Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OrhanGokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07
    Şu kablonun ne işe yaradığını bilen var mı acaba dibi baya gevşek sallanıyor resmen birde içinden aşağıya doğru baya bi gelmiş resimler uzaktan yakına doğru sıralı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    BEYLER ELİMDE ESKİ MOTORUM PULSAR 200 DEN KALAN YAG FİLTRESİ VAR İSTEYEN GELİP ALABİLİR FIRSATIM OLURSA KARGODA YAPABİLİRİM

ÖĞRENCİ ARKADASLAR ÖNCELİKLİ ( HAYIR DUASI YETER )

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    teşekkürler murat 60 ve karaca3 750 km olayını bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı cagataypek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde ilk 334 km'ye 47 TL yaktı ilerde dahada düşecek diye düşünüyorum. Forumdaki paylaşımlarla hemen hemen aynı.. Böyle gidersede iyi
    Bende senin kadar yakıyordum sebebini bilmiyorum ama git gide artmaya başladı biraz önce yakıt aldım 278 km de 10.5 lt yakmışım yani 50₺ ilk yakıt aldım 278km de.Havadanmıdır yoksa yağ değişti onla alakalımıdır bilmem ama sürüşüm aynı

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı OrhanGokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kablonun ne işe yaradığını bilen var mı acaba dibi baya gevşek sallanıyor resmen birde içinden aşağıya doğru baya bi gelmiş resimler uzaktan yakına doğru sıralı
    http://i.hizliresim.com/ZYnEGG.png
    http://i.hizliresim.com/7AQyka.png
    http://i.hizliresim.com/E32yqq.png
    arka stop kablosu o, kablo ile oynamayın, arka frene basın stoplar yanıyor mu, yanıyorsa sıkıntı yok yanmıyorsa 2. resimde gözüken somundan ayar yapın yanacaktır.
    BDmuxer, mavellen ve faster57 bunu beğendiler.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

OrhanGokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07
    Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi ayar yaptım 👍

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cagataypek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar iki hafta önce sizlerin ve bu forumun yardımıyla 200 NS'mi aldım.Hemen hemen her sayfayı gezdim diyebilirim. Çok memnunum. Bu fiyata bu kalite çok iyi diye düşünüyorum lastiklerde yeterli mevsime göre bence. Stop etme problemi yaşamadım yokuş aşağı vites düşürdüm, debriyajla gittim stop etmedi. Akü sorun çıkarmadı. 590 km'de daha 500 bakımı için servise götürme fırsatım olmadı acaba bi sorun olur mu? servis bakımına ne yapıyorlar önemi nedir? servis 60-70 km uzaklıkta haftaiçi çalışıyorum haftasonu fırsat bulabilirsem gideceğim ama direk 1000 km bakımına götürsem problem yaşar mıyım? daha garantisini bile başlatmadım kullanma kılavuzunu bile almadım sonra gelip garantisini yaptırırsın kullanma kılavuzunuda alırsın deyip yolladılar beni... şaşırdım ama öyle oldu rodaj,servis bakımı, çanta, kış için lastik almalı mıyım? yardımcı olursanız sevinirim.

Birde ilk 334 km'ye 47 TL yaktı ilerde dahada düşecek diye düşünüyorum. Forumdaki paylaşımlarla hemen hemen aynı.. Böyle gidersede iyi
    Sevgili hemşerim,Bende adanalıyım yalnız ben antalyada otoruyorum motor gerçekten harika umarım ALLAH kaza bela vermez tekerin düz basar.Adananın yollarında o lastik ıslak zeminde tutmaz seni düşürür kuru zemindede fren mesafesi çok uzun.Ben sana bridgestone batlax tavsiye ederim.Al tak güvenli bir şekilde sür motorunu.Akdeniz ikliminde bridgestone batlax performansı gerçekten çok iyi.Motorun yağını en kısa zamanda değiştir paraya kıy çok kaliteli yağ koy.Yağ konusundada tavsiye edeceğim marka motül ve liquı moly.Ben liquı moly kullanıyorum çokda memnunum.

bende 200rs var henüz rodajda 2 sorum var 1.si arka lastik cok kayıyor ve erken kitliyor altarnatif bi marka varmı 2.si koruma takozu takılıyormu taktıran varmı ?

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Poyrazoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 200rs var henüz rodajda 2 sorum var 1.si arka lastik cok kayıyor ve erken kitliyor altarnatif bi marka varmı 2.si koruma takozu takılıyormu taktıran varmı ?
    fabrika çıkışlı lastikler btün pulsar kullanııların sorunu kayıyor.
    çözümüde daha kaliteli bir lastikle degiştirmek.metzeler,michelin vs.
    bildigim kadarı ile RS modellere koruma takozu takılmıyormuş.olsa daha iyi olurdu.

bu yeni sistemde ehliyet alan var mı?
    sürücü kursu emniyetten randavu al git dedi, şimdi baktım 1 ay sonraya randevu veriyor. almadan gidilebilir mi, varsın olsun orada sıra bekleyeyim.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı mrbleeeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yeni sistemde ehliyet alan var mı?
    sürücü kursu emniyetten randavu al git dedi, şimdi baktım 1 ay sonraya randevu veriyor. almadan gidilebilir mi, varsın olsun orada sıra bekleyeyim.
    Malesef o devir eskide kaldi rusvet falan her turlu yolsuzluk olmasin diye randevu disinda islem yapmiyorlar zaten ehliyetinde ankarada basilip postalaniyor hani tanidik falan belki hatir isi ama dusuk bi ihtimal kimse yanasmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Manisada 2016 model sifir pulsarlar 7800 tl den veriliyormus buyrun buradan yakin kask kilit vs de hediyeymis

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef o devir eskide kaldi rusvet falan her turlu yolsuzluk olmasin diye randevu disinda islem yapmiyorlar zaten ehliyetinde ankarada basilip postalaniyor hani tanidik falan belki hatir isi ama dusuk bi ihtimal kimse yanasmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Manisada 2016 model sifir pulsarlar 7800 tl den veriliyormus buyrun buradan yakin kask kilit vs de hediyeymis
    Manisa merkezde ikamet ediyorum.Bajaj bayisi 8.300 tl diyor.Bir tane bayi var zaten.Merkezden mi bahsediyorsunuz acaba?100 tl zorla indirim yapmışlardı.

Motosikleti
    Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa merkezde ikamet ediyorum.Bajaj bayisi 8.300 tl diyor.Bir tane bayi var zaten.Merkezden mi bahsediyorsunuz acaba?100 tl zorla indirim yapmışlardı.
    buyur kardeşim

manisa
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30445761/detay

tokat
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...25469345/detay

muğla
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...81006322/detay

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    sanırım sezon bittiği için bayiler ellerindeki motorları nakite çeviriyorlar.
    ben sezon açılmadan önce nakit almıştım ve uygun fiyata almıştım.(02.2016) ama motor 2015 modeldi.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Merkeze 30 km uzaklıkta.Almayı düşünen arkadaşlar 2016 ise kaçırmamalı.

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Metzeler Lasertec lastikleri hakkında birkaç mevzuyu sizinle paylaşıcam. Lastikler ilk taktırıldığında üzerindeki balmumu nedeniyle biraz yolda giderken dengesizleştirebiliyor. 50 km sonrasında yavaş yavaş hissediyorsunuz farkı. Abartmadan söylüyorum lastiklerden sonra motor virajları kendi dönmeye başladı. O kadar güzel tutuyor ki niye eski lastiklerle bu kadar km yaptım dedirtecek cinsten. Onun dışında frenlere korkmadan asılabiliyorsunuz ve fren mesafesinde de gözle görülür bir artış var. Sormak istediğiniz soru varsa yanıtlayabilirim.
    .Faruk. bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Metzeler Lasertec lastikleri hakkında birkaç mevzuyu sizinle paylaşıcam. Lastikler ilk taktırıldığında üzerindeki balmumu nedeniyle biraz yolda giderken dengesizleştirebiliyor. 50 km sonrasında yavaş yavaş hissediyorsunuz farkı. Abartmadan söylüyorum lastiklerden sonra motor virajları kendi dönmeye başladı. O kadar güzel tutuyor ki niye eski lastiklerle bu kadar km yaptım dedirtecek cinsten. Onun dışında frenlere korkmadan asılabiliyorsunuz ve fren mesafesinde de gözle görülür bir artış var. Sormak istediğiniz soru varsa yanıtlayabilirim.
    fren mesafesindeki artış daha kısa mesafademi duruyor yoksa daha uzun mesafedemi
    siz daha kısa mesafe diye anlatmak istemişsiniz, sanırım ama ben daha uzadı diye anladım
    emin olmak için sordum.
    birde yagmurlu havadaki yol tutuşunu yazsanız.kullanan arkadaşlar hiç kaymadıgını yazıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

metzeler lasertec in iki cins lastigi var fiyatlari farklı (130/70/17-100/80/17)200 ns için
    biri almanya fabrikalarında digeri aklımda kaldıgı kadarı ile brezilyada üretiliyor.
    alman yapımı lastik süpermiş ucuz olan ıse brezilya malı
    ucuz olanın performansını tam bilmiyorum ama oda iyidir sanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren mesafesindeki artış daha kısa mesafademi duruyor yoksa daha uzun mesafedemi
    siz daha kısa mesafe diye anlatmak istemişsiniz, sanırım ama ben daha uzadı diye anladım
    emin olmak için sordum.
    birde yagmurlu havadaki yol tutuşunu yazsanız.kullanan arkadaşlar hiç kaymadıgını yazıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

metzeler lasertec in iki cins lastigi var fiyatlari farklı (130/70/17-100/80/17)200 ns için
    biri almanya fabrikalarında digeri aklımda kaldıgı kadarı ile brezilyada üretiliyor.
    Azıcık lastikden anlarım.
    Pirelide ,Birisa da yönetici seviyesinde çalışan arkadaşlarım oldu..
    ***Ekonomik olarak aynı ürünü iki fabrikada üretmezsin setup süresinden çok üretim kayıp edersin..(çok satılan ürünler hariç)14 inch otomobil lastigi gibi...
    ***Hadi bu moku yedin ,aynı ülkeye iki farklı yerden ihraç etmezsin navlunu nakliyesi antredeposu , gümrük işlemi bir sürü masraf..
    ***Brezilyadan TR ye mal gelmesi çok ekomik değil uçak ile bile 16 saat
    ***Formüla bir lastiği TR üretiliyor bundan daha hassa lastik yok ,yani brezilyada nın teknolijide bizden ilerdedir ,sonuçta bizim de ne oldugumuz belli üçüncü dünya ülkesiyiz yani brezilyada üretilen de kötü değildir.,
    ***Aynı lastik hem brezilyada hem avrupa üretiliyorsa sadece şu fark olabilir Brezilyanın iklimi sıcak olduğu için çabuk erimesin diye daha sert hamurlu yapıyorlardır, ..Brezilyalılarda avrupa lastikleri için kötü diyordur ya bu çabuk bitiyor kalitesiz diye ...İklim farkından ötürü sertlik farkı yapıyor olabilir ki çok zanetmiyorum..

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin olmak için sordum.

Haklısınız benim anlatımım da sorun olmuş açıklama getiriyim. Frenlere basınca kayma hissi oluşmuyor denemek için bilerek sert sıkmama rağmen ve fren mesafesi azaldı. Lastikler brezilya üretimi ve fiyatı 566 TL. Yağmurlu havada kullanmak nasip olmadı daha fakat gördüğüm her ıslak yerden özellikle geçmeme rağmen herhangi bir problem nüksetmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Azıcık lastikden anlarım.
    Pirelide ,Birisa da yönetici seviyesinde çalışan arkadaşlarım oldu..
    ***Ekonomik olarak aynı ürünü iki fabrikada üretmezsin setup süresinden çok üretim kayıp edersin..(çok satılan ürünler hariç)14 inch otomobil lastigi gibi...
    ***Hadi bu moku yedin ,aynı ülkeye iki farklı yerden ihraç etmezsin navlunu nakliyesi antredeposu , gümrük işlemi bir sürü masraf..
    ***Brezilyadan TR ye mal gelmesi çok ekomik değil uçak ile bile 16 saat
    ***Formüla bir lastiği TR üretiliyor bundan daha hassa lastik yok ,yani brezilyada nın teknolijide bizden ilerdedir ,sonuçta bizim de ne oldugumuz belli üçüncü dünya ülkesiyiz yani brezilyada üretilen de kötü değildir.,
    ***Aynı lastik hem brezilyada hem avrupa üretiliyorsa sadece şu fark olabilir Brezilyanın iklimi sıcak olduğu için çabuk erimesin diye daha sert hamurlu yapıyorlardır, ..Brezilyalılarda avrupa lastikleri için kötü diyordur ya bu çabuk bitiyor kalitesiz diye ...İklim farkından ötürü sertlik farkı yapıyor olabilir ki çok zanetmiyorum..
    Hocam lastikler 1 yıl öncenin lastiği geldi buda içime dert oldu senede 12000 km yol yapıyorum yaklaşık olarak 1.5 sene sonra değiştiririm. 1 yıl öncenin lastiği olması bir problem oluşturur mu ?
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız benim anlatımım da sorun olmuş açıklama getiriyim. Frenlere basınca kayma hissi oluşmuyor denemek için bilerek sert sıkmama rağmen ve fren mesafesi azaldı. Lastikler brezilya üretimi ve fiyatı 566 TL. Yağmurlu havada kullanmak nasip olmadı daha fakat gördüğüm her ıslak yerden özellikle geçmeme rağmen herhangi bir problem nüksetmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Hocam lastikler 1 yıl öncenin lastiği geldi buda içime dert oldu senede 12000 km yol yapıyorum yaklaşık olarak 1.5 sene sonra değiştiririm. 1 yıl öncenin lastiği olması bir problem oluşturur mu ?
    Doğru bir şekilde muhafaza edilmiş ise mumlu bir şekilde ortalama 4-5 yıl raf ömrü vardır yanlışım varsa düzeltin öyle biliyorum kullanım ömrü ise 2 yıldır bu 2 yılın yanı sır lastiğin üzerinde diş aralsrında ufak bir işaret vardır lastik diş derinliği o noktaya ulaşırsada ömrü biter genelde hangisi önce biterse ister iki yıl süre ister o diş seviyesi foto bulursam eklerim bu arada hayırlı olsun hep diyorum lastik bu motoru bambaşka yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Bu diş aralarında senin lastiktede vardır ona göre hangisi önce dolarsa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)