Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Debriyajı tam bırakmadan gaz kolunu bırakırsanız motor stop ediyor ilk hareketini aldığı halde. Şuna bi çözüm bulamadılar. Sıkışık trafikte aralardan geçerken gaz kolunu hassas kontrol etmeni istiyo motor yoksa stop Karbüratörlü motorlar stop etmiyor aynı koşullarda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajı tam bırakmadan gaz kolunu bırakırsanız motor stop ediyor ilk hareketini aldığı halde. Şuna bi çözüm bulamadılar. Sıkışık trafikte aralardan geçerken gaz kolunu hassas kontrol etmeni istiyo motor yoksa stop Karbüratörlü motorlar stop etmiyor aynı koşullarda.
    bu sıkıntı sadece sana özgü anladığım kadarıyla

beyazpapagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kalkış sırasında gazı bırakınca stop etmeyecek bir motor 600 cc ve üzeri veya büyük arka dişliye sahip torklu bir motor olmalı. Enjeksiyonlu olması ani tepkilerde aracın hemen kendini toplayabileceği anlamına gelmez. Böyle bir denemede pekçok otomobil bile devri kurtaramayıp stop eder. Pulsar'ın eti ne budu ne ilk kalkışta gazı bırakınca kendini toparlasın?
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı beyazpapagan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalkış sırasında gazı bırakınca stop etmeyecek bir motor 600 cc ve üzeri veya büyük arka dişliye sahip torklu bir motor olmalı. Enjeksiyonlu olması ani tepkilerde aracın hemen kendini toplayabileceği anlamına gelmez. Böyle bir denemede pekçok otomobil bile devri kurtaramayıp stop eder. Pulsar'ın eti ne budu ne ilk kalkışta gazı bırakınca kendini toparlasın?
    Şimdi tekrar düşündüm de duruma anlam verebiliyorum. 2. 3. viteste hızlanırken gazı biraz azaltınca motor tümden kesiyo hızlanmayı sonra tekrar canlanıyo. Gazı bırakınca stop ettiren şey de bu.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Şimdi tekrar düşündüm de duruma anlam verebiliyorum. 2. 3. viteste hızlanırken gazı biraz azaltınca motor tümden kesiyo hızlanmayı sonra tekrar canlanıyo. Gazı bırakınca stop ettiren şey de bu.
    hocam senin motor ciddi anlamda sikintili.bence boyle kullanma motoru.sat kurtul bence.allah korusun.

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Merhabalar,iyi akşamlar.

Pulsarı dizlik takarak kullanamıyorum,deponun çizilmesinden endişe duyuyorum.Deponun çizilmemesi için tek çare deponun yanına silikon mu yapıştırmak ? veya başka bir çözümü var mı ?

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,iyi akşamlar.

Pulsarı dizlik takarak kullanamıyorum,deponun çizilmesinden endişe duyuyorum.Deponun çizilmemesi için tek çare deponun yanına silikon mu yapıştırmak ? veya başka bir çözümü var mı ?
    dusme aninda dizliklerin siyrildigini duymustum.tavsiyem ya giysi icine takmaniz yada motosiklet pantolonu almaniz daha iyi olacaktir.kevlar korumali kotlarda var 150 tl den baslayan fiyatlarla.

Motosikleti
    Alıntı hakanx1974 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senin motor ciddi anlamda sikintili.bence boyle kullanma motoru.sat kurtul bence.allah korusun.
    Benim motorun diğerlerinden farkı yok ben sadece gördüğümü yazıyorum içime atmıyorum.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    hocam beni yanlis anlamayin ben karsida degil yaninizdayim.sakin icinizede atmayin zaten dogrudanda sakin sasmayin.bendede pulsar var.2014 model iki tane arkadasimin memnuniyeti ve tavsiyesiyle banada aldirdilar.benimki 2015 model.motordanda pek anlamam zaten.ama cok zevklide oldugunu yeni yeni ogreniyorum.motoru aldigimdan beri arabayi koydum kapali garaja oyle duruyor.demek istedigim su motor senin icin ne anlama geliyor bilemem ama benim icin zevkli bi hobi.anlatmak istedigim su bu zevk kabusa donuyorsa burada ciddi ciddi dusunmek lazim.kaldiki sahibi oldugun motor olnadik yerlerde stop ediyormus.allah korusun diyorum.arkafasim sat kurtul bence.bu arada lutfen genelleme yapmayalim.ben izmirdeyim gel motoru inceleyelim.stop etme,dalgalanma,zirilti ne bileyim varsa baska bi kronik sorun yest edelim.bir tane buna benzer bisey ciksin hemen noter satisiyla bedava veririm.ben ucseyinden memnun degilim zaten alirkende bildigim icin sesim cikmiyor.lastik ve ayna.onlarida bilerek aldim.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    hocam beni yanlis anlamayin ben karsida degil yaninizdayim.sakin icinizede atmayin zaten dogrudanda sakin sasmayin.bendede pulsar var.2014 model iki tane arkadasimin memnuniyeti ve tavsiyesiyle banada aldirdilar.benimki 2015 model.motordanda pek anlamam zaten.ama cok zevklide oldugunu yeni yeni ogreniyorum.motoru aldigimdan beri arabayi koydum kapali garaja oyle duruyor.demek istedigim su motor senin icin ne anlama geliyor bilemem ama benim icin zevkli bi hobi.anlatmak istedigim su bu zevk kabusa donuyorsa burada ciddi ciddi dusunmek lazim.kaldiki sahibi oldugun motor olnadik yerlerde stop ediyormus.allah korusun diyorum.arkafasim sat kurtul bence.bu arada lutfen genelleme yapmayalim.ben izmirdeyim gel motoru inceleyelim.stop etme,dalgalanma,zirilti ne bileyim varsa baska bi kronik sorun yest edelim.bir tane buna benzer bisey ciksin hemen noter satisiyla bedava veririm.ben ucseyinden memnun degilim zaten alirkende bildigim icin sesim cikmiyor.lastik ve ayna.onlarida bilerek aldim.

ilk başta anahtarla sıktıgı yerleri gevşeterek biraz öne ittir ve sonrasında sık geri kalan ayarı aynadan normal olarak yaparsın mesela ben i bağlantı yerlerini gevşetim ileri ittim ayna kısmınıda bana doğru en sona getirdimki rüzgardan falan sürekli bozulmasın diye bir kere ayarladım hep öyle sadece bir yere çarparsa kırılabılır esneyecek payı yok bunun dısında ortalarda kullandıgım zaman ruzgardan falan sureklı ayna ayarım bozuluyor hatta ayna bollasıyordu 3 tane vida var onu sıkınca sertleşiyor bununlada ugrasma derdım kalmadı bence iyi ayarlandığında aynaları çok güzel dediğim şekilde yap muhtemelen serviste ustalar kendine göre ayarlamıştır sende ne kadar dışarı açsan kendini görüyorsundur dediğim şekilde dene faydasını göreceksin
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.dailymotion.com/video/xij...yna-ayari_auto

ilk başta anahtarla sıktıgı yerleri gevşeterek biraz öne ittir ve sonrasında sık geri kalan ayarı aynadan normal olarak yaparsın mesela ben i bağlantı yerlerini gevşetim ileri ittim ayna kısmınıda bana doğru en sona getirdimki rüzgardan falan sürekli bozulmasın diye bir kere ayarladım hep öyle sadece bir yere çarparsa kırılabılır esneyecek payı yok bunun dısında ortalarda kullandıgım zaman ruzgardan falan sureklı ayna ayarım bozuluyor hatta ayna bollasıyordu 3 tane vida var onu sıkınca sertleşiyor bununlada ugrasma derdım kalmadı bence iyi ayarlandığında aynaları çok güzel dediğim şekilde yap muhtemelen serviste ustalar kendine göre ayarlamıştır sende ne kadar dışarı açsan kendini görüyorsundur dediğim şekilde dene faydasını göreceksin
    tesekkur ederim.dediginiz gibi bi deneyeyim.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba arkadaşlar,

2015 model pulsar sahibiyim. Motorumun üzerinde kişisel ufak değişiklikler yaptım ( cnc manet, led var, vs... ) şimdide sadece farkedilirliği artırmak adına bir egzoz takmak istiyorum. Bursada yaşıyorum ve tiger egzoz takılmış bir motoru deneme fırsatım oldu ( Bkz. Bajaj pulsar 200 ns tiger egzoz - yağmurlu videoyu ben çektim ) fakat sesi çok carladığı için o kadar gürültü yapsın istemiyorum. Boğazdan değilde sadece tüp takıp sesi 1 tık yukarı çekmem sizce mümkün müdür ? Motora herhangi bir zararı var mıdır ? Pulsara uyan tüp egzoz yaptırabileceğim veya alabileceğim biryer biliyor musunuz ?

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    hocam ben motosikletden cok anlamam ama enazindan ses olayindan iyi anlarim.25 yildir muzisyenlikde var bende.saka bi yana tek ve cift silindir motorlara napilsa iyi ses cikmiyor.tek ve cift derken 100cc ve 250 cc dahil motorlar demek istedim.arkadas egzos 4 silindirlilerde cok guzel oluyor.bence bosuna parani harcama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

2015 model pulsar sahibiyim. Motorumun üzerinde kişisel ufak değişiklikler yaptım ( cnc manet, led var, vs... ) şimdide sadece farkedilirliği artırmak adına bir egzoz takmak istiyorum. Bursada yaşıyorum ve tiger egzoz takılmış bir motoru deneme fırsatım oldu ( Bkz. Bajaj pulsar 200 ns tiger egzoz - yağmurlu videoyu ben çektim ) fakat sesi çok carladığı için o kadar gürültü yapsın istemiyorum. Boğazdan değilde sadece tüp takıp sesi 1 tık yukarı çekmem sizce mümkün müdür ? Motora herhangi bir zararı var mıdır ? Pulsara uyan tüp egzoz yaptırabileceğim veya alabileceğim biryer biliyor musunuz ?
    hocam tiger yada degisik egzos seslerini youtubeden dinledim dedigim gibi kucuk guclu motorlarda yazik o verilen paralara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.dailymotion.com/video/xij...yna-ayari_auto

sayenizde ayna ayarlamayi ogrendim.simdi gayet iyi goruyorum arka tarafi.tskler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Rica ederim hakan abi keyifli sürüşler faydam olduysa ne mutlu bana

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhaba, arkadaşımın pulsar'ın sinyallerini önceki sahibi LED sinyallerle değiştirmiş. Orjinallerini elden çıkarmış. Bizde orjinale dönmek istiyoruz. Varmı elinde olan ve satmayı düşünen? Yada değiştirmek isteyen? Sadece öndeki 2 sinyale ihtiyaç var. arkadakileri değiştirmemiş. Yer Bursa

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı bytuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son güncel yazılımı attırdık sorun yasıyorum muhtemelen yazılım atılıtken bır hatadan kaynaklandı diyorum..... Eski yazılıma geri dönüş yapılabiliyor mu ? Yoksa son güncelleme yeniden ve hatasız tekrar mı yükleniyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Ben servisten asla sikayetçi degilim yanlışlık olmasın
    Gercekten cok ilgılendıler yazılım atıldı gıdon yukseltıldı vs lastık degısımı mecıdıye koy tarafında yapıldı zıncır gergınli bır cm dıye usta bunu dahı fark edıp gereklı ayarlamaları yaptı bunu her usta fark etmez allah bın kere razı olsun on fren cok hafıf kasıyordu onları dahı yapıp bılgı verdı ben cok memnun kaldım benım sorunum yazılımla alakalı yanlıs bır ızlenım asla uyandırmak ıstemem
    selamınaleyküm arkadaşım senin motorunla ilgilenilirken bende yanındaydım hatırlarmısın bilmiyorum bayağı muhabbet etmiştik benim motoru aldım alalı oktay motora gidiyorum cidden en iyi servislerden birisi demek bile az kalır ama bu yazılımda sanırım bi problem var gibi servisle alakalı değil cunku bende sogukken stop etme ve rolanti dalgalanması yaşıyordum motorumda, gittim yazılımı guncelledik rolanti dalgalanması kesildi hırhır oynayan rolanti cubugu güncellemeyle çalıştıktan sonra sabit 1-2 devir arasında duruyo oyle ama stop etme sorununu bi iki defa daha yaşadım soğukken evimden cıktığım gibi yokuş aşağı iniyorum ve bazen debriyaja basıyorum öyle iniyorum yokuşu ve yokuş sonuna gelmeden stop ediyor motor

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    dusme aninda dizliklerin siyrildigini duymustum.tavsiyem ya giysi icine takmaniz yada motosiklet pantolonu almaniz daha iyi olacaktir.kevlar korumali kotlarda var 150 tl den baslayan fiyatlarla.
    Kullandığım dizlikler uyluk kemiğimle kaval kemiğimin yarısına kadar sarıyor bacağımı.Daha önceleri düştüğümde sıyrılma falan olmadı.

Fabrikada motor suyuna antifiriz koyuyorlarmı yada benim koymama gerek var mı ?
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamınaleyküm arkadaşım senin motorunla ilgilenilirken bende yanındaydım hatırlarmısın bilmiyorum bayağı muhabbet etmiştik benim motoru aldım alalı oktay motora gidiyorum cidden en iyi servislerden birisi demek bile az kalır ama bu yazılımda sanırım bi problem var gibi servisle alakalı değil cunku bende sogukken stop etme ve rolanti dalgalanması yaşıyordum motorumda, gittim yazılımı guncelledik rolanti dalgalanması kesildi hırhır oynayan rolanti cubugu güncellemeyle çalıştıktan sonra sabit 1-2 devir arasında duruyo oyle ama stop etme sorununu bi iki defa daha yaşadım soğukken evimden cıktığım gibi yokuş aşağı iniyorum ve bazen debriyaja basıyorum öyle iniyorum yokuşu ve yokuş sonuna gelmeden stop ediyor motor
    Hatırladım tabiki sorun u dile getirdim verilen cevabı aynen yazdım asla kötülemiyorum anlamaya çalışıyorum sadece bir iki güne kabul eder dedi şimdi yazılım attırmayada gidemem onu söylüyorum ben ustalığından da çok memnun kaldım ilgilerinden de alakalarından dolayı da Oktay motora minnettarım İstanbul'a gittiğimde çaylarını içeceğim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    anlattığınız stop etme olayı sanırım soğuk havadan dolayı meydana geliyor diye düşünmeye başladım.ben antalyadayım 17 15 derece geç eve dönersem bile 7 derece civarı oluyor.2 pulsarcıyız 2mizdede böyle bir sorun yok.ayrıca her işe bir yere gidişimde motoru 1 dakika ısıtıyorum.eldivenler kask vs derken zaten serin havalarda ilk marşta 2.500 devir civarına fırlıyor ondan sonra ısındıkça kendi devrini ben motora binmeden buluyor.hiç bi sıkıntıda çıkmıyor doğal olarak.

Motosikleti
    MT-07
    İyi günler. Motorum 700km de. Bu sabah kontağı çevirdiğimde hiç bir ışık yanmadı, sadece sarı motor ikaz ışığı yanıyordu. Marşa bastım ilkinde almadı ama ikincisinde çalıştı fakat ekran gelmedi. 1 dakika kadar çalışmasına izin verdim ardından kontağı açıp kapadıktan sonra ekran kendine geldi ve saat sıfırlanmıştı. Acaba akümü zayıf veya ekranda mı problem var? Bu arada motoru aktif kullanıyorum her gün yaklaşık 70km yapıyorum. Yani moturun yatması gibi bir durum söz konusu değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)