Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    /Honda CBF 150/Bajaj Discover 125ST
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende merak ediyorum ama haala bakamadım motora. Far ayarı, göstergem değiştirildinde bozuldu. kısalar uzun gibi, uzunlar havayı aydınlatıyor. kısalar yanarken sellektör yapıyorlar bana. varmı ayarı ile ilgili fikri olan ?
    Kafa kisminda sağ ve sol da 10 t kol ile 2 sinide cikar kafayi ayarla sonra sık
    Yola Her Çıktığımda azrail'le Selamlaşmak Zorundamıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

lastik değişecek deniyordu bilgisi olan varmı acaba?
    ybr ile bajaj arasında kaldım öğrenciyim bu yaz çalışıp motor alacağım ybr alsaydım ikinci el alacaktım bu daha çok kafama yattı şu an ama lastikler hala düşündürücü. lastiği ekstra olarak satın alsak güzel modeller varmı bu motora uyan?

Alıntı safa51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik değişecek deniyordu bilgisi olan varmı acaba?
    ybr ile bajaj arasında kaldım öğrenciyim bu yaz çalışıp motor alacağım ybr alsaydım ikinci el alacaktım bu daha çok kafama yattı şu an ama lastikler hala düşündürücü. lastiği ekstra olarak satın alsak güzel modeller varmı bu motora uyan?
    Değerli safa51; lastik konusundaki tereddütütünüz kalitesi ile alakalı ise sorun yoktur. Yorumlardan yol tutuşunun çok iyi olduğunu görebilirsiniz zaten. Eğer tereddüt Tubeless olması konusunda ise değişim konusunda söz alındı, ancak süreç belli değil. Bajaj Auto prosedürleri gereği bir süreç var. Bunu bekliyoruz.

Nasıl karar verirseniz hayırlı olsun inşallah.

Selamlar...
    Adem Balkan bunu beğendi.

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli safa51; lastik konusundaki tereddütütünüz kalitesi ile alakalı ise sorun yoktur. Yorumlardan yol tutuşunun çok iyi olduğunu görebilirsiniz zaten. Eğer tereddüt Tubeless olması konusunda ise değişim konusunda söz alındı, ancak süreç belli değil. Bajaj Auto prosedürleri gereği bir süreç var. Bunu bekliyoruz.

Nasıl karar verirseniz hayırlı olsun inşallah.

Selamlar...
    çok teşekkür ederim bu kısa süre içinde cevap verdiğiniz için.umarım süreç çok uzun sürmez yaklaşık 3 aydan beri devam ediyor çünkü. bir sorumda fiyatla ilgili çok satılan modeller bir süre sonra pahalanıyor bunun yapılması hiç hoş değil bence, birazda fırsatçılık gözüyle bakıyorum bu olaya. bajaj modellerinde fiyat bu şekilde seyredermi eğer yeni vergiler vs eklenmezse?

Alıntı safa51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim bu kısa süre içinde cevap verdiğiniz için.umarım süreç çok uzun sürmez yaklaşık 3 aydan beri devam ediyor çünkü. bir sorumda fiyatla ilgili çok satılan modeller bir süre sonra pahalanıyor bunun yapılması hiç hoş değil bence, birazda fırsatçılık gözüyle bakıyorum bu olaya. bajaj modellerinde fiyat bu şekilde seyredermi eğer yeni vergiler vs eklenmezse?
    İnşallah fiyatlarımız bu şekilde devam edecek, anormal bir piyasa değişikliği olmadığı müddetçe.
    Lastik konusundaki süreç uzun da sürebilir. Böyle bilmenizde fayda var değerli safa51;

Selamlar...

Herkese Merabalar ;
    -Çok yakıyo diye arabamı sattım motor alıcam dedim.İşin gerçeği hondanın cb125 e modelinin beyazı acayip güzel duruyodu ( sadece şekil , ne anlarım rodajından , jiklesinden ) tabi ben alıcam ya ... Motorun üretimi durmuş.. 125 lik motorlara bi bakayım dedim . La arkadaş ne çok motor var valla beynim hurda oldu , en son bu yeni hint motorları sardı ( Çin işi olacağına , Hint işi olsun ) Hero ile Bajaj arasında kaldım , velhasıl D.bakırda Bajaj bayi ve servisi olması sonuç olarak Discovere Sevk etti beni (Yarın bakıcam kanuni st125 ile Discoveri yakından görüp son kararı vercez işte )
    -İlk motorum olacak ve İlk defa motor kullanıcam . Ben bişey tespit edersem paylaşırım , motorla ilgili yapılması gerekenler olursa sizde bana yardımcı olursanız valla sevinirim (Jikle fln varmış , tüpe geçmesi için bi 3 5 dk rolantide beklemek gibiymiş heralde arabada ) Tesekkürler herkese şimdiden

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı EsTA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merabalar ;
    -Çok yakıyo diye arabamı sattım motor alıcam dedim.İşin gerçeği hondanın cb125 e modelinin beyazı acayip güzel duruyodu ( sadece şekil , ne anlarım rodajından , jiklesinden ) tabi ben alıcam ya ... Motorun üretimi durmuş.. 125 lik motorlara bi bakayım dedim . La arkadaş ne çok motor var valla beynim hurda oldu , en son bu yeni hint motorları sardı ( Çin işi olacağına , Hint işi olsun ) Hero ile Bajaj arasında kaldım , velhasıl D.bakırda Bajaj bayi ve servisi olması sonuç olarak Discovere Sevk etti beni (Yarın bakıcam kanuni st125 ile Discoveri yakından görüp son kararı vercez işte )
    -İlk motorum olacak ve İlk defa motor kullanıcam . Ben bişey tespit edersem paylaşırım , motorla ilgili yapılması gerekenler olursa sizde bana yardımcı olursanız valla sevinirim (Jikle fln varmış , tüpe geçmesi için bi 3 5 dk rolantide beklemek gibiymiş heralde arabada ) Tesekkürler herkese şimdiden
    Honda CB125e üretimin durduğunu da kim söyledi-şehir efsanesidir ''O''...
    The Power of The Dreams.

Sn.Ekrem ATA bey,iyi akşamlar diliyorum öncelikle.Biliyorum çok defa dile getirilmiştir ama.Sizden şunu rica etsek fiyatlar kredi kartına peşin fiyatına taksitle olsa.Bizim için büyük bir alım kolaylığı olacak ve şuna inanın satışlarınızı ikiye üçe katlayacaksınız belki de.Vade farkı olarak %10 ekliyorlar ki buda yüksek bir oran.Bunu yapın inanın hemen motoru yarın alacağımTeşekkürler.Saygılarımla...

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CB125e üretimin durduğunu da kim söyledi-şehir efsanesidir ''O''...
    Valla Hacı Abi sorduğum bayiler , Diyarbakır , Batman , Hatay , Antep , Elazığ , Malatya . Bunların hepsi ellerinde olmadığını ve üretimin bittiğini söylediler..Bazı bayilerde varmıs batıda , onlarda ya 2012 yada 2013 modelmiş...Ha belki Türkiyeye ithalatı durmuş da , bayiler bize öyle söylüyoda olabilir ..

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Arkadaşlar ben test sürüşü yapmadan aldım. Çünkü bajaj kalitesini 24 yıldan beri tanıyor ve kullanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Far ayarını yaptık. 4 tane civatayi gevsetin kafayı indirin yada kaldirin sabit tutup sıkın.
    Adem Balkan ve Garip bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vitello Life 80
    Sayın Ekrem Bey fiyatlatinizda degisme olmicani belirtmissiniz. Bu durum eylul ayina kadar gecerli olur mu acaba?

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Dişlilerle oynayan varmı, varsa ne gibi değişiklik var. Tavsiye edermisiniz?

Beyler , bir sorum olacak.
    Şimdi bu motorun Hindistan satış fiyatı 1850 TL iken buraya gelene kadar ne oluyoda 3850 TL oluyo ?

Hatta şimdi baktım hero Glamor da öyle aynı fiyatlar , buraya gelince 2 katını geciyo
    EKONOMİ bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Şimdi bu motorun Hindistan satış fiyatı 1850 TL iken buraya gelene kadar ne oluyoda 3850 TL oluyo ?

Hatta şimdi baktım hero Glamor da öyle aynı fiyatlar , buraya gelince 2 katını geciyo
    Bunlara kafa yormaya hiç gerek yok dostum, sadece bajaj mı bunu yapıyor genel düşünmek lazım burası Türkiye burda herşey olur.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST

HOCAM istersen pandawill sitesinden bir telefon al ve fatura edilen fiyat ile kargo ettir Türkiye'ye bakalım kaç katına çıkıyor?

ayrıca,
    kıymeti 1500 Avro’yu geçmeyen eşyanın geldiği ülkeye göre değişen oranda tek ve maktu vergi uygulanır. Söz konusu vergi oranları eşyanın;

- AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18

- Diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20

olarak uygulanmakta ve eşyanın;

- Yolcu beraberinde ya da yolcunun gelişinden bir ay önce veya bir ay sonra gelmesi,

- Ticari miktar ve mahiyet arz etmemesi,

- Kişinin şahsına ve ailesinin kullanımına mahsus olması,

şartlarını taşıması gerekmektedir.
    Kaynak; http://www.mfa.gov.tr/turkiye_ye-ait-gumruk-bilgileri.tr.mfa

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

ve bu yukarıda yazdığım tek 1 ürünü satın alma veyahut yanında getirmedir.

ithalat ihracat da durum daha vahimdir.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    o git gel tekleme galiba çift buji ile alakalı bir durum

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Bugün bir arkadaşımi daha discover 125 st sahibi yaptık. Kararsızdı bizim motosiklete binince hemen gitti kaporayi verdi.
    Arkadaşlar ilk bakım 500 km de ne yapıldı nr kadar tuttu.Bu konular önemli kimse yanlışa düşmesin..

ugur377 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Merhaba öncelikle, iyi forumlar

Gördüğüm kadarıyla Discover125 ST kullanıcıları oldukça memnun motorlardan.

Bende bir RKS Titanic 150 kullanıcısı olarak bajaj'ın marka kalitesi, yedek parça imkanları ve övülen rahatlığı sebebiyle aklımı çelen bir model oldu.

Titanic 150'yi satıp Discover125 alsam ne gibi zorluklar yaşarım veya ne gibi getirileri our acaba bana, beni düşündüren bunlar.

Yoksa ki titanic'den de gerek gücü gerek malzeme kalitesi olarak memnunum ama aklımda discover var

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Ekrem bey;Kanuni speedy 7 temmuzda veriyorum.Eski VSK cıyım Gençler bilmez.55 yaşındayım.51 yıldan beri ailecek motor üstündeyiz.Motorumun olmadığı bir gün yok.Discovery 125 e taktım.Çanakkale de yim.Biga da bayi var.Cuma günü gidip göreceğim.Tabii test sürüşü şart.Bayi Tarlas ı arayıp o na göre gideceğim.Test sürüşü yapılmıyorsa gitmem.Karaımı ona göre vereceğim.Ancak Şubatt dan beri takip ediyorum.Şu konularda aydınlatırsanız sevinirim.
    1-Motorun marş pedalı aşırı ısınmadan dolayı birinin ayakkabısını yakmış,
    2-Arka da bagaj demiri yok,
    3-Tubelles lastik yok(bunu yukarıda açıklamışsınız.Ben siparişte üstündekileri kanuniye bırakıp farkı verip tubelles taktırabilirmiyim?Selamlar

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    discover daha güçlü bir motor ve daha az yakıyor herhangi bir zorluk çekmezsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler