Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    29-29 13 nerden çıktı ya? traktör lastiği mi şişiriyoruz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    26 diye biliyodum ben dogrusu nedir .

Sınava girdim sınav gayet kolaydı bakalım sonuç ne olucak
    ATLANTİS bunu beğendi.

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla ben aldım ehliyeti persembe emniyete gittim aynıgün veriyolar sandım b sınıfı ehliyetimide aldılar salıya kadar hic ehliyetim yok ise giderken araba ehliyetimde kalmadı cevirseler anlat anlata bilirsen

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

gecen carşamba istanbul kocaeli git gelyaptım bazan 5 6 vites arıyo insan 4 viteste vites artırmaya calıstıgım oldu
    HONDA MSX 125 (GROM)

Motosikleti
    mondial drift 125
    Herkese merhabalar bizim msx lere uygun fiyatlı egzos var mıdır acaba trafikte az da olsa biraz gürültüyle biraz daha sıkıştırmalar azalır en azından.

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben aldım ehliyeti persembe emniyete gittim aynıgün veriyolar sandım b sınıfı ehliyetimide aldılar salıya kadar hic ehliyetim yok ise giderken araba ehliyetimde kalmadı cevirseler anlat anlata bilirsen

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

gecen carşamba istanbul kocaeli git gelyaptım bazan 5 6 vites arıyo insan 4 viteste vites artırmaya calıstıgım oldu
    Ehliyetini aldıktan sonra karşılığında geçici ehliyet vermediler mi? Vermiş olmaları gerekiyor
    GromNation

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aklınıza bişey takıldığında kitapçığı açın okuyun. Her bilgi var. Hangi somunu ne torkla çevireceğine kadar. Kitapçıkta yazan 29-29

Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı Kaldorein adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetini aldıktan sonra karşılığında geçici ehliyet vermediler mi? Vermiş olmaları gerekiyor
    yok vermediler bende anlamadım
    HONDA MSX 125 (GROM)

Motosikleti
    Avcılar tarafında oturan beyaz msx sahibi var mı aramızda? LS2 açık pembe bir kaskı olan

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, ilk forum deneyimim olduğundan hata yaparsam mazur görün. Dün gece motor ile ilgili araştırma yapıyordum, sizin paylaştığınız yorumları baştan sona okudum ve üye oldum. Hepsi birbirinden faydalı ve yardımcı bilgiler. Allah izin verirse yakın zamanda bende bir Honda msx125 sahibi olacağım. Parça ve aksesuar ile ilgili 'Telike' ve 'hummar34' ın yorumlarını okudum, akrapovic egzoz gerçekten çok güzel olmuş. Sizden ricam motoru aldığım zaman egzoz yada parçalarda bana da yardımcı olur musunuz? Bu arada fiyat sürekli artıyor galiba, şuan ki fiyatı 7.800. Fiyat konusunda biraz muallakta kalıyor insan ama değer diye düşünüyorum. Paylaşımların devam etmesi dileğiyle, iyi akşamlar.
    hummar34 bunu beğendi.

Xianxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250(2016)
    Merhabalar arkadaşlar aranıza katılacağım İnşallah motoru gördüm ve aşık oldum diyebilirim. Akşam yemekte babama dedim ki yarın honda bayine git CBF150 için ödemesini yap plakayı çıkartsınlar müsait olunca gidip alacam diye onayladı yemekten sonra bu motoru gördüm ve babama gitme sakın fiyatı konusunda bizim peder sıkıntı çıkarttı o kadar ödemem diye gittim bunu almak için İphone 6 plusımı sattım :(:( çok özleyecem onu yarın bayiye gidip motorun ödemesini yapacak ve hafta içi bir gün teslim almaya gideceğim.

Arkadaşlar birde 2012 de bi motor hevesim olmuş apache aldım ve 1000km felan yaptıktan sonra kaza yapınca sattırdılar yani tüm motor tecrubem 1000km artı olarak kaza yaptıgımdan beri elime motor almadım aceminin acemisiyim anlayacagınız.Motoru alınca direk kör topal E-5 e çıkacam inşallah uzun bir aradan sonra sıkıntı yaşamam.Sizin bana tavsiyeleriniz nelerdir özellikle sormak istediğim fren konusu nasıl performansı iyi mi yeterli mi ? Bir diğer konuda lastikler iyi değil diyolar.Şimdi çok mu kötü yoksa iyi kötü idare ediyor mu ?

-Son sorum ve önemli bir konu olan ekipman konusunda ekipmana 750 TL ayırabildim arkadaşlar bana güzel fiyat performans olarak bir build yapabilir misiniz.
    +Kask-eldiven-Mont

Şimdiden çok teşekkür ederim.

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    telike hocam bende msx 125 almayı düşünüyorum, giyim ekipmanları satın aldım. Egzoz almayı düşünüyorum. Tayland da satılan bu eksozu getiriyor musunuz?

http://www.msxthai.com/board/index.php?topic=1872.0
    https://www.facebook.com/rpgstyle/

RPG Exhaust Titanium GP series Price : 250 USD

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Xianxin hocam simdiden hayirli olsun allah kaza bela vermesin .
    msx alarak guzel bir tercih yaptin hic bi zaman pisman olacağını sanmiyorum .

Ben stok lastikleri kullaniyorum su degince cidden kayip gidiyo lastikler ama kuru zeminde sorun yasamadim tas toprak kullaniyorum yazlik bölgede yim.

Frenler oldukca iyi nissin kullanmislar istedigim yerde durabiliyorum on amortisör guzel ama arka hic iyi değil uzun sure kullaninca rahatsız ediyor biraz ama sorun değil benim icin ayriyetten aynalarinizi degistirmenizi öneririm orjinal aynalar sadece dirsek gosteriyor .

