Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
52. sayfa BirinciBirinci ... 2425051525354 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    uzun zamandan beri aklımda olan lastik üstü çamurluk (hugger) boyama amacıma hele şükür ulaştım. fırın boya yaptırdım ve toplam maliyeti 50 lira oldu. buyrun resimler

CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    güzel olmuş kırmızısana çok yakışıyor...
    benim de hayalimdeki motor bol bol piyango ve sayısal oynamalıyım.

sezginozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FBA
    maliyetini öğrenebilirmiyiz..ayrıca harika olmuşşş.....
    ---

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Hugger'i gecen sene 130 liraya almistim. Gecen ay boyasina da 50 lira verdim. Begenmenize sevindim

Motosikleti
    2010 GT250R
    arkadaşlar hiçmi cbf 500 kullanıcısı yok yaw topic neredeyse ölmüş, bi cbf 500 daha katıldı aranıza kimse mi yok :(
    -Daha kaç kez ıskalayacağız hayatı olric?
    -Oklarımız bitene kadar efendimiz.

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    hoşgeldin marvel
    motorun hayırlı olsun

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    slm arkadaşlar herkese günaydın cbf 150 kullanıcısıyım motorumu sattım şimdi cbf 500 almayı düşünüyorum forumu okudum motor ve özellikleri hoşuma gitti fakat piyasası cok pahalı parça fiyatları hakkında bılgınız varmı

Motosikleti
    2010 GT250R
    hoşbulduk arnold teşekkür ederim, Allak herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin,

mimoza ben motorumu yeni aldım memnunum şimdilik 200km kullandım ama daha bilgili arkadaşlar cevap verir fakat topic biraz geç işliyo beklersen illa ki cevap gelir

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    çok güzel hrlı olsun allah kazasız belasız km yapmak nasip etsin... neyse artık diğer arkadaşlar yazana kadar senin deneyim ve tecrübelerini yorumlarını bekleyecegiz G.antepe SLMR,

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar, aradığınız soruların cevabı geçmiş sayfalarda var. şimdiye kadar bir çok bilgi aktarımı olmuş.
    Daha hızlı ve kolay resim - video gibi paylaşımlarda bulunabilmek adına feysbukta Honda CBF 500 Türkiye grubuna katılabilirsiniz. motosiklet.net cbf500 forumundaki arkadaşlarla oradayız.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar, kredi borçlarımı hafifletmek için motorumu satışa çıkarmak zorunda kaldım maalesef.. Alacak kişinin bana dua edeceği bir makina..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2206852/detay/
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar motorum satılmıştır. Alan arkadaşa hayırlı olur inşallah. CBF500 beni hiç üzmedi. Para ihtiyacım olmasa senelerce daha bineceğim muhteşem keyifli bir motordu. Formu takip etmeye devam edeceğim.

Motosikleti
    2010 GT250R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3947730/detay/

arkadaşlar çok severek aldığım ve 2 aydır kullandığım motorumu, öğrencilik ekonomisi zorlandığı ve 100km/5.5 lt yakıt fazla geldiği için satılığa çıkarmış bulunmaktayım..cbf500 en azından öğrenciyken bana göre değil) ama kullandığım bu kısa sürede en keyif aldığım motordu beni hiç üzmedi ne kısa ne de uzun yolda..umarım yeni sahibinide üzmez saygılar..

shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    herkes satıo cbf 500 almak üzereyım tavsiye edermisiniz?
    motorumu satıp benzin alıcam. %68 vergimi olur ya

Slymn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan==>CBF 250==>CBF500
    herkes satıo cbf 500 almak üzereyım tavsiye edermisiniz?
    Şahsen ben tavsiye ederim,aklına takılan her soruyu da cevaplamaya çalışırım.

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    benim motorda satıldı bu arada

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    cbf 500 eski motorum..zevkini alamadan 6500 km satmıştım..uygun fiyatta satan olursa ilgilenirim....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    selamlar.. sanırsam bende yakın zamanda sizin tarafa geciyorum.. sırf artcım rahat etsin diye. bu konuda yazılmıs birşey goremedim artcı konusunda tavsiye edebileceginiz birşey varmı? motor konforu anlamındaçç

Motosikleti
    2010 GT250R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3947730/detay/

ilgilenen olursa benim motor hala satılık..

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar herkesin cbf500 ünü satması, bu motorun kötü olduğu anlamına gelmez. Herşey yazıldı çizildi konuşuldu. Ama ana hatlarıyla yeni katılan arkadaşlar için tekrar bir kaç şey yazayım. hatta maddeler halinde aklıma gelenleri listeleyim hızlıca:
    1. hiç bir kronik problemi yoktur. bakımını zamanında yaparsanız en az 150bin km tık bile demez
    2. sürücü ve özellikle artçı için çok rahattır. artçıyla uzun yollara gözünüz kapalı gidebilirsiniz. ben kız arkadaşımla yaz tatillerine bile motorumla giderdim. artçı şikayet etmez!!! hatta artçı selesi yukarda olduğu için yol boyunca sıkılmadan o da yolu izleme fırsatı bulur.
    3. inanılmaz dengeli ve virajı muhteşem bir motordur.
    4. ivmelenmesi, ara hızlanmaları uzun yolda olsun şehir içinde olsun çok çok çok iyidir. hatta cbf600 den pek farkı yoktur ivmelenmede
    5. görsel olarak çok çekici ve kaslı bir naked motordur.
    6. honda motorlarda yedek parçada sıkıntı yaşamazsınız. hele hele cbf serisinin hiç birinde yaşamazsınız bu sıkıntıyı. yedek parçalar her motorda olduğu gibi. ne yazık ki ucuz olduğunu söyleyemem. ama ben sattığımda 30bin deydi. hiç yedek parça değiştirmedim. sadece bakımlarını düzenli yaptırdım o kadar. kaza bela olmadıkça yedek parçada sıkıntı yaşamazsınız. resmen fukara motorudur. masraf çıkarmaz, bakımları ucuzdur. (orj. hava filtresi 120 tl çok gelebilir. ancak en az 15bin km kullanırsınız hava filtresini. bujiler ortalama 20 bin km götürür. iridyum falan kullanmaya gerek yok. bujinin teki 15 tl falan. onun haricinde yağ ve yağ filtresi. yağ filtresi 10-15 tl. 30bin km de bir de fren hidrolik ve antifrizi değiştirmek yeterli. ben balataları orj. kullandım. sadece 18bin bakımında arka balataları değiştirmiştim. 1 tk. 30 binde sattığımda en az bir 10-15 bin daha yapacak balata vardı üzerinde. zinciririni düzenli temizleyip yağladım. yine en az 15 bin km zincir ömrü vardı satarken. dişliler hiç aşınmamış sivrilmemişti bile.) he teker rulmanlarının durumu kullanma şekline göre değişir. benimkinde herhangi az da olsa bir problem yoktu. düzenli kullanımda 50 bin de bir teker rulmanları değiştirilebilir keyfe keder.
    7. lastikleri kalın ve gösterişli duruyor. virajları lastiklerinden dolayı çok iyi. ama bu da lastik değiştirirken para demek ;)
    8. herkes geçiş motoru olarak görür 500 ü. ama kullananlar bilirki, senelerce kullanılabilecek ve sıkmayacak bir motordur.
    9. 7bin d/d dan sonra motor kendini kaybeder. adeta çıldırır. çok agresifleşir.
    10. karbüratör - enjeksiyon arasında kalanlar için söyleyim: cbf500 aşırı ekonomik yakıtlıdır. ortalama 80-130 km aralığında kullanırsanız km de 4.5 l falan yakıyor. ama bunu 6 litreye çıkarmak da sizin elinizde. sürekli yüksek devirde dur kalk ve 130 kmlerin üzerinde gidecekler ekonomik motor aramasın. bulamazlar. ben daha 130 km nin üzerinde gidipte 100 km de 4 l yakan motor görmedim ;) karbüratörlü oluşunun avantajları var. zaten çift silindir 500 cc de enj. ve karbüratör arasında yakıtta fark neredeyse pek olmaz.
    11. sıkılmadan en az 2-3 yıl binilecek bir motor.
    12. şehir içi için çok kıvrak. uzun yolda konforlu ve dengelidir
    13. alaşımlı jant ve tubeless ( dubleks ) lastiklidir.
    14. kötü yanlarını sorarsanız yoktur. hem de hiç bir eksisi yoktur. sadece boyu 1.80 üzeri olanlar için biraz alçak kalır. ama boyu kısa olanlar içinde çok avantajlıdır.
    15. orjinal egsozu ile bile inanılmaz güzel ve tok bir motor sesi vardır. performans egsoz taktırmadan önce 2 kere düşünürsünüz o sesten vazgeçmek için.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bu arada ben cbf 500 ümü sattım. aslında ev kredim olduğu için satmıştım ama motorsuzluğa dayanamıyorum. yakın zamanda cbf600 siyah 2008 model yeni bir motor alacağım. kaparosunu yolladım. bu hafta da kısmetse gidip antalyadan binerek geleceğim..

herkese keyifli sürüşler.
    buberk, krd, Slymn ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
52. sayfa BirinciBirinci ... 2425051525354 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler