Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Son kez bi deneyim sansımı MSX125acc sitesinden arka demiri sipariş edeceğim yarın. Almayı düşünen var mı? Kargo ücreti daha uyguna geliyor 2 kişi alır isek. Düşünen varsa benimle iletişime geçsin.Normal de tek alındığında

29.99 $ demir ücreti + 45 Dolar kargo ücreti ile 75 Dolara gelir demir. İki kişi alındığında kişi başı

29.99$ demir ücreti + 25 dolar( daha hızlı gelsin derseniz 32 dolar kargo ücreti) kargo ücreti ile 55 (ya da 62) dolara gelir.

Düşünen dönsün bana yoksa tek alacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı okay kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar ben msx imle inşallah ramazanın sonuna doğru veya bayramda istanbul-kırklareli yapıcam motor şuan 600 küsür km bakıma erken sokup yani 700 km felan olunca 1000 bakımına sokup ondan sonra kırklareline doğru yola çıkmayı düşünüyorum hem motor yola hazırlanmış olur fakat burda önceden yazanlar ilk bakımdan sonra hızım 90 a düştü felan demişler ben henüz 600 km boyunca son hızı yapmadım kaç yapıyor bilmiyorum ama bu son hızında düşmesi yolda çok sıkıtı olur sizce bu son hız 80-90 a düşmesi doğrumu ne yapmalıyım?
    Zaten sen 80-90 gitmen gerek ,sürekli dip gaz gidemessin sanada yazık motorada ama 80-90 la gidersen güzel güzel gidersin arada bi cıkarsın 100-110 mis gibi

Motosikleti
    mondial drift 125
    80-90 la tabiki gidicem ama son hızım 80-90 olursa motor dipgaz olmuş olucak o yüzden düşmemesi lazım ki 80 le 90 la fıtı fıtı gidedbiliyim burda geçmiş sayfalara bakınca bi kaçkişi demişte benimde aklıma takıldı.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çok ağır biri değilseniz çinli 100'lük cublar bile sürekli 90 gidebiliyo. Bu motorun hiç sorun yaşamaması lazım o hızlarda.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    80 90 değil 90 100 arası sabit uzun yola çıkabilirsiniz. hiçbir sıkıntı yaratmaz motor bloğu. ayrıca dipgaz da değil o hızlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

ARKA ÇANTA DEMİRİ HAKKINDA

arkadaşlar demir için aceleniz yok ise bekleyin.
    motosikletimi satarken demiri söktüm. çünkü aynısını üretebilecek üreticiler vardı. bir abimiz benimle iletişime geçti ben de arka çanta demirimi ona gönderdim. üretecek ve satacak. ben irtibat halindeyim. buraya da yazacağım. ha bana haftaya lazım diyorsanız alın yurtdışından. fakat bekleyebilirim derseniz zaten 1 ay sürmez belki demirin yapılması. Ben de enver beyden haber bekliyorum bu konu hakkında.
    hummar34 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial drift 125
    Hocam benim sıkıntım bu hız düşme olayı doğru değildir diye düşünüyorum hızı düşerse o yolda çok daha sıkıntı olur
    hummar34 bunu beğendi.

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    normalde sen kac km hizla gidiyordun ki ? sonradan dustu ?

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Benimde arka frene basınca bazen cızz diye ses geliyo hepiniz anlamıssınızdır arabalardada oluyo bunun nedeni neydi ?

Birde honda bayisi yıkarken motoru korumaya al dedi nası alıcam ?

Motosikleti
    mondial drift 125
    Hızım düşmedi burda eski sayfalarda bi kaç kişi 1000 bakımından sonra son hızımız düştü gibisinden şeyler yazmışlardı bende erken 1000 bakımına sokup yola çıkıcam benimde hızım düşermi acaba onu merak ediyorum.

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde arka frene basınca bazen cızz diye ses geliyo hepiniz anlamıssınızdır arabalardada oluyo bunun nedeni neydi ?

Birde honda bayisi yıkarken motoru korumaya al dedi nası alıcam ?
    oses fren balatası bittiyinde balatanın altındaki metal parcanın diske surtmesinden kaynaklanır arabalarda motorlardada aynıdır sonucta fren sistemi balata ve disk eyer balatanız salamsa balatanın arasına bir metal parca sıkısmısta olabilir
    HONDA MSX 125 (GROM)

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı okay kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızım düşmedi burda eski sayfalarda bi kaç kişi 1000 bakımından sonra son hızımız düştü gibisinden şeyler yazmışlardı bende erken 1000 bakımına sokup yola çıkıcam benimde hızım düşermi acaba onu merak ediyorum.
    Ben bi kişiden gördüm öyle bir yazı. O da kullanılan yağdan demiş arkadaş ama sanmıyorum yağdan olacağını. Ben 13600 de sattım servis de yaptı ben de yaptım bakımları bi sıkıntı yaşamadım.

Tayfun daha bu km lerde balatan bitmez benim motorun bile baya vardı balatası. Atlantis abimizin dedi gibi demir parçası kaçmıştır ama öyle minnacık bişeydir farkedemezsin balatayı söksen. Ya da balatya fabrikada bulaşmıştır pres esnasında. En iyi yöntem balatayı çıkartıp köşelerden traşlamak ince ince genelde oralardan oluyor çünkü.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    msx 125
    selamlar youtube da msx için egzoslara bakarken şöyle bi vidyo buldum adam orijinal egzosunu kısaltıp böyle bi çalışma yapmış ilginç.

http://www.hondagrom.net/forums/49-grom-how-s-guides/2142-stiffler-s-stock-exhaust-modification.html

buda başka bi şahısın yaptığı

Motosikleti
    İnşallah msx olucak :)
    öncelikle tüm msx kullanıcılarının tüm motor severlerin ramazanı mübarek olsun tekeriniz düz bassın firewall adlı kullanıcının nerdeyse tüm yorumlarını okudum ve gerçekten motoru bu kadar sahiplenmesi beni mutlu etti motorunu sattımı satmadımı bilmiyorum ama bir kaç sorum olucak 19 yaşındayım istanbul bakırköyde oturuyorum 55 kiloyum 1.70 boyum benim için biçilmiş kaftan sanırım üniversiteye gidip gelmek için düşünüyorm yarım saatlik bi mesafe uzaklıgında fiyatı 7.800 olmuş bu arada istanbul için uygun bir motormu

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı huseyin1650 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle tüm msx kullanıcılarının tüm motor severlerin ramazanı mübarek olsun tekeriniz düz bassın firewall adlı kullanıcının nerdeyse tüm yorumlarını okudum ve gerçekten motoru bu kadar sahiplenmesi beni mutlu etti motorunu sattımı satmadımı bilmiyorum ama bir kaç sorum olucak 19 yaşındayım istanbul bakırköyde oturuyorum 55 kiloyum 1.70 boyum benim için biçilmiş kaftan sanırım üniversiteye gidip gelmek için düşünüyorm yarım saatlik bi mesafe uzaklıgında fiyatı 7.800 olmuş bu arada istanbul için uygun bir motormu
    hayırlı ramazanlar hoşgeldin, ben İstanbulda kullanıyorum istanbul içinde çok kullanışlı kolay bir motosiklet, sıkıntısı küçük olmasından dolayı bazı sürücüler tarafından kaale alınmıyor, dikkatsiz sürücüler de önüne farketmeden direksiyonu kırabiliyor, yayalar önüne atlayabiliyor hemen durabileceğini sanıyorlar bunlar diğer motosikletlerde de olur sanırım ama bizimkinde biraz fazla. Bunların dışında tasarım olarak çok hoş olduğundan insanların ilgisinden sıkılabilirsin herkes durduracak soracak binmek isteyecek, bu durum bir zaman sonra gerçekten sıkıyor insanı napalım katlanıcaz
    İlk kez motosiklet kullanacaksan eğer benim sana tavsiyem sıfır almamandır. Bu aralar sahibinden.com'da çok temiz motosikletler var, sıfır alma dememdeki kasıt rodajını düzgün yapamazsın düşersin ya da motosikleti düşürürsün 6500 civarı temiz msx'ler var. Sıfırı sana çok maliyetli gelecektir plaka ve trafik sigortasıyla birlikte.

%95 i istanbul şehir içinde 10.500km yaptım bu motosiklet tam istanbulun yoğun saatlerinin motosikleti.

Motosikleti
    Öncelikle yazdıgınız mesaj için cok teşekkür ederim görüşleriniz çok güzel söyle düşünüyorum ben istanbul şirinevler şubesiyle iletişime geçtim ve öğrendiğim fiyat su taksiyle aşmayı düşünüyorum daha önce 4 sene scooter kullandım yani rodaj konusuna birazda olsa hakimim sıfır almak istiyorum motoru ve söyle dediler bana sirinevler subesinde koc finansla 24 ay taksit yapabiliyorlar 1400 lira peşinat alıyorlarmış ruhsat plaka hepsi dahil sigorta hariç toplamda 8600 liraya denk geliyormuş yani ayda 300 lira ödemesi varmış plaka ruhsat içinde aslında ayda 300lira kafama yapttı sizcene yapmalıyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ramazanlar hoşgeldin, ben İstanbulda kullanıyorum istanbul içinde çok kullanışlı kolay bir motosiklet, sıkıntısı küçük olmasından dolayı bazı sürücüler tarafından kaale alınmıyor, dikkatsiz sürücüler de önüne farketmeden direksiyonu kırabiliyor, yayalar önüne atlayabiliyor hemen durabileceğini sanıyorlar bunlar diğer motosikletlerde de olur sanırım ama bizimkinde biraz fazla. Bunların dışında tasarım olarak çok hoş olduğundan insanların ilgisinden sıkılabilirsin herkes durduracak soracak binmek isteyecek, bu durum bir zaman sonra gerçekten sıkıyor insanı napalım katlanıcaz
    İlk kez motosiklet kullanacaksan eğer benim sana tavsiyem sıfır almamandır. Bu aralar sahibinden.com'da çok temiz motosikletler var, sıfır alma dememdeki kasıt rodajını düzgün yapamazsın düşersin ya da motosikleti düşürürsün 6500 civarı temiz msx'ler var. Sıfırı sana çok maliyetli gelecektir plaka ve trafik sigortasıyla birlikte.

Öncelikle yazdıgınız mesaj için cok teşekkür ederim görüşleriniz çok güzel söyle düşünüyorum ben istanbul şirinevler şubesiyle iletişime geçtim ve öğrendiğim fiyat su taksiyle aşmayı düşünüyorum daha önce 4 sene scooter kullandım yani rodaj konusuna birazda olsa hakimim sıfır almak istiyorum motoru ve söyle dediler bana sirinevler subesinde koc finansla 24 ay taksit yapabiliyorlar 1400 lira peşinat alıyorlarmış ruhsat plaka hepsi dahil sigorta hariç toplamda 8600 liraya denk geliyormuş yani ayda 300 lira ödemesi varmış plaka ruhsat içinde aslında ayda 300lira kafama yapttı sizcene yapmalıyım

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Hocam fiyatlar her ay artmaya devam ediyor 5 - 6 ay once ben plaka ruhsat herşey dahil 7600 e almıştım sıfır ...
    Simdi kasasını degiştirmişler pek bi farkı da yok , yerinde olsam 8600 vermem 2nci el temiz bulurum iyi bi bayiye gösterirsin kafana yatarsa alırsın.

Durumun varsa sıfır al derim tabiki ama suan birdaha alıcak olsam kesinlikle 8600 vermem 2nci el alırdım ...

Şehir içinide daha bilmiyorum istanbula getiremedik yavruyu yarın ehliyet sınavına giriyorum işte bakalım hayırlısıyla 1 ay içinde elimde olucak ehliyet , ben tekirdagda yazlıkta kullanıyorum toz toprak beton asfalt yagmur camur dinlemeden heryere giriyorum ne hikmetse lastiklerde sorun yaşamıyorum ben ama istanbula getirecegim vakit almayı planlıyorum arabalardada michleen kullandıgımız için kendimi yine güvencede hissetmek isterim ...

Ama msx için sunu diyebilirim tam bi manita motoru , kız arkadaşımla falan geziyoruz arada cıkıp sahile iniyoruz cidden performans olarak benim beklentimi karşıladı ...

YARIN SINAVA GİRECEK HERKEZE BAŞARILAR ARKDAŞLAR

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı huseyin1650 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

8600 çok fazla bi rakam eğerki 8600 verip alırsan ilerde pişman olacaksın, yerinde olsam ikinci el bakarım çok temiz motorlar var, alıp servise götür beğendiğini boşuna 2 bin fazladan verme. Tayfun ilk yardıma iyi çalışsaydın

Motosikleti
    Yani evet 8600 lira fazla ama işte 24 ay taksitli olunca 1.39 faiz varmıs buda 1390 lira fark yapıyor niyetim var bu ay almaya ya ikinci el yada sıfırını almak istiyorum ama dur bakalım nolucak tam bir aşk motoru ya kücük zarif tatlı zayıfsan zayıf sevgilinde bar oh daha ne gezin snahtan aksama kadar iki tane zayıf artcı için ideal gördüğüm kadarıyla binen iki kişi zayıfsa bi sorun yok bence teknsorun iyi saklamak yüz kilo alet calınması cok riskli bi durum

Motosikleti
    mondial drift 125
    Arkadaşlar lastiklerinizin hava basıncını kaç yapıyorsunuz benim bildiğim 29 du bugun tam yapıcaktım ki adamın teki 13 ps yap felan dedi öyle yaptık bu basınç konusundada hiç bir fikrim yok nasıl olur nasıl edilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)