Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Hero Thriller Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Hayırlı olsun kardeşim. Kazasız belasız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hero thriller
    Amin.Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Arkadaşlar bunun önünü az indirsek nasıl olur? Yapan varsa fotograf atabilirmi?

Motosikleti
    hero thriller
    Belli hizlarda sanki biraz kafasını sallıyor, ağırlık merkezi arkada gibi.Ön lastikten kaynaklaniyor olabilirmi?

Motosikleti
    Alıntı bigmike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli hizlarda sanki biraz kafasını sallıyor, ağırlık merkezi arkada gibi.Ön lastikten kaynaklaniyor olabilirmi?
    Topcase varsa yalpalama yapar

Motosikleti
    yamaha nmax 155
    ön lastiği değiştirdim geçti bende. anlas diye bi lastik taktılar. ırc nin aynısı heralde.

Motosikleti
    hero thriller
    Alıntı murat-efe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön lastiği değiştirdim geçti bende. anlas diye bi lastik taktılar. ırc nin aynısı heralde.
    Garantiden mi degistirdiniz?

Motosikleti
    yamaha nmax 155
    garantiden değil. 90 tl'di yanlış hatırlamıyorsam

Motosikleti
    Michelin ve bridgestone da 110/90/18 arka lastik yokmu arkadaşlar. Ben bulamadımda

Motosikleti
    hero thriller
    Bende bulamadım,hero bayisi elimizde uyumlu olarak Anlas marka lastik var dedi.Acaba nasıldır kararsız kaldım.

Motosikleti
    Onlarda nylon lastik olmaz

Hero thriller ile 1 yılı aştım, 12000 km sonunda pek memnun olduğumu söyleyemem.
    1. Söylendiği kadar az yakmıyor. (60-70 km hızla gidilirse imiş az yakma, bunu benim başarmam mümkün olmadığı için hiç tanık olmadım. 100 km de 3 lt yi biraz aşıyor. Buna da normal diyebilirsiniz, venim için çok)
    2. Titreşimden rahatsızım! 110-120 km ile giderken bile titreşim rahatsız etmiyor deyen arkadaşları saygıyla selamlıyorum. Ben motordan inince bit süre ellerimi hissetmiyorum, demekki benim dokunma duyumda sıkıntı. Sırf daha düşük devirde gidip, daha az titreşim hissedeyim diye arka dişliyi küçülttüm. İstediğim hızla yaklaşık 600 devir daha önce ulaşıyorum artık, ama pek etkili olmadı.
    3. Kafadan gelen cızırtı sesini ne yapsam kesemedim. Sinir bozucu.
    Sonuç olarak, titreşim beni gerçekten çok rahatsız ediyormuş, bunu thriller de bariz farkettim, ya da titreşim sürüş konforunu ve sürüş keyfini çok etkiliyormuş benim için.
    dyavol-77 ve fotomoto35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı piakivilcim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero thriller ile 1 yılı aştım, 12000 km sonunda pek memnun olduğumu söyleyemem.
    1. Söylendiği kadar az yakmıyor. (60-70 km hızla gidilirse imiş az yakma, bunu benim başarmam mümkün olmadığı için hiç tanık olmadım. 100 km de 3 lt yi biraz aşıyor. Buna da normal diyebilirsiniz, venim için çok)
    2. Titreşimden rahatsızım! 110-120 km ile giderken bile titreşim rahatsız etmiyor deyen arkadaşları saygıyla selamlıyorum. Ben motordan inince bit süre ellerimi hissetmiyorum, demekki benim dokunma duyumda sıkıntı. Sırf daha düşük devirde gidip, daha az titreşim hissedeyim diye arka dişliyi küçülttüm. İstediğim hızla yaklaşık 600 devir daha önce ulaşıyorum artık, ama pek etkili olmadı.
    3. Kafadan gelen cızırtı sesini ne yapsam kesemedim. Sinir bozucu.
    Sonuç olarak, titreşim beni gerçekten çok rahatsız ediyormuş, bunu thriller de bariz farkettim, ya da titreşim sürüş konforunu ve sürüş keyfini çok etkiliyormuş benim için.
    Bu tarz motorsikletler için 80 bilemedin 90 km hızdan sonrası hem sana eziyet hemde motora eziyet olur. Eğer seni bu hızlar kesmiyorsa ki öyle görünüyor, bence en az 250 lik bir makina al bin. Bende yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bundan öncede bir kaç motosikletim oldu ve şu bir gerçek titreşim bu motorda 8000 li devirlerde rahatsız edici fakat sürekli o devirde 5 inci viteste gitmek 100 km hıza tekamul ediyor. 150 cc ufacık bir motoru o hız ve devirlerde sürekli kullanırsan hem seni rahatsız eder, hemde motorun canını çıkarırsın.

Saygılarımla

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    Arkadaslarim bayram sonrasi 5200 tl plaka ruksat dayil alicaktim ama titresim varsa ben almam bu motoru 1200 km kullanmis memnun kalmamis ybr mi sattim bunu almak icin ybr de 500 km gittim titresim yok trillede gitsem demekki rahatsiz olucam tekrar ybr alicam herhalde

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motoru ilk deneyip yorum yazanlardan biriyim. O zaman da yazdığım gibi eğer titreşimden rahatsızsanız bu motor kesinlikle alınacak motor değil. Titreşim dışında performansı güzel ama titreşim motorun bütün artılarını götürüyor. Tüketim değerleri de bütün Hint motorlarındaki gibi aldatmacalı çünkü hiç kimse motorunu Hintlilerin yaptığı gibi saatte 40 km hızla kullanmıyor. Zaten o hızlarda her motor az yakar. Titreşim işini çözmedikçe bu ve tüm diğer Hint markalarının işi çok zor. Ayrıca fiyatları da hiç ucuz değil. Benim tavsiyem yok hızı bu kadarmış, yok yokuşta şöyle çıkıyormuş masallarına kanmayıp, tek gerçek olan titreşimi çözmedikçe bunların tümünden uzak durmak olacaktır. Ben geçen Hero Dash alacaktım, test edip titreşimden dolayı vazgeçtim.

YBR'den sonra aman diyim yanına yaklaşılmaz. Kaliteli Çin modelleri, YBR veya CBF 150 çok daha iyi seçenekler.
    dyavol-77 ve fotomoto35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    Hint motosikletleri teknolojik oldugundan su anda tercih ediliyor arka disk fren dijital km saati. Cakmaklik imbolizer vs vs gercektende sekli semali cok guzel. Motorlar ama dayanikliligi tartisilir. Herhallde 2004 model ybr ler cbfler var alsan bi 10 sene daha binersin arkadasimda cin mali motosiklet var arkasina oturdum motorun 10 km trafikte gittik indigimde ayaklarimi hissetmedim titresimi o ana kadar sorun olarak gormuyordum ama sunu anladim titresim onemsenecek biseymis ybr 125 motoruma 3 yil bindim hic ogle bisy olmadi motorumida sattim hint motorlardan bitane almak icin arastirmadan su an motorsuzum karar da veremedim hala

Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz motorsikletler için 80 bilemedin 90 km hızdan sonrası hem sana eziyet hemde motora eziyet olur. Eğer seni bu hızlar kesmiyorsa ki öyle görünüyor, bence en az 250 lik bir makina al bin. Bende yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bundan öncede bir kaç motosikletim oldu ve şu bir gerçek titreşim bu motorda 8000 li devirlerde rahatsız edici fakat sürekli o devirde 5 inci viteste gitmek 100 km hıza tekamul ediyor. 150 cc ufacık bir motoru o hız ve devirlerde sürekli kullanırsan hem seni rahatsız eder, hemde motorun canını çıkarırsın.

Saygılarımla
    2005 model Yamaha ybr ile 50.000 km yaptım
    2012 model Honda cb125 ile 20.000 km
    2014 model hero thriller ile 12000 km

Yamaha ybr ile uzun yol deneyimlerim oldu. 5. viteste red line tabir ettiğiniz tam gazla saatlerce yol aldım. İlk üzerine oturduğum andan itibaren.. Motorla alakalı hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ondan da önemlisi uzun yolda gerçekten keyif veren bir motosikletti. 500 km yol yapıp daha devam etmek istedim. Ama Hero thriller de 100 km den sonra bir an önce motordan inmek istedim.
    Şu dakikadan sonra en az 250 cc ye geçme konusu kaçınılmaz ama 125-150 cc ler kategorisinde yaptım bu yorumu.. Bana Hero Thriller i gösterip 125-150 cc "budur" diyemezsiniz.

Motosikleti
    Ben 150 cc sınıfında en iyi motor bı diyemem tabiki. Ben bu motoru alırken fazla bir alternatifim yoktu fakat, senin kadar sert yorum yapmak istemiyorum. Genel anlamda memnunum çünkü

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yağmurlu havada elektrik kesiyor farları mecbur kapatıyorum. Başına gelen varmı? Birde motoru biraz zorladım dip gazda 5. Dakikada ateşleme sigortası kesti otabanin ortasında kala kaldım. Bunların hepsi rodajdayken oldu motoru 100 kmtrede aldım ilk sahibi 2 sene yatırmış .arka lastik malum geniş 110 90 18. Lastikçilere sordum 90 90 18 olmaz diyorlar taktıran varmı. Ön lastiği 2.75 18 ırc taktırdım sıkıntı olmadı

Motosikleti
    Alıntı zafer61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yağmurlu havada elektrik kesiyor farları mecbur kapatıyorum. Başına gelen varmı? Birde motoru biraz zorladım dip gazda 5. Dakikada ateşleme sigortası kesti otabanin ortasında kala kaldım. Bunların hepsi rodajdayken oldu motoru 100 kmtrede aldım ilk sahibi 2 sene yatırmış .arka lastik malum geniş 110 90 18. Lastikçilere sordum 90 90 18 olmaz diyorlar taktıran varmı. Ön lastiği 2.75 18 ırc taktırdım sıkıntı olmadı
    Rodajdaki motor o kadar zorlanırsa herşey olabilir. Ben ilk 1000 km 5000 deviri geçmedim 2 kişi dahi binmedim. 110/90/18 arka lastik çin ve türk malı lastikler dışında yok maalesef. Bulan olursa diye bakıyoruz öyle

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)