Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlattığınız stop etme olayı sanırım soğuk havadan dolayı meydana geliyor diye düşünmeye başladım.ben antalyadayım 17 15 derece geç eve dönersem bile 7 derece civarı oluyor.2 pulsarcıyız 2mizdede böyle bir sorun yok.ayrıca her işe bir yere gidişimde motoru 1 dakika ısıtıyorum.eldivenler kask vs derken zaten serin havalarda ilk marşta 2.500 devir civarına fırlıyor ondan sonra ısındıkça kendi devrini ben motora binmeden buluyor.hiç bi sıkıntıda çıkmıyor doğal olarak.
    bende izmirdeyim.bendede sorun yok.ilk marsta calisiyor motorum.stop ,dalgalanma,cizirti falan yok bendede.
    burak burk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Alıntı macro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Motorum 700km de. Bu sabah kontağı çevirdiğimde hiç bir ışık yanmadı, sadece sarı motor ikaz ışığı yanıyordu. Marşa bastım ilkinde almadı ama ikincisinde çalıştı fakat ekran gelmedi. 1 dakika kadar çalışmasına izin verdim ardından kontağı açıp kapadıktan sonra ekran kendine geldi ve saat sıfırlanmıştı. Acaba akümü zayıf veya ekranda mı problem var? Bu arada motoru aktif kullanıyorum her gün yaklaşık 70km yapıyorum. Yani moturun yatması gibi bir durum söz konusu değil
    Diger sorunu bilmiyorum ama saatin sifirlanisi akuden degil, bir anda kendi kendine stop edince (bazen) saati sifirliyor, yanlis gosteriyor. Kontagi ac ama calistirma, trip1 de iki dugmeye basili tut, yanip sonmeye baslayinca ayarla saati, sonra iki dugmeye basili tut.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı macro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Motorum 700km de. Bu sabah kontağı çevirdiğimde hiç bir ışık yanmadı, sadece sarı motor ikaz ışığı yanıyordu. Marşa bastım ilkinde almadı ama ikincisinde çalıştı fakat ekran gelmedi. 1 dakika kadar çalışmasına izin verdim ardından kontağı açıp kapadıktan sonra ekran kendine geldi ve saat sıfırlanmıştı. Acaba akümü zayıf veya ekranda mı problem var? Bu arada motoru aktif kullanıyorum her gün yaklaşık 70km yapıyorum. Yani moturun yatması gibi bir durum söz konusu değil
    Beyin resetlemesi oluyor bahsettigin durum aku bozuk denilip garantiden akunuz degisicek ihmal edilecek bir arza degil kaza yapmisligim var bu arzadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Alıntı fthaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diger sorunu bilmiyorum ama saatin sifirlanisi akuden degil, bir anda kendi kendine stop edince (bazen) saati sifirliyor, yanlis gosteriyor. Kontagi ac ama calistirma, trip1 de iki dugmeye basili tut, yanip sonmeye baslayinca ayarla saati, sonra iki dugmeye basili tut.
    Bahsettiklerim senin icinde gecerli boyle bir arızan varsa saati duzeltip devam etme

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    06.12.2015 Çatalca Kahvaltı Etkinliği.

EneS_Turker, irfun, TIGERSHARK ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    https://imagizer.imageshack.us/v2/94...907/Ousccp.jpg
    https://imagizer.imageshack.us/v2/94...911/lNI8UW.jpg
    https://imagizer.imageshack.us/v2/94...633/0h5Zpp.jpg
    https://imagizer.imageshack.us/v2/94...907/hb3FZT.jpg

Bot aldım forma marka İtalyan markasiydi galiba. Henüz motor üstünde denemedim ama ilk izlenim için söylemek gerekirse çok kalibli ve biraz hantal gibi daha ayağa alismadigi için sert tabii biraz ama kullanmak lazım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kasislerden geçince çok derin olmadığı halde takkk diye bi ses geliyo önden. Neden olabilir ?
    Bir de aşırı conta kokusu var motorda, geçen hafta kar yağarken bindikten ve motor 1-2 gün işyeri otoparkında kar altında kaldıktan sonra oldu. Kar altında kaldı dediğim de gösterge ve sele hepi topu.

Motosikleti
    Ön maşa da boşluk olabilir genelde ön frene basınca ve kasisten geçerken o sesi yapar, tuzlanmadan dolayı belki o koku gelebilir veya antifiriz kokusu olma ihtimali olabilir mi.

alpknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bende de stop etme sorunu vardı yazilimi attirdim motorum daha fazla stop etmeye basladi ve sogukken gaz vermeden calismamaya basladi ustuya sordum subap ayari gerekiyomus 10.000 bakiminda yapicaz insallah su an icin aman aman bi sikintim yok ama yinede canimi sıkıyor

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı alpknkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de stop etme sorunu vardı yazilimi attirdim motorum daha fazla stop etmeye basladi ve sogukken gaz vermeden calismamaya basladi ustuya sordum subap ayari gerekiyomus 10.000 bakiminda yapicaz insallah su an icin aman aman bi sikintim yok ama yinede canimi sıkıyor
    hocam 2006 yilinda sifir aldigim otomatik megan2 aracima hic subap ayari yaptirmadim.aracim 10 yasina girecek ve 170.000 km de.suana kadar hicbir tamirci subap ayari yapalim demedi.simdi nette inceledim genelde subap ayari icin şık şık diye bi ses yapar,cok yakar az kacar gibi seyler yazmislar sizdede varmi boyle seyler.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Motorum yaklaşık 1,5 aydır garajda yatıyor. Otobüsü kaçırıcam diye üstünü örtüp gitmiştim. Aküyü falan sökmeden ayın 12 sinde alıcam motoru umarım çalışır :D

Merhabalar motorum satiliktir. Izmirden olan arkadaslar dosta gidecek makine. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-temiz-orjinal-pulsar-249796042/detay

Benim pulsar 12 bin oldu spacy 100 var sifir aldim onuda 20 bin oldu bundan oncede cbr 250 vardi hala arkadasimda 20 bine yaklasti daha ust kapagi bile acilmadi yani supap ayari yaptirmadik 3 motorada bide 3 yil once fln cbf150 aldim 5 binde fln servisinde supap ayari yaptirdim sonra bidaha sonra bidaha defalarca yaptirmama ragmen supap sorunumuz cozulmemisti oylece satmistim sonuc olarak supap ayari yaptirmamak yaptirmakdan iyidir artik sogukken cok zor calismaya 2 kati yakmaya ve bi okdar cekiste dusme yasamadan yaptirmayin bide ust kapagi takarken cok veya az sikiyolar terleme fln yapiyo oda cabasi supap ayari yaptirmayin

Motosikleti
    :(
    selam motor dünyasının güzel insanları nerdeyse 2 aydır motor yatıyordu bi dedim şunu deneyim... marşa bastım tak diye aldı...ulen 2 ay bile uzak kalmak ne zormuş motordan özlemiş insan...neyse biraz turlayalım dedim...oraya buraya derken bi dünya yer gezmişim bırakamadım motoru inanın parasının hakkını veriyo bi daha dedimki iyiki almışım pulsarımı herkese kazasız belasız dikkatli sürüşler Allaha emanet olun arkadaşlar...

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı volkan42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam motor dünyasının güzel insanları nerdeyse 2 aydır motor yatıyordu bi dedim şunu deneyim... marşa bastım tak diye aldı...ulen 2 ay bile uzak kalmak ne zormuş motordan özlemiş insan...neyse biraz turlayalım dedim...oraya buraya derken bi dünya yer gezmişim bırakamadım motoru inanın parasının hakkını veriyo bi daha dedimki iyiki almışım pulsarımı herkese kazasız belasız dikkatli sürüşler Allaha emanet olun arkadaşlar...
    Benimkide yaklaşık 40 gündür yatıyor. Siz aküyü falan sökmüşmüydünüz. Ben hiç birşeyine dokunmadım oylece bıraktım şimdi 10-15 gün sonra memlekete gittiğimde süpriz olmaz inşallah.

Motosikleti
    :(
    yok üstünü örtüp bıraktım aküyü falan ellemedim yani olmaz bişey sanmam..ben çok kullanan biri değilim 2014 mayısta aldım daha 4800 kmde ...yani çoğu zaman yatıyo öğretmen olduğum için herzaman kullanamıyorum ama daha tık demedi maşallah ....

Eveeettt.. 550 km de vites müşürüm arıza yaptı. Vites boşa geçince N lambası yanmıyor. E side stand ayaklıkta da sensörden dolayı motor stop ediyor. Bu arada ben blok contasından olduğunu iddaa ettiğim ancak ustamın sol kapak contası dediği yerden yağ sıZdırma sorunu varbu arada ilk bakıma 700 km de gel demişlerdi servis işareti 450 çıktı gitmiştim.. Vel kasıl yaptırdık, dedim ilk bakım da yapılsın. maliyet :50 tl işcilik, 25 tl yağ filtresi, motül 15w 50 yağ iki adet 78, silindir kapak contası 10, toplam 163 tl hayırlı olsun. Müşürü temizleyip takmışlar (nasıl kirlendi hiç bilmiyorum) çalıştırdım normal 5 km gittim ısınınca kimse yok müşürde yine aynı.. Ben bir memurum, burdaki yorumları okudum aldım size güvenerek çok çok çok övdünüz çünkü. Çocukluğum motor üstünde geçti ama çok bilmişlik sevmem arkadaşlar almış kullanmış dedim güvendim. Ama beyler hiç bir motorum 500 km de böyle sorunlar çıkarmamıştı. Çinliler den de çok farkı yok demekki. Bu arada yasılım konusunu söyledimç bi ara cihaz gelecek tık tık tık yapcaz denildi. Atılınca da görecez düzeliyor mu düzelmiyor mu.

Selam arkadaşlar

Bajaj pulsar AS 150 hakkında bilgisi olan var mı 7000 e alınır mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı YüksekDevir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveeettt.. 550 km de vites müşürüm arıza yaptı. Vites boşa geçince N lambası yanmıyor. E side stand ayaklıkta da sensörden dolayı motor stop ediyor. Bu arada ben blok contasından olduğunu iddaa ettiğim ancak ustamın sol kapak contası dediği yerden yağ sıZdırma sorunu varbu arada ilk bakıma 700 km de gel demişlerdi servis işareti 450 çıktı gitmiştim.. Vel kasıl yaptırdık, dedim ilk bakım da yapılsın. maliyet :50 tl işcilik, 25 tl yağ filtresi, motül 15w 50 yağ iki adet 78, silindir kapak contası 10, toplam 163 tl hayırlı olsun. Müşürü temizleyip takmışlar (nasıl kirlendi hiç bilmiyorum) çalıştırdım normal 5 km gittim ısınınca kimse yok müşürde yine aynı.. Ben bir memurum, burdaki yorumları okudum aldım size güvenerek çok çok çok övdünüz çünkü. Çocukluğum motor üstünde geçti ama çok bilmişlik sevmem arkadaşlar almış kullanmış dedim güvendim. Ama beyler hiç bir motorum 500 km de böyle sorunlar çıkarmamıştı. Çinliler den de çok farkı yok demekki. Bu arada yasılım konusunu söyledimç bi ara cihaz gelecek tık tık tık yapcaz denildi. Atılınca da görecez düzeliyor mu düzelmiyor mu.
    hocam geçmiş olsun.450 km de zaten evet standart servis ışığın yanıyor doğrudur.
    vites göstergesine söylenecek bir şey yok.tahminen bağlantıda yanlışlık olabilir.benim motorda sol sinyal ve arka fren lambası aldığımda yanmıyordu.soket çıkmış onu takınca herşey düzeldi.arkadaşımın motorunda biraz daha korkunçtu aynı soket davası ama bu sefer motor arıza ışığı yanıyordu.oldukça sinir bozucu bir durum 130 kmde motor arıza ışığı verdi.onuda götürdüğümüzde soket bağlantısının yapılmadığını gördük.
    sızdırma olayı motor terlemesi sanırım bazı motorlarda görünüyor vidaların iyi sıkılmamamsından kaynaklandığı söyleniyor.umarım sorunlarınız çözülür geçmiş olsun

Motosikleti
    Boş vites müşürünüz garanti kapsamında değişmesi lazım bunun için ücret ödemiyorsunız, Bu işlemi yaparken yeni siyah sıvı conta ve sıfır conta takmaları gerekiyor ve yağ zızdıran yere de sıvı conta sürgünler bir sıkıntı kalmaz ama şimdi yine işlem yapılacak ve tekrar yağ ücreti ödemek zorunda kalacaksınız.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı YüksekDevir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun burda birileri şu sorunum var dediğinde kıyamet kopuyordu sat kurtul deniliyordu ne zaman önemli ve ciddi olan konu hakkında yorum yapılsa bazı kişilerden resim bombardımanı veya alakasız şeylere flot yapılıp bir sonraki sayfaya geçilip hiç olmamış gibi görüntülenmeye çalışılıyordu bu ap açık ortada zaten ben bir önceki motorumda kaza yapınca ne övdüm nede sövdüm alan alır kullanan kullanır diyip inzivaya çekildim ama sorunlarıda söyledim hala düzeltilmeyen akü sorunu var daha bugun birtane pulsar 150 as gördüm adam 4-5 kez stop etti osmanbeyde ramada otelinin orda baya panıkledi ayagının titrediğini gördüm muhtemel motor acemiliğindendir diye düşündüm yoluma devam ettim ileride göstergesine baktım saat sıfırlamış 1 olmuştu saat 15:30 civarıydı beyin resetlemiş meğersem
    abeciMotoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)