam bir şehir içi cruiser motoru yapmış kawasaki.

Konu rotalardan açılmışken bu yaz planımdan değil, Allah kaza bela vermezse kesin yapacağım bir rotadan bahsedeyim. Bolu 7 göllere gitmek. Bu son baharda araba ile günü birlik gitmiştim resmen aşık oldum oraya. Bu yaz motorla gidip bir gece kalmayı düşünüyorum.
    tiawern ve Murat.K. bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat abi; Edirne ve silivri turları gayet güzel olur. Kemerburgaz Sarıyer arası gibi rotalarda güzel olur, orman yolu bol virajlar falan, bir kez bu forumdan ninjacı arkadaşlar ile oradan geçmiştim. Motor sürmekten keyif aldım resmen.

Yalnız kızlı erekli gezilere katılamam Malum bir kedim bile yok.

Crusier motorlarında kendine göre ayrı bir keyfi var. Ama şahsım adına konuşayım Harley alırsam 883 iron alırım. Öyle otobüs gibi olan modelleri ilgimi çekmiyor. Kawasaki Vulcan S ise fuarda incelemiştim, arada bir youtube den videolarına da bakıyorum. Sıralı 2 silindirli su soğutmalı motoru ile tam bir şehir içi cruiser motoru yapmış kawasaki.

Konu rotalardan açılmışken bu yaz planımdan değil, Allah kaza bela vermezse kesin yapacağım bir rotadan bahsedeyim. Bolu 7 göllere gitmek. Bu son baharda araba ile günü birlik gitmiştim resmen aşık oldum oraya. Bu yaz motorla gidip bir gece kalmayı düşünüyorum.

Ona katılmam buna katılırım diye bir tercih şansın yok ne yazık ki. madem ninjan var katılırsın olur biter. Zaten planlanan geziler sadece spor motorlar ile gazlama esasına göre değil, makul hızlarda güvenli grup sürüşü esasına göre planlanacak. Vespasından crusier tarzına kadar her tip olacak.olmadı sırt çantana bir yavru kedi sığdırırsın olur biter

Merhaba arkadaslar bu konuyu en basından sonuna kadar takip ettim verdiğiniz bilgiler gerçekten açıklayıcı net ve insanı tatmin eden bilgiler aklımda pek soru kalmadı bu motor hakkında hepinize teşekkürler. içime sinmeyen tek bir olay vardı motor küçükte küçük pek fazla takılmadım yine bende pek büyük sayılmam 176 . 57 kg bu motor için yeterli o sıkıntımı attım kafamdan ama edirnede yaşıyorum ve motoru gidip test etmem görmem falan biraz zor son konuşmalarınızda murat abinin onuda bu forumda ve aea da tanıdım motoru sayesinde murat abi edirneye gezi yapılacağını söyledi eğer geldiğiniz sırada kawasakiyi görme şansım olurmu acaba ??

Motosikleti
    Alıntı ataberk22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bu konuyu en basından sonuna kadar takip ettim verdiğiniz bilgiler gerçekten açıklayıcı net ve insanı tatmin eden bilgiler aklımda pek soru kalmadı bu motor hakkında hepinize teşekkürler. içime sinmeyen tek bir olay vardı motor küçükte küçük pek fazla takılmadım yine bende pek büyük sayılmam 176 . 57 kg bu motor için yeterli o sıkıntımı attım kafamdan ama edirnede yaşıyorum ve motoru gidip test etmem görmem falan biraz zor son konuşmalarınızda murat abinin onuda bu forumda ve aea da tanıdım motoru sayesinde murat abi edirneye gezi yapılacağını söyledi eğer geldiğiniz sırada kawasakiyi görme şansım olurmu acaba ??
    şu 23 mayısta çanakkale gezisini bitirelim ardından edirne geliyor zaten. buradan mutlaka gün tarih vs duyururuz. lakin bizim edirne turumuzda mutlaka vespa lı arkadaşlarda olacak. şu anda aktif olarak bir vespa grubu yöneticisi ile bazı çalışmalarımız var ki buna türkiye de bulunmayan aksesuarların satışı vs de dahil olacak....

merhaba ninja 250sl için grenaj varmı , bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgi vere bilir mi?

şu 23 mayısta çanakkale gezisini bitirelim ardından edirne geliyor zaten. buradan mutlaka gün tarih vs duyururuz. lakin bizim edirne turumuzda mutlaka vespa lı arkadaşlarda olacak. şu anda aktif olarak bir vespa grubu yöneticisi ile bazı çalışmalarımız var ki buna türkiye de bulunmayan aksesuarların satışı vs de dahil olacak....
    anladım abi ben zaten sürekli forumu takip ediyorum cevap için teşekkürler .

Arkadaşlar 250 sl nin hiç zorlanmadan çıktığı hız nedir acaba

Cümleten Herkese Selamun aleykum. İsmim Recep nasipse agustos ayında nınja250slime kavusucam onun ıcın butun sayfaları okudum allah razı olsun sızden paylastıgınız bılgıler ve motor hakkındakı kısısel yorumlarınız ıcın..
    Simdir birkac soruda ben izninizle sizlere

1)Ilk olarak almak ısteıgım ekıpmanlarımı koyup sızden yorumlarınızı beklıyorum

KASKIM: http://www.motoplus.com.tr/urun/9907010192002/BELL-PS-VORTEX-MATTE-BLACK-SOLID
    MONTUM: http://www.feyizoglu.com/D1-Racing-Carbon-Mont_49177.html#0 veya bı 100 200tl daha ustunude alabılme ıhtımalım olabılır.
    ELDİVENIM: http://www.feyizoglu.com/Fly-Yazlik-Eldiven_49202.html#0

bot ve dızlıklere dha karar vermedım onerılerınız olursa albılırım.

2)Motorumu alırken nasıpse ınsallah abslı almayı dusunuyorum bazı yerlerde okudugum kadarıyla kımısı yok frenlemeyı ogrenemessın falan absye guvenırsın dıyorlar.Bence bu konusmalar bıraz sacma geldı bana sonucta abs denılen sıstem bellı dereceden sonra devreye gıren bır sıstem onun ıcın tavsıyenızı yazarsanız sevınırım.

3)Bırde motosıkletın ebatlarından sıkıntım cunku neredeyse hergun goruyorum istanbulda oturdugum ıcın dersanemde fatıhde saolsun necat motor sayesınde hergun goruyoruz h2 bıle gordum orda ama yınede ebatlarımı soylemek ısterım 178 boy 90 kıloyum.

Sımdılık bu kadar verıcegınız cevaplar ıcın sımdıden tesekkur ederım rabbım cumlemıze kaza bela vermesın tekerınız duz bassın allaha emanet olun.

Motosikleti
    Alıntı RecepDgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten Herkese Selamun aleykum. İsmim Recep nasipse agustos ayında nınja250slime kavusucam onun ıcın butun sayfaları okudum allah razı olsun sızden paylastıgınız bılgıler ve motor hakkındakı kısısel yorumlarınız ıcın..
    Simdir birkac soruda ben izninizle sizlere

1)Ilk olarak almak ısteıgım ekıpmanlarımı koyup sızden yorumlarınızı beklıyorum

KASKIM: http://www.motoplus.com.tr/urun/9907010192002/BELL-PS-VORTEX-MATTE-BLACK-SOLID
    MONTUM: http://www.feyizoglu.com/D1-Racing-Carbon-Mont_49177.html#0 veya bı 100 200tl daha ustunude alabılme ıhtımalım olabılır.
    ELDİVENIM: http://www.feyizoglu.com/Fly-Yazlik-Eldiven_49202.html#0

bot ve dızlıklere dha karar vermedım onerılerınız olursa albılırım.

2)Motorumu alırken nasıpse ınsallah abslı almayı dusunuyorum bazı yerlerde okudugum kadarıyla kımısı yok frenlemeyı ogrenemessın falan absye guvenırsın dıyorlar.Bence bu konusmalar bıraz sacma geldı bana sonucta abs denılen sıstem bellı dereceden sonra devreye gıren bır sıstem onun ıcın tavsıyenızı yazarsanız sevınırım.

