Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
50. sayfa BirinciBirinci ... 404849505152 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    .Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Merhaa bu gün istanbulda açık honda showroomu bulabilirmiyim
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı Slymn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti kullandıkça birşey daha dikkatimi çekti,6. vites 6000 d/d de iken gazı kesip tekrar gaz verince yarım saniyelik bir aksama yapıyor motosiklet ama sadece 6. vites ve 6000d/d var başka zaman olmuyor,neden olabilir?ben buji diye tahmin ediyorum?
    Ayrıca nasıl gözümden kaçar böyle birşey ben de anlayamadım,almadan evvel altından girip üstünden çıktım ama yine gözümden kaçmış,vites çubuğu arkasındaki,ön dişlinin önüne gelen gri plastik vari kapakta bant var,adam nerden bulduysa kapağın yarısına aynı renk bant yapıştırmış heralde çizik falan var orda,o kapağı nerden bulabilirim?o şekilde olması içime sinmiyor,yardımcı olursanız sevinirim...
    yine aynı durum benimde dikkatimi çekti diyecem uzun yolda sabit hızda benimde dikkatimi çekmişti bu gecikme durumu.üstünde durmadım.ön dişli kapağının muhtemelen boyası dökülmüştür.benim gördüğüm çoğu cbf 500 de aynı durum var.benimkinde dahil.ısıya dayanıklı gri boya ile boyayacağım.bence boşuna yenisini bulmaya çalışıp masraf yapma boya gitsin.
    engin

Slymn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan==>CBF 250==>CBF500
    yine aynı durum benimde dikkatimi çekti diyecem uzun yolda sabit hızda benimde dikkatimi çekmişti bu gecikme durumu.üstünde durmadım.ön dişli kapağının muhtemelen boyası dökülmüştür.benim gördüğüm çoğu cbf 500 de aynı durum var.benimkinde dahil.ısıya dayanıklı gri boya ile boyayacağım.bence boşuna yenisini bulmaya çalışıp masraf yapma boya gitsin.

Ben buji diyorum çünkü 6000d/d sonra extra bir ivmelenmesi var motosikletin,doğru orantılı olarak daha çok ben benzin gidiyor ve buji eski olduğu için yakmada zorlanıyor olabilir diye düşündüm,çok düz mantık oldu ama öyle gibi
    Yarın ya da öbür gün yağı ve bujileri değiştireceğim,umarım 2'ye atarken ki sıkıntı ve şu 6. vites 6000d/d olayı kalkar.

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı Slymn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben buji diyorum çünkü 6000d/d sonra extra bir ivmelenmesi var motosikletin,doğru orantılı olarak daha çok ben benzin gidiyor ve buji eski olduğu için yakmada zorlanıyor olabilir diye düşündüm,çok düz mantık oldu ama öyle gibi
    Yarın ya da öbür gün yağı ve bujileri değiştireceğim,umarım 2'ye atarken ki sıkıntı ve şu 6. vites 6000d/d olayı kalkar.
    üstad olaya sorun olarak bakma . yağ değişimi ile vites deki durum değişmeyecek.bende aynı düşünceyle ve beklenti ile yağı değiştirdim.sistem aynı.6000 d/d olayıda şöyle.karburator kelebekleri o devirlerde tam olarak açılıyor sanırım .o aradaki gecikme ondan kaynaklanıyor.(bujileri değiştirdim bende sistem aynı ) bence çok takılma bak keyfine bin dıya doya gez.
    engin

garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    100 km de kaçlt yakıyor ya da bi depo ile kaç km gidiyor? ben hala alamadım yeni motorn

Motosikleti
    100 km de kaçlt yakıyor ya da bi depo ile kaç km gidiyor? ben hala alamadım yeni motorn
    Dostum geçen cuma 20tllike benzin ile 75km yapabildim,şu anki güncel fiyatlarla şehiriçi 0,26 ya denk geliyor yani,bujiler falan değiştirdikten sonra düşeceğini umuyorum.cbf250 vardı bende de,ondan sonra gerçekten çok yakıyor,cbf250 ile benzini hesaplamazdım ama bunda hesap kitap yapar oldum,ama kuvvetli makina özellikle 6000d/d hoş bir çekişi var sonra doğal olarak yakıtı da biraz fazla

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    CBF 250 BENCE ÇOK DANDİK, benim de vardı yeni sattım. temizdi ama motorum. karbüratörlü cbf 600 lerin yakıtı nasıl acaba? 500 mü az yakar 600 mü?

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    cbf600 ler biraz daha fazla yakar şehir içinde. uzun yol sabit hızda cbf500 den çok daha fazla yakacağını düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Garaguru sen Fethiye'demisin bu arada? Ben geçen hafta tatildeydim orada..
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı garaguru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanım tarzına bağlı.uzun yolda 4 lt ye kadar düşürdüm.90 km sabit hızla tabi.150-160 ortalama ile 6,5 lt kadar yakıyor.
    engin

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Fethiyeliyim ama şu an Burdur Tefennideyim! 130 km burası fethiyeye!

Motosikleti
    Arkadaşlar debriyaj telimde yıpranma var,değişmesi lazım,orjinali 70tl,cbf500 e uyan başka model bir tel var mı?

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar CBF500 motorum satılık:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5889816/detay/

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar motoruma dün Leovince Carbon Oval EVOIII eksoz takıldı. Tek kelimeyle görsel olarak da ses olarak da muhteşem bir egsoz. Performans ve yakıt sarfiyatında değişiklik varmı bu konuyla alakalı da ilerleyen zamanda bilgi aktaracağım.

Yalnız tek cümleyle cbf500'e performans egsoz taktırmak isteyen olursa önerim Leovince!!!
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoruma dün Leovince Carbon Oval EVOIII eksoz takıldı. Tek kelimeyle görsel olarak da ses olarak da muhteşem bir egsoz. Performans ve yakıt sarfiyatında değişiklik varmı bu konuyla alakalı da ilerleyen zamanda bilgi aktaracağım.

Yalnız tek cümleyle cbf500'e performans egsoz taktırmak isteyen olursa önerim Leovince!!!
    video isterüükkk
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    evet merakla bekliyoruz.birde maaliyeti ne kadar tuttu mahsuru yoksa
    engin

Motosikleti
    Honda CBF1000
    iş yoğunluğundan hala servise gidip alamadım motoru. hafta sonu nasipse resimde video da paylaşacağım.. buarada facebook daki sayfamızda resim paylaştım..

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada facebook daki sayfamızda resim paylaştım..
    sayfanın linkini verebilirmisin ben bulamadım
    engin

Motosikleti

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler 2006 model siyah cbf500 üm satılmıştır üzerinde sıfır lastikle beraber 10bin tl nin biraz altına gitti. Onu şimdiden çok özledim. Arkasından bakmak çok hüzünlüydü yemin ederim bugüne kadar kimsenin arkasından bu kadar üzülmemiştim :( ama güzel temiz mutlu olabileceği bir yere gitti seni seviyorum şu an bile gözlerim dolu dolu yeminle ağlayabilirim

Motosikleti
    Arkadaşlar bugün Anes motordan kendi debriyaj telimi alıp kendim değiştirdim.67tl verdim tele,ayrıca 20tl işçilik istendi,çok geldi 2 tane sökülecek vida için vermek istemedim,kendim değiştirdim.Gayette güzel oldu,herkesin elinden gelebilecek birşey aslında sadece sökerken dikkat edilmeli nasıl söküldüğüne,deneme yanılma ile de ayar verebiliyorsunuz zaten,herkese kazasız belasız sürüşler...

REKLAM ALANI
50. sayfa BirinciBirinci ... 404849505152 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler