Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar bu arada gecen yine deneme imkanim oldu yuksek hizda bahsettiğim tısss sesi bariz olarak geliyor. Normal mi degil mi servise de soracagim.
    hummar34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    Alıntı ncang05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu arada gecen yine deneme imkanim oldu yuksek hizda bahsettiğim tısss sesi bariz olarak geliyor. Normal mi degil mi servise de soracagim.
    zincir sesini cok iyi anlaya bilirsin . dar yollarda kaldirim kenarlarindan hizli gittiginde . bariyerlere yakin gittiginde arac aralarindan hizli gittiginde ses yankiyla cok bariz anlasilir. air box kutusunu o hizda anlaman imknsiz sadece kendi otorumda degil tum msx lerde 100 + da zincir sesi tisss diyee cok iyi anlasilir .zaten baska sesde duyman imkansiz .birde motosikletini durdugu yerde hafif gazlama yaparsan onceki mesajimda dedigim gibi tis sesi alirsin. zincir kardesim o buyuk ihtimalle. zincir bakimini gevsekligini kontrol etsen daha iyi olur.

Not: ahhh ahhh eskilerden bir Tehlike (YIGIT) diye bir dostumuz vardi motosikletini satmmaya niyeti olunca artik bilgi paylasiminda bulunmamaya basladi ) Kurtlar Vadisi modeli : Nerdesin Ustaaa ))
    telike bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı hummar34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir sesini cok iyi anlaya bilirsin . dar yollarda kaldirim kenarlarindan hizli gittiginde . bariyerlere yakin gittiginde arac aralarindan hizli gittiginde ses yankiyla cok bariz anlasilir. air box kutusunu o hizda anlaman imknsiz sadece kendi otorumda degil tum msx lerde 100 + da zincir sesi tisss diyee cok iyi anlasilir .zaten baska sesde duyman imkansiz .birde motosikletini durdugu yerde hafif gazlama yaparsan onceki mesajimda dedigim gibi tis sesi alirsin. zincir kardesim o buyuk ihtimalle. zincir bakimini gevsekligini kontrol etsen daha iyi olur.

Not: ahhh ahhh eskilerden bir Tehlike (YIGIT) diye bir dostumuz vardi motosikletini satmmaya niyeti olunca artik bilgi paylasiminda bulunmamaya basladi ) Kurtlar Vadisi modeli : Nerdesin Ustaaa ))
    estafurullah abi ne demek burdayım. haftasonu araziydim biliyosun kampataydım :D yukarıda da belirttim aslında o yüzden başlıkta bu tıs sesini merakla bekliyorum. söylediklerine katılıyorum zincirimiz oringsiz olunca ses yapması daha fazla oluyor haliyle, ama bende tıs yerine şırıltı yapıyor
    velhasıl kelam zincir ihtimali üzerindeyim ben de.

bu arada kamp fotorğaflarımdan paylaşayım bi iki tane :D

benim kocaoğlan da arkadan sırıtıyor :D

aklı başında bir insan bu dağa tırmanmaz. bornova ve körfez ayaklarımızın altında..

çadır kurulum videom var bir de

bi de çadırımın yanına kocaoğlanı çıkartırken güzel bi video oldu bi kaç kere market için gidip geldikten sonra yanlaya yanlaya çıkıp inmeye başlamıştım ama üşendim çekemedim bi daha video

hummar34, 32diş ve ATLANTİS bunu beğendiler.

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    ) MAsallah Masallah ) Yerin kulagi var derlermis , harbiden dogruymus

hayirlisi guzel video olmus. sisme yatak olayi guzelis.

benim aklim hayalim almiyor 100+ ++ da gittiginde duyula bilecek tek ses zincir sesi . ilginc )
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Selamlar arkadaşlar,

Sizde MSX ile uzun yol yapıp, yolda rüzgarı böğrünüze böğrünüze yiyenlerden misiniz? Artık sıkıldım, buna dur demek istiyorum! Diyenlerden misiniz?

O zaman geçenlerde bizim MSX'lerimize de gayet iyi uyduğunu düşündüğüm bir rüzgar kesici siperliği sizinle paylaşmak isterim. Geçen haftalarda siparişini verdim, yakın zaman içerisinde elimde olmasını umuyorum.

Kendisi GIVI adlı markanın bir ürünü, model adı a660. Universal (her motora uygun tipten) rüzgar kesici siperlik, bizim MSX'lere iyi oturduğunu düşünüyorum.

hummar34, telike ve Kaldorein bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Sizde MSX ile uzun yol yapıp, yolda rüzgarı böğrünüze böğrünüze yiyenlerden misiniz? Artık sıkıldım, buna dur demek istiyorum! Diyenlerden misiniz?

O zaman geçenlerde bizim MSX'lerimize de gayet iyi uyduğunu düşündüğüm bir rüzgar kesici siperliği sizinle paylaşmak isterim. Geçen haftalarda siparişini verdim, yakın zaman içerisinde elimde olmasını umuyorum.

Kendisi GIVI adlı markanın bir ürünü, model adı a660. Universal (her motora uygun tipten) rüzgar kesici siperlik, bizim MSX'lere iyi oturduğunu düşünüyorum.
    http://www.hondagrom.net/forums/atta...45-custom-.jpg
    http://www.hondagrom.net/forums/atta...92-custom-.jpg
    vohooov çok güzel olmuş şık da duruyor.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

http://www.hondagrom.net/forums/atta...45-custom-.jpg
    http://www.hondagrom.net/forums/atta...92-custom-.jpg
    Vohovv alalım çantamızı siperliğimizi başlasın ege-akdeniz turu
    GromNation

Motosikleti
    mt 07
    Nerden alıyoruz limk varmı fiyatı nedir
    http://www.giviturkiye.com/catinfo.asp?src=a660&imageField2.x=0&imageField2.y =0
    Buldum sanırımm

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden alıyoruz limk varmı fiyatı nedir
    http://www.giviturkiye.com/catinfo.asp?src=a660&imageField2.x=0&imageField2.y =0
    Buldum sanırımm

http://www.fc-moto.de/GIVI-A660-Airstar-Universal-Screen-Smoke

Almanya dan 8-10 gün arasında geliyor. TR deki fiyatından bi 60-70 lira daha ucuz .
    GromNation

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    arkadaşlar bugün servisin kapısının önünde bi aptallık yapıp motora sehpasının ordan yaslandım ve devirdim devrilirken son anda yakalasamda düşmesini engelleyemedik tabi 100 kg firen maneti biraz yamuldu başkada bisey olmadı onude düzelttim telefonla konuşurken harbi insan başka yerde gibi oluyor ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

henüz 250 km de olsada yag deyisince motorun sesi vitesi deyişti

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün servisin kapısının önünde bi aptallık yapıp motora sehpasının ordan yaslandım ve devirdim devrilirken son anda yakalasamda düşmesini engelleyemedik tabi 100 kg firen maneti biraz yamuldu başkada bisey olmadı onude düzelttim telefonla konuşurken harbi insan başka yerde gibi oluyor ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

henüz 250 km de olsada yag deyisince motorun sesi vitesi deyişti
    Çok gecmis olsun dikkat etmek lazim, grenajda kirik yoksa cok problem degil, yarin 1000 bakima gidiyorum bende bakilmasi gerekenler neler bende kontrol etmek isterim orada, aklimdakiler debriyaj ayari, gaz boslugu ayari, yag degisimi, zincir ayari. Bunlar benim aklimdakiler baska nelere dikkat etmem gerek.

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    yok ole paltır küldür düsürmedim zaten motoru denge bozuldugu anfarkedip yakaladım onoktada agırlıgını kaldıramadıgımicin yere kendım yatırmısgibi oldum bakım olarak kendime saydırrırken pek ilgilenemedim 28 tl ya parası aldılar zinciri yaladıgını bide depriyaj firen sehpa da olan elektrik siviclerine bisey sıktıgını gordüm servis elemanı zaten yanımdaydı düsürürken abı nazar cıktı gecmisolsun dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

odiyil bugun istanbulda o yamurda 60 70 km sırılsıklam ıslanacak sekilde sırf tejrube olsun diye yamurda gez dolas donustede servis bakımını yaptırım diye servisin önüne gel sen sehbayı ac motoru bırak motorun üzerindeyken arayan adama actelefonu sorada git motora yaslan oruc vurdu galiba

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    aman geçmiş olsun en büyük düşüşünüz/düşürüşünüz böyle olsun..

arkadaşlar ben de msx imi kocaoğlanımı sattım. klx250 aldım malüm çamurdan topraktan çıkmıyordum kullanım amacına göre bir motosiklet aldım. yine bu başlıktayım :D her zaman kocaoğlanımın yeri ayrıdır :D keşke imkanım olsaydı da satmasaydım ama kısmet işte

asıl konu şu arka çanta demirini istanbulda bir üreticiye gönderdim. aynısından yapmaya çalışacak. muhtemelen de yapacak. 100 tane satar mı dedi ben de sadece bana soran 10 kişiden fazla var dedim. ona göre başlangıç olarak üretecek ben irtibat halindeyim. aynı zamanda msx türkiye facebook sayfasından da paylaşımda bulunacak. yurtdışından daha uygun fiyatlara gelecektir. hem de bekleme derdi yok vs.. vs.. sayfamızın linkini veriyorum buyrun bekleriz
    https://www.facebook.com/groups/msx125turkiye/?fref=ts
    cenkito bunu beğendi.
    Yiğit Can

