Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj 150f
    s.a öncelikle 1 lt yakıtla 68 km yol yaptım dedikleri gibi yapıyor herşeyden once motor gidiş ve rahatlık bakımından cok iyi vibarasyon rahatsız edici degil gidikçe azalıyor zaten arkadaşım bu motoru cok sevdi cbf 150 sini satıp bajaj discover 150f alacak simdiden hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı cembaba24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a öncelikle 1 lt yakıtla 68 km yol yaptım dedikleri gibi yapıyor herşeyden once motor gidiş ve rahatlık bakımından cok iyi vibarasyon rahatsız edici degil gidikçe azalıyor zaten arkadaşım bu motoru cok sevdi cbf 150 sini satıp bajaj discover 150f alacak simdiden hayırlı olsun
    Hocam o arkadaşınıza benim ilanın linkini atar mısınız? Ben normalde skutere geçecektim ama cbf hevesim var. Takas yaparız anlaşırsak.

Değerli arkadaşlar;

DİSCOVER 150F modelimiz 2015 yılında COMMUTER sınıfında satışı yapılıp da tescili yapılan 35 model arasında satış sıralamasında 8 nci sıradadır. Satışına da bilindiği gibi mart ayında başlanmıştır. DİSCOVER 150 S ile beraber her iki modelin kısa zamanda daha üst sıralarda yer alacağını bekliyoruz.

Gösterilen teveccüh için çok teşekkür ediyor, bu payda en büyük emeğin siz değerli kullanıcıların yorumları olduğunu ifade etmek isterim.

Selam ve saygılarımla...
    murat-efe bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

DİSCOVER 150F modelimiz 2015 yılında COMMUTER sınıfında satışı yapılıp da tescili yapılan 35 model arasında satış sıralamasında 8 nci sıradadır. Satışına da bilindiği gibi mart ayında başlanmıştır. DİSCOVER 150 S ile beraber her iki modelin kısa zamanda daha üst sıralarda yer alacağını bekliyoruz.

Gösterilen teveccüh için çok teşekkür ediyor, bu payda en büyük emeğin siz değerli kullanıcıların yorumları olduğunu ifade etmek isterim.

Selam ve saygılarımla...
    Bu sıralama listelerini nereden görebiliriz Ekrem bey ?

Motosikleti
    Bajaj 150f
    s.a arkadaş satı motoru

Motosikleti
    Bajaj 150F
    150 F motorumu alalı 2 ay oldu.Gerçekten çok memnunum.Bir kere çok konforlu.1300 km yaptım.Sakin kullanımda 80 km hızda km de 0.12 kuruş yakıyor.Bana göre gayet iyi. Motoru kullanmaktan büyük keyif alıyorum.150 f'e yan çanta takılabiliyormu acaba.Bilgisi olan varmı? Herkese keyifli sürüşler
    velocity bunu beğendi.

Motosikleti
    Orta sehpada boşta gazı sonuna kadar kökleyince titreşimden dans ediyomu motor ? Sehpada dans etmesi yolda titreşimi kesin rahatsız edecek demek değil ama, onu yapmıyorsa titreşimi yok denebilecek bir motor olur.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpada boşta gazı sonuna kadar kökleyince titreşimden dans ediyomu motor ? Sehpada dans etmesi yolda titreşimi kesin rahatsız edecek demek değil ama, onu yapmıyorsa titreşimi yok denebilecek bir motor olur.
    Dans etmiyor ama aynalar bulanıyor. Hakikaten dikkatli düşününce; gidonda titreşim olmasa hiç rahatsız olmayacakmışız ama ediyor işte.

Motosikleti
    Gidonu elleri rahatsız edecek kadar titretmek zordur aslında, motor bağlantısında yanlış tasarım vardır. Hintliler pek önemsemiyor titreşimi. Ancak şasede metal yorgunluğu yapabilen, cıvataları gevşeten, bazı cıvataların yuvalarını yalama edebilecek bir şey titreşim.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Sadece motora vereceği metal yorgunluğu olarak düşünmemek lazım. Başlangıçta masum gibi görünen bu titreşim, uzun süreçte, "karpal tünel sendromu", " parmaklarda hissizlik", "beyaz parmak" dahil pek çok sinirsel rahatsızlıklara yol açabilir, açacaktır.

Şöyle örnek vereyim; Yarım saat ve üzeri sürüşten sonra bir elinizin parmaklarına diğer elinizle hafifçe vurduğunuzda eliniz sanki sadece kemiktenmiş gibi, içi boşmuş gibi bir çınlama hissediyormusunuz? Cevabınız evetse acilen o makinadan kurtulmanız kendi sağlığınız için hayırlı olacaktır.
    acemi27 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj 150F
    Arkadaşlar salı günü Balıkesir-Çanakkale-Edirne-İstanbul-Bursa-Balıkesir güzergahında tura çıkıyorum.150f'in performansını turumu bitirince paylaşırım.Allahtan hepimize kazasız,belasız yolculuklar diliyorum.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    150f
    bajaj 150f ye pulsar göstergeleri uyarmı acaba bilgisi olan varmı acaba devir göstergesiz olmuyor değiştirmek istiyorumda

Bu konuyu başından itibaren okudum ve bu mesajı yazmak için foruma üye oldum.

İlk motosikletimi alacağım. Başlangıç motoru olarak Commuter sınıfında karar kıldım. 1 haftadır araştırma yapıyorum. TVS Apache RTR150 ile Bajaj Discover 150F dikkatimi çekti. Apache 'den aşırı titreşim ve Discover'dan fiyat olarak yukarıda kaldığı için vazgeçtim.

Şimdi Discover kullananlarda titreşimden şikayetçi. İlk motosikletim olacağı için bu titreşimden dolayı motosikletlerden soğumak istemiyorum.

İkinci eli daha kolay ve değerinde satılabilecek ve titreşim olmayan bir motosiklete daha fazla ödemeye hazırım. Araştırmalarım sonucu Honda CBF150 'in bu tanıma uyduğunu öğrendim. Ama diğer yandan tasarımını gerçekten çok vasat buluyorum. Bu vasat tasarıma birde iğrenç stickerlar eklenince daha da kötü olmuş. O yüzden CBF'yi de hiç alasım yok.

Yahama YBR tasarım olarak biraz daha iyi ama yine Bajaj Discover ve TVS Apache ile kıyaslanamayacak şekilde geride kalıyor. Diğer taraftan 150 değil 125cc.

Özellikle bu motosikletlerin gerçek kullanıcılarından yorumları almak isterim. Benim gibi ilk motosikletini alacak birisine Discover'ı tavsiye ederler mi?

Şu konunun altını çizmek istiyorum. Temmuz-Ağustos ayında üye olunup tek mesajları bu konuya "Discover aldım, mükemmel, 1 litre ile 60km gittim, arkadaşım CBF'ini satıp alacak, titreşim hiç yok" şeklinde yazılmış. Bu mesajlar beni Discover almayı düşünürken şüphe içerisinde bıraktı. Bunları kim yapıyorsa bence yapmasın. Kendi işlerine balta vuruyorlar.

Motosikleti
    Alıntı erk1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu başından itibaren okudum ve bu mesajı yazmak için foruma üye oldum.

İlk motosikletimi alacağım. Başlangıç motoru olarak Commuter sınıfında karar kıldım. 1 haftadır araştırma yapıyorum. TVS Apache RTR150 ile Bajaj Discover 150F dikkatimi çekti. Apache 'den aşırı titreşim ve Discover'dan fiyat olarak yukarıda kaldığı için vazgeçtim.

Şimdi Discover kullananlarda titreşimden şikayetçi. İlk motosikletim olacağı için bu titreşimden dolayı motosikletlerden soğumak istemiyorum.

İkinci eli daha kolay ve değerinde satılabilecek ve titreşim olmayan bir motosiklete daha fazla ödemeye hazırım. Araştırmalarım sonucu Honda CBF150 'in bu tanıma uyduğunu öğrendim. Ama diğer yandan tasarımını gerçekten çok vasat buluyorum. Bu vasat tasarıma birde iğrenç stickerlar eklenince daha da kötü olmuş. O yüzden CBF'yi de hiç alasım yok.

Yahama YBR tasarım olarak biraz daha iyi ama yine Bajaj Discover ve TVS Apache ile kıyaslanamayacak şekilde geride kalıyor. Diğer taraftan 150 değil 125cc.

Özellikle bu motosikletlerin gerçek kullanıcılarından yorumları almak isterim. Benim gibi ilk motosikletini alacak birisine Discover'ı tavsiye ederler mi?

Şu konunun altını çizmek istiyorum. Temmuz-Ağustos ayında üye olunup tek mesajları bu konuya "Discover aldım, mükemmel, 1 litre ile 60km gittim, arkadaşım CBF'ini satıp alacak, titreşim hiç yok" şeklinde yazılmış. Bu mesajlar beni Discover almayı düşünürken şüphe içerisinde bıraktı. Bunları kim yapıyorsa bence yapmasın. Kendi işlerine balta vuruyorlar.
    O tip mesaj yazanlardan birine facebook grubuna denk geldim. Adama ne verdilerse artık dediği şey şu: "110 yaptım zerre titreşim yok". Adam akıllı tartıştım hatta kendime salak bile dedim bizimki niye titriyor diye falan. İş hakaret ve tehdite döndü, ekran görüntülerini aldım ve ne hikmetse hesabını donduruverdi Kullanmasak inandıracak neredeyse.

Titresim sürücü ayaklığında, depoda, selede falan fazla hissedilmiyor, rahatsız etmiyor gerçekten AMA gidondaki titreşim 80den sonra çok fena, dişliyi 40a düşürürseniz bu 90-95 e çıkıyor. Gidona kum doldurmayı önerenler var bilginize. Çözüm olabilir.

Dediğim gibi yeni üyeliklere dikkat edin. Hele ki titreşim hissedilmiyor, hiç yok diyenlere kesinlikle itibar etmeyin. Balansörsüz motorun titrememesi imkansız. Ha yine de tvs apacheden daha az titrediği rivayet edilmekte.

Fiyat konusunda bence bajajın fiyatını kesinlikle hakeden iki motoru var; boxer ve pulsar.

Bu motosikletin ön lastik ölçüsü Türkiye'de başka motosikletlerde kullanılmayan bir ölçü sanırım. Lastik bakıyorum bulamıyorum..

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    80.90.17 bakacaksın

Motosikleti
    Bajaj 150F
    Arkadaşlar 150f ile Edremit-Çanakkale-Kırklareli-İstanbul-Bursa-Balıkesir-Edremit turunu tamamladım.1366 km yol yaptım.Hep 80 km hızla gittim. 100 km de 2.55 lt benzin yaktı.Diğer deyişle km de 11.7 kuruş yaktı.1 lt benzinle 39 km yol yaptı. 90 km hıza kadar titreşim yok 100 km hızdan sonra var.Ben şahsen motorun performansından memnun kaldım.Sizce bu sonuçlar nasıl? Yorum yapabilirsiniz.
    murat-efe bunu beğendi.

Motosikleti
    150f
    bence iyi tek kişimi gezdin
    ben 3 litrenin altına inemiyorum ve 100-105 kmh gecemiyorum
    gündüz sıcakta şişme gücten düşme falan oldumu
    sürekli kac km yol yaptın ara vermeden

Motosikleti
    Bajaj Discovery 150F
    arkadaşlar benim 150 için çanta demirine ihtiyacım var. nereden alabileceğimi ve fiyat bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.
    ben manisadayım. başka bi yerden kargo ile de alabilirim.
    iyi akşamlar.

Motosikleti
    Alıntı ilhan299 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim 150 için çanta demirine ihtiyacım var. nereden alabileceğimi ve fiyat bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.
    ben manisadayım. başka bi yerden kargo ile de alabilirim.
    iyi akşamlar.
    Oktay motoru arayıp sorun bakalım gönderiyorlar mı. Olmazsa discover 125 demiri bükülerek oluyor ama cuk oturanı daha iyidir tabiki.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)