3)Bırde motosıkletın ebatlarından sıkıntım cunku neredeyse hergun goruyorum istanbulda oturdugum ıcın dersanemde fatıhde saolsun necat motor sayesınde hergun goruyoruz h2 bıle gordum orda ama yınede ebatlarımı soylemek ısterım 178 boy 90 kıloyum.

Sımdılık bu kadar verıcegınız cevaplar ıcın sımdıden tesekkur ederım rabbım cumlemıze kaza bela vermesın tekerınız duz bassın allaha emanet olun.

seçtiğin ekipmanlar güzele benziyor lakin onları hiç denedin mi? denemeden alma! bak bakalım kask kafa yapına uygun mu? diğer aksesuarların içinde rahat edebiliyor musun? vücut yapın ile doğru orantılı olarak hareket kabiliyetinde bir kısıtlama oluyor mu?

dizlik alma direk korumalı bir pantolon al. dizlik ile arasında dağlar kadar fark oluyor. zaten kullandığımız aletler super sport tadında, dizlik hem komik durur hemde yeterli güvenliği sağlayamaz.

abs olmayan fren sistemleri biraz daha farklı oldukları için emin ol abs li absiz cok fark ediyor. ancak abs nin ne kadar güvenli bir zıkkım olduğu gerçeği göz önünde bulundurulur ise tabiki abs li almak daha mantıklı. öndemli olan soru şu: bir sonraki motorunda da abs tercih edecek misin? ona uygun bütçe ayırabilecek misin? eğer kafanda şüphe varsa önce abs olmayan ile başla. benim motorumu deneyen bazı eski motorcular 250sl in frenlerini o kadar beğendiler ki abs ye gerek yok bizce dediler. dediğim gibi eğer bir sonraki motorunda abs seçeneği olacak ise sorun yok...

motorun ebatları ile ilgili olarak yaşayacağın en büyük sıkıntı alışık değil isen yatarak kullanım olacaktır. bir kaç mesaj yukarıda zaten bu sürüş pozisyonu ve kas hafızası ile alakalı bir yorumumum mevcut. alışana kadar biraz zorluk çekersin. sonrasında rahat edeceğimize inanıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Marhaba Recep kardeşim, Tek bir kask markasına odaklanma derim, çünkü aynı beden bile olsa her kaskın uygun olduğu kafa yapısı çok farklı oluyor. Ayrıca Siyah renk kaskı hiç önermem. Hem yazın kafanı pişirecek hemde trafikte görünürlülüğü en düşük kasklardan biri. Motorda siyah kaskta siyah hafif hava karardımı trafikte görünmez olursun.

Kuru havada ABS faydasını çok gösteremesede ıslak zeminde ABS gerçekten hayat kurtaran bir ekipman. Ben Türkiyedeki ilk Ninja 250sl sahiplerinden biri olduğum için ABS li seçme imkanım yoktu. Olsa ABS li versiyonu alırdım. O yüzden tercihini ABS den yana yapman daha iyi olur görüşündeyim.

Bence kendine göre motor aramaktan vazgeçip kendi formunu motora göre ayarlamısın. Diyet yolu görünüyor sana da

Kask konusunda renk olarak tercıhlerım degısebılır ve haklısında abi bır markaya odaklanmak olmaz nasıp bakıcaz ama kafamda ılk oalrak bu var dıye soyledım bırde 178 boy 90 kıloyum ve yaklasık 20 kılo verım ve dahada verıyorum bırde benı gorenler ortalama 80 veya 85 kılo dıyolar yanı vucudum bıraz fızıklı oyle soylıyım pek bı sıkıntı olucagını dusunmuyorum form konusunda ama yınede yorumun ıcın tesekkur ederım nasıpse yıne ara ara yazıcam ve bırde motoru alıktan sonra rodajını bıtırdıkten sonra kuyruk ıptalı bırde egzoz yapmak ıstıyorum bu konudada yardımcı olabılırmısınz ?
    vericgınız cevaplar ıcın tekrardan tesekkur ederım )

Alıntı borg63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 250 sl nin hiç zorlanmadan çıktığı hız nedir acaba
    150-155 direk çıkıyorum. 164 yapınca kesiciye giriyor ;)
    DENİZ ER. bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    BUDA BENDEN

DENİZ ER. ve tiawern bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)