Yani birazda modifiye istiyosan elcik manet ayna 3 lusu yapabilirsin cidden cok guzel duruyor 😊

Öncelikle herkese merhaba, ben de 1 hafta önce PCX'ten MSX'e geçiş yaptım. Şimdilik 300 km civarı yol yaptım, sele ve lastiklerden memnun değilim. Seleyi idare ediyorum ama lastikleri değiştirmek istiyorum. Hangi lastiği önerirsiniz?
    Gelecek cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Z250SL
    herkese merhaba. bende 4 gün önce scooter ile takas edip bir msx aldım. şuan için çok memnunum. istanbul daki arkadaşlar ile bir msx grubu tadında bir buluşma yapılabilir ortaya güzel bir bilgi alışverişi de çıkar bu şekilde.

herkese iyi günler.
    Deltaeagle bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı bugradurust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba. bende 4 gün önce scooter ile takas edip bir msx aldım. şuan için çok memnunum. istanbul daki arkadaşlar ile bir msx grubu tadında bir buluşma yapılabilir ortaya güzel bir bilgi alışverişi de çıkar bu şekilde.

herkese iyi günler.
    Hoş geldin aramıza, önümüzdeki cumartesi Mecidiyeköy Profilo alışveriş merkezi önünde buluşacağız, sahile inmeyi planlıyoruz. Facebook'tan " Honda Msx 125 TÜRKİYE " grubuna katılırsan daha detaylı bilgi alabilirsin.

Bu arada bende rüzgar siperliğini taktıktan sonra yakıt performansı testi yapayım dedim, depoyu ağzına kadar doldurdum, KM sayacını resetledim. Benzin gösterge ışığı yanıp sönmeye başladığı anda tripmetreyi açtım baktım, ne göreyim tam tamına 352 km deponun içinde kabaca yarım litre vardı sanırım. Yani yaklaşık 5.1-5.2 LT ile bu KM yi yapmış oldum. Düşük devirde kesinlikle yakmıyor alet, 5 bin devirin üstüne çıkmadım pek, otobana çıktığımda ise ortalama 65-70 ile gittim. Bu tabloyu görünce MSX'e bir kere daha aşık oldum.

Bayram tatilinde de 2 günlük Yunanistan seferi düzenleyeceğim bir aksilik çıkmaz ise, MSX ile Yunanistan'ı feth etmek hoş olur diye umuyorum Hemde biraz para bırakmış olurum Yunanlılara, malum zor durumdalar :D
    s0me0ne bunu beğendi.

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin aramıza, önümüzdeki cumartesi Mecidiyeköy Profilo alışveriş merkezi önünde buluşacağız, sahile inmeyi planlıyoruz. Facebook'tan " Honda Msx 125 TÜRKİYE " grubuna katılırsan daha detaylı bilgi alabilirsin.

Bu arada bende rüzgar siperliğini taktıktan sonra yakıt performansı testi yapayım dedim, depoyu ağzına kadar doldurdum, KM sayacını resetledim. Benzin gösterge ışığı yanıp sönmeye başladığı anda tripmetreyi açtım baktım, ne göreyim tam tamına 352 km deponun içinde kabaca yarım litre vardı sanırım. Yani yaklaşık 5.1-5.2 LT ile bu KM yi yapmış oldum. Düşük devirde kesinlikle yakmıyor alet, 5 bin devirin üstüne çıkmadım pek, otobana çıktığımda ise ortalama 65-70 ile gittim. Bu tabloyu görünce MSX'e bir kere daha aşık oldum.

Bayram tatilinde de 2 günlük Yunanistan seferi düzenleyeceğim bir aksilik çıkmaz ise, MSX ile Yunanistan'ı feth etmek hoş olur diye umuyorum Hemde biraz para bırakmış olurum Yunanlılara, malum zor durumdalar :D
    252 değil dimi 352 km harika bi değer

Motosikleti
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yunanlılara yardım edelim Bu arada arkadaşlar MSX etkinliğinin linki aşağıda. Gelin tanışalım kaynaşalım.

https://www.facebook.com/events/841935689247964/

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Alıntı bugradurust adlı üyeden alıntı Mesajı göster

herkese iyi günler.

https://www.facebook.com/events/841935689247964/

zamanlama güzel :=)
    GromNation

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı erso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    252 değil dimi 352 km harika bi değer

Tam tamına 352 Tripmetre 330 km'deyken resim çekmiştim kırmızı ışıkta ama o anda yakıt göstergesi yanıp sönmüyordu, yanıp sönmeye başladığı anda kamerayı açacak kadar şarjı kalmamıştı telefonun Ben MSX ile bir depo ile 300km'nin altına nadir iniyorum, çok agresif kullandığımda oluyor ancak. Genellikle 305-315 km arası gidiyorum bir depoyla, ama bu sefer rüzgar siperliği ve biraz daha ağır kullanınca 352 rekorumu görmüş oldum.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Hay maşallah 1.44 lt bunu honda japonyaya mail atın adamlar yakıt tasarrufu görsünler. Helal olsun ben stok haliyle 1.8-1.9 yaktım
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay maşallah 1.44 lt bunu honda japonyaya mail atın adamlar yakıt tasarrufu görsünler. Helal olsun ben stok haliyle 1.8-1.9 yaktım
    Haha aklımdan geçmedi değil japonyaya göndermek resmi :D Bakalım daha da ağır devirli kullanıp bu rakamı geçebilecekmiyim, dün akşam tam kapağın altına kadar yine fulledim depoyu.

Bu bir depoyla uzun gitme işi 2-3 senedir tik oldu bende, arabada başladı motorda devam ediyor
    telike bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)