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman geçmiş olsun en büyük düşüşünüz/düşürüşünüz böyle olsun..

arkadaşlar ben de msx imi kocaoğlanımı sattım. klx250 aldım malüm çamurdan topraktan çıkmıyordum kullanım amacına göre bir motosiklet aldım. yine bu başlıktayım :D her zaman kocaoğlanımın yeri ayrıdır :D keşke imkanım olsaydı da satmasaydım ama kısmet işte

asıl konu şu arka çanta demirini istanbulda bir üreticiye gönderdim. aynısından yapmaya çalışacak. muhtemelen de yapacak. 100 tane satar mı dedi ben de sadece bana soran 10 kişiden fazla var dedim. ona göre başlangıç olarak üretecek ben irtibat halindeyim. aynı zamanda msx türkiye facebook sayfasından da paylaşımda bulunacak. yurtdışından daha uygun fiyatlara gelecektir. hem de bekleme derdi yok vs.. vs.. sayfamızın linkini veriyorum buyrun bekleriz
    https://www.facebook.com/groups/msx125turkiye/?fref=ts
    hayırlı olsun,
    enduro-offroad candır
    telike bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    honda pcx
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/KA-610_12815.html şöyle bir tur camı da var arkadaşlar. İlgilenenler baksın derim. Fiyatı biraz daha hesaplı.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun,
    enduro-offroad candır
    Teşekkür ederim ama msx in yeri her zaman ayrı bende onunla oynaması ayrı zevkli de. Bugün hafiften bi kayalığa girdim arazi candır demek az kalıyor.
    cenkito bunu beğendi.
    Yiğit Can

omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Merhabalar kafama takılan sorular var.Dün honda bayisindeydim msx ile karşılaşmam tüm fikirlerimi değiştirdi.Ona sahip olmak istiyorum.
    Yalnız benim boyum 1.88 85 kiloyum.Bu motoru aldığımda çok komik gözükmekten korkuyorum.Varmı bu boylarda kullanan insanlar.50 kiloluk bir insanı arkada rahatça alabilirmiyim.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı omeraydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar kafama takılan sorular var.Dün honda bayisindeydim msx ile karşılaşmam tüm fikirlerimi değiştirdi.Ona sahip olmak istiyorum.
    Yalnız benim boyum 1.88 85 kiloyum.Bu motoru aldığımda çok komik gözükmekten korkuyorum.Varmı bu boylarda kullanan insanlar.50 kiloluk bir insanı arkada rahatça alabilirmiyim.
    1 75 kg 75 kiloyum abimde 180 70 kg biz cok rahat ikimiz geziyoruz, tabiki buyuk motor kadar rahat degil ama gayet keyifli bi sekilde yol aliyoruz, motora binin fotografinizi cektirin siz kendinizi cok abest bulmuyorsaniz sorun yok.

Motosikleti
    mondial drift 125
    herkese merhabalar ben msx imle inşallah ramazanın sonuna doğru veya bayramda istanbul-kırklareli yapıcam motor şuan 600 küsür km bakıma erken sokup yani 700 km felan olunca 1000 bakımına sokup ondan sonra kırklareline doğru yola çıkmayı düşünüyorum hem motor yola hazırlanmış olur fakat burda önceden yazanlar ilk bakımdan sonra hızım 90 a düştü felan demişler ben henüz 600 km boyunca son hızı yapmadım kaç yapıyor bilmiyorum ama bu son hızında düşmesi yolda çok sıkıtı olur sizce bu son hız 80-90 a düşmesi doğrumu ne yapmalıyım?

yalandır abi son hız düşmez niye düşün.

kafadan sağlam rüzgar gelmezse 100-110 arssı gider şişince 90 gibi olur çeker biraz mola verirsiniz. Son hız derseniz yokutan aşşa sallarsanız motorda iyi açıldıysa 127 de bitiyor, öbütürlüsü 117-121 arası nefesi bitiyor

yağı güzel marka doldurtun 2 saatlik yol en nihayetinde selimpaşayı geçince trafikte rahatlar rahatça gidersiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)