Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli Ali Reis bey, kararımız hayırlı olsun inşallah. ..

1. Aşırı ısınma hakkında başka bir yerden satış sonrasına bilgi gelmedi,

2. Arka çanta demiri yok. Ama yan sanayi olarak üretiliyor,

3. Tubelees lastik şu an için yok. Ancak dediğiniz değişim için bayi ile görüşmeniz gerekiyor. Ama biraz zor görünüyor. ..

Selam ve saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Pedalda ısınma yok. Özellikle kontrol ettim. Bajaj markası 90 yıllardan beri Türkiye de ve en sorunsuz motosiklet lerden biridir. Daha öncede yazmıştım. Test etmeden incelemeden direk gidip discover 125 st aldım. Çok memnunum cbf ybr yaklasamiyor. Hatta bir araç yolda giderken yanımızda hizimizi ölçtu. İleride önümüze geçti durdurdu. Bunun markası ne bende cbf var bu kadar gitmiyor dedi.
    Fakat bir sorun var. Tekleme Boğulma ve yığılma gibi ani gaz vermelerde ve 100 km üzerinde patirdama. Artık bur ayarmi gerekiyor yoksa başka bir işlem ni bilmiyorum. Ekrem Bey e mail attim

Aynen hocam bu sorunlar benim motorumda da var 80 km hızda ani gaz vermede 2.3 sn lik bir kesilme oluyor sonra açılıyor motor anlamadım birde benzin göstergesi boş gösteriyor 2lt benzin alıyorum yarım depo gösteriyor

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Evet bir yetkiliden teknik açıklama bekliyoruz. Tekleme boğulma gaz yememe kesiklik yığılma ne olacak. İleri doğru düzelir mi ? Yoksa bir ayar mı gerekiyor ?

Ekrem bey arkadaşlarin yasadigi sorunları bi izah edermisiniz.onun çözümü yok mu

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    akayogulları, vites küçülterek denediniz mi?
    ben niye yaşamıyorum aynı sorunu ilginç. tahminim 5.vites te 80 le giderken gaz veriyorsunuz. (yanlış)

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Karburatore bir ayar gerekiyor olabilir. Yada jikle mi takılı kalıyor bilmiyorum. 5 vites 80 km de gaz verince zaten ideal bir hız. 4 vitesde 90 km çıkıyor. Bir sorun değilde bir ayar gerekiyor tahminim. Daha 360 km deyim çokta sıkıştırmam. Çift buji yada 4 supab olmasi diyorlar ama bence alakası yok. Aksine daha atik ve gazı verince toparlamasi lazım. .

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karburatore bir ayar gerekiyor olabilir. Yada jikle mi takılı kalıyor bilmiyorum. 5 vites 80 km de gaz verince zaten ideal bir hız. 4 vitesde 90 km çıkıyor. Bir sorun değilde bir ayar gerekiyor tahminim. Daha 360 km deyim çokta sıkıştırmam. Çift buji yada 4 supab olmasi diyorlar ama bence alakası yok. Aksine daha atik ve gazı verince toparlamasi lazım. .
    merhaba kardeş bu konuyu eski sayfalarda baya yazdık, olabilirleri de söyledik ve söyledim, motora alışmaya başlayınca, motorunda nasıl tepki vereceğini anlamaya başlıyorsun, motor gerçek vites hızında gazlayınca sorun yok, gaz kolunu aşırı hızlı çevirince yada gaz koluna aşırı yükleme yapınca, tekleme oluyor, son dönemlerde bende yok, gazı normal serilikte açıyorum ve sonuna kadar gaz koluna asılmıyorum, hiç sorun olmuyor, bizde tekleme mevzusunu yaşadık ve yazdık, şuan sorun yok, bir süre daha bin, motor parçaları çalışmaya alışsın, motor daha da kendine geliyor, eski yazıları da oku, yorumlarım var, ben biraz ayarda yaptım kendimce daha da iyi oldu

bu dediklerim arıza dışı olaylar ve ayarlarla kullanımla ilgili, karbüratör de v.s sorun yok ise yazdım ve yazıyorum, karbüratörde sorun olsa durduğu yerde stop etme de çokça yaşanır, daha hiç ışıklarda ve yüksek süratler sonucunda debriyaj yaptığımda, stop etmedi, bende meraklıyımdır ne nedir incelerim
    caner_39 bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Eski motosikletimde karburatorde bir kac ayar yeri vardı. Hava vs . Bende bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ya bir ayar yada alisacak zamanla. O tekleme ve yığılma dan sonra zaten motosiklet altından firliyor. Başka hiç bir sorun yok. Hızlanma ve serilik mükemmel. Frenler çok çok müthiş olduğu yere cakiyor.
    Bir de arkadaşlar belirli bir km yi geçen ler bu sorunun kalmadığını söyledi. Fakat benim isteğim teknik bir açıklama. . Şu an iki discover yanyana park ettik ikiside mavi

Motosikleti
    /Honda CBF 150/Bajaj Discover 125ST
    Bendede öyle bir sorun yok

[IMG][/IMG]
    jackonbir ve xterkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Dün bir arkadaşla uzun telefon görüşmesi yaptım. Kendisinin de bu sorunu yaşadığıni söyledi. 500 km yağ değişiminden sonra. Azaldığını 1000 km de yapılan ayar sonucu bir sıkıntı kalmadığını söyledi. İçim rahatladı. Zaten gereken bir ayar olduğu kanatindeydim.
    Fakat servisler motosikleti tanitmiyor. Selenin kalkmasını jikleyi selenin altında takım oldugunu netten öğrendim.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bir yetkiliden teknik açıklama bekliyoruz. Tekleme boğulma gaz yememe kesiklik yığılma ne olacak. İleri doğru düzelir mi ? Yoksa bir ayar mı gerekiyor ?
    bu motoru ilk test ettiğimde 2 farklı discover kullanmış ve bu sorunu 2 motordada yaşadığımı dile getirmiştim. bazı arkadaşlar neredeyse beni linç edecekti ben bunları söylediğim için, hatta saçma sapanda teknik açıklamalar yapmışlardı burada.

arkadaş, bende bajaj kullanıyorum ama artı eksi ne varsa sötylüyorum ki alan adamı yanıltıp arkamızdan bela okumasın diye. şimdi forumu okuyorumda benim ilk başta söylediğim yığılma sorununu bir çok arkadaş yaşıyor demekki. şimdi bana saldıran, hömküren, çok bilmiş motosikletçi arkadaşlardan hem özür hemde bu konuyla ilgili açıklama bekliyorum
    wampaa bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru ilk test ettiğimde 2 farklı discover kullanmış ve bu sorunu 2 motordada yaşadığımı dile getirmiştim. bazı arkadaşlar neredeyse beni linç edecekti ben bunları söylediğim için, hatta saçma sapanda teknik açıklamalar yapmışlardı burada.

arkadaş, bende bajaj kullanıyorum ama artı eksi ne varsa sötylüyorum ki alan adamı yanıltıp arkamızdan bela okumasın diye. şimdi forumu okuyorumda benim ilk başta söylediğim yığılma sorununu bir çok arkadaş yaşıyor demekki. şimdi bana saldıran, hömküren, çok bilmiş motosikletçi arkadaşlardan hem özür hemde bu konuyla ilgili açıklama bekliyorum
    ben o zamanda yazmıştım :d halende yazıyorum ,insanları yanıltmamak lazım, gerçekleri söyleriz, bazı insanlar normal motorlarda da olan sorunları da çokça yazıyor, kafa karışıklığı oluyor, bu olay orta devirlerde oluyor, orta devirlerde ,gazı hızlı açınca, motorun gidiş ve gücü üstünde hızlılık olunca tekliyor, sonra zincirini kırmış gibi seri hızlanıyor, olay yapısal da olabilir, arıza da, ya da ayarlar ile ilgilide olabilir, cbf forumunda da vardı, karbüratör tahliye hortumundan kaynaklıydı, orada ki konu, benzer sorunda olabilir, neticede alıştım, zaten gaz koluna yarıya kadar gaz verince motor alıyor başını gidiyor ,sen yazmıştın bende yazmıştım :d, halende yazıyorum,

motor az daha km re yapsın bakalım, daha yeni, elime takımı aldığım zaman, ne gerekiyorsa hallederim :d ,değişim ve ayar konularında,

geçen sizin foruma baktım gene, sabahları jikle ve stop sorunu diyor du bazıları, bu bir sorun değil, çoğu motorda var, soğuk bir motor jikle siz ( otomatik jikle de içinde ) çalışıyorsa, ayar sorunu vardır, jikle hava akışını azaltır, zengin karışım ile aracın çabuk çalışmasını sağlar, jikle devrede değilse, ya zor çalışır yada stop edip durur, şimdi böyle konuları bilmeyen insan da çok, her şeye şöyle böyle demek le olmuyor bekleyeceğiz ve gerçekleri göreceğiz :D
    Yurdukoru bunu beğendi.

Tüm Discover 125 ST kullanıcılarımızın geçmiş berat kandilini tebrik ediyorum.

Rabbim tüm motorcu kardeşlerimizi görünür görünmez her türlü kazadan muhafaza etsin inşallah...

Selam ve saygılarımla...
    xterkan, Garip ve caner_39 bunu beğendiler.

beyler bu motordaki tekleme boğulma olayı sizi çok fazla rahatsız ediyor mu . bu hafta almayı düşünüyordum bu olaydan sonra tereddüte düştüm açıkçası.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    tekleme ve boğulma diye bir olay rodaj sonrası söz konusu değil. anlatamıyoruz galiba....!!!

arkadaş biri var diyor biri yok . kime inancaz

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    gazi birden köklersen tekleme yapabiliyor diyor arkadaşlar gazı barkın abinin dediği gibi virajdan çıkarken yavaş bir şekilde arttırarak sürün diyor o misali gazı yedirerek sürün, motor gazdan gelen tepkiyi alarak gitsin ver gazı gitsin ver gazı gitsin olmaz.
    xterkan bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Bu problem var. Daha 380 km deyiz. Çoğu kullanicilari 1000 km de hiç bir sorun kalmadığını söylediler. Ekrem Bey ile görüştüm. Bu konuyu Bajaj Auto ya ilettiklerini söyledi. Tabiki daha rodaj dayim. 500 km yağ değişim de fark olacağını 1000 km de yapılan ayarda sorun dan eser kalmadığını söyledi. Zaten bende ayar ile ilgili bir şey olduğunu saniyorum. Motosiklet mükemmel fren hızlanma çok çok iyi. Bu tekleme ve yığılma yi arada yaoiyir herzaman değil.

Değerli arkadaşlar; konu farklı noktalara çekiliyor gibi. Şu anda bu ürün epey bir miktarda yollarda. Özellikle İstanbul'da kuryelerimiz bu konuda herhalde en fazla km. yi yapan arkadaşlarımız. İlk 1000 km de ani gaz yüklemelerinde alınan tepki motorun kendisini korumaya yönelik verdiği tepki. Sonrasında zaten sorun kalmıyor. Ama oldukça km. ler de yapıldı. Farklı arızalar tabi ki olabilir. Ancak bu konuda kafaların karışmasına gerek yok. Nisan ayı içinde aşağıdaki şekilde bir yorum vardı. Belki okumayanlar için faydalı olabilir. Ama piyasada olan bir ürün için yönlendirme yapmak zaten gereksiz. En değerli yorumlar kullanıcılarındır.

Saygılarımla...

"Motor sıfırken yani ilk 1000 km içinde ne bekliyoruz? Gaz verdiğimizde motor full performans mı göstermeli. Motorda kendini koruma sistemine sahip yeni iken ani gaz tepkimesine yığılma ile karşılık veriyor. Karbüratör üstünde gaz kelebeğinde ve farklı yerlerinde sensörler var. İncelerseniz göreceksiniz. Zaman içinde km. yaptıkça motor ciddi anlamda evrim geçiriyor.
    İşin özü şu Bir motor veya araç kısa bir test etme ile yorumlanmaz. Birçok dergi vs. her araç yorumcular tarafından uzun süre, km.de kullanılır bütün veriler alındıktan sonra yorumlanır. Uzun süreli kullanmak gerekiyor. Benim motorum şuan 3 bin km. de ve satın aldığım zamanla şu anki motorum arasında çok fark var. Kurye arkadaşımın 8 bin km civarındaki motorunu kullandım inanılmaz fark olduğunu gördüm. Aracı km yaptıkça tanıyamıyorsunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler