Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 150F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı 4hmetuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gramı yada kilosunu ölçmedim fakat biraz ağır bir kask bunu alınca fark edeceksiniz. Yüksek hızlarda çok rahatsız ediyor. Kafanızı sabitle yemiyorsunuz. Beden olarak M beden kullanıyorum.
    Baktım şimdi satıcı 1.500 gr demiş gayet normal daha hafifi için tonla para dökmek lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Hafta motorun yağın değiştirip arkada dişliyi 38 yaptırdım. Gözlemlerim şu şekilde motor çok rahatladı. Vites aralıkları uzadı. Biraz geç ızlanıyor fakat baya iyi gitmeye başladı. Uzun yolda biraz test ettim, beni hiç yormadı titreşim çok azaldı. İki kişide denedim hiç sıkıntı olmadı. Değiştirmek isteyenlere tavsiye ederim.

Motosikleti
    Son hızın değişikli çekişi ve titreşim hangi hızlarda belirmeye başlıyor ve yakıta ölçme imkanı buldunmu

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    38 dişli taktıktan sonra 0-100km hız 17saniye ve son hız göstergeye göre 130km oluyor.
    Çekişten düşme bence yok sadece 5.viteste yokuş vb çıkarken vites küçültmen gerekiyor.
    Ben dişliyi bir dahaki sefere 36 ya kadar düşüreceğim. Bu motorla 43 dişliyle gezmeyin arkadaşlar hem kendinize hem motora yazık.

Motosikleti
    Bajaj 150F
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    38 dişli taktıktan sonra 0-100km hız 17saniye ve son hız göstergeye göre 130km oluyor.
    Çekişten düşme bence yok sadece 5.viteste yokuş vb çıkarken vites küçültmen gerekiyor.
    Ben dişliyi bir dahaki sefere 36 ya kadar düşüreceğim. Bu motorla 43 dişliyle gezmeyin arkadaşlar hem kendinize hem motora yazık.
    hocam geçen gittim 40 yoktu 38 istemedim, senin yorumların ışığında 38 yapıcam.

bir de şu tekerleklere bir çare bulsak.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Yedek depo sizde kaç km gidiyor?
    Ben yedek depoya geçince 20km de yolda kalıyorum!
    depoyu sallayınca içinde benzin var gibi. Ama yinede yolda bırakıyor.
    50 TL ile 480km de benzin bitti bu sefer.

Motosikleti
    Bajaj 150F
    ben daha ilk depoyu bitiremedim 250 km'de. lastik almadan rodajı bitirebileceğimi sanmıyorum.

Motosikleti
    Alıntı ravvadi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha ilk depoyu bitiremedim 250 km'de. lastik almadan rodajı bitirebileceğimi sanmıyorum.
    Duyduğum kadarıyla bajaj servislerinde anlas 4 mevsim lastikler 300 tl deniyor kalite yol tutuşundan haberim yok

Motosikleti
    Bajaj 150F
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyduğum kadarıyla bajaj servislerinde anlas 4 mevsim lastikler 300 tl deniyor kalite yol tutuşundan haberim yok
    michelin 450. 150den kaçıp risk alasım yok ama 80 tl işçilik ile 530 istiyorlar micheline

bana bir de mitas var dediler 420 işçilik dahil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

başlığı işgal ediyor gibi oluyorum kusura bakmayın. motosikleti az veya uzun süreli kullanım fark etmiyor, stop edince egzozdan çıt çıt 5 saniye aralıklarla ses geliyor. bu bir sorun mu, olağan bir şey mi? çünkü istisnasız oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

EdiT: ortak görüş olarak herkes bu sesin normal olduğunu söylüyor. insanlar servisteki yetkililerden daha fazla bilgiye sahip valla. allah bu forumdan ve emeği geçen herkesten razı olsun. geçen bajaj servisindeki en yetkili arkadaş dişli değişimi ne titreşimi ne de hızı etkiler diye bir iddiada bulundu. sadece çekişi azaltırmış. millet salak mı o zaman motorunun çekişini düşürmek için para harcasın. elinde uygun dişli olmayınca adam resmen bunu iddia etti. o kadar abarttı ki parana yazık olur gerek yok masraf yapma dedi. vay be servisler cebimizdeki parayı düşünüyor, yersen.

Motosikleti
    Bajaj 150F
    Baymotodan 310 tlye mitas lastik aldim onlarin yönlendirmesi ile. yesilyurttan bin kat iyiler. Bayagi kilometre yaptim aşırı ama aşırı memnunum. 3 çeşit vardi ben orta pahada olandan aldim. Yağmur cizgili falan dediler. Velhasıl ayni dertten muzdarip olanlara şiddetle tavsiye ederim. Yol tutuş + denge ve fren hepsi on kat iyileşti. Motor kullanmak çivi üzerinde yürümek kadar rahatsız bir sey değilmiş meğersem aksine ucan halida gibiyim. Bunlar hissiyattir gorecelidir, bi aceminin gözünden aktardim. Saygilar.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı ravvadi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baymotodan 310 tlye mitas lastik aldim onlarin yönlendirmesi ile. yesilyurttan bin kat iyiler. Bayagi kilometre yaptim aşırı ama aşırı memnunum. 3 çeşit vardi ben orta pahada olandan aldim. Yağmur cizgili falan dediler. Velhasıl ayni dertten muzdarip olanlara şiddetle tavsiye ederim. Yol tutuş + denge ve fren hepsi on kat iyileşti. Motor kullanmak çivi üzerinde yürümek kadar rahatsız bir sey değilmiş meğersem aksine ucan halida gibiyim. Bunlar hissiyattir gorecelidir, bi aceminin gözünden aktardim. Saygilar.
    Mitas=sava kaliteli lastiktir, parasını her zaman fazlası ile hak eder.
    güle güle kullanın.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bajaj aldım yakın bir arkadaşım sağolsun. Amortisörler çok güzel lakalarda falan konforlu, vites geçişleri çok yumuşak ben çok marka kullandım kuryeyim böyle hissedilmeyen vites geçişi denk gelmedi kütür kütür atardım hep, ilk izlenimde ve kullandığım kısa sürede gördüğüm devir saati olmayışı eksi, gösterge panel vs. Parça kalitesi soru işareti bıraktı, birde alttaki kmyi sıfırlayamadim saati iki tuşa basarak ayarladim onu bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Birde gün içinde rks Titanic le dönüşümlü kullandığım oluyor rks ye göre çekiş süratlenmesi zayıf gibi geldi belki bana öyle geldi, rks nin oturusuna da ayrı hayranım

Motosikleti
    Bajaj 150F
    Sağdaki tuşa uzun basılı tutunca km sıfırlanır. Kullanım kılavuzuna bi göz atmani tavsiye ederim, ger ne kadar super bi kılavuz olmasa da...

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denedim de olmadı 10 saniye falan tuttum hem sağ hem sol yine tık yok

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Motosiklet için ön cam arıyorum. Nereden bulabilirim? Fiyat olarak ne kadardır , faydası var mı, kullanan var mı ?

Motosikleti
    Bajaj Discovery 150F
    [QUOTE=4hmetuyar;3889915]Hafta motorun yağın değiştirip arkada dişliyi 38 yaptırdım. Gözlemlerim şu şekilde motor çok rahatladı. Vites aralıkları uzadı. Biraz geç ızlanıyor fakat baya iyi gitmeye başladı. Uzun yolda biraz test ettim, beni hiç yormadı titreşim çok azaldı. İki kişide denedim hiç sıkıntı olmadı. Değiştirmek isteyenlere tavsiye ederim.

bende sizin gibi şöyle geziye çıkacağım bir ekip bulamadım henüz. imrendim valla
    yalnız sizin ekipteki motorlar da sağlammış. 150f ile bu motorların peşine gitmek zor olmadımı? onlar fazla basmamış olmalılar.
    ben birde 150 hava soğutmalı olduğu için özellikle sıcak havalarda nasıl olur, aşırı ısınma şişme yaparmı merak ediyorum. sizin ekipte diğer motorlar su soğutmalı, onlara hava hoş.

hazır yazmışken biraz bilgi de paylaşayım.
    ben dişliyi 40 a düşürmüştüm. ancak son hız hala düşük 105 i anca görüyor. rüzgar olamasa 110 olur belki.
    50 TL benzin ile 466 km gitti.

bi arkadaş 2 kişi ile can çekişti demiş. bu bence sürüşle alakalı bir durum. bugün mesela birader ve benim çocuk bindik. ben 80, birader 95, çocukta 20 kilo. toplamda 195 kilo yapıyor. canavar gibi çekiyor, asılıyor.
    burada yük arttığı için biraz daha devirli kullanmak gerekiyor. normalde diyelim 10 km hızda 2 ye atıyorsan, artçı ile 15-20 km hıza çıkınca atcan 2. vitese ve debriyajı daha yavaş bırakacan.

bir de genelde spor ayakkabı giyiyorum. geçen altı sert ince bir ayakkabı giydim takımın altına ayaklıklarda baya bi titreşim varmış onu anladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Arkadaşlar ben de motosiklet montu almak istiyorum. hatta istemekten ziyade almak lazım. sıradan mont giyiyorum.
    internetten baya baktım. çok çeşit ve çok farklı fiyatlar var. içinden çıkamadım.

tavsiye alabilirmiyim.
    benim beklentim. 4 mevsim olsun. spor görünümlü olsun. önde çok cebi olsun. yağmurlu havalara karşı su geçirmesin ve 200 TL civarı olsun
    sizin tavsiye edeceğiniz marka, model veya dikkat etmem gereken özellikler vs yorumlarınızı rica ediyorum.
    (gerçi bu soruyu buraya yazmak doğru oldumu bilemedim. belki bu konu ile alakalı başlıklar vardır. özür)

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    [QUOTE=ilhan299;3901307]
    Alıntı 4hmetuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta motorun yağın değiştirip arkada dişliyi 38 yaptırdım. Gözlemlerim şu şekilde motor çok rahatladı. Vites aralıkları uzadı. Biraz geç ızlanıyor fakat baya iyi gitmeye başladı. Uzun yolda biraz test ettim, beni hiç yormadı titreşim çok azaldı. İki kişide denedim hiç sıkıntı olmadı. Değiştirmek isteyenlere tavsiye ederim.

bende sizin gibi şöyle geziye çıkacağım bir ekip bulamadım henüz. imrendim valla
    yalnız sizin ekipteki motorlar da sağlammış. 150f ile bu motorların peşine gitmek zor olmadımı? onlar fazla basmamış olmalılar.
    ben birde 150 hava soğutmalı olduğu için özellikle sıcak havalarda nasıl olur, aşırı ısınma şişme yaparmı merak ediyorum. sizin ekipte diğer motorlar su soğutmalı, onlara hava hoş.

hazır yazmışken biraz bilgi de paylaşayım.
    ben dişliyi 40 a düşürmüştüm. ancak son hız hala düşük 105 i anca görüyor. rüzgar olamasa 110 olur belki.
    50 TL benzin ile 466 km gitti.

bi arkadaş 2 kişi ile can çekişti demiş. bu bence sürüşle alakalı bir durum. bugün mesela birader ve benim çocuk bindik. ben 80, birader 95, çocukta 20 kilo. toplamda 195 kilo yapıyor. canavar gibi çekiyor, asılıyor.
    burada yük arttığı için biraz daha devirli kullanmak gerekiyor. normalde diyelim 10 km hızda 2 ye atıyorsan, artçı ile 15-20 km hıza çıkınca atcan 2. vitese ve debriyajı daha yavaş bırakacan.

bir de genelde spor ayakkabı giyiyorum. geçen altı sert ince bir ayakkabı giydim takımın altına ayaklıklarda baya bi titreşim varmış onu anladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Arkadaşlar ben de motosiklet montu almak istiyorum. hatta istemekten ziyade almak lazım. sıradan mont giyiyorum.
    internetten baya baktım. çok çeşit ve çok farklı fiyatlar var. içinden çıkamadım.

tavsiye alabilirmiyim.
    benim beklentim. 4 mevsim olsun. spor görünümlü olsun. önde çok cebi olsun. yağmurlu havalara karşı su geçirmesin ve 200 TL civarı olsun
    sizin tavsiye edeceğiniz marka, model veya dikkat etmem gereken özellikler vs yorumlarınızı rica ediyorum.
    (gerçi bu soruyu buraya yazmak doğru oldumu bilemedim. belki bu konu ile alakalı başlıklar vardır. özür)
    Merhaba İlhan motosiklet birazda maddiyat işi o yüzden ben 150 cc bir motor kullanıyorum. Arkadaşlarımın motoru da sağolsunlar kendi motorum gibi onları da kullanıyorum. Hız konfor açısından çok fena motorlar, fakat benim için önemli olan motorun verdiği o zevk. Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor. Çok araştırdım ve aldıktan sonra hiç pişman olmadım. Motosikleti hiç kullanmayanlar titreşim var çok rahatsız ediyor v.b tarzda yorumlar yapmışlar fakat ben 150 cc için gayet yeterinde titreşim olduğunu düşünüyorum. Mak hızım 125 şimdilik motoru daha zorlamadım. Dişli sayım 38 ve genellikle iki kişi kullanıyorum. CBF 150 göre biraz titreşim var fakat cbf 6100 Tl o parayı verdikten sonra 150 cc binmenin de bir anlamı yok yani. Alacak arkadaşlara fiyat performans açısından sınıfında en iyisi olacağını söyleye bilirim.

Motosikleti
    Bajaj 150F
    çanta taşıma demiri taviyesi var mı? servislerde 130 lira sadece demir. internette yarı fiyatına var ama hangileri oluyor?

Motosikleti
    Bajaj 150F
    arkadaşlar 2015 150f motorumu satmak zorunda kaldım.5500 km de.Çok temiz.çizik yok diyebilirim.yanlara özel bagaj yaptırdım.arka bagajı da var.ilgilenen olursa cep:532-7009638

DİJİTALTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Konuyu bastan sona okudum kafam o kadar karisikki anlatamam. Gidip motoru test edecegim mecbur. Genel bir görüş yok çünkü.

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)