Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    selam, uzun zamandır takip ettiğim pulsarı bugün okulda bir arkadaşta görüp inceleme fırsatı buldum.Fakat boyum kısa olduğundan yere tam basamıyorum dururken.parmakuçlarımla durabiliyorum.Bu bir sıkıntı yaratır mı acaba bana :S ani duruşlarda falan parmakucu basmaya çalışırken yatırır mıyım acaba motoru.boyum 168. daha önce cbr125(2008) kullanmıştım onda sıkıntı olmuyordu :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar İstanbul hava durumu sürekli değişiyor kış değil neredeyse 1 ay falan bitmeyeceğim motora nadir bineceğim sizce 15-50 yağ alsam ağır mı gelir motul? Motul kendi sitesinde de 15-50 öneriliyor malum bahar ve yaz önümüz pek fazla binmeyeceğim bu aralar.

Bu arada servis Aralık ayında 10-50 castrol koydu kış için normal mi? 10-40 koyuluyordu genelde kafama takıldı motordan motora fark ediyor mu?

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Merhaba
    Kasım ayında bende bir pulsar aldım. O zamanlar 400 sayfaydı forum ve hepsini okudum ve ben de tedirgin olmuştum. Ancak fiyat performans bu makinayı rakipsiz yapıyor. Sonuç olarak çok memnun kullanıyorum. Kronik sorunlar benim pulsarımda da var. Ama hiç rahatsız değilim. Havalar kötü diye binemiyorum (sağlık problemlerim var) ve makinemi çok özlüyorum. İyiki bu motoru almışım. Hemen her ihtiyacımı karşılıyor. Daha küçük ve az yakan motor almayı düşünürken iyiki bunu almışım. Altın Elbiseli Adam bu motoru incelemiş ve almamda (olumsuz görüşlerine rağmen)en büyük katkıyı sağlamıştı.
    Hepinize iyi akşamlar diliyorum.
    bumble bunu beğendi.

13 gündür kapının önünde yatan motorumu bugün tek marşla çalıştırdım. Özlemişim keratayı

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisinide önce bi kullan daha sonra kararını ver pulsarın artısı gidişi 6 vites olması şekli kalın lastikleri dijital göstergesi enjeksiyonu düşük cclere göre her türlü artısı var eksisi devir dalgalanması stop etme sorunu yaşayanlar oluyo ben yaşamadım seleside biraz rahatsız edebilir döşeme yaptırırsan daha rahat edersin titreşim yok artçı hisseder cbf daha konforludur ama işte güçsüz 150 cc
    teşekkür ederim hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Alıntı kadırmadran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım şöyle açıklayım. 28 yıldır motosiklet üzerinde edindiğim tecrübeler şu an için pulsarda toplanıyor...Pulsar tam bir büyük motor edasında ne istiyorsan sana fazlasıyla veriyor... Düşük yakıt... ucuz yedek parça... hız... güç... tork...gösteriş...fırtınalı havada, rüzgarın karşımdan gelmesine rağmen 6. vitesten hiç 5.vitese düşmüyorum. Böyle bir manyak motor.. Pulsar tavsiyemdir... tabiki herkesin seçimi kendisine... Fakat pulsarda pek konfora takılmayacaksan alın derim.. Tam 5 yıl cbf 150 kullandım.. Bu saatten sonra HONDA CBF 150 SAYFASI BENİM İÇİN KAPANMIŞTIR. Pulsardan sonra motosiklet alırsam en kötüsü 150 f veya pek test edilemeyen 17 hp bajaj 150 as olur herhalde.. Umarım gayet açıklayıcı olmuşumdur... Bu yazdıklarım birebir kullanmış olduğum veya çok yakın arkadaşlarımın kullandıkları ve motosiklet gezilerinde yaşadıklarımız.. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.. Şunu da unutmayın 150 f kalite ve konfor açısından cbf 150 e rakip olamaz. Honda cbf 150 kaymak gibi bir motor... Ama güç yokkkkkk... Güç istiyorsan pulsar 200 ns... Kullanımı çok zevkli. Çünkü 200 cc olmasına karşın çok güçlü...
    teşekkür ederim hocam.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Arkadaşlar şu stop etme sorunu sadece 2014 modelde mi var?

Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu stop etme sorunu sadece 2014 modelde mi var?
    2015 modeli var bende bol yokuşlu bir yerde yaşıyorum motor ısınmadan debriyaj kolunu çeksemde şükürler olsun henüz stop etme gibi bir durum yaşamadım henüz 450 km yaptım inşallah böyle devam eder.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı infazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 modeli var bende bol yokuşlu bir yerde yaşıyorum motor ısınmadan debriyaj kolunu çeksemde şükürler olsun henüz stop etme gibi bir durum yaşamadım henüz 450 km yaptım inşallah böyle devam eder.
    2016 almayı düşünüyorum. Ay sonunda geliyorlar. Kafamı bulandıran tek sorun bu.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Arkadaşlar bu yeni sigorta kuralları değişiminden dolay fiyatlar uçmuştu.Şuan en yakın zamanda sigorta yaptıran ne kadara yaptırdı acaba? Özellikle İstanbulda olanlar ve 25 yaş civarı olan arkadaşlarınkini merak ediyorum.

bi arkadaş küçük cc li motorların sert ruzgarda vites düşürmek zorunda kaldığını yazmıştı. kesinlikle katilıyorum pulsarın sınıfında en önemli artısı tasarım ve güç cbf150,yamaha dragstar650,fazer8,keeway150,kanuni125scooter ve 70bin km motorsiklet tecrubemle pulsar 200cc olmasına rağman 23,5beygir güc üretiyor. 150cclik cbf 11,5beygir üretiyor. büyük hacimli motorcular bile uzun yolda 100-120 ile gidiyorlar pulsarın zorlanmadan yapabileceği hız ancak küçük ccli motorlar 75km ort hızla uzun yolda gidebiliyorlar. ve pulsar bunu aynı yakıtla yapıyor.

Arkadaslar stop etme sorunu eski yazılım beyinlerde var eger servislere giderseniz garantiden ücretsiz olarak güncel surum yüklenir ve cok kolay işlem arka koruk altından sökme yapılmadan yükleniyor ve büyük oranda sorun çözüldü ben kis aylarında ilk çalıştırmada nadir stop la karşılaştım oda normal denilebilir seviye su an sadece kronik sorun sensör de titreme olması oda genel bır sorun değildir.

Motosikleti
    honda ace 200 ns ınazuma
    Arkadaşlar herkese iyi forumlar kazasiz suruşler 4500 km 2014 model siyah renk hic bir sorun ve kusuru olmayan pulsar 200 ns imi ev yapacagim icin satiyorum ilgilenen olursa iletisim no 0507 940 7937 yer izmir. Kemelpasa

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Benim 2014 model aletle yaklaşık 1 sene 15.000km yi devirdim. İlk başta güzel ama sonra sonra hafif titremeler çıkmaya başlayabiliyor, yaklaşık 5000km den sonra göstergedeki titreme bende de çıktı. Bunların dışında lastikleri pek iyi değil, artçı konforuda iyi sayılmaz, stop etme güncellemeden sonra çözüldü ve arka amortisor ile sele sert. (bu segmentte amortisor ile selenin sert olması normal çünkü sokak motoru olarak geçiyor ve hareket yapmak isteyenler için yumuşak arka amortisor we sele sorun olur)

Yukarıdaki söylediklerim kesinlikle diğer markalarda olabilen sıkıntıların yanında göze çarpmayacak derecede, türkiyede diğer markalara oranla daha çok servis ve bayiye sahip olması parçaların çabuk tedarik edilebilir ve ucuz olmasıda artı. Dediğim gibi Ybr de orda burda paslanmalar, titremeler, servisin ilgisizliği, 125 lik bu motor için bile markanın pahalı we yavaş gelen parçaları benim daha fazla canımı sıkmıştı.

Edit: Bazı önyargılı kesim bu markayı bu motoru karalarmışcasına saydırıp orda burda atıp tutuyor, sakın onlara aldanmayın. Ben markadan ve özellikle servisinden çok memnunum, kesinlikle devamını getirmeli... Şöle 400 lük modelleri geldimi hemen alırım 600 e falan gerek yok.
    sheriff87 bunu beğendi.

Sevgili motorcu kardeşlerim , motosikletimin kontağı çevirip elektiriği açıyorum ve motosikletın tüm ışıkları yanıyor , tır tır tır diye elektiriksel kökenli devamlı bır ses gelıyor marşa basılmıyor devamlı bir tir tir sesi var , servis cok uzakta oldugu için götüremiyorum, çok acil yardım bekliyorum.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı omromr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili motorcu kardeşlerim , motosikletimin kontağı çevirip elektiriği açıyorum ve motosikletın tüm ışıkları yanıyor , tır tır tır diye elektiriksel kökenli devamlı bır ses gelıyor marşa basılmıyor devamlı bir tir tir sesi var , servis cok uzakta oldugu için götüremiyorum, çok acil yardım bekliyorum.
    servisi telefonla arayıp sorunu dile getirmen daha iyi olur senin için yapman yada yapmaman gerekeni onlar sana söylerler
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    akü değeri düşük olabilir veya marş otomatiği bozukta olabilir, ayzek arkadaşın dediği gibi servisle irtibata geçin yardımcı olurlar.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

telefonla arayarak servise ulaştım,servis sorunun beyinden kaynaklı olabileceğini söylüyor. Sizce beyin yanmış olsa gösterge ve farlar çalışırmı ? Birde bağzı yerlerde marş rolesininde böyle arzalar çıkarabildiğini okudum, problem bu olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Ankarada motoru ççektirip servise götürecek bir araç nasıl bulabilirim ankaralı arkadaşlar yardımcı olabilirler mi 10 km kadar bi mesafe var servisle aramda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Pulsar 200ns bursa da test sürüşü yapan bayi var mı varsa adres telefon?
    Bugün gitmeye niyetliyim acil cevap bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Hangi kredi kartlarına taksit yapıyorlar

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    telefonla arayarak servise ulaştım,servis sorunun beyinden kaynaklı olabileceğini söylüyor. Sizce beyin yanmış olsa gösterge ve farlar çalışırmı ? Birde bağzı yerlerde marş rolesininde böyle arzalar çıkarabildiğini okudum, problem bu olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Ankarada motoru ççektirip servise götürecek bir araç nasıl bulabilirim ankaralı arkadaşlar yardımcı olabilirler mi 10 km kadar bi mesafe var servisle aramda.
    aslında servisler araçla gelip alıyorlar enazından benim servisin burda öyle bir hizmeti var yani yolda bi yerde kaldın yada kaza yaptın gelip alıyorlar extra para alırlarmı bilemem
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    125 mh drift Megelli 250R monster 696 Ybr 125 esd
    Arkadaşlar Nasıl bir mont almam gerekiyor sizce naked motor için?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)