Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şuan yok alıcak
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Petrolcü usülü sanırım rafineriye yakın ucuz olur. Bu Bajaj'ın da fabrikası akdeniz'de mi acaba ? 7500'e veriyolar orada Pulsar 200NS'yi..
    SAÇMALIK RESMEN TEK FIYAT OLMALI AMA BURASI TURKIYE HERAN HERSEY OLABİLİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Buzda kaydım korkunçtu baya, yavaşlayamadığımı anlayınca sol şeritte en sola çıktım önümdeki arabanın arka kapısına kadar sokulup kurtardım durumu. Arabanın solundan geçmeyi planlamıştım ama o kadarına gerek kalmadı. Yokuş aşağı arka teker çok kolay kayıyor, Metzeler lastik falan da kurtarmıyo buzda. Tekerler kilitlenince motor sağa sola yatmıyor ama beğendim.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    evet arkadaşlar ben bu lastik üreticilerini esefle kınıyorum hala buzda kaymayan lastik üretemediler.hala neden biz zincir yada çivili lastik kullanıyoruz(çivili lastiği hiç görmedim).orta sınıf araç kullanıcısı olarak gene orta sınıf michelin marka kış lastiğini sene 2007 de aldım karda kaymalarla toplasada buzda kayıyordu(o zamanın berhinde verdiğim 700 tl yi helal etmiyorum)buzda kaymayı engellemek bukadarmı zor.verdiğimiz paraları nerelere kullanıyor bu adamlar?şimdi ben yazlık bir çift kışlık bir çift lastik aldımmı herşeyi bitirmiş oluyormuyum.neden ben kışlık lastik aldığımda zincir takmak zorunda kalıyorum?yada zincir takacaksam neden kışlık lastik alıyorum?ben buzda motorumla kayıp kolumu bacağımı kırmak;yada aracımla bişeylere çarpmak istemiyorum.bence devletin bu lastik üreticilerini sıkı bir denetimden geçirmesi gerekiyor inanın böylelikle mal ve can kayıpları ciddi oranlarda azalacaktır.saygılarımla
    bilirkişi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hakanx1974 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar ben bu lastik üreticilerini esefle kınıyorum hala buzda kaymayan lastik üretemediler.hala neden biz zincir yada çivili lastik kullanıyoruz(çivili lastiği hiç görmedim).orta sınıf araç kullanıcısı olarak gene orta sınıf michelin marka kış lastiğini sene 2007 de aldım karda kaymalarla toplasada buzda kayıyordu(o zamanın berhinde verdiğim 700 tl yi helal etmiyorum)buzda kaymayı engellemek bukadarmı zor.verdiğimiz paraları nerelere kullanıyor bu adamlar?şimdi ben yazlık bir çift kışlık bir çift lastik aldımmı herşeyi bitirmiş oluyormuyum.neden ben kışlık lastik aldığımda zincir takmak zorunda kalıyorum?yada zincir takacaksam neden kışlık lastik alıyorum?ben buzda motorumla kayıp kolumu bacağımı kırmak;yada aracımla bişeylere çarpmak istemiyorum.bence devletin bu lastik üreticilerini sıkı bir denetimden geçirmesi gerekiyor inanın böylelikle mal ve can kayıpları ciddi oranlarda azalacaktır.saygılarımla
    Yolda tutuş olmayınca lastik ne yapsın. 4 çeker kamyonetin çamur lastiği ile bile karda çıkamadığı takıldığı yokuş var. 4 teker de boşa dönüyor hızını alamadan yavaş gelirsen. Buz da aynı mantık sıfır sürtünme.

Hava soğuk olduğu için kullanamiyorum aşağı inip motora bakıp bakıp duruyorum. İyiki de arabayi dizel alıp 18 fazla vereceğim 8 ini motora ayırmışim Pulsar 200 bence sınıf lideri bir makine ÖTV ninde 250 cc ye kadar olan motorlarda % 8 olmasi güzel

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı Byhamit.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAMUN ALEYKUM BEN 1 AY ONCE BAJAJ BOXER MOTORSIKLETINI SATMIS PULSAR ALMAYA NIYETLENEN BIR ARKADASINIZ KARDESINIZIM FORUMUN TAMAMINI OKUYAMASAMDA GÖZGEZDERDIM PULSAR 200 NS ALMAK ISTIYORUM KISMET OLURSA ŞUBAT AYI GIBI DUSUNUYORUM AMA BU SAHIBINDENDEN BAKIYORUM BAYI BAYI FIYAT DEGISIYOR 8290 A DA VAR 779O'A'DA FIYAT VAR NASIL BIR FIYAT POLITIKASI ÇÖZEMEDIM
    O 7790 a satanlar bayiligi iptal olup elinde patlayan makinaları elden çıkartmak için o fiyattan veriyorlar

Bir anda motorun burada okuduğum bütün kronik problemleri başıma geldi.Denge sensörü zırıltısı(6900 km de), ön tekerlekten sürtme sesi gibi bir ses, km saati içinde nemlenme, 7000-8000 devir arasında motor sanki kesiciye giriyormuş gibi saçma hareket yaptı 1-2 kez ve bazen kontağı açtığımızda çıkan bir ses sanırım yakıt pompası sesi o ses çıkmıyor ama marş basıyor fakat soğukken ilk marşta almıyor. Bugün servise götürdüm. Servis denge sensörünü bajajın bazen değiştirmediğini o sese katlanma ihtimalim olduğunu söyledi, canım çok sıkıldı. Sinir bozucu bir ses.

Motosikleti
    Alıntı mgokhang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir anda motorun burada okuduğum bütün kronik problemleri başıma geldi.Denge sensörü zırıltısı(6900 km de), ön tekerlekten sürtme sesi gibi bir ses, km saati içinde nemlenme, 7000-8000 devir arasında motor sanki kesiciye giriyormuş gibi saçma hareket yaptı 1-2 kez ve bazen kontağı açtığımızda çıkan bir ses sanırım yakıt pompası sesi o ses çıkmıyor ama marş basıyor fakat soğukken ilk marşta almıyor. Bugün servise götürdüm. Servis denge sensörünü bajajın bazen değiştirmediğini o sese katlanma ihtimalim olduğunu söyledi, canım çok sıkıldı. Sinir bozucu bir ses.
    Denge sensörü cidden çok gıcık. Düşük hızda birinci ikinci viteste motoru bağırta bağırta hava atayım eğleneyim derseniz sürekli şangır şungur bir ses çıkartıyo. Egzoz sesinin bütün güzelliğini yok ediyo. Düşük devirde sürünce de bu sefer egzoz sesi yok sadece sensör zırıltısı var. 3000 devirde bile zırıldıyo benim denge sensörü.

Arkadaşlar bajaj garanti konusunda yardım olmuyor mu? Denge sensörü konusunda merak ettim.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bajaj garanti konusunda yardım olmuyor mu? Denge sensörü konusunda merak ettim.
    denge sensörüne işlem yapılıyor fakat bazı arkadaşlar buna işlem yapılmasını istemiyor.garanti kapsamında değiştiriyorlar, garanti konusunda veya parça değişimi konusunda sıkıntı çıkarmıyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Beyler pulsara performans egzoz takan varmi ?

Motosikleti
    Şuan yok alıcak
    Alıntı ak.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O 7790 a satanlar bayiligi iptal olup elinde patlayan makinaları elden çıkartmak için o fiyattan veriyorlar
    ANLIYORUM AMA BAYILIGINI DEVAM ETTIGINI BILDIGIM FIRMANIN HALEN ILANI DURUYOR

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    her konuda yardımcı oluyorlar.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Hocam bana servisin söylediği aynen şu: Denge sensörünü bazen kabul etmiyorlar, detaylı açıklama istiyorlar. Benim anlamadığım şeyde bu denge sensörü problemi herkesin dilinde bunu servisler de biliyor. Neden detaylı açıklama istiyorlar onu anlamıyorum. Daha önce rolanti sensörü, debriyaj tası, debriyaj dişlisi garantiden değişmişti hiç bir sorun çıkarmamışlardı. Bir de servis denge sensörü değişse bile bi süre sonra yeni takılan da zırıltı yapacak dedi. Denge sensörünü iptal etme ihtimaliniz var mı dedim yok dedi. Çok sinir bozucu bir ses, çekilmez bence.

Motosikleti
    Bugün 100km kadar gezdim sürekli bu ses vardı. Hani harddiski bozuk bilgisayarlar sürekli takır tukur bi ses çıkarır ya aynı öyle. 3000 devirden 11000 devirde devir kesicinin çalıştığı ana kadar her durumda denge sensörü zırıltısı var. Video çekiyorum videolarda bile çıkıyo. Bu konu sürekli gündeme gelsin belki bir çözüm çıkarırlar.

Arkadaşlar Merhaba,

Bende aranıza cuma günü katıldım. Motoru almadan önce Kdiner ve burada soru sorduğum arkadaşlara teşekkür ederim ilgileri ve alakaları için. Güvenlik önlemi olarak Urban 10 K zincir kilit ve Urban 982k10 alarmlı disk kilidi aldım. Zincir kilidi şasi içinde dolaştırarak arka tekere bağlıyorum. İnş beton bir yere yakın zamanda bağlayabilirim. Uzun tur camı ve çanta için demirde takdırdım. LAstikleri ise Michelin pilot street ile değiştirttim. Üstünden çıkan lastikleri yedek olarak kilere kaldırdım.

Ekipmanlarım ise:

Shark Skwal kask
    Bering termal içliği ve yağmurluğu çıkartılabilen fileli mont
    Keçi derisi eldiven
    Ufo dizlik
    Berıng marka bot

İnşallah ekipmanlarım yeterlidir. En kısa zamanda Shade marka 39 lt'lik bir çanta ve Pantalonda almak istiyorum. Pulsar'ların çalınma oranı nedir? Kasko ve alarm taktırmam sizce gerekli mi? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    kdiner ve hakanx1974 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı infazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Bende aranıza cuma günü katıldım. Motoru almadan önce Kdiner ve burada soru sorduğum arkadaşlara teşekkür ederim ilgileri ve alakaları için. Güvenlik önlemi olarak Urban 10 K zincir kilit ve Urban 982k10 alarmlı disk kilidi aldım. Zincir kilidi şasi içinde dolaştırarak arka tekere bağlıyorum. İnş beton bir yere yakın zamanda bağlayabilirim. Uzun tur camı ve çanta için demirde takdırdım. LAstikleri ise Michelin pilot street ile değiştirttim. Üstünden çıkan lastikleri yedek olarak kilere kaldırdım.

Ekipmanlarım ise:

Shark Skwal kask
    Keçi derisi eldiven
    Ufo dizlik
    Berıng marka bot

İnşallah ekipmanlarım yeterlidir. En kısa zamanda Shade marka 39 lt'lik bir çanta ve Pantalonda almak istiyorum. Pulsar'ların çalınma oranı nedir? Kasko ve alarm taktırmam sizce gerekli mi? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    http://<a href="http://i66.tinypic.c...17ecyr.jpg</a>
    http://<a href="http://i66.tinypic.c...63u1za.jpg</a>
    Aramıza hoş geldin :-) maşallah sağlam bi giriş yapmışın. Bide lastikle girmişin olaya tadından yinmez. Biz hala sefillikten orjinal lastiklerle 10 000 kmleri devirelim. Güzelde ekipman dizmişsin. Hayırlı uğurlu olsun geriye yolları ağlatmak kalıyor.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoş geldin :-) maşallah sağlam bi giriş yapmışın. Bide lastikle girmişin olaya tadından yinmez. Biz hala sefillikten orjinal lastiklerle 10 000 kmleri devirelim. Güzelde ekipman dizmişsin. Hayırlı uğurlu olsun geriye yolları ağlatmak kalıyor.
    Lastiklere pek güvenmedim hocam maalesef ilk motorum olduğu için. İnşallah en kısa zamanda eliniz açılır ve sağlam bir lastikle değiştirme imkanınız olur. Sizce kasko ve alarm gerekli mi? Bu gün biraz turladım mahalle içinde yoldan geçenlerin siyah inciyi beğenmesi ve iyi niyet dilekleri hoşuma gitti açıkçası. Motoru stop ettirdim zaman zaman biraz moralim bozuldu açıkçası Allah'a şükür devirmedim aleti. Rodajını titizlikle yapıcam. Yokuşları ile meşhur bir yerde oturduğum için sanırım güvenli sürüş eğitimi almam iyi olacak. Aranıza hoş buldum.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Lastiklere pek güvenmedim hocam maalesef ilk motorum olduğu için. İnşallah en kısa zamanda eliniz açılır ve sağlam bir lastikle değiştirme imkanınız olur. Sizce kasko ve alarm gerekli mi? Bu gün biraz turladım mahalle içinde yoldan geçenlerin siyah inciyi beğenmesi ve iyi niyet dilekleri hoşuma gitti açıkçası. Motoru stop ettirdim zaman zaman biraz moralim bozuldu açıkçası Allah'a şükür devirmedim aleti. Rodajını titizlikle yapıcam. Yokuşları ile meşhur bir yerde oturduğum için sanırım güvenli sürüş eğitimi almam iyi olacak. Aranıza hoş buldum.
    İnşallah yeni sezona yeni lastikle girebilirim, bakalım artık. Benimde ilk sayılır öncesinde 1500 km kadar mondialin otomatik cup kullandım o kadar. Gözler üstünde olacaktır o konuda büyük abilerle kapışabiliyoruz. Boru değil Pulsarın tasarımcısı BMWnin 20 küsur yıllık tasarımcısı Edgar Heinrich yani o kadarıda olsun. Motorla Tanışma faslından sonra alışırsın doğaldır o ufak tefek sıkıntılar. Rodajı güzel yaparsan motorun ömrünü uzatırsın. Güvenlik meselesine gelince, üst sınır yok. Ben alarm artı branda kamuflajıyla direğe bağlıyom ve Allaha emanet ediyorum. Küçük ve güvenli bir şehir benimki o büyük avantaj benim için. Büyük şehirlerde ne kadar önlem o kadar artı puan. Tabi yinede kapalı alan varsa en temizi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Arkadaşlar Merhaba,

Ekipmanlarım ise:

Shark Skwal kask
    Keçi derisi eldiven
    Ufo dizlik
    Berıng marka bot

http://<a href="http://i66.tinypic.c...17ecyr.jpg</a>
    http://<a href="http://i66.tinypic.c...63u1za.jpg</a>
    hayırlı olsun, allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin, yaşadığınız mekana göre güvenlik önlemini artırabilirsiniz veya bu kadar güvenlik önlemide yeterli olabilir